Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1003
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas mongol »

Fucs kirjutas: 16 Mär, 2023 19:26 Ma saan überseadusest niiviisi aru, et C tase määratakse üksnes siis, kui tervisekahju on saadud tegevteenistuses teenistusülesannete täitmise tõttu
Irw, no seda ei tunnista siiani keegi, et "lukkuminek" kuni Paldiski maanteel ajaveetmiseni oli tingitud vähesest kaaderkoosseisust (RÜ=RV jms) ehk lihtsalt läbipõlemisest. Anti ju võimalus edasi ka teenida, tropp lihtsalt vaidlustas ja võitis "normaalseks tunnistamise".
Vähemalt makstakse "kommid" kinni, mis toetavad ravi ja paranemist :)
Vaba Ukraina MTÜ
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 37467
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

davidsoniharald kirjutas: 16 Mär, 2023 18:04
Kapten Trumm kirjutas: 16 Mär, 2023 9:59 Mina jagaks ka oma pere hiljutist kogemust KRA-ga. Nimelt mu vanem tütar võttis endale pähe, et läheb ajateenistusse. Mina ise ei survestanud seejuures. KRA kukutas ta komisjonis läbi mingi eriti absurdse teemaga "analüüsid pole korras", edasisi selgitusi andmata. Käisime ekstra perearsti juures ja seal vaatas arst suurte silmadega, et milles probleem, sõbrad? Tüdruk tegeleb poksiga ja kehaliselt igati ok, ütleks, et KVKT-1 teeks ära juba praegu.
Lugu on tõenäoliselt palju lihtsam: Kunagi siin kuskil sa küsisid, et kuidas saada tütred sõjaväkke? Ma arvan, et tütrel sai siiber sinu pealekäimisest, käis KRAs ära ja lasi arstil endale mingi põhjuse välja mõelda, et saaks sind kaelapealt ära ja sul luiskas suud-silmad kodus täis. Lapsed on oma vanematesse... :roll:
Siinkohal sa eksid. Mina ei käinud üldsegi peale, tüdruk otsustas siiski ise. Õigemini ma ei jõudnud tegudeni (st survestamiseni), kindlasti ka vahepealse julgeolekuolukorra muutumise tõttu (jäägu sõdimine siiski meestele). Mõttest minna kuulsin naise käest üldse. Tüdruk uuris, et kas tasub jne. Selgitasin, et kasuta seda kui karjääri stardipakku - kui sinuga mõnele "naiste töökohale" kandideerib 72 nuti-lumehelbekest, on selline cv üsna mõjuv (näitab, et sul on sisu rohkem kui teistel).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 32606
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Lugu on tõenäoliselt palju lihtsam
Palun jätta akf-ide perekonnaelu arutamine.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 402
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

Riik hakkab ajateenijatele hüvitama eluasemelaenu intresse.
https://majandus.postimees.ee/7736347/r ... u-intresse

Isiklik kommentaar:
Eluaseme laenu intresside maksmine on pigem mõistlik tegevus. Kiidan. Kogu põhjenduse osa on mulle arusaamatu.

Tehtud muutuse põhjendus:
„Ministeeriumi sõnul nähtub ajateenijate seas igal aastal tehtavast rahulolu-uuringust, et maksekohustused ja laenud on üks peamisi põhjusi, miks ajateenistusest üritatakse kõrvale hoida või tullakse vastumeelselt, sest ajateenistuse tõttu vähenenud sissetulekust ei ole võimalik tasuda eluasemelaenu ja sellega kaasnevaid intresse.“

Andmed:
„Keskmiselt on kaitseministeeriumi andmetel eluasemelaen ühel protsendil ajateenijatest.“
„Kaitseministeeriumi prognoosi kohaselt vajaks tänavu intressitoetust 32 ajateenijat.“

Veel andmeid, laiemalt:
84% ajateenijatest vastas, et neil ei ole isiklikult võetud mitte ühtegi laenukohustust.
Järgi jäävast 16% on laenumaksetega tasumisega probleem kolmveerandil ehk kõigist vastanutest 12%. Peamiselt puudutab see kiirlaene, järelmakse, krediitkaardivõlgu. Millega ülalolev lahendus ei tegele - ja ehk ei peagi?

Järeldus:
Numbreid vaadates ei saa ajateenistusest kõrvale hoidmise peamiseks põhjuseks olla kuidagi raskused eluasemelaenu maksmisega. Kõrvalehoidmise põhjustest suudab eluasemelaenu intresside teema ära seletada tühise osa. Eraldi arvutama ei hakka, kuid see jääb sinna 0,0x protsendi juurde. Muidugi, abiks seegi.

Üldine kommetaar uuringu kohta, mis oli üleoleva tegevuse aluseks:
Laiem möödapanek on valimi moodustamine. Ajateenijate kompleksuuringusse võetakse ajateenijaid (kõigist võimalikest 69,2 % lõpuküsitluses) ja selle põhjal tehakse järeldus kogu sihtgrupi suhtes, leitakse parandamist vajav probleem ja meie näite varal suunatakse sinna artikli andmete põhjal 40704 eurot. Kuid mis on loodetud muutus ajateenistusest kõrvalehoidmise osas, artiklist ei selgunud.

Uuringu valimi kaks probleemi:
- küsitlusele vastamine on eneseselektiivne (võimalik, et vastamata jätavad just need, kes on niigi negatiivsemalt meelestatud)
- teiseks, veelgi olulisem, küsitluses ei osalenud mitte ühtegi inimest, kes tegelikult ajateenistusest kõrvale hoidsid.
Mulle tundub, et metoodikas on tõsised murekohad. Kas valimi probleemid kanduvad üle järelduste osale ning selle põhjal otsuste tegemisele – ei oska öelda.

Soovitus:
Vahelduseks teha üks kompleksuuringu, mis keskendub ajateenijate asemel ainult kõrvalehoidjatele. Neile, kes ei tule ja ei plaanigi tulla. Seda loeks huviga.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 0 külalist