Hiina-Nõukogude koostöö

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 32147
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Hiina-Nõukogude koostöö

Postitus Postitas Kriku »

Tulemata jäänud võimalik tulevik - kaks punast impeeriumit maailmarevolutsiooni tegemas:
USA Rahvusliku Julgeoleku Nõukogu poolt vastuvõetud otsuses № 114/11 nenditi NSVLi sõjalis-majanduslike ettevalmistuse edukust: „Möödunud aasta erinevate allikate andmed näitavad, et NSVL sõjatoodang on märksa kõrgema kvaliteediga, kui eelnevalt arvati.“

Selle dokumendi lisades märgiti, et kui Kreml juba praegu otsustab alustada Kolmandat Maailmasõda, siis selle esimese etapi esimeseks sammuks on Euraasia kontinendi vallutamine välksõjaga: NSVLi ja nende satelliitide relvajõud säilitavad võimaluse hõivata Mandri-Euroopa, Lähis- ja Kesk-Ida (välja arvatud India ja Pakistan) suhteliselt lühikese perioodi jooksul; Kaug-Idas näitasid Põhja-Korea ja Hiina kommunistlikud jõud koostöös NSVL logistilise ja tehnilise toega märksa suuremat võimekust, kui hinnati varem. Kommunistlikelt jõududelt võib oodata Ida- ja Kagu-Aasia hõivamist.

Millisele kuupäevale kavandas Stalin esimest lööki?

Viisaastak pidi lõppema 1955. aastal. Selleks ajaks pidid valmima strateegilise tähtsusega objektid: maanteed ja raudteed Põhja-Jäämereni, mis võimaldaks rünnata USAd üle põhjapooluse, Sahhalini tunnel, et rünnata sealt Jaapani, kaks lennukibensiini tehast, keemiarelvade vabrikud ja palju muud.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120129626 ... aneet-maad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist