Georgi Alafuzoff

Sõjaväeluure. Ja mitte ainult sõjaväe. Aga KaPo foobiad siia teemasse ei sobi.
Runkel
Liige
Postitusi: 2962
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Georgi Alafuzoff

Postitus Postitas Runkel »

Valgete päritolu kui õigete venelaste kattevarju kasutavad kärnased ka meil, nt riigikogulane Tšaplõgin.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2125
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Georgi Alafuzoff

Postitus Postitas krizz »

Ulme, et selline mees, kes mh. 1997. aastast õppis Venemaa Kindralstaabi Akadeemias, mille lõpetas kiitusega, edutati sellistele ametikohtadele.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
andrus
Liige
Postitusi: 4415
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Georgi Alafuzoff

Postitus Postitas andrus »

kaur3 kirjutas: 06 Juun, 2024 17:10
Harri Tiido: ühe Soome sõjaväeluuraja mälestustest

Sealt üks huvitav seik tegelasest, kes oli luureülem ja kellest oleme varem rääkinud. Nimelt Georgij Alafuzoff, hüüdnimega Fusse. Too käis Moskvas kindralstaabi akadeemias õppimas ja luurajate jaoks oli arusaamatu, miks ta pidevalt uuris asju, mis justkui ei olnud talle teadmisena vajalikud.
No seda võib tõlgendada ka kui Martti J. Kari kohta samas väidetud "Tal olnud üldse kustumatu õpihimu". Lisades siia salajaste dokumentide hoidmisreeglite eiramise, siis võib-olla ei lasknud ta ka asju uurides reeglitel end segada :)

Luuraja ise käis ka muuseas Venemaal 1985.a. täiendõppel, tõsi küll ainult keeleõppes. Ainuüksi NSVL/Venemaal õppimise fakti seega arvatavasti ei saa kasutada meelsuse hindamiseks.
Leo
Liige
Postitusi: 3348
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Georgi Alafuzoff

Postitus Postitas Leo »

Soome KJ juhtkonnas oli vanasti tavaline käia NSVLiidu sõjakoolides ennast täiendamas, peamiselt sellepärast et sõjakoolid olid tasemel ja teiseks ajaloolise vastase mõtteviisiga tutvumiseks. Admiral Alafusoff sai oma laksud kätte ametlike dokumentidega liiga vaba ümberkäimise eest - kinni ei läinud, kuid maine on igaveseks rikutud. Selle jutu peale, nagu oleks ta venemeelne, soovitaks vähem möliseda ja tõendid esitada või lihtsalt vait olla ja häbeneda. Vene valgete järglased vihkaid kommuniste silmini, sest revolutsiooni tõttu kadus endine hea elu ja ühiskondlik positsioon ning varandus, väidetavalt oli Soomegi, eriti Viiburi kant täis allakäinud tsaaririigi aadlikke, kes ennast tihtipeale lihttööga elatasid. Muidugi oli nende hulgas nii libasid kui kommunistide agente.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2517
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Georgi Alafuzoff

Postitus Postitas Castellum »

Leo kirjutas: 07 Juul, 2024 20:09Vene valgete järglased vihkaid kommuniste silmini
Kindlasti oli mõni, kes ka põhimõtteliselt vihkas kommuniste. Aga...

Juba EW aegu tõdeti, et kõige rohkem vihkasid vene valged "vene hiilguse hävitajaid". Sellepärast oligi vene emigrantide hulgas palju Stalini imetlejaid, et ta taastas "vene hiilgust".

Õpetuseks ühe vene fašismi suurkuju saatuse lugu. Kuna eesti- ega soomekeelset pole, siis Sulle valik inglise ja rootsi keele vahel, loodetavasti sobib:
https://en.wikipedia.org/wiki/Konstantin_Rodzaevsky
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 37444
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Georgi Alafuzoff

Postitus Postitas Kriku »

Tjah, Sokolov kirjeldab oma "Parun Ungerni" raamatus kindralstaabi polkovnikut, kes endas v. U.-S. kampaania aju kujutas. Pärast Kodusõda suutis too ennast kuidagi USA-sse smugeldada ja elas kuskil Läänerannikul, kui mu mälu ei peta. Kirus alguses muidugi punaseid, aga Talvesõja ajal torises, et nii kaugele on asi läinud, et mingitelt soomlastelt saame peksa... Kui ta tütar juhtis tähelepanu mõningale vastuolule kasutatud isikulise asesõna küsimuses, siis ta vastas, et sina, plika, ei saa maailma asjadest midagi aru, ole parem kuss.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist