Riigipiiri häda ja valu

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
NAFO ep
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 11 Nov, 2023 0:20
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas NAFO ep »

Aitäh täiendamast afk ruger, piirikontrolli osa jäi mu postitusest puudu. Ärevad ajad Kirdes :!:
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 811
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas wolfgang »

Njah. Kusjuures ülehomme seal paraad. Samal platsil, kus see piiriületusjärjekord ja mille läheduses vantide õhupall hõljub. Mõnus aktsent pidupäevale. Kahju, et Relvaseadus siiani keelab avalikel üritustel relva kandmise, muidu võtaks kaasa vist, seekord.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1849
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas OLAVI »

ruger kirjutas: 21 Juun, 2024 6:35 ... Inimesed, kes liiguvad Vene Föderatsiooni suunas, peavad olema valmis ettearvamatusteks. PPA ei soovita Venemaale reisida.
https://www.err.ee/1609376939/fotod-ppa ... iriuletuse
Narva piiripunktis jalakäijate sillal ja selle ees Eestist väljuval suunal tekkis ka reede varahommikul enne piiriületuse avamist kell 7 pikk sadadest inimestest koosnev järjekord.
... Narva piiripunkt suleti neljapäeval kell 23 ja on uuesti avatud reede hommikul kell 7.

Politsei ei soovita Venemaale reisida ja hoiatab, et Inimesed, kes liiguvad Venemaa suunas, peavad olema valmis ettearvamatusteks.
https://www.err.ee/1609377251/narvas-te ... -jarjekord
[/quote]
Eesti poolses piiripunktis olevat tasuta peldik.
Kahe piiripunkti vahel saab keha kergendada ainult üle sillaääre ja kuna seal peavad sajad inimesed üle 6 tunni passima, siis suure tõenäosusega saadakse õhust pildistades häid kaadreid "ebakultuursetest sillaületajatest", kes riigtee täis roojavad ja sillaületajad võivad ootamatult pääseda ka meediasse.
(Narva piiripunkti tasulise peldiku kasutamise tasu on 34rbl.)
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 20647
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas ruger »

Piir pannakse siis Narva suunal kinni kuni esmaspäevani
Politsei- ja piirivalveamet sulgeb nädalavahetusel ehk 22. ja 23. juunil Narva-1 piiripunkti Eestist väljuval suunal. Eestisse sisse tulev suund jääb avatuks.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Eerik Purgel selgitas, et Venemaa piirivalve tavapärasest oluliselt aeglasem töötempo on tekitanud neljapäeval ja reedel olukorra, kus piiriületajad ootavad tunde võimalust piiri ületada.

"Piiriületajate arv on eile ja täna olnud tavapärane, samuti on tavapärases tempos töötanud Eesti piirivalve, kuid Venemaale saamiseks peavad piiriületajad ootama pikalt Narva sillal. Seetõttu sulgesime eile inimeste tervise ja turvalisuse kaitseks piiripunkti tavapärasest varem," räägib Purgel.

Reede hommikul avas PPA tavapäraselt piiripunkti, kuid Venemaa võtab endiselt inimesi vastu väga aeglaselt. Kuna Venemaa piirivalve tegevus paisutab piiriületust ootavate inimeste arvu Narvas ohtliku piirini – kõik piiriületajad tõenäoliselt üle piiri ei jõua ning neil võib tekkida probleeme Narvas majutuse leidmisega ning inimeste kogunemine võib tekitada ohtu avalikule korrale –, ei ava PPA nädalavahetusel Narva piiripunkti väljuval suunal.

"Kahjuks ei ole viiteid, et Venemaa piirikontrolli tegevused lähiajal paranevad. Sellega seoses jääb piiripunkt nädalavahetusel suletuks väljuval suunal ja soovitame inimestel piiri ületada Lõuna-Eestis. Jälgime olukorda ning otsustame edasised tegevused," lisas Purgel.

Siseminister Lauri Läänemetsa kinnitusel on reedel jätkuvalt inimesi Narvas piiriületust ootamas. "Järjekord on olemas. Järjekord on silla peal, kus ligi 500 inimest ootab pääsu Venemaa poole. Tõesti, piiripunkti taga seda ei ole. Aga pole põhjust arvata, et see olukord kuidagi homme võiks muutuda. Venelased mingil põhjusel väga aeglaselt lasevad inimesi oma poolel üle ehk siis takistavad inimeste liikumist," rääkis ta ERR-ile.
Narvas tekkis piirile reede hommikul pikk järjekord

Ministri sõnul on Venemaa ametkonnad viimastel päevadel taas oma tegevusega näidanud ettearvamatust.

"Vene piirivalve pole suutnud tagada oma poolel normaalset piiriliiklust. Takistatakse üliaeglaste tolli- ja piiriprotseduuridega normaalset piiriliiklust ka oma kodanikele, mille tõttu on tekkinud kunstlikud järjekorrad ja olukord, kus mõned Venemaa kodanikud ei saa ööseks koju. Antud olukorras on meie eesmärgiks välistada mistahes probleemid piiripunktis nii kohalike elanike rahu kui ka piiriületajate endi heaolu huvides. Seetõttu otsustasime piiripunkti loetud päevadeks sulgeda. Jätkuvalt soovitame inimestel ka üleüldiselt vältida Venemaale reisimist," ütles minister.

Eestisse sisenemine on nädalavahetusel avatud, välja arvatud 23. juunil kell 9.30 kuni 12.30. Selles vahemikus toimub Narvas võidupüha paraad. Paraad toimub piiripunkti vahetus läheduses ning seal liikumine on sel ajal piiratud.

"Meil piir suletakse õhtul kell 23 kuni hommikul kella seitsmeni praeguse korra järgi ja nüüd, täna õhtul kell 23, kui piir kinni pannakse, siis see avatakse alles esmaspäeva hommikul kell seitse," selgitas Läänemets.

Seni saab piiriületuseks kasutada Koidula ja Luhamaa piiripunkte, kus praegu liiguvad piiriületusjärjekorrad tavapäraselt. Selle, kas reedel on vajadus sarnaselt neljapäevale piiripunkt varem sulgeda, otsustab PPA jooksvalt olukorda hinnates. Praegu sellist vajadust ei ole, kuid olukord võib PPA sõnul kiiresti muutuda.
Fotod: PPA sulges pika järjekorra tõttu Narvas piiriületuse

"PPA soovitab kõigile tungivalt Venemaad mitte külastada – meil on valmisolek kõigi piiripunktide viivitamatuks sulgemiseks ning kui meil peaks olema vajadus seda teha, on tagasi Eestisse saamine äärmiselt keeruline," täiendas Purgel.

Bussifirmad on olukorrast teadlikud

Läänemetsa kinnitusel on politsei- ja piirivalveamet suhtluses ka Narva sõitvate bussifirmadega.

"Minu teada ka politsei- ja piirivalveameti esindajad bussijaamas inimestele seda informatsiooni annavad, et Narva sõites, kui on soov piiri ületada, siis seda järgmistel päevadel teha ei saa," ütles Läänemets.

"Võib juhtuda, et pannakse ka liikuma mõni transpordivahend Narvast Luhamaa või Koidula poole. Tänane päev juba näitab, et keskmisest kaks korda rohkem jalgsi piiriületajaid Koidulast on üle läinud ehk teatud info juba osa inimesteni jõudnud on," lisas minister.

Läänemetsa sõnul on Narva linnavõimud piiriületust soovivatele inimestele valmis pakkuma süüa, juua ja muud abi ning vajadusel ka mõnes kohas ööbimisvõimalust.

Läänemets: mingit Venemaa rünnakuplaani näha pole

Läänemets ütles ERR-ile, et PPA arvestab, et Venemaa võib igasuguseid intsidente korraldada, kuid pole põhjust arvata, et Venemaa Eesti võidupüha tähistamise ajal mingisugust konkreetset rünnakut planeerib.

"Tavapärane protseduur selliste olukordade juures on see, et politsei- ja piirivalveamet ja ka kaitsepolitseiamet oma ohuhinnangud koostavad ja vastavalt sellele on ka neil tegutsemisplaan. Loomulikult võetakse arvesse, et igasuguseid intsidente võib esineda, aga ma tahan kinnitada, et meil ei ole põhjust arvata, et Venemaa mingisugust konkreetsemat rünnakut või midagi sellist planeerib. Ei, võidupüha toimub, võidupüha toimub rahulikult ja inimestele, kes praegu sealt üle piiri ei saa ja võib-olla pahased on, antakse informatsiooni, suunatakse kuskile mujale, kus neil oleks võimalik piiri ületada või siis nad peavad jääma ootama. Nii et muretsema ei pea," selgitas siseminister.

Läänemetsa sõnul ei ole praegu täpset informatsiooni selle kohta, miks Venemaa piirivalve just praegu väga aeglaselt tegutseb.

"Me teame seda, et kui eile inimeste järjekord piirile tekkis, nad üle enam ei saanud ja politsei- ja piirivalveamet otsustas õhtupoole juba varem kui kell 23 piiri sulgeda, siis järgmise tunni aja jooksul väga kiiresti inimesed pääsesid üle pärast seda, kui Eesti poolt see väljapääs nii-öelda suletud oli. Näha oli, et oli võimalik väga kiiresti seda teha ka eilse päeva jooksul. Ju siis seal mingisuguseid otsuseid on tehtud. Loomulikult on ka üleval see dirižaabel, millega jälgitakse Eesti poolt kaameratega. Võib oletada, et see on seotud Eesti võidupühaga, aga me oskame ka vastusamme teha ja me ennast häirida ei lase sellel," rääkis Läänemets.
https://www.err.ee/1609378514/ppa-sulge ... iiripunkti
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 20647
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas ruger »

Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
aksel90
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas aksel90 »

ruger kirjutas: 09 Juul, 2024 23:00 Ivangorodist filmitud video
https://x.com/victoriaslog/status/1810382148613857415
Esimene lõik oli filmitud Narvast. Aga hoopis olulisem sellest, kes ja kuskohast filmis, on see, kes seda näitab - RT, vene riigikanal.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3949
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Jaanus2 »

Meie piiril pole seal häda midagi. Need inimesed seisavad seal kuumas tunnelis sellepärast, et Vene piirivalve naudib nende võimalikult aeglaselt oma piiripunktist läbilaskmist. Eesti piiripunkti on nad juba läbinud.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1313
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Rebane11 »

Täna raadios oli mingi saade kus Rein Sikk arvas, et heebeldavad üle piiri, kuigi on öeldud et ei ole soovitav minna vene poolele. 10 EUR piiriületamise puhul ja nii finantseerigu ise piirivalvet. Sest 2/3 üle piiri liikujatest ületab piiri 3 korda või rohkem kuus.
nukkel
Liige
Postitusi: 255
Liitunud: 30 Aug, 2014 15:03
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas nukkel »

Kas riik sai oma piiri märgid tagasi või läkse see kaotsi koos ATVga?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist