Vene-Ukraina sõda II osa

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
pwn13
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 20 Mai, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas pwn13 »

hjl85 kirjutas: 12 Juun, 2024 12:04 Vattide kontolt aga video Ukraina drooni operaatori tööst. Kuid selline kysimus, et peale drooni hävimist peavad nad uue deooni sama puldi kylge pookima? Mulle droonindus täitsa võõras
https://x.com/q0mt6pfmbvqynsm/status/18 ... 83600?s=46
Pult seotakse uue drooni vastuvõtjaga ära jh.
lennumudelist
Liige
Postitusi: 160
Liitunud: 09 Jaan, 2024 18:14
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas lennumudelist »

Ja ma pole üldse kindel, et Ukraina huvides oleks oma lennukiparki väga kirjuks ajada.
Arusaadav.

Rootsilt kasvõi paari lennuki võtmise kasuks räägib lihtsalt see, et neil on õhku hingava mootoriga (ramjet) pikamaa õhutõrjerakett MBDA "Meteor" ja selle laskmise võimekus. Kui sama raketi saaks kuidagi F-16 külge pusida, oleks sama heidutus - Venemaa lendur ei teaks, kas see täpp radaril hakkab tema pihta 200 km kauguselt laskma, lennuväe taktika oleks tulemusena hulga ettevaatlikum.
Huviline78
Liige
Postitusi: 1408
Liitunud: 20 Mär, 2022 11:02
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Huviline78 »

Krimmi TV kanalisse häkiti sisse ning näidati Luikede järve ja parasiitide hetke lahingvälja kaotusi :mrgreen: .

https://x.com/FreudGreyskull/status/1800833401181876297
NGolf
Liige
Postitusi: 3137
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

Pihkva (endine Viljandi) spetsnaz väeosa operaatorid pandi Harkivi suunal liharünnakule kindral Lapini käsul. Esimesest rühmast sai 9 surma ja mõniteist haavata. Siis saadeti peale teine rühm, need rapiti samamoodi ära. Dnepri suunal olevat samamoodi kõige teravamaid üksuseid lollide kindralite käsul ära rapitud.
Ma räägin veel ühe näitliku loo meie juhtkonna geniaalsetest otsustest.

Meie suunal tegutseb Žukovi 2. kaardiväe erivägede brigaad (Pihkva) 1. ja 2. SpN-i eriüksuste koosseisus.

Varem oli see GRU-le alluv brigaad. Kandidaatide valik sellesse brigaadi on väga tõsine - lisaks füüsilisele võimekusele ja laitmatule tervisele on väga palju hinnas intelligentsus. Seal ei ole idioote ja juhuslikke reisijaid. Neid kasutati Liptsis, Staritsas ja enamasti Volchanskis.

Nii et siin see on. Aleksander Lapini isiklikul käsul saadetakse see eliit eriväeosa rünnakule. Ja mitte lihtsalt rünnakule, vaid "liharünnakule", kindlustatud positsioonide peale, kus kõik on juba ammu sisse lastud ja kus AFU on juba ammu ja väga kindlalt istunud.

Tulemuseks 1. lahingukompanii kaotused: 9 "200" ja kümmekond "300". Ja mida teevad komandörid, nähes seda kõike oma mugavatest kaevikutest? Viivad lahingusse 2. lahingukompanii.

Edasise võitluse käigus kaotused ainult suurenesid.

Poisid on šokeeritud ja ütlevad avalikult, et juhtkond annab rumalaid käske ja kasutab eliitspetsialistide vägesid mitte nende ettenähtud otstarbel, vaid tavalise ründejalaväena. Kaotused rünnakutes on suured ja ühe sellise hästi koordineeritud rühma valik, väljaõpe ja ettevalmistus kestab vähemalt 2-3 aastat ja maksab palju raha.

Ülejäänud poisid on veel rivis ja täidavad teatud ülesandeid, kuid üldine moraalne ja psühholoogiline taust üksuses pole pehmelt öeldes hea. See on arusaadav, sest tuleb ju mõelda oma peaga, mitte lihtsalt "edasi, bljät!".
https://t.me/severnnyi/1265

Samalt kanalilt tänane ülevaade VF vägede Harkivi suuna liikumistest:
Ukraina jalavägi on "põhjapoolsete" vägede suurtükitule tõttu hakanud kindlustama end Volchanskist lääne pool asuvates metsades. AFU jalaväeüksused keelduvad käsu vastaselt kolonnides liikumast ja valmistavad positsioone ette lähimates metsades - Tatarskoje traktis, Kholodnõi Jari ümbruses ja kõigis külgnevates metsades 10-12 kilomeetrit linnast lääne pool.

Peaaegu kõik Donetski suunalt saabunud tugevdused on praegu metsades. Olukord on peaaegu sama, mis Kremeni metsas.

AFU avangardi täiendamine sellel suunal ei ole seni midagi andnud. 36. merejalaväebrigaad, 82. ODShBr ja 42. mehhaniseeritud brigaad kaotavad aktiivselt marssivaid pataljone, mis kohati hävitatakse relvastuse ja varustuse saamisel tagalas.

Eelmised paar nädalat kestnud lahingud olid sundinud eelmainitud brigaade oma edasiliikumise katsed peatama, kuid lähiajal tuleb oodata, et nad seda taas teevad.

Nagu eelmiste suuremate operatsioonide ajal, on "Zemledelije" kaugmiineerimissüsteemid hakanud aktiivselt tegutsema AFU-l. Nende abil on märgatavalt raskendatud mitte ainult Ukraina sõjatehnika, vaid ka metsadesse põimitud jalaväe liikumine.

Voltšanskis endas käib raske lahing linna keskuse eest, mille õnnestumise korral jõuavad Vene väed Rubižani maanteele.Ukraina relvajõud peavad Voltšanski lõunaosa kaotamist tõsiseks operatiivprobleemiks, mis annab vene rühmitusele võimaluse murda läbi Prükolotnoje ristmikujaama piirkonda. Prikolotnoje jõudmine omakorda avab võimaluse lähitulevikus Kupjanski AFU rühma hõlvamiseks.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4530
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Turist 47 »

Ork insener - eriväed ehitavad Vovtšanskist 2,7 km kirdes kindlustusi.
Kaasatud on vastav varustus.
https://t.me/DeepStateUA/19684
NGolf
Liige
Postitusi: 3137
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

Rõbar analüüsib Ukraina Krimmile antud lööke:
Ukraina formeeringute rünnakud Krimmile - milliseid eesmärke vaenlane taotleb

Täna öösel ründasid Ukraina relvajõud taas Krimmi poolsaart. Seekord oli rünnaku sihtmärk Sevastopol. Linnale tulistati kaksteist ATACMS operatiiv-taktikalist raketti, mille 31. õhuväe ja õhukaitsediviisi üksused tõrjusid.

Koos selle rünnakuga on see kahe päeva jooksul teine rünnak 31. diviisi positsioonidele. Esimene toimus 10. juuni öösel, mil AFU tulistas samuti 12 raketti, kuid juba Tšernomorskoje, Džankoi ja Jevpatoria pihta.

Väärib märkimist, et NATO satelliidid tegutsesid taas kord aktiivselt, oodates lööki. Positsioone filmiti vaheldumisi sõltuvalt planeeritud piirkondadest, st 8.-9. juunil filmiti Krimmi loodeosa ning 10. ja 11. juunil Sevastopoli ja poolsaare keskosa.

Lisaks pöörati eile ja üleeile erilist tähelepanu satelliitide poolt Krimmi idaosale. Filmiti Theodosiat, Kirovsket, Mysovoje, Kertši ja muidugi Krimmi silda. Neid fotosid naudivad aktiivselt lääne analüütikud.

Ka tänase rünnaku ajal tegutses Musta mere lääneosas Ameerika droon RQ-4B. Ja pärast lööke siirdus see veepiirkonna idaossa, Krimmi sillale lähemale, kus see oli hommikuni takistamatult teenistuses.

See asjaolu koos satelliitide aktiivse tööga ning järjestikused löögid õhutõrje positsioonidele, esmalt loodeosas, seejärel lõunaosas, lubavad järeldada, et järgmine sihtmärk võib olla poolsaare idaosa.

Sellele viitab ka Prantsuse E-3F kaugseire radarvaatluslennuki ja Prantsuse mereväe Atlantique 2 allveelaevade vastase lennuki ilmumine Feodosiast lõuna pooleteise kuu jooksul esimest korda.

Samal ajal lendas mere läänepoolses osas Briti õhujõudude RC-135V - natuke palju ühe päeva kohta, kas pole? Nagu on korduvalt märgitud, on lääne peamine eesmärk Krimmi silla hävitamine ja selleks on vaja vähendada Musta mere laevastiku ja õhutõrje lahingupotentsiaali Krimmis.

🔻Mis meil lõpuks on:

➖ Musta mere laevastiku laevad ei ole kahjuks võimelised tegelema BECi ohuga. BECi vastu võideldakse suuremal määral helikopteritest ja paatidest, mis näitavad suurt efektiivsust.
Aeg-ajalt õnnestub AFU-l poomide murdmine, mis tõstatab küsimuse, kas on vaja üle vaadata lahtede, sadamate ja sildade kaitsemeetmed ja -meetodid. Musta mere ja Mezhvodnoye näited ei lase valetada.
➖ Õhutõrje löögid on suunatud Krimmi silla kaitsevõime nõrgendamisele, millega tuleb arvestada ja võtta meetmeid olemasolevate raketitõrjevahendite muutmiseks - raketid tulistatakse maha, kuid mitte kõik.

Vaenlane valmistub ilmselgelt uueks rünnakuks. Täna on olnud juba kaks valesihtmärki, mida võib nimetada massiliste löökide eelkäijaks, ja ei ole välistatud, et sillal. Pikemas perspektiivis võib vastumeetmete puudumine, soovimatus reaalsust aktsepteerida ja vigadest õppida mõjutada Krimmi õhukaitse potentsiaali ja see mängib juba praegu olulist rolli F-16 hävitajate ilmumisel.
Pilt

https://rybar.ru/piwigo/upload/2024/06/ ... errer=t.me

Krimmi tuule Telegrami kanalilt:

10.6. hävitatud Saksi lähedal S300:
Результат атаки по позиции ЗРК С-300 в районе н.п. Великое, Сакский район, 10 июня.

Был уничтожен КП 5Н63С из РПН 30Н6. Также на снимках можно заметить тягачи 5П85ТЕ без прицепов и следы оттянутой пораженной/уничтоженной техники (такие же были после того, как убрали уничтоженный радар "92Н6Е" в районе Бельбека).

Южнее были замечены тягачи, забирающие генераторы с места атаки. Так как этот тип РЛС должен стоять рядом с ПУ, то, вероятно, они были оперативно убраны.

Напомним, мы заметили переброску из Севастополя пусковых установок и РЛС из состава ЗРК С-300ПС. Возможно, именно в район Евпатории.
Pilt: https://t.me/Crimeanwind/61321

Dzanskois S 400
Результат атаки по позиции ЗРК С-400 "Триумф" в районе н.п. Рубиновка, Джанкойский район, 10 июня.

Была уничтожена РЛС 48Я6-К1 «Подлет». Также на снимке можно увидеть ПУ типа 51П6 с одной ракетой, ее состояние не известно. Да еще одну убегающую ПУ.

Еще есть следы горения, есть вероятность, что там стояли другие ПУ. Но на утренних снимках этой батареи видно всего две пусковые установки.
https://t.me/Crimeanwind/61322
Huviline78
Liige
Postitusi: 1408
Liitunud: 20 Mär, 2022 11:02
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Huviline78 »

Parasiidid on Krimmi tarinud S-500 Prometheusi. Eks vaatame, kui suur saab selle eluiga seal olema.

https://x.com/NOELreports/status/1800981129966563744
https://en.wikipedia.org/wiki/S-500_missile_system
Turist 47
Liige
Postitusi: 4530
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Turist 47 »

NGolf kirjutas: 12 Juun, 2024 21:53 Rõbar analüüsib Ukraina Krimmile antud lööke:
...
10.6. hävitatud Saksi lähedal S300:
Dzanskois S 400...
...12. juuni öösel hävis ajutiselt okupeeritud Krimmis Ukraina rünnaku tulemustel kaks komplekside S-300 ja S-400 radarit. Kolmanda "saatus" ei ole teada. Hulk moona hävis lisaks.
(https://news.liga.net/ua/politics/news/ ... u-henshtab, jne)
Kui neid süsteeme järjest ära lastakse/vigastatakse, siis millega ork "homme" opereerib - enda vara kaitseb?
Samas ei ole teada kui palju õhutõrjet Krimmi poolsaarel on.
Aga, ei neid "lõputult" ka olla ei saa või umbes nii.
Siga
Liige
Postitusi: 505
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Siga »

Samas ei ole teada kui palju õhutõrjet Krimmi poolsaarel on.
Aga, ei neid "lõputult" ka olla ei saa või umbes nii.
2020 aasta andmetel oli S-400 komplekte venemaal kokku toodetud 64. Ei ole teada, palju neis välisriikidele müüdi.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4530
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Turist 47 »

DeepState. Ork on tunginud Donbassi "paljude" asustatud piirkondade lähedusse. https://t.me/DeepStateUA/19687
- Vyimka, Novooleksandrivka, Karlivka, Novopokrovski, Staromajorski, Krasnohorivka Nevelski.
Kaardid. https://deepstatemap.live/#6/49.438/32.053
Väide . Ork tegi piiratud sissetungi Tšasovoi Yari kanali idaküljel.(Briti skaudid - https://x.com/DefenceHQ/status/1800808551331266700)
Ork kontrollib Ivanovski küla.
Väide. Ork kasutab termobaarseid mürske ("õngitseb" varemetest, maa alt vastase võitlejaid).

Syrskyi - " Ork on Vovtšanskis täielikult takerdunud, vaatamata ressursside rohkusele, mida teiste suundade arvelt pidevalt täiendatakse"
Mõlemad pooled kasutavad aktiivselt õhupomme, hävitamaks vastase kõrghoonetes olevaid positsioone, vaatlus-/tulejuhtimise punkte.
LupusII
Liige
Postitusi: 573
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas LupusII »

NGolf kirjutas: 12 Juun, 2024 19:24 Pihkva (endine Viljandi) spetsnaz väeosa operaatorid pandi Harkivi suunal liharünnakule kindral Lapini käsul. Esimesest rühmast sai 9 surma ja mõniteist haavata. Siis saadeti peale teine rühm, need rapiti samamoodi ära. Dnepri suunal olevat samamoodi kõige teravamaid üksuseid lollide kindralite käsul ära rapitud.
[...]
Äkki on nad 30 aastaga tõesti midagi muutnud ,aga see pataljon mis kunagi Viljandis oli oli lihtsalt langevarjudega jalavägi. Võib-olla mõni ohvitser oli rohkem õpetatud ,aga reakooseis ei olnud mingi spetsnaz.
an2
Liige
Postitusi: 1563
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas an2 »

NGolf kirjutas: 12 Juun, 2024 21:53 Rõbar analüüsib Ukraina Krimmile antud lööke:

Väärib märkimist, et NATO satelliidid tegutsesid taas kord aktiivselt, oodates lööki. Positsioone filmiti vaheldumisi sõltuvalt planeeritud piirkondadest, st 8.-9. juunil filmiti Krimmi loodeosa ning 10. ja 11. juunil Sevastopoli ja poolsaare keskosa.

Lisaks pöörati eile ja üleeile erilist tähelepanu satelliitide poolt Krimmi idaosale. Filmiti Theodosiat, Kirovsket, Mysovoje, Kertši ja muidugi Krimmi silda. Neid fotosid naudivad aktiivselt lääne analüütikud.
Kuidas nad tuvastavad, mida NATO satelliidid filmivad? Vaatavad objektiivi suunatust? :lol:
Kasutaja avatar
metsataat
Liige
Postitusi: 206
Liitunud: 03 Apr, 2020 20:02
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas metsataat »

an2 kirjutas: 13 Juun, 2024 12:06
Kuidas nad tuvastavad, mida NATO satelliidid filmivad? Vaatavad objektiivi suunatust? :lol:
Arhitektuursel meetodil: vaatavad lakke... ja toodavad propagandistlikke muinasjutte.
Metsas on siilid. Iga okas loeb.
olevtoom
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 06 Dets, 2023 9:52
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas olevtoom »

an2 kirjutas: 13 Juun, 2024 12:06
NGolf kirjutas: 12 Juun, 2024 21:53 ...Lisaks pöörati eile ja üleeile erilist tähelepanu satelliitide poolt Krimmi idaosale. ...
Kuidas nad tuvastavad, mida NATO satelliidid filmivad? Vaatavad objektiivi suunatust? :lol:
Noh, palja silmaga oli näha, et satelliidid kogunesid Krimmi idaosa kohale kobarasse.
Kremli troll.
KasinMasin
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Mär, 2022 21:16
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas KasinMasin »

LupusII kirjutas: 13 Juun, 2024 9:54
NGolf kirjutas: 12 Juun, 2024 19:24 Pihkva (endine Viljandi) spetsnaz väeosa operaatorid pandi Harkivi suunal liharünnakule kindral Lapini käsul. Esimesest rühmast sai 9 surma ja mõniteist haavata. Siis saadeti peale teine rühm, need rapiti samamoodi ära. Dnepri suunal olevat samamoodi kõige teravamaid üksuseid lollide kindralite käsul ära rapitud.
[...]
Äkki on nad 30 aastaga tõesti midagi muutnud ,aga see pataljon mis kunagi Viljandis oli oli lihtsalt langevarjudega jalavägi. Võib-olla mõni ohvitser oli rohkem õpetatud ,aga reakooseis ei olnud mingi spetsnaz.
Neid dessantnike peaks olema juba mitu ringi maha löödud. Need GRU venkud veidi eri asi vist.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist