Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 891
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas davidsoniharald »

ISand Ruger, mis krdi propakanalite otsa sa siin sattunud oled ja miks sa seda paska siin suht valimatult jagad? ISe ka nagu korralik vene troll üritad siin kiilu lüüa ja rääkida, kuidas kõik on perses ja euroopa langeb kohe musulmannide võimu alla. Ehk aitaks sellest pasast?
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1099
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas ugandiklubi »

Kahjuks räägib hr Ruger ,öiget juttu . Käi ka natu Saksamaal ring ja näed mis on . Iga aastaga järest hullem olukord .
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 891
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas davidsoniharald »

Ma olen viimase kümne aastaga käinud suuremas osas euroopa riikides. Samuti olen elanud Inglismaal Lutoni linnas ja ka Londoni getos. Paljud videod mida Ruger siin postitab on kontekstist välja rebitud infokillud, millele siis ise on mingi seletus juurde kirjutatud. See on propaganda. Nii võiks iga venelaste ja eestlaste kakluse juurde kirjutada, et venelased vallutavad Eestit ja kõik perses jne. Ei ole vaja valimatult sellist möga postitada siia.

Jah, probleem on olemas. Jah, immigratsiooni tuleb talitseda. Jah, seadusi tuleb karmistada. Jah, riik peab jõustama kohalikud seadused kõikjal, mitte laskma asja isevoolu teed, nagu meil on läinud venekeelse haridusega. Iga terrosrismi toetav meeleavaldus tuleks laiali peksta, mitte kohelda siidikinnastega jne. Aga alustagem enda kehtestamisega ja rääkigem Eesti keeles kõigiga oma riigis. Tean ingliskeelsed, kes on siin elanud 15 aastat pluss ja räägivad kohalikega ikka inglise keeles.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 35272
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Kriku »

ruger kirjutas: 19 Nov, 2023 23:25Aeg saab otsa. Tuhanded illegaalsed immigrandid tungivad iga päev Euroopa riikidesse. Tuleb hakata tasapisi vastu võitlema, tagumik diivanilt maha tooma ja tänavatele minema ning nende olude vastu mässama, muidu mõjub see meie kultuuridele ja järeltulijatele väga halvasti!
https://twitter.com/ErsStolzerJunge/sta ... 7697330611
See oli tõepoolest täiesti teemaväline. Palun tungivalt edaspidi hoolikam olla.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kriku kirjutas: 22 Juun, 2023 13:27 Teemaväliselt: üks märatseb kohtus: https://elu24.postimees.ee/7799678/vide ... ga-kallale
Juhin tähelepanu lahedale lausele: "turvamees nägi kaamerast ja helistas kohe politseisse :)"

Huvitav turvamees.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 17982
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas ruger »

Selge, et osa sellest on propaganda. Aga samas on need selgelt toimunud sündmused-teemakohased(suures osas mujalt maailmast). Eesti politsei osas ma olen teisel arvamusel-suudetakse ja tahetakse vajadusel ennast kehtestada ning olukord lahendada kiirelt ning korrektselt. Aga mujal Euroopas... Mida rohkem selliseid videosid juurde tuleb, seda rohkem on suund, et ka mujal vaadatakse, et näete ongi, olukord selline, et kui on võimalus siis kasutada ära.

Lääneriikide politsei on selgelt hätta jäämas vägivaldsemate, teistest kultuuriruumidest pärit tegelastega(tihti illegaalsed migrandid), kes on harjunud teistsuguse suhtumisega. Ütlevad ühel päeval ühe nime, teisel teise ja keegi ei jõua nende probleemidega tegeleda. Nende viimasel ajal levinud videode puhul on Euroopa politsei olnud tihti hädas-kas on vilets väljaõpe, ei julgeta erinevate korralduste ja eeskirjade tõttu konkreetselt korda rikkuvaid isikuid kinni pidada. Tihti piisaks erivahenditest. Neid aga ei ole-näiteks pisargaas, taser, teleskoopnui peaks olema politseil küll varustuses. Või ei julgeta kasutada. Selle kasutamist vägivaldse korrarikkuja kinni pidamiseks või neutraliseerimiseks, ei ole väga näha olnud. Seda ma nende probleemsete videodega, mida järjest rohkem tuleb välja, näidata tahangi, et on selge tendents sellele, et vägivaldsemat seltskonda on juurde tulnud, kellele tava politsei ei tekita mingit probleemi. Lihtsalt Lääne-Euroopa politsei peab hakkama ennast kehtestama, kui ei taha probleemil üle pea kasvada lasta. Lääneriikides on ka kinnipeetavatel isikutel nii suured õigused, et tihti pole mõtet isegi korda rikkunud isikut kinni pidada, kuna see pääseb kinnipidamisel hiljemalt 1-2 tunni või päeva jooksul vabaks. Miks siis vägivaldsete, korda rikkuvate isikutega üldse tegeleda? Nendega lihtsalt ei jõuta tegeleda. Või on sama päeval kinni peetud isik, sul õhtul ukse taga koos sõpradega.

See, kas see on riigiti või piirkonniti või üksikjuhtumid-kes teab. Sotsiaalmeedia selgelt võimendab probleeme... Aga Briti politsei on endal selgelt margi täis teinud. Nendel on oluline oma korraldustest kinni pidada, mitte korrarikkujatega tegeleda. Politsei tegevuse(tuse) osas protestivad britid viiakse pigem minema, kui hakatakse koheselt samal ajal selgelt seadust rikkuvaid meeleavaldajaid või probleemseid isikuid kinni pidama. Selge, et politsei tegevust on palju reguleeritud ja piiratud. Lääneriikides on lihtne kaevata rassismi ja muudele võimalikele tundlikele teemadele viidates. Ja ongi politseinik oma töös saanud pleki külge ning uuritakse tema tegemisi. Mis omakorda mõjub nende töö tegemistele ja kvaliteedile, mida nad peaksid seadust täites tagama.

Praegused suured Palestiina-Iisraeli meeleavaldused on ka üks koht, kus palju rikutakse avaliku korda ja massis olevate korrarikkujatega lihtsalt ei tegeleta. Tihti Briti politsei ise annab teada hiljem, et sooviksime tuvastada isikuid, kes korda rikkusid. Seda aga tihti alles peale suuremat sotsiaalmeedia kommentaaride hulka, kus küsitakse et miks politsei oma tööd ei tee. Seda ka siis, kui isikul korda rikkudes, on politseinik kohapeal kõrval, kes aga ei tegele probleemse isikuga. Maskis või maskita isik võib täiesti avalikult lehvitada terroriorganisatsiooni lipu või avalikult vaenu õhutava loosungiga-temaga ei tehta midagi. Paljud protestijad ka varjavad nägusid maskide ja rätikute taha. Kellega tegu on, tihti ei selgugi. Loomulikult filmitakse ja tegeletakse hiljem. Aga kas tegeletakse nende sadade ja tuhandete probleemsete ning avalikult korda rikkuvate, ususõda ja rahvuste vahelist vaenu õhutavate isikutega? Loomulikult ka tegeletakse ja uuritakse. Aga ootamatult 10 probleemse isiku asemel on sul uued tundmatud näod, kellest keegi midagi ei tea. Aga kui sul on samad vaenu õhutavad isikud nädalaid tänavatel ning kõrval viiakse politsei poolt sellele tähelepanu viivaid inimesi minema siis millise suhtumise see jätab? Probleem on selgelt olemas? Või ei ole see probleem akf jaoks? Või peaks seda sõnastama teist moodi?

Viimane video oli teemakohane. Et miks 2 vähem või rohkem väljaõppe saanud politseinikut ei suuda kaasas olevaid vahendeid kasutades nende suhtes vägivaldset isikut kinni pidada? Kellega tegu oli või on? Minema see tegelane saab nii, et kinni teda seal ei peeta.

See, et Euroopas on mitmel pool probleem, võimendub selliste videode nägemisega. Ja vähemaks meie kultuuriruumiga mitte sobivaid või teistsuguste mõtteviisiga isikuid, arvestades suurt migratsioonilainet, ei jää kohe kindlasti.

See, et riigid tegelikult ei tea, kes neile sisse tulnud on, seda tunnistavad nad ka ise. Probleem on sisse toodud, aga keegi ei oska hinnata, mis edasi saab. Tuhandete Euroopasse ja mujale liikunud(ja igapäevaselt sadade kaupa juurde tulevate migrantide) protestijate ning meeleavaldajate hulgas on kogu maailmast sisse tulnud äärmuslasi, kellel on hoopis teine arusaam toimuvast ning ootavad oma aega, et oma agendat ja vaateid edasi arendada.

Samuti on sisserändajatele ning konkreetselt Hamasi-Palestiina (läände immigreerunud illegaalsete ja legaalsete moslemite) toetajate jaoks ootamatult selgunud, et lääneriikides on neid ootanud kandikul suur üllatus-uskumatult suur toetuspind ja hulgaliselt kasulike lääne inimesi, keda on võimalik väga lihtsalt edasi arendada oma poliitiliste ja muude plaanide läbiviimiseks. Süües kasvab isu. Sotsiaalmeedial on olnud väga oluline osakaal isikute poliitiliste vaadete muutmisel ja kultiveerimisel. Lääne ülikoolides toimuv on olnud korralik šhokk päris paljudele. Mida suurem on tänaval olijate sarnaste vaadetega isikute hulk, seda vähem suudavad võimud seda ka ohjata.

Näidates siin arenguid, on oluline aru saada, et me jälgime ja kajastame ainult murdosa sellest. Proovime olla kursis, kuhu arengud viivad. See, et ma näen Euroopa tuleviku suhteliselt nukrana-see, milliseks on Euroopa muutunud, pole enam see, mis oli 10-15 aastat tagasi. Selge, et maailm ja Euroopa on suuresti muutuste keerises. Selle jälgimine ongi oluline.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 35272
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Politseinikule nüpli andmine on tõusev trend...

Postitus Postitas Kriku »

Minu poolt tsiteeritud säuts oli teemaväline, mitte video.

Ma jagan su muret immigratsiooni pärast, aga see siiski ei tähenda, et hädasid immigrantidega peaks üle terve foorumi laiali määrima. Samamoodi ei kõlba alaealiste ja segate kuritegevuse teemasse postitada videoid USA poodides märatsevatest neegritest või immigrantidest, kes ei paista olevat kumbagi, vaid lihtsalt tavalised pätid. Sama käib akf Madis Reiviku ja omasooiharate kohta, kellest tema kipub kõikjal kirjutama.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline