Keeni lähedal midagi militaarset?

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
alax
Liige
Postitusi: 1491
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Keeni lähedal midagi militaarset?

Postitus Postitas alax »

Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1133
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Keeni lähedal midagi militaarset?

Postitus Postitas Rebane11 »

Ma sattusin 80. lõpus nende kaevikute peale. Tol ajal ma pikalt sellele ei mõelnud, aga sealt kaudu tulid venelased Õru (praegune Õruste) kaudu Unikülla, kust mindi üle Väikese - Emajõe. Lähedal, Lota võsas oli purukslastud saksa tank veel 80. aastate algul. Aga võis olla ka mingi julgestus - Uniküla - Rooni raketiväeosadele toodi rakette Keeni jaamast. Minu oletused.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1133
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Keeni lähedal midagi militaarset?

Postitus Postitas Rebane11 »

Muidugi sõja aegseid kaevikuid meie kandis igas metsas, nood jäid silma seepärast, et olid natuke värskemad, aga mitte värsked.
alax
Liige
Postitusi: 1491
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Keeni lähedal midagi militaarset?

Postitus Postitas alax »

Võimalik, et Uniküla-Rooni keskmaaraketiväelaste tegutsemine. Õppuste käigus välistardi
positsiooni rajamine.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1133
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Keeni lähedal midagi militaarset?

Postitus Postitas Rebane11 »

Raketiväed tegutsesid kõvast. Mu vennas oli sõjaväes 1980, seepärast hästi meeles, et tol aastal pandi videvikus iga tee ja raja otsa automaadiga sõdur. Aga too viimane kolonn läks Keenist Laatre (Iigaste - Vilaski) peale. Tavaliselt veeti öösel ja sellist julgestust polnud. Päris mitmed kohalikud ei saanud ööseks koju.
zephys
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 28 Apr, 2015 14:49
Kontakt:

Re: Keeni lähedal midagi militaarset?

Postitus Postitas zephys »

Mulle tundub, et millalgi kordusõppusre ajal (50-60?) rajatud positsioonid raudtejaamas mahalaetud tehnikale.
alax
Liige
Postitusi: 1491
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Keeni lähedal midagi militaarset?

Postitus Postitas alax »

Suure tõenäosusega raketiväelastega seotud. Igal keskmaaraketipolgul pidid olema tagavara stardiplatsid. Vaatasin teisi stardiplatse ja üldiselt on sarnased.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist