Soovitage metalliotsijat

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
brone
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Nov, 2004 23:52
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Soovitage metalliotsijat

Postitus Postitas brone »

Ühesõnaga lugu järgmine:

Oleks huvi hankida endale mingi odavat sorti metalliotsija. Lihtsalt hakatuseks:)
Miks ma ei pane seda teadet rubriiki ostan-müün?
Aga sellepärast , et olen sellekohapealt lihtsalt nii võhik , et vajan konkreetset nõuannet...ärge hakake mulle siia panema ingliskeelseid firmade linke. Oma esimese aparaadi eest olen nõus välja käima 2000 eeki.

Tänan tähelepanu eest :idea:
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

mul on ehk üks pakkuda, mille ostsime siin lihtsalt üheks korraks, et leida maa sisse peidetud asjad :roll:
vidin on üleni pakendis koos manuaalidega ja muu träniga ja hind oligi kuskile 2 ja 3 tuhande vahele ... kui me sellega töötasime siis umbes meetri pealt hakkas kräunuma juba ... kui mingi huvi on siis ma uurin, et kas ollakse nõus müüma - me ostsime 3 peale ta aasta tagasi või nii :wink:
foorum.rindeleht.ee
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Metalliotsija muretsemisel tasub esitada endale esmalt järgnevad küsimused:

1. Otsimiskeskkond (maismaa- või allveeotsingud, välitööd või otsingud siseruumides)
2. Punkt 1.-st tulenevad nõuded aparaadi optimaalsele tööpiirkonnale (st -sügavusele)
3. Milliseid metalle on soov otsida (raud või nn värvilised metallid)
4. Kas seade teavitab "leiust" visuaalselt (ekraan, valgussignaal), heliga (kõrvalkapid või valjuhääldi) või mõlemal moel
5. Aparaadi kaal, voolutarbimine, mõõtmed, konstruktsiooni tugevus
6. Seadme soetamiseks olemasolev raha

Kui Sa alustad metalliotsija muretsemist punktist 6., siis jõudes punktini 1, on lõpptulemus suure tõenäosusega päris kehv.

Kiire vahepõikena ütlen, et mingi portatiivne sõjaväe MIINIotsija ei näita metallkestaga tankitõrjemiini (TM-62, TMi-42 jne) sügavamalt kui 50 cm (sest selleks pole sõjanduslikult lihtsalt vajadust - miine ei paigaldatud sügavamale... pealegi on aparaat pisema eksitava metalliprügi suhtes täiesti tuim).
Eriliselt hoiatan soetamast meie sõjaväele ühe erafirma poolt valmistatud "Skaut" tüüpi metalliotsija eest - masin on oma töönäitajatelt alla igasugust arvestust, laguneb kaunis kergelt, lisaks on teatavalt kõik müüdavad eksemplarid sõjaväest varastatud. :oops:

Aastakümnete pikkusele kogemusele tuginedes võin väita, et kiivri leidmist pinnasest 1 m (100 cm) sügavuselt võimaldav tööstuslikult toodetud metalliotsija maksab täna minimaalselt 10000-12000.- EEK
Muidugi niisama maad mööda jalutades tuleb 90% leide vaid kuni 30 cm sügavuselt - sügavuselt, kuhu on kunagi maa peale vedelema jäänud esemed looduse poolt aja jooksul "maetud"... ja sellel sügavusel töötab ka palju odavam, peamiselt supelrandadelt ja haljasaladelt kaotatud münte ja peenraha otsivatele aardeküttidele mõeldud seade.

Kasutatud otsija soetamine on alati seotud teatava riskimomendiga... st tasub teraselt vaadata aparaadi välist olukorda, see annab kindlasti esmase info sellest, kuidas riistaga on omanik töö käigus ümber käinud...

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Metalliotsija Garrett...

Postitus Postitas oliver »

Jäi silma selline metalliotsija nagu Garrett Ace 150. Kas maksaks uskuda manuali mis väidab et see metalliotsija suudab eristada erinevaid metalle?

Modes
All Metal
Jewelry
Coins
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Üldiselt on praegusel ajal kõigil otsijatel vähemalt eristusvõime musta ja värvilise metalli vahel(teatud reservatsioonidega). Peenemad ja kallimad riistad võimaldavad isegi programmeerida vastavalt vajadusele parima tulemi saamiseks signaali selliselt, et loodetud otsitav võimalikust rämpsust ja taustamürast eristada ilma eset välja kaevamata. Praktikas muidugi on ka kalliste aparaatide taga ikkagi inimesed ja kogemused tulevad koos tööga. Tööprintsiibilt ja võimalustelt jagunevad aparaadid ka otsimissügavuse ja otsitava suuruse järgi. Omast kogemusest võin öelda, et suurte esemete sügavalt otsimiseks mõeldud tehnika ei suuda väikeseid esemeid ka maapinnalt leida, korralikud mündiotsijad võivad aga suurema koguse metalli ka 50 - 90 cm sügavuselt tabada. Soovitan tutvuda valmistajate kodulehtedega, vastavate foorumite liikmetega ja tõde headest "pillidest" peaks kusagilt sealt vahepealt kooruma :wink:
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Vellemani metalliotsija

Postitus Postitas canislupus »

http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=VELL_CS150

Mida sellisest arvata? 2100 eest saab ilmselt samasuguse sisu ent valetava sügavusmõõtjaga LCD monitoriga asja.
On kellegil mingit kogemust nendega?
(täna tatsan kohale lõunaajast ja uurin täpsemalt, mis asja andmed on, ehk on neil rohkem parameetreid)

No.... vaikselt omaette nikerdamiseks peaks asi küll kõlbama - ei liigu mu mõtted kuidagi scouti ostma.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

mul on siuke, sest kunagi oli vaja üks asi maa seest üles leida ... ainuke hea sõna, mis ma oskan öelda on see, et sellega leiab JUBE hästi mustikaid ... nühid sellega ikka seal sambla sees ja pill läheb täiesti pöördesse kui mustikate "kolooniale" satud :wink:
paraku polnud ma aga seekord metsas mustikate peale väljas :roll:
foorum.rindeleht.ee
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Mul on samalaadne kogemus ühe White firma odava metalliotsijaga. Tegemist ei olnud küll mustikatega aga sammal ajas riista tõeliselt imelikuks :shock:
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

Ise soovitan odavamatest otsjatest kas C.SCOPE CS2MX vöi C.SCOPE CS990XD .On suhteliselt töökindlad ja leiab ka ilusati nendega :wink:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mustikaotsija - muhhahahaha! Aga jah, kui kellelgi 2-3 tuhhi taskus sügeleb, siis võin ennast kompanjoniks pakkuda - korraldame lõbusa nädalavahetuse :wink: Teate seda inglaste ütlust: Ma ei ole nii rikas, et odavat asja osta? Sellega võib lõpetada, sest kasutatud heade aparaatide s-hand turgu meil samahästi kui pole ja seega praeguste hindade juures alla 10 tonni midagi tõeliselt töötavat ei leia. Kui keegi suudab vastupidist tõestada, siis olen koos vastajaga rõõmus :lol:
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Reklaamitakse värvilise metalli otsijana...ei tea kas selle raha eest otsib?
Milline on korralik värvilise metalli otsija?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Metalliotsija muretsemisel tasub esitada endale esmalt järgnevad küsimused:

1. Otsimiskeskkond (maismaa- või allveeotsingud, välitööd või otsingud siseruumides)
2. Punkt 1.-st tulenevad nõuded aparaadi optimaalsele tööpiirkonnale (st -sügavusele)
3. Milliseid metalle on soov otsida (raud või nn värvilised metallid)
4. Kas seade teavitab "leiust" visuaalselt (ekraan, valgussignaal), heliga (kõrvalkapid või valjuhääldi) või mõlemal moel
5. Aparaadi kaal, voolutarbimine, mõõtmed, konstruktsiooni tugevus
6. Seadme soetamiseks olemasolev raha

Kui Sa alustad metalliotsija muretsemist punktist 6., siis jõudes punktini 1, on lõpptulemus suure tõenäosusega päris kehv.

Kiire vahepõikena ütlen, et mingi portatiivne sõjaväe MIINIotsija ei näita metallkestaga tankitõrjemiini (TM-62, TMi-42 jne) sügavamalt kui 50 cm (sest selleks pole sõjanduslikult lihtsalt vajadust - miine ei paigaldatud sügavamale... pealegi on aparaat pisema eksitava metalliprügi suhtes täiesti tuim).
Eriliselt hoiatan soetamast meie sõjaväele ühe erafirma poolt valmistatud "Skaut" tüüpi metalliotsija eest - masin on oma töönäitajatelt alla igasugust arvestust, laguneb kaunis kergelt, lisaks on teatavalt kõik müüdavad eksemplarid sõjaväest varastatud.

Aastakümnete pikkusele kogemusele tuginedes võin väita, et kiivri leidmist pinnasest 1 m (100 cm) sügavuselt võimaldav tööstuslikult toodetud metalliotsija maksab täna minimaalselt 10000-12000.- EEK
Muidugi niisama maad mööda jalutades tuleb 90% leide vaid kuni 30 cm sügavuselt - sügavuselt, kuhu on kunagi maa peale vedelema jäänud esemed looduse poolt aja jooksul "maetud"... ja sellel sügavusel töötab ka palju odavam, peamiselt supelrandadelt ja haljasaladelt kaotatud münte ja peenraha otsivatele aardeküttidele mõeldud seade.

Kasutatud otsija soetamine on alati seotud teatava riskimomendiga... st tasub teraselt vaadata aparaadi välist olukorda, see annab kindlasti esmase info sellest, kuidas riistaga on omanik töö käigus ümber käinud...

Tervitustega, ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Blitz
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 07 Jaan, 2005 9:42
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Soovitage metalliotsijat

Postitus Postitas Blitz »

propatria kirjutas:

"Muidugi niisama maad mööda jalutades tuleb 90% leide vaid kuni 30 cm sügavuselt - sügavuselt, kuhu on kunagi maa peale vedelema jäänud esemed looduse poolt aja jooksul "maetud"... ja sellel sügavusel töötab ka palju odavam, peamiselt supelrandadelt ja haljasaladelt kaotatud münte ja peenraha otsivatele aardeküttidele mõeldud seade."




Äkki armsad kaasvõitlejad oskavad siis soovitada "lihtsamaid" metalliotsijaid, mida niisama metsa alla jalutama minnes on paslik kaasa võtta. Maksumus võiks jääda paari tuhande kanti. Ning parameetritest nii palju, et paarikümne cm sügavuselt maa või seina seest metallist objekti tuvastaks...
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Niisiis

Postitus Postitas dZonn »

Kui tahad lihtsat siis osta velleman cs 150. Kuigi see on antud fooumis väga kõva kriitikat saanud, siis minu arvates on hinna kvaliteedi suhe ok. Käisin nädal aega tagsai üht punkrit puistams. Maa oli küll külmand aga ühtteist sai selle abi leitud küll. Kui üles sulab loodan rohkemat. Hind koos ELS saatmisega oli mingi 1350
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Mul praegu olemas C.Scope CS660 - lihtne ja mugav.
Kas on olemas selline otsija,mis magnetilist metalli eirab?Kvaliteetne.

Vellemanni oma sain käes hoida -väga ebamugav Scope-ga võrreldes,väga tasakaalust väljas.Otsimisomadustest praegu ei tea,vast saan nädala jooksul proovida.

Kas Scope-ga saab töötaga ka madalas vees (pead vee all hoides)?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist