Iskander ja Totchka

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 37444
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Iskander ja Totchka

Postitus Postitas Kriku »

Vastab Valeri Romanenko:
Kas Iskander on parem kui ATACMS?

Oma võimaluste poolest kindlasti parem, sest Iskanderi garanteeritud lennukaugus on 500 km. Selle määras ära Euroopa tavarelvastuse leping ja sellega kehtestatud piirang, mis ongi 500 km. Iskander on täpselt piiri peal. ATACMS-i maksimaalne lennukaugus on 300 km. Peale selle on Iskanderi lõhkepea suurem kui ATACMS-il ja erinevalt ATACMS-ist suudab Iskander lennu ajal manööverdada ning välja tulistada peibutisi, et eksitada vastase õhutõrje püüdurrakette. See on hea rakett ja tekitab praegu Ukraina armeele tõsiseid kaotuseid. Iskanderitega on hävitatud vähemalt kaks õhutõrjekompleksi Patriot laskeseadet ja hulk lennuväljadel seisnud Ukraina sõjalennukeid.

Aga selgitage, palun, kuidas see on võimalik, et juba 2022. aasta keskel ilmusid Ukraina meedias teated, et „venelastel on raketid otsas“ - neid väiteid tiražeeriti laialdaselt ka Eestis, aga Venemaal pole ikka näiteks kas või need samad Iskanderid otsa saanud?

Venelased on alates 1991. aastast kogu aeg rakette tootnud, neil olid korralikud varud ja peale selle ka korralik varu tootmise laiendamiseks. Samas venelased ei saanud seda tootmist kasvatada nii palju, kui nad olid arvestanud, sest lääne sanktsioonidel siiski mingi mõju on. Ja pöörake ka tähelepanu sellele, et Venemaa ei kasutanud talvel ja kevadel praktiliselt oma rakette. See fakt siiski osutab sellele, et Venemaal on raketitootmine vähenenud ja see langus on päris järsk, vaatamata sellele, et Vene riigimeedia räägib, et rakettide tootmist kasvatatakse.

Ma hästi ei usu tegelikult, et venelased koguksid praegu rakette massilisteks raketirünnakuteks sügisel ja talvel, ehkki ka seda ei saa välistada. Ukraina luureandmetel on Venemaa ühe kuu raketitoodang 120 eri tüüpi raketti: neist näiteks 30 pommitajatele mõeldud tiibraketti H-101 ja umbes sama palju sõjalaevadelt startivaid tiibrakette Kalibr, kuni kolm hüperhelikiirusel lendavat Kinžali ja hüperhelikiirusel lendava Tsirkoni jne. See on nii või teisiti tegelikult päris korralik tempo. Ja, mis neil on sõja ajal kahtlemata korda läinud, on uute mudelite tootmisse saamine, ehkki H-69 on näiteks tegelikult vanema H-59M2 edasiarendus.
https://forte.delfi.ee/artikkel/1203065 ... dest-parem
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40596
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Iskander ja Totchka

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Just just, ainult lennukaugus ja lõhkepea suurus määrabki automaatselt paremuse, kõlab nagu vatniku propaganda.
ATACMS-i ja Iskanderi täpsuse vahe on ju terve suurusjärk (ja mitte Iskanderi kasuks).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist