Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
teeline35
Liige
Postitusi: 1275
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas teeline35 »

see topeltkatusega tanki arendus on ainult tankimeeskonna pääsemisevõimalusi vähendanud.
Topeltkatus võib vast tapjadroonide vastu mingit efekti omada. Plahvatus peaks kaugema toimuma?
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Gideonic »

Kilo Tango kirjutas: 25 Mai, 2023 10:09 Bayraktar ei ole ära kadunud. Seda kasutatakse lihtsalt luuredroonina ja kaugemalt, kuna lähedale lendamine otse moona loopimiseks lõpeb peaaegu kindalt drooni hävinemisega.

Javelin hoiab vene tankid üsna suurel kaugusel. Tagajärjeks niigi kehva lasketäpsuse langus peaaegu olematuks. Kui lähemale tulevad, siis on Javelin toas ja pahandust palju.
Eks see esimene postitus pani tõesti natukene üle. Bayraktar'i puhul on ka ebaselge kas türgi ikka müüs jätkuvalt moona.

Javelini puhul jah, ta oligi efektiivsem riist lühemate distantside puhul põhjas. Lõuna steppides lihtsatl hoitakse tanke kaugemal kui 2km, mis teeb kasutuse kõvasti keerukamaks.

Seda HIMARSi täpsusekadu juttu olen märganud, aga ainult ühest allikast, seega tundub mõnevõrra kaheldav. Rohkem on kuulda olnud setda et põhiliseltkohanduti ikka seeläbi, et viidi kõik suuremad juhtimispunktid ja laod laskeulatusest välja. Need mis jäid sisse "punkerdati", kuna HIMARSi lõhkepea ei ole väga hea selliste tugevdatud sihtmärkide vastu.

Storm Shadow selleeest on lõhkepeaga mis toimib ka keskmiselt kindlustatud sihtmärkide vastu. Lisaks lendab ta 30m kõrgusel (vene radarid väidetavalt vaikerežiimis alla 40m üldse väga ei näita) ning on madala radarijäljega. Kindlasti allalastav, aga mitte liiga kergelt.

Põhiline häda ongi et neid on vähe ja stardiplatvorm hetkel arhailine.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 7928
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kilo Tango »

Gideonic kirjutas: 25 Mai, 2023 10:50 ... Bayraktar'i puhul on ka ebaselge kas türgi ikka müüs jätkuvalt moona.

...
See polegi vist enam oluline, kuna juba eelmine aasta hakkasid liikuma jutud, et orkid õppisid neid jälgima ja alla laskma. Ehk siis selliste kergpommitajatena sai nende aeg niikuinii otsa. Viimased sellised kasutused olidki vist seal Ussisaare tagasi võtmise kandis.
HeiniR
Liige
Postitusi: 1949
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Ahhaa: Pigem jah "väikse inimese" mõtlemine ja karavan läheb oma rada, vähemalt HIMARS-tüüpi mitmikraketisüsteemide puhul on Eesti strateegiline kommunikatsioon endiselt meedia ülivõrretes üle ujutanud, kuigi Ukraina rindelt on tulnud tagasilööke, kus venelased on suutnud Himarsitele rohtu leida ja need raketid ei pidavat enam tahtma väga märki tabada. Mis järeldused Eesti sellest teeb, kas tõmmatakse Himarsitele pidurit, maksutõsusud jäävad ära või rallitakse edasi ja Ukraina kogemusest võetakse see positiivsem osa..

Teisalt vist on paratamatu kui võimekate riikide relvasüsteemid põrkuvad, hakkavad kiired muutused toimuma, kus ühe poole relvadele leitakse vasturohtu, mis teistpoolt sunnib omakorda tegema muudatusi. Näiteks USA oli Afganistani kogemuse pinnalt sunnitud terved uut tüüpi IED kindlad sõiduküübid välja töötama ja kasutusse võtma, kuipalju see sõjakulgu mõjutas on iseküsimus, suur vastane Taliban vist täna Kabulis valitseb..

Üldistatult Ukraina kogemus näitab, et imerelvi ei eksisteeri, sõja alguses lauldi ülistuslaule Bayraktar TB2 droonidele ja Javelinidele - TB2-st ei kuule me enam midagi ja ka Javelinide kasutus tundub olevat pigem piiratud, seejärel tuli suur sõjamuutja Himars, mis tänaseks vist samuti oma efekti kaotanud, kui täppislöögid on muutunud mittetäppislöökideks. Vahepeal panustati ka 155mm süsteemidele aga venelaste ZALA Lancet droonid on suutnud neid edukalt harvendada ja ka moonapuudus pidi siiski kasutamist dikteerima.
Suur uus "mängumuutja" olla nüüd brittide Storm Shadow tiibrakeid, mille vastu Venemaa õhutõrje pidada olla "pime" ja "võimetu" - elame näeme, kas nüüd lõpuks imerelv leitud või käib maha nagu eelnevad "mängumuutjad"..
Vaadates ka teisi poste, siis edu trollimisel. Isegi Solovyov vist ei pane nii puusalt :mrgreen:
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2044
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

Eelmisel reedel avaldatud RUSI raport: https://static.rusi.org/403-SR-Russian- ... -final.pdf kirjutab, et Ukraina kaotab Vene EW-le (elektrooniline sõjapidamine) u 10 000 drooni kuus ehk 300 drooni päevas ning, et Venelaste domineeriv EW võimekus rindel (iga 6 miili järel on neil EW jaam) on nende suurim edulugu selles sõjas. Tunnustatakse siis venelaste edukat võitlust raadiolaineid kasutades ja märgitakse, et relvadega ei saavat nad kaugeltki nii hästi hakkama.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 5948
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Viiskümmend kirjutas: 26 Mai, 2023 19:38 Eelmisel reedel avaldatud RUSI raport: https://static.rusi.org/403-SR-Russian- ... -final.pdf kirjutab, et Ukraina kaotab Vene EW-le (elektrooniline sõjapidamine) u 10 000 drooni kuus ehk 300 drooni päevas ning, et Venelaste domineeriv EW võimekus rindel (iga 6 miili järel on neil EW jaam) on nende suurim edulugu selles sõjas. Tunnustatakse siis venelaste edukat võitlust raadiolaineid kasutades ja märgitakse, et relvadega ei saavat nad kaugeltki nii hästi hakkama.
Sama RUSI raporti ühel autoril on pikk lõim UAV-nduse kohta Ukraina sõjas. Suure kaotuse põhjus on kommertsdroonide kerge haavatavus vastumeetmetele. Loodetavasti oskavad foorumi tehnikainimesed paremini kommenteerida.
https://twitter.com/Jack_Watling/status ... mu_4guAAAA
IMG_0375.jpeg
Crispy
Liige
Postitusi: 770
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Crispy »

300 drooni päevas ja nii iga päev-päeva otsa? Kust pagan nad sama tempoga uusi peale saavad, et droonid kuidagi otsa ei lõppe?

Kõlab natuke ebareaalsena...
Ghostship
Liige
Postitusi: 313
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Ghostship »

Shenzhenist tulevad uued ... 300 päevas on täitsa reaalne suurusjärk, rindejoone pikkust arvestades, mitte midagi erilist. Rahaliselt on see täiesti tühine number, mingi pool miljonit eurot päevas , see on kommertsdroonide kasutegurit arvestades ju puhta muidu saadud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline