Imelikud juhtumid Havanna saatkondades

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Turist 47
Liige
Postitusi: 4361
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades

Postitus Postitas Turist 47 »

Vahearuanne. Enamikel juhtudel oli haigus põhjustatud meditsiinilistest või looduslikest põhjustest. https://www.nytimes.com/2022/01/20/us/p ... eport.html
"CIA on otsustanud, et enamik "Havanna sündroomi" nime all tuntud juhtumeid ei puuduta (tõenäoliselt) Venemaad ega mõnda muud välisvastast"
"Peaaegu tuhandest juhtumist on selgitamata vaid paarkümmend, nende uurimine jätkub."
USA valitsuse tellitud riiklik uurimus leidis läinud aasta lõpus, et tõenäoliseim sümptomite põhjus on "sihipärane" mikrolainekiirgus.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Elektrooniline sõjapidamine

Postitus Postitas kana tagumik »

https://www.err.ee/1608487253/raport-havanna-sundroomi-voib-pohjustada-elektromagnetiline-kiirgus

Artiklis muidugi EI öelda, kes (mis riigi mahitusel) võiks seda impulssi välistest allikatest põhjustada ja .... ma võin olla suht kindel, et otse välja ütlema ei hakatagi, isegi, kui teada on või teada saadakse
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades

Postitus Postitas Kriku »

USA luureagentuuride hinnangul on ebatõenäoline, et mõni välisriik on salapäraste tervisekahjustuste taga, mida nimetatakse ka Havanna sündroomiks.
https://www.err.ee/1608901781/usa-luure ... iga-seotud

Taga targemaks :roll:
Miki
Liige
Postitusi: 1334
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades

Postitus Postitas Miki »

Lahendus Havanna sündroomile, kuidas GRU sandistab Ameerika diplomaate salarelvadega...
https://theins.ru/politika/270420
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 2060
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Miki kirjutas: 01 Apr, 2024 4:10 Lahendus Havanna sündroomile, kuidas GRU sandistab Ameerika diplomaate salarelvadega...
https://theins.ru/politika/270420
Üle poole artiklist on jutt kuidas orkide GRU ringi töllerdab ja mismoodi neid sellega seostatakse. Tehnilist juttu on üsna vähe. Ehk siis kas ei teata sellest asjast kuigi palju või teatakse aga lihtsalt ei räägita, sest sedasi saaks vaenlane teada kui palju on tema relvast aru saadud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades

Postitus Postitas Kriku »

Nüüd aga on teoks saanud uurimus, mis konkreetselt viib kokku Vene sõjaväeluure GRU väeosa, sealsed agendid, nende liikumise mööda Euroopat ja Aasiat ning nn Havanna sündroomi juhtumid. Uurimuses osales kaks kummaliste tervisehäirete ohvrit, kes tundsid pildilt ära konkreetsed inimesed, keda nad tõve ilmumisperioodil nägid. Ja need inimesed on teada GRU agendid. Lennupiletid, marsruudid, kuupäevad, sideseansid – kokkulangevused on liiga ulatuslikud ja konkreetsed, et olla vaid juhuslikud.

Vastuseta küsimusi on siiski väga palju. Keegi pole näinud seda relva, mida venelased olevat kasutanud (või sellest ei kõnelda avalikult). Aga sellestki on teatav dokumentaalne jälg. On GRU väeosa ülema asetäitja kiri, alampolkovniku kiri Kremli administratsiooni ametnikule, mis põhjendab teatud raha liikumist. Ja liikumise põhjuseks oli töö pealkirjaga „Mitteletaalse akustilise relva potentsiaalsed võimalused linnas toimuva sõjategevuse korral“ 2017. aastast. Igal juhul on ajakirjanikud üpris ettevaatlikud kõneldes tollest riistapuust, millega võidi USA ametnikke rünnata. See on kas „akustiline relv“ või „mikrolainerelv“. CBSi saatejuht näiteks ütleb, et see on „salajane relv, mis tulistab kõrgeenergeetiliste kiirtega – kas mikrolainete või ultraheliga“.
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/12028 ... irgusrelva
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist