Saaremaa metsavend Ilp

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3831
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Saaremaa metsavend Ilp

Postitus Postitas Jaanus2 »

Julgeolekul oli ametlik instruktsioon, kuidas tuli toimida "bandiitide" surnukehadega, 1950 see juba kindlasti kehtis. Mõte oli, et matta tuli võimalikult salaja ja võimalikult kõrvalisse kohta tähistamata hauda. Siis peaks linna keskel turuplats justkui ära langema. Praamiga mandrile viimine tundub ka imelik pingutus, aga Ilbi puhul võidi seda siiski teha, arvestades tema kuulsust Saaremaal ja pikka tegevust. Võidi karta, et haud ei jää Saaremaal saladuseks, ükskõik kui hästi matmist varjata ja seepärast võib Läänemaale matmine olla tõepärane.
Mkb42
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 18 Jaan, 2012 21:38
Kontakt:

Re: Saaremaa metsavend Ilp

Postitus Postitas Mkb42 »

Jaanus2 kirjutas: 31 Mär, 2024 13:07 Julgeolekul oli ametlik instruktsioon, kuidas tuli toimida "bandiitide" surnukehadega, 1950 see juba kindlasti kehtis. Mõte oli, et matta tuli võimalikult salaja ja võimalikult kõrvalisse kohta tähistamata hauda. Siis peaks linna keskel turuplats justkui ära langema. Praamiga mandrile viimine tundub ka imelik pingutus, aga Ilbi puhul võidi seda siiski teha, arvestades tema kuulsust Saaremaal ja pikka tegevust. Võidi karta, et haud ei jää Saaremaal saladuseks, ükskõik kui hästi matmist varjata ja seepärast võib Läänemaale matmine olla tõepärane.
Läänemaale matmine oleks olnud tõepärane, kui seda oleks püütud varjata. See info hakkas levima kohe peale selle toimumist. Virtsu inimesed teadsid, autojuht lobise jne. Millegipärast ei ole teiste Saaremaa metsavendade matmiste kohta mitte mingeid kuulujutte, väljaarvatud see turuäärne ala.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3831
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Saaremaa metsavend Ilp

Postitus Postitas Jaanus2 »

Saaremaale matmist oligi lihtsam ilma info liikumiseta korraldada "tavaliste" metsavendade puhul. Surnukehade mandrile vedamist on raskem saladuses hoida. Ometi ei ole haud täna teada ja kangelase haua külastamine on suudetud ära hoida - ülesanne sai edukalt täidetud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist