Vaadates neid pilte, siis ei kujuta ette seda valu, mida antud inimene pidi üle elama. Kuskil videos mainis UA sõdur ka seda, et osad selle süütemoonaga pihta saajad olevat end ise maha lasknud.isakene kirjutas: ↑23 Dets, 2022 16:14 Valge fosfor põleb nahale sattudes lihasse sisse, põleb pikalt ja jätab jõhkra kraatri järele. Mõni sõjameditsiiniga kogemusi omav akf ehk kommenteerib, kas mingi muu kraam põledes veel sarnaseid kahjustusi tekitab.
Otsinguga "phosphorus burning wounds" saadud esimene pilt:
![]()
Pole küll selle teema rida, kuid siiski.
Olen neid videosid selle moona langemisest vaadates mõelnud, et mida siis sellisel juhul tegma peaks, kui ise oled sõjaolukorras antud moona alla jäämas? Mingeid konkreetseid vastuseid esimese hooga netist ei leidnud, kuid nagu aru saan siis põlemine on peamiselt soodustatud fosfori õhuga kokku puutumisest, põleb umbes 1300-1400 kraadi juures. Seega tuleks varjuda võimalusel kuhugi betooni, paksu metalli või pinnase alla? Kui võimalik siis ilmselt ka vette hüpata (iseasi, kui palju seda kraami langeb ning kaua hinge jõuad kinni hoida)? Kaevikuid rajades tuleks seega rajada kindlasti ka nö varjualuseid, mis on kaetud minimaalselt pinnasega (0,5 meetrit, rohkem?)?
Ainuke asjalik, mis netist leidsin oli see, et haavad tuleks kinni katta näiteks märgade lappidega. Märg liiv oli ka märksõna, mida kasutada esemete põlemise lõpetamise puhul.
Mida spetsialistid teavad, ütlevad?