Ebakompetentsuse näiteks;
https://www.err.ee/1609105952/elektri-h ... ks-aastaks
Aasta keskmine elektri hind jääb Eesti ettevõtete ja kodumajapidamiste jaoks kõrgemaks kui Soomes veel mitmeks aastaks, siis aga peaks kohalik tuuleenergiatoodang kolmekordistuma ja hinnad rohkem põhjanaabri omadega sarnanema, ütles kliimaministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar.
Huvitav väide.
Kliimaministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar rääkis "Reporteritunnis", et ehkki praegune suur hinnavahe Balti riikide ja Põhjamaade vahel on eelkõige tingitud Leedu ja Rootsi vahelise kaabli avariist, siis ei saa süüdistada ainuüksi ühendusi või nende puudumist.
"Eks meil on tegelikult ka endal läinud läbematult kaua aega, et Eestis uute elektritootmisvõimsuste investeeringud käima saada," sõnas Tatar ja lisas, et lõpuks on ikkagi uued puhtad elektritootmisallikad need, mis hinnad alla toovad.
Peaaeg nagu õige, aga siis lajatab!
Soomes algas suur tuuleparkidesse investeerimise laine juba paar aastat tagasi, Eesti puhul aga näeme neid investeeringuid alles nüüd tulemas. Kui need investeeringud saavad tehtud ja projektid käivituvad, siis lisandub uusi projekte asekantsleri kinnitusel nii palju, et varsti ei oska me enam kõiki Eesti tuuleparke üles lugeda.
"Siis oleme ka olukorras, kus tegelikult ei ole hinnavahe Põhjamaadega selline, nagu ta täna on," sõnas ta. "Nii et ühendused ja täiendavad tootmisvõimsused, kindlasti on täiendavate tootmisvõimsuste peal meie peamine prioriteet, et just sinna saada uusi investeeringuid ja sellega me tegeleme."
Lugupeetud asekantsler võiks endale selgeks teha, et soomlaste õuele ei saabunud õnn mitte mõne uue tuulepargi rajamisega vaid Okiluoto uue tuumajaama tööle hakkamisega!

Edasi tuleb juba puhta jama;
Küsimusele, kui kaua veel peavad Eesti ettevõtted ja kodumajapidamised maksma elektri eest märksa kõrgemat hinda kui Soomes, vastas Tatar, et sellel suvel nägime juba olukorda, kus päikseenergia tootmist oli meil piisavalt ning hinnad olid päikselistel suvepäevadel nullilähedased. Aasta keskmiste hindade puhul võib aga hinnaerinevuste vähenemist näha kahe-kolme aasta jooksul."Oleme ise ministeeriumis vaadanud, et meil nüüd umbes kolme aasta pärast peaks Eesti tuuleenergia toodang juba kolmekordistuma, jõuame umbes tuhande megavati juurde ja ma arvan, et sealt see kasv edasi pigem on kiirenevas tempos, mitte aeglustuvas tempos. Nii et veidi on vaja kannatada, siis saavad need tuulepargid, mida täna ehitatakse – esimesed on juba käivitunud –, tööle," kinnitas ta.
Asekantsleri sõnul on siis näha hinnaerinevuste vähenemist Soomega ka sügisel, talvel ja kevadel ning hinnad on pigem Soome omadele lähedal.
Mis kasu on päikesepaisteliste ning sobiva tuulega päevade nullhinnast (äkki isegi miinushinnast). Kui sügisel kui mul elektrienergiat elamise kütmiseks ning valgustamiseks kõige rohkem vaja läheb, on elektrimegavatti hinnad mitusada eurot kuna päike ei paista ning tuul on liiga tugev või vastupidi liiga nõrk, et generaatorit ringi ajada! Äkki leiaks sellistele jutumeestele võimetekohasemat tööd töötlevas tööstuses?
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.