Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2468
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Castellum »

alax kirjutas: 11 Veebr, 2024 20:47
Vanasti oli joove süüd raskendav asjaolu, siis nüüd saad kinnimajast välja kuna olid kuritöö ajal deliiriumis
Kuskil ca 60a. tagasi oli NSVL-s joove süüd kergendav asjaolu. Ikkagi kohalikud tavad. Aga ära muudeti. Ma olen sellises vanuses, et ise mäletan seda muutmist.
Vähemalt N-aja lõpus oli selline termin nagu "patoloogiline joove". Mõte oli selles, et mingi väike alkoholikogus kutsub esile seisundi, mis oleks muidu iseloomulik suuremale kogusele. Seega siis organismi haiguslik reageerimine alkoholile.

Seda loeti kergendavaks asjaoluks. Selle tõendamine oli muidugi omaette töö, eks vaadati ka isiku haiguslugu üldisemalt. Kindlasti mõjutas, kui isikul oli varasem kainerilugu selja taga...Piiride koguseid ka praegu ei tea.

Üldiselt esines vähe, sest tõendamine oli üsna raske ja ilmselt "äkki näkkab"-lootuses eriti ei võetud ette.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Kriku »

[Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko] Vares näeb, et viimase kahe aasta kuritegudel on vaimse tervise pitser: kui vanasti tapeti peamiselt joomakaaslasi, siis viimased kaks aastat teevad kuritegusid inimesed, kes ei tule toime oma psüühikaga. Võimalik, et oma osa on selles COVIDil, sõjal Ukrainas, majanduslikult kehvadel aegadel ja kiirel elutempol.

Vares ütleb, et mullu oli Põhja regioonis kaheksa tapmist, millest enamik olid seotud vaimse tervisega. „Enamik olid psühhoosis, neil oli vaimse tervise häirega seotud tagamaa, kuid süüdivad olid siiski peaaegu kõik. Ühiskonnas on suurenemas vaimsete häiretega inimeste hulk – vähemalt meie näeme seda politseitöös väga selgelt. Mõned vaimsete häiretega inimesed on meile juba tuttavad, sest viime neid korduvalt ravile, ta saabki ravi, kõik on hästi ja siis hakkab mingi hetk jälle peale. Tundub, et puudub korralik järelevalvesüsteem, kuidas abivajajaid aidata enne, kui nad uuesti hätta satuvad. Meie ju terviseandmeid ei näe, mis diagnoosid seal taga on.“

Nii käib patrull vähemalt korra ööpäevas rahustamas ebastabiilseid inimesi.
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1202 ... ba-tapmist
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Kriku »

Victorian young offenders were less likely to go back to crime after being locked away than their modern counterparts, a new study shows. But before anyone rushes to reintroduce corporal punishment and gruel, the gap could be down to something much more benign: apprenticeships. In the late Nineteenth century and early twentieth century, young offenders were typically put on a three year apprenticeship programme after being released from penal institutions. Now many are released with no formal help into the workplace.
https://www.independent.co.uk/news/uk/h ... 98521.html
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Kriku »

9. märtsil peeti rahvusvahelise politseioperatsiooni käigus Marokos kinni 30aastane eestlanna, keda kahtlustatakse vastsündinu hülgamises Suure-Lähtrus. [...] Poja hüljanud naine ei varjanud end – ta tegi Marokos peaaegu iga päev ühismeediasse videopostitusi, justkui teades, et politsei on tal jälil. Politsei arvestas, et naine on hapras vaimses seisundis, millele viitasid ka tema postitused. Oma elukohaks oli ta märkinud Dubai, kuid pärast sünnitust alustas naine uut elu Marokos. Esimesed Facebooki postitused on Marrakechist, kus naine, pikk hõlst seljas, ringi liigub. Turul, kõrbes.

26. veebruaril kirjutab ta, et tal on nii palju muresid, kuid pole mingit väljapääsu neist. „Ükski arst ei suudaks leida lahendust mu probleemidele,” kirjutab ta Ouzoudist, tantsides mõni päev hiljem Elvis Presley „Jailhouse rocki” saatel. „Surmaotsus,” kirjutab ta ühel päeval, liikudes kaunis orus kaljuserval. „Mu 30. sünnipäev jääb mu viimaseks. Hästi elatud elu,” kirjutab ta kord. Iga päev peab ta justkui päevikut, tähendades avalikult üles kõik, mis hingel.

„Kuidas me saame eeldada, et õiglus võidab, kui vaevalt on keegi, kes on valmis andma end üksikult õiglase eesmärgi nimel... See on nii suurepärane päikesepaisteline päev ja ma pean minema.“

„Tule ja lase mind maha, aga ma ei anna kunagi alla. Elagu vabadus, seiske alati rõhumise vastu!” või „Kas teil on usk endasse edasi liikuda, isegi kui kogu maailm on teie vastu, mõõgad käes?”

„Lõpp on lõpp. Kui minna, siis minna boooooom-boooooom.”

Viimane postitus on tehtud 9. märtsil Boujdouris, Lääne-Saharas. Sealt Laâyoune'i on umbes 170 kilomeetrit. Prokurör Maarja Germann kinnitas, et nad olid teadlikud nendest postitustest ja neist oli naise tabamisel palju abi. „Jaa, me jälgisime seda ja see oli meie teadlik tegevus,“ kinnitas Germann.
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1202 ... undinu-ema
Sotsiaalmeedias on naine vägagi aktiivne. Suur Lähis-Ida austaja, kes tudeeris sotsiaalmeedia andmetel Lähis-Ida uuringuid ka Tallinna ülikoolis. «Ta käis Dubais modelliks minu teada,» mainib üks Suure-Lähtru kohalik. Naine, keda on alust seostada vastsündinud lapse hülgamisega Suure-Lähtrus, põrutas juba veebruari keskel Londoni moenädalale, kust postitas klippe kaunitest disainidest ja pidudest. Eesti iseseisvuspäeval oli ta aga juba Marokos, kust postitas ka melanhoolse alatooniga kirjutisi. «Ma olen nii suures jamas, et sellest pole pääsu,» kirjutas ta mõni aeg tagasi sotsiaalmeedias. Naise viimane Facebooki postitus just Marokost tehtud ongi. Samal päeval pidas kohalik politsei ta kinni.

«Nende pereäri hakkas väga õitsema ühel hetkel ja võib öelda, et tegu on ühe tõelise taluperekonnaga,» räägib üks kohalik. «Mina tean seda naist kuni gümnaasiumini. Ta oli üsna noorena ka kodutütardes, kus oli väga aktiivne. Gümnaasiumis tegi ta õpilasfirma. [...] Mingil hetkel hakkas ta araabia riikides käima, vähemalt jälgides sotsiaalmeediat, oli näha, et ta on seal modell. Tundus olevat väga luksuslik elu, uhked meigid ja riided. Kodus käis ta pigem suviti.»
https://elu24.postimees.ee/7977372/imik ... -marokosse
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Kriku »

"Kuuuurija" vahendab, suhtuda allikakriitiliselt!
Detsembri alguses peksid 19-aastane Tambet ja äsja täisealiseks saanud Karel mehe, keda arvavad olevat seotud pedofiiliaga. «Ta filmis ja pildistas mind, kui olin 12-aastane,» seletab Tambet. Tambeti sõnul teavad pea kõik Võru noored, et linnas liigub ringi mees, kes alaealisi salaja pildistab ning seda juba aastaid. «Kui korvpalli või jalgpalli vanasti mängisime, siis passis staadioni ääres, filmis ja pildistas.» Kohalike sõnul ei käinud väidetav pedofiil mitte ainult kooli juures noori passimas, vaid teeb seda ka Võru kauni Tamula järve rannas.

«Ta jalutab Tamula ääres ja filmib lapsi, kes ujuvad või liivakastis mängivad. Filmib ka siis, kui lapsed riideid vahetavad riietuskabiinis, üle ääre telefoniga,» kirjeldab Tambet väidetava pedofiili tegevust. Tambet väidab saates, et antud mees on filminud isegi tema väikest õde. Kord oli ta oma ema ja väikese õega poes käinud ning see sama mees oli filminud neid selja tagant. «Tal on potipea, pruunid, vähe pikemad juuksed, lühemat kasvu, veidi tüsedama kehaehitusega,» kirjeldavad noormehed seda meest.

Kuigi selle mehe tegevus on paljudele ammu teada, ei ole selle mehega nende aastate jooksul keegi tegelenud, isegi mitte politsei. Nii otsustasidki noormehed õigusemõistmise enda kanda võtta. «Juhtus niimoodi, et nägime teda ja tuli mõte, vajutaks ta ära ja annaks talle vastu tatti. Sellepärast, et ta on varem mind ja mu tuttavaid ja lähedasi filminud ja pildistanud. Läksime talle kallale,» sõnab Tambet. 8. detsembri õhtupoolikul nägid noormehed väidetavat pedofiili Võru linnas Soo tänaval, võtsid tal kätest ja õlgadest kinni ning tirisid samal tänaval asuva vana koolimaja taha. Noormehed räägivad saates, et püüdsid saada mehelt vastuseid, miks too lapsi pildistab, kuid mingit vastust ei saanud. Peksmise käigus võtsid noormehed mehelt ära telefoni, pangakaardi ja Coopi kliendikaardi, rahvakeeli säästukaardi. Nad vaatasid läbi mehe telefoni ning avastasid sealt terve galerii väikeste laste pilte, millest osa oli üles pildistatud televiisorist.

«Esimene asjana ma võtsin galerii lahti, siis nägin, seal olid laste pildid ja videod. Siis vaatasin märkmetesse ja seal olid nimed kirjutatud ilusti, siis nende alla olid veel pildid pandud,» kirjeldab Karel telefoni sisu. Tambet lisab veel, et märkmetes oli kirjas lisaks laste nimedele nende vanused ning elukoha andmed. Pärast peksaandmist arvasid noormehed, et nüüd on mõneks ajaks rahu majas, kuid 21. detsembri hilisõhtul tuli politsei nende ukse taha ning panid kohe käed raudu. «Me andsime neile teada, miks me seda tegime, aga neid otseselt see ei huvitanud. Meie oleme kuriteo toime pannud ja meie oleme selle kokku keeranud ja meie vastutame,» sõnab Tambet.

Nimelt räägivad noormehed, et püüdsid politseile põhjendada, miks nad sellele mehele peksa andsid, ning mainisid ka mehe telefonist leitud pilte. «Nad ütlesid, et see pole pedofiilia,» rääkis Kaarel.
https://elu24.postimees.ee/7977432/kuuu ... -pedofiili
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Lemet »

Kogu see jama selle asemel, et politseile lihtsalt avaldus teha...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Kriku »

Jah, aga tõenäoliselt seal polegi kuriteokoosseisu või pole vähemalt võimalik tõendada.
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 300
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas paadikapten »

https://www.delfi.ee/artikkel/120277120 ... sele-sisse

Kas poiss tõesti avaldas kambrikaaslasele oma teo tõelise motiivi või
muutus ta kaaslasele nii tüütuks, et see otsustas poisile tünga teha?
Vaatame siis, mis siin toimub...
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas krijgsvolk »

paadikapten kirjutas: 12 Mär, 2024 21:19 https://www.delfi.ee/artikkel/120277120 ... sele-sisse

Kas poiss tõesti avaldas kambrikaaslasele oma teo tõelise motiivi või
muutus ta kaaslasele nii tüütuks, et see otsustas poisile tünga teha?
Tõenäoliselt oli vana retsi puhul tegemist nn sisekambri agendiga ehk "sarvikuga". Vähemalt minu ajal kripos standartne opertöö võte- pätile "sarviku alla panemine". :) Kasutataksegi vanu kaake, kellele siis pisukesi soodustusi tehakse. Sellised on väga head rakenduspsühholoogid, kogenud, suudavad kiiresti noorema või rumalama usalduse võita. Eeluurimiskambris räägitakse palju asju välja tihti ka lihtsalt igavusest. Tõsi, mõni tüüp võtab vedu ka tuleviku lubaduste osas, aga siis peab krimkamehel laitmatu renomee olema, st kui lubad, siis tegemata jätta ei sobi. Aga kui labaselt petad, siis ei räägi tavaliselt kaagid sulle teiste kohta enam mitte kunagi mitte midagi. Lihtsalt selline inf levib kriminaalses keskkonnas kiiresti. Ise tuleb endal pea külm hoida ja mitte leelotada ja lubada ja päris jamasid ja isegi poollegaalseid asju ei tasu lubada, veel vähem teha, hetkehuvide nimel. Siis oled praktiliselt konksu otsas ja sealt enam ei pääse. Muide selliseid võmme tegelikult pätid põlgavad ja "müüvad maha" kohe kui kasulik. 8) Nii on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Kriku »

Valgas vajab tattnokk maa peale tagasi toomist:
Neljapäeval kirjutasime šokeerivast juhtumist Valga koolis, kus õpilaste omavaheline sõnavahetus päädis julma füüsilise vägivallaga. Sotsiaalmeedias ringlema läinud videotelt oli näha, kuidas üks poiss kooliõele jalaga selga lõi ning teine tüdruk ohvrit juustest sikutas. Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Valdo Gerassimov kinnitas neljapäeval, et juhtumi uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel ja noormees, kes kannatanu suhtes vägivallatses, peeti kuriteos kahtlustatavana 48 tunniks kinni.

Pärast eilset jõudis toimetuseni mitmeid vihjeid, et kõnealune noormees on koolis «vägitegude» poolest suisa teada-tundud. «Sellel poisil, kes seda tegi, pole esimene kord. Politsei on talle kogu aeg armu andnud. Terroriseerib õpilasi koolis jne. See pole normaalne, kuidas see poiss käib ja terroriseerib. Aastaid kakleb jne,» seisab ühes toimetusele saadetud vihjes. «Mina lapsevanemana ei julgeks oma last kooli saata. Sellel poisil on väga palju kaklusi olnud ja nüüd veel tüdrukut... Sellele poisile on armu väga palju seal antud. Ta on prokurörile vana klient,» teab teinegi rääkida.
https://elu24.postimees.ee/7984877/palj ... imene-kord

Poiss pole ainus, algas asi tüdrukute omavahelisest kismast:
Toimetuseni jõudnud videoklippidelt on näha, kuidas üks tütarlaps seisab kooli koridoris, kui äkitselt tirib teine tüdruk teda juustest. Juba hetk hiljem tõmbab seesama tüdruk, kes juustest tiris, kooliõe keset koridori pikali maha. Nii, et viimase telefon käest lendab. Snapchatis levivatelt kaadritelt on näha ka šokeeriv hetk, kuidas üks noormees maha kiusu ohriks langenud kooliõele tugevalt jalaga vastu selga lööb. Kui vägivallatsemise ohvriks langenud tüdruk koridorist lahkub, saab ta teisegi jalalöögi selga. Taamalt kostub teiste tüdrukute kiljeid ja naeru.

Lõuna-Eesti Postimees kirjutab, et neile teadaolevalt sai intsident alguse kahe tüdruku omavahelisest tülist. Ohver käib 7., rünnanud poiss 8. ja rünnanud tüdruk 6. klassis.
https://elu24.postimees.ee/7984100/julm ... niks-kinni

Ihunuhtlus ausse!
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19478
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas ruger »

Kannibalism USA-s
California man arrested for allegedly eating a severed leg that he took from a pedestrian who was struck by a train.

The incident happened in Wasco, California.

According to police, 27-year-old Resendo Tellez removed a leg from an Amtrak Station.

Tellez was seen eating the leg according to a witness and was later booked into jail for removing or mutilating human remains.

The man who was struck by the train sadly died.
https://twitter.com/CollinRugg/status/1 ... 3775699221
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 300
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas paadikapten »

Tartus prooviti autoga politsei eest ära sõita. Annelinnas läks üritajate sõit väga hoolimatuks. Sõideti elurajoonis mööda kergliiklusteed, üle muru ja ühel parkival autol sõideti stange maha. Facebookis oli sellest mitmeid videosid, oli klipp ka stange lõhkumisest. Mingil hetkel jätsid põgenejad auto maha ja kadusid jalgsi. Hetkel pole teada, kas nad on tabatud.

https://tartu.postimees.ee/7989628/numb ... se-soiduki
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19478
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas ruger »

Üks segane tahtis FBI Atlanta peakorterisse oma autoga sõita. Kaugele ei jõudnud.
A Male suspect has Rammed his Vehicle into FBI front Security Gate at Atlanta Headquarters
📌#Atlanta | #Georgia
Currently, numerous agencies are on the scene investigating after a male suspect drove his red SUV and smashed into the front security gate at the FBI headquarters in Atlanta, Georgia this afternoon. The suspect was later arrested at the Federal Bureau of Investigation office in Chamblee according to the FBI. The man, who was taken into custody, prompted the FBI to state that they could not provide any further details about what led this person to commit the act but assured that there is no concern for public safety.
https://twitter.com/rawsalerts/status/1 ... 7587163224
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36554
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Kriku »

Valgas uus kuritegu sama tüdruku vastu, keda eelmine kord peksti:
Eelmine rünnak tüdruku vastu toimus 20. märtsil, kui sotsiaalmeedias hakkasid ringlema videod, milles Valga põhikooli õpilased kaasõpilase kallal vägivallatsevad. Ühes videos tiriti ohvrit juustest, teises videos lõi üks poiss ohvrit jalaga selga. Toona alustati juhtumi uurimiseks kriminaalmenetlus kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. „Noormees, kes videos kannatanu kallal vägivallatseb, on kuriteos kahtlustatavana kuni 48 tunniks kinni peetud ja temaga viiakse läbi menetlustoiminguid,“ ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Valdo Gerassimov Delfile.

Lõuna-Eesti Postimees kirjutab, et tüdruku ema sõnul tulid seekord lapsele kallale kolm maskides meessoost isikut ning tüdruk sai näkku vasakule põsele lõikehaavad, mis tehti mingit sorti terava esemega. Juhtunu üle arutletakse ka sotsiaalmeedias. Ühe „Valgamaa Inimesed“ grupiliikme sõnul on tema laps rääkinud, et ohvri näol on tegu väga vaikse tüdrukuga ja „kiusajad käivadki koolis „gängiga“ ringi ja on õhku täis“.
https://www.delfi.ee/artikkel/120282799 ... lmenetluse
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3341
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ma käisin kah suht vägivaldses getokoolis kunagi. Aga et mõni poiss kunagi tüdrukut löönud oleks.. ei mäleta kunagi. See oli tabu.
Kus ja kes krt sellised kusikud välja haudusivad ?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist