Otsin infot sõjas kadunud vanaonu kohta: Pähkel, Eerik, leitnant

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
pilveke
Uudistaja
Kontakt:

Otsin infot sõjas kadunud vanaonu kohta: Pähkel, Eerik, leitnant

Postitus Postitas pilveke »

Tervist, olen mitmed aastad otsinud, et leida kuhu kadus sõja ajal mu vanaonu - mis aastal ja kuidas ta surma võis saada. Tema nimi küll on mõnes nimekirjas ja ajalehes välja tulnud, aga mitte üheski pole ühtegi aastaarvu. Leidsin ühest ajalehest lause, et langes punaste vastu võideldes. Hiljuti leidsin kirje, et arreteeriti, hukkus NKVD asutuses (Eestlased soome ja saksa sõjaväes 1940-1945). Kõikide teiste nimede juures on kirjas kohad, kuupäevad, aastad, aga tema nime juures ei ole. Kas NVD asutuses surmasaanute kohta ei leidu kuskil dokumente?
Vanaonu nimi oli Pähkel, Eerik (Robert-Erich enne nime muutmist 1935), leitnant, võitles sõjas sakslaste poolel.
Sünniaeg 17.11.1912 Viljandimaa. 1942 astus ta veel ülikooli, peale seda edasine info puudub.

Tahaks väga väga teada, mis ikkagi juhtus. Ehk oskab keegi öelda, kuskohast veel võiks otsida? Olen abi eest väga tänulik
Viimati muutis pilveke, 12 Apr, 2024 20:19, muudetud 1 kord kokku.
toomas tyrk
Site Admin
Kontakt:

Re: Otsin infot sõjas kadunud vanaonu kohta: Pähkel, Eerik (Robert-Erich enne nime muutmist 1935), leitnant

Postitus Postitas toomas tyrk »

Siin natuke ülalpool olevas ProPatria baasis on Pähkel, Erich, ilmselt tema. Ainus täiendav info seal on allikas - ArAk.

ArAk on lühend "Auraamat langenud kangelastele" - läänes Aleks Kurgveli eestvõtmisel koostatud teos, kuhu korjati siis pagulusse jõudnutelt suuliseid andmeid. Algses auraamtus olid küüditatuid ka sees, hiljem on sealt võetud andmeid puhastatud, lisatud arhiividest ja ajalehtedest leitud nimesid ja üritatud ainult sõjas langenute nimekirja saada.

Kuna see on aga ainus allikas Erich Pähkli nime taga, siis ilmselt eriti mingeid kirjalikke andmeid tema saatuse kohta pole leitud.
pilveke
Uudistaja
Kontakt:

Re: Otsin infot sõjas kadunud vanaonu kohta: Pähkel, Eerik (Robert-Erich enne nime muutmist 1935), leitnant

Postitus Postitas pilveke »

Jah, seda ProPatria infot ma olen näinud - olen otsinud kõikidelt linkidelt, mida siin otsin inimest teemas keegi jaganud on. Mõtlesin, et ehk on kuskil veel arhiive või kogusid, mida ma ei oska otsidagi.
Kõige rohkem infot ongi seni selles nimekirjas olnud: Eestlased soome ja saksa sõjaväes 1940-1945, mis ütleb:
Eesti kaitseväes, leitnant. Saksa sõjaväes, sõdur. Arreteeriti, hukkus NKVD asutuses. (J.H.)
Kes on J.H.? kus tema võis seda infot saada?
toomas tyrk
Site Admin
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Raamatu alguses on allikad ja muud lühendid.
J. Haud; J.H
Jaak Haud. Eesti Vabariigi ohvitserid - langenud lahingutes Isamaa vabaduse eest või hukkunud Nõukogude Liidu ja NatsiSaksamaa poliitilistes repressioonides ja okupatsioonides 1942-1991 aastail. Tallinn 2012.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist