Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
vanahalb
Liige
Postitusi: 3201
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas vanahalb »

Lemet kirjutas: 11 Mär, 2025 18:06
Mis oli kremli jutupunktide kohaselt soov NATO-t Ukrainasse laiendada. Teades, et see oli venelastele vastuvõetamatu.
Ukrainas oli SEADUSENA kirjas, et mingit liikumist NATO suunas ei toimu. Vastu võeti see seadus aastal 2010.
Seadused on ajas muutunud sest neid teevad inimesed ja inimestel on voli ka neid muuta. Seetõttu ka ei pea seadusest sugugi mitte kultust tegema.

See 2010 a seadus NATO-st eemale hoidmise kohta võeti vastu Janukovitši poolt. Varemalt, Kutšma ja Juštšenko ajal olid seadused mis justnimelt seadsid eesmärgi liikuda NATO suunas. Kusjuures Kremli seisukoht on et NATO tirib Ukrainat endasse. Seda pigem mitte, küll on aga Ukraina ise NATO-sse tahtnud ja NATO on tõrjuvalt suhtunud sest see riik on probleem. Alates 2019 on juba Konstitutsiooni tasemel seadusena kirjas et liikumine NATO suunas peab toimuma.
Üks juhtumisi leitud meenutus
https://www.iir.cz/lies-provocations-or ... ine-crisis


Venelaset loogika oli ju väga lihtne - Ukraina oli 2000-ndatel järjepidevalt NATOsse pürginud olgugi et keegi teda sinna väga ei oodanud . Vt ka Budapest 2008 otsused. 2010 ütles Janukovitš et teema on lõpetatud. 2013 riigipöördega Janukovitš kukutati ja ei pea olema eriline ajuhiiglane järeldamaks et jälle hakkab see NATO-teema pihta.

Trump , väites et tema ajal poleks Putin Ukrainat täiemahuliselt rünnanud, pole ise täpselt selgitanud et miks siis. Üks variant on Putin oleks Trumpi ettearvamatust kartnud. Selle üle et Trump ülemäära loogilisi käike ei tee on siingi foorumis kaevatud. Teine teooria - et Trump oleks selgesõnaliselt öelnud et NATOsse Ukraina ei saa ja Putin oleks maha rahunenud. See kehtiks siis kui Trump oleks samuti eluaegne isevalitseja. Nüüd, uuel ametiajal, ta tõesti niimoodi ütles aga miks peaks Putin seda uskuma või kui Trumpi ajal ei saagi siis pärast järgmisi USA presidendivalimisi võib jälle asi päevakorda tulla.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 40522
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas: 12 Mär, 2025 19:53Seadused on ajas muutunud sest neid teevad inimesed ja inimestel on voli ka neid muuta. Seetõttu ka ei pea seadusest sugugi mitte kultust tegema.
Wikipedia andmetel on jutt lausa põhiseadusest:
The Constitution of Ukraine, adopted in 1996 and based upon the Declaration of Independence of 24 August 1991, contained the basic principles of non-coalition and future neutrality.


vanahalb kirjutas: 12 Mär, 2025 19:53See 2010 a seadus NATO-st eemale hoidmise kohta võeti vastu Janukovitši poolt. Varemalt, Kutšma ja Juštšenko ajal olid seadused mis justnimelt seadsid eesmärgi liikuda NATO suunas.
Kutšma kohta see pole õige. Kutšma tegi 2004. aastal lausa eraldi dekreedi, et ühinemine NATO-ga pole Ukraina eesmärk.

Maidan läks lahti ikka EL-i, mitte NATO pärast. Fakt.

---

Teemaväline kärbitud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 40522
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Kriku »

USA välisminister Marco Rubio ütles, et tema hinnangul peaksid Ukraina julgeolekugarantiid tähendama heidutust, mis hoiaks ära Venemaa uue kallaletungi. "Nad tahavad olla kindlad, et see (Venemaa sissetung – toim.) enam ei korduks. Me kõik töötame selle kallal. Mis mõte on raisata aega, et nüüd relvarahu saavutada, et siis kolme, nelja, kuue aasta pärast [Venemaa ründab uuesti]? See ei huvita kedagi," ütles Rubio kolmapäeval antud pressikonverentsil, mida vahendas Ukraina väljaanne LIGA.net.

USA riigisekretär tunnistas briifingul, et Ukraina ja USA delegatsioon arutasid oma kohtumisel Saudi Araabias nii territoriaalsete järeleandmiste küsimusi kui ka julgeolekutagatisi. Küsimusele, kas Ukraina territoriaalseid järeleandmisi Venemaale on arutatud, vastas Rubio lühidalt: "Meil olid need vestlused." USA välisminister ütles julgeolekugarantiide teemat puudutades, et "Ukraina, nagu iga teine ​​riik maailmas, soovib pikaajalist julgeolekut." Tema sõnul peaksid Ukraina julgeolekugarantiid olema "midagi heidutuse sarnast".
https://www.err.ee/1609631210/trump-val ... -optimismi
vanahalb
Liige
Postitusi: 3201
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas: 12 Mär, 2025 20:57
Maidan läks lahti ikka EL-i, mitte NATO pärast. Fakt.
Oleks seal niisama madistatud ja lõkkeid tehtud oleks Putin vast ära kannatanud. Aga Janukovitš kukutati ja ilmselge ju et ta klooni asemele ei tule. Tuleb keegi Juštšenko sarnane ning jälle hakkab Nato-jutt peale. Analoog oli 2004 Oranz revolutsioon mis Janukovitši valimistulemustest alguse sai.

Nüüd on ka põhiseaduses uus Euro- Nato kurss ära märgitud
https://www.err.ee/908610/ukraina-ulemr ... hiseaduses
Kuid nagu varemaltki kirjutasin- see on inimeste poolt tehtud seadus.
NGolf
Liige
Postitusi: 3352
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas NGolf »

VDV kanalis kirjutati, et väidetavalt andis Trump Putlerile 24 tundi need rahulepingu tingimused vastu võtta, vastasel korral blokeeritakse kõik VF sadamad...
https://t.me/vdv_za_chestnost_a_spavedlivost/7296
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 40522
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas: 12 Mär, 2025 22:07Janukovitš kukutati
Tagandati parlamendi poolt: https://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Ya ... presidency .

vanahalb kirjutas: 12 Mär, 2025 22:07Tuleb keegi Juštšenko sarnane ning jälle hakkab Nato-jutt peale.
Jutt jutuks, aga enne Krimmi okupeerimist toetas vaid 40% ukrainlasi NATO-ga ühinemist.

Kogu see NATO-ga liitumise kui sõja ajendi jutt on faktidega halvasti kooskõlas ning üldse alahindab mõju, mis Ukraina astumisel Euroopa Liitu oleks Venemaale olnud. Poliitiliselt oleks pikkamisi tekkinud demokraatlik ja sõnavabadust austav Venemaa autoritaarse Venemaa kõrvale (täpselt mitu miljonit Ukraina venelast oleks selle moodustanud, pole eriti oluline). Juhtunud oleks see aladel, mida nad oma riikluse hälliks pidasid. Majanduslikult oleks Venemaa-Ukraina piir, kust vajadusel bussitäied diversante ilma kontrollita üle sõitsid, saanud EL-i välispiiriks koos kõige kaasnevaga. Kokkuvõtteks, Ukraina oleks Maidani tulemusel Venemaa mõjutsoonist väljunud - pikkamisi, kuid siiski. See oli Moskoovia jaoks vähemalt sama mõru pill kui osa Ukraina poliitikute soov NATO-ga ühineda. Veel enam, sündinud oleks see rahvarevolutsiooni tulemusel - stsenaarium, mis Putini režiimi jaoks jaoks tähendas otseselt surmaohtu.

Jah, muidugi oleks Putini režiim sellest ka ilma sõjata üle saanud. Akf Kilo Tango tõi näiteks Põhja-Korea, mis aastakümneid eksisteeris kõrvuti turumajandusliku, kuigi ebademokraaliku Lõuna-Koreaga. Aga sellest samast näitest saab tuletada ka niisuguse ülesaamise hinna ehk siseriikliku kruvide kinni keeramise. 2014. aastal poldud Moskvas nähtavasti selleks veel valmis ning rehkendati, et sõda tuleb odavam. Ja olekski muide tulnud, kui seda oleks juhtinud sõjaväelased - 2014. aastal oleks iseseisva Ukraina saanud tõenäoliselt ära lõpetada jõud, mis 2024.-2025. aastal pole suutnud Pokrovskit vallutada.

---

Roman Svitan:
Täna kirjutavad kõik Ukraina meediaväljaanded 30-päevasest vaherahust ning kajastavad Jermaki kommentaare, kuidas see on õiglane ja kui hea see kõik on. Kuid öelge palun kui ekspert – kas Ukrainale võib mingit kasu sellest 30-päevasest vaherahust olla? Või on see ainult Venemaale hea?

See on ainult Venemaale kasuks ja reaalsuses toob neile palju kasu. Vene väed on Donbassis praegu täiesti ära kurnatud. Nad on ära kasutanud kõik reservid, isegi need, mis olid jäetud okupeeritud alade kindlustamiseks. Praeguses olukorras päästavad Zelenskõi ja Jermak Vene armee. Viimase nädala jooksul on näha olnud väga positiivne dünaamika Ukraina jaoks. Me surume neid tagasi ja liigume Pokrovski piirkonnas edasi mitmes suunas: Uspenivka, Udatšne, Kotlõne, Pištšane ja Ševtšenko juures. Oleme venelasi hakanud sealt välja suruma. Surusime neid Pokrovski juurest minema, sundisime nad taganema, võtame tagasi oma vanu positsioone. Oleme nad peatanud Tšassiv Jaris ja Bilohorivkas, samuti surume neid tagasi Kupjanski juures. Lõpuks ometi on Donbassis alanud vastupidine liikumine, kuid nüüd tuleb Jermak ja pakub 30-päevast niinimetatud pausi, mis sisuliselt päästab Vene armee Donbassis hävingust.

Relvarahu oht meie jaoks seisneb ka selles, et Venemaa paneb iga kuu rivvi kaks uut diviisi – umbes 30 000 sõdurit. Kui lahingud jätkuvad, siis me suudame igas kuus kahe diviisi jagu mehi ära hävitada, nende pöördumatud kaotused on ka iga kuu umbes 30 000 meest. Nii püsib tasakaal. Kui aga peatada lahingud 30 päevaks, siis meie ei vähenda nende jõude, kuid nemad panevad need 30 000 sõdurit juurde ja suurendavad oma vägede koosseisu kahe diviisi võrra. See nõrgestab Ukraina armee võimet neid kusagil tagasi hoida.

Eilne kokkulepe Jiddah’s ei toonud Ukrainale mitte midagi head, kuid andis Venemaale kõik, mida neil vaja oli. Venemaa vajab hädasti seda operatiivset pausi, et oma vägesid ümber korraldada. Lisaks oli see ilmselt kasulik ka Netanyahule ja Trumpile – venelased ei sekku nüüd nende Iraanile korraldatava surveoperatsiooni puhul. Nii et Ukraina on muudetud lihtsalt vahetusrahaks Lähis-Ida küsimuste lahendamisel, Iisraeli huvides.

Varem, eelmises Donbassi sõjas, Vene pool relvarahust kinni ei hoidnud. Kuidas saavad Ukraina ja Jermak nüüd kindlad olla, et see vaherahu reaalsuses jõustub? Ja kuidas seda saab garanteerida?

Asi on eesmärgipärasuses. Praegu vajavad venelased vaherahu. Nad peatavad oma rünnakud, ja kuni nad oma reserve koondavad, järgivad nad seda vaherahu. See on neile kasulik. See on nende endi eesmärk. Nad palusid seda Trumpilt ja Jermakilt, kelle puhul on ammu kahtlustatud, et ta on Venemaa mõjuagent Ukraina juhtkonnas. Nad soovisid lahingute peatamist, sest nad on oma reservid juba täielikult ära kasutanud. Kõik need reservid olid suunatud pealetungile ja territooriumi maksimaalseks hõivamiseks, sest nad teadsid, et neil on Jermak ja Trump, kes tagavad neile puutumatuse, ilma et venelased ise peaksid selle nimel midagi tegema – nad lihtsalt peatavad lahingutegevuse.

Praegu saaksid nad vähemalt kuu aega jõudu koguda. Tegelikult vajavad venelased suvise pealetungikampaania ettevalmistamiseks vähemalt kolm-neli kuud. See on miinimum. Nad vajavad operatiivpausi, et täielikult taastuda, koguda jõudu ja uuesti pealetungile minna. Nii et küsimus pole mitte selles, kuidas vaherahust kinnipidamist kontrollida, vaid selles, kellele see üldse kasulik on. Ja praegu vajavad seda ainult venelased.
https://forte.delfi.ee/artikkel/1203630 ... iline-risk

Svitanil on õigus, kui pärast vaherahu ei liigu Lääs edasi täiendavate julgeolekugarantiidega Ukrainale. Lihtsalt operatiivpausi järel, kui Lääs jälle tukkuma jääb või ohtu sihilikult ignoreerib, on Ukraina olukord halvem.

---

Kuulujuttu:
Venemaa on esitanud Ameerika Ühendriikidele nimekirja nõudmistest, mille täitmisel ta soostuks lõpetama oma agressioonisõda Ukraina vastu ja taastama suhted Washingtoniga, kirjutab uudisteagentuuri Reuters julgeolekuteemade korrespondent Erin Banco viitega kahele anonüümsust soovinud allikale. Tema ülevaatest selgub, et Moskva nõudmised võivad sisult olla samad, mida ta on viimased paarkümmend aastat korranud. Pole selge, mida Moskva täpselt oma nimekirja pani või kas ta on valmis alustama rahukõnelusi Kiieviga veel enne nende vastuvõtmist, tõdes Reuters. Venemaa ja USA esindajad on neid teemasid viimase kolme nädala jooksul arutanud nii näost-näkku kohtumistel kui ka virtuaalsete vestluse käigus, ütlesid allikad. Nad kirjeldasid Kremli tingimusi laiaulatuslikena ja sarnastena nende nõudmistega, mida ta on ka varem Ukrainale, USA-le ja NATO-le esitanud.

Venemaa varasemad tingimused hõlmasid Kiievi välja jäämist NATO-st, kokkulepet mitte paigutada Ukrainasse välisriikide vägesid ja nõuet tunnustada rahvusvaheliselt Vene režiimijuhi Vladimir Putini väidet, et Krimm ja neli Ukraina oblastit, millest suurt osa Vene väed praegu okupeerivad, kuuluvad Venemaale. Venemaa on viimastel aastatel ka nõudnud, et USA ja NATO tegeleksid sellega, mida ta on nimetanud sõja juurpõhjusteks, sealhulgas NATO idasuunaline laienemine.

Reuters meenutas, et USA president Donald Trump ootab Putinilt teadet selle kohta, kas ta nõustub 30-päevase vaherahuga, milles USA ja Ukraina esindajad teisipäeval Saudi Araabias peetud kõneluste käigus kokku leppisid ja millega Ukraina president Volodõmõr Zelenski nõustus kui esimese sammuga rahukõneluste suunas. Putini pühendumus võimalikule relvarahuleppele on aga endiselt ebakindel, üksikasjad on veel täpsustamata, tõdes Reutersi ajakirjanik.
https://www.err.ee/1609631462/reuters-v ... maid-soove

Üldiselt, kui Moskooviat saatis tema standardite järgi lahinguväljal edu USA tugeva toetuse ajal Ukrainale, siis miks peaks ta nüüd midagi teisiti tegema...?
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 186
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Peter[L+] »

Venemaa on esitanud Ameerika Ühendriikidele nimekirja nõudmistest, mille täitmisel ta soostuks lõpetama oma agressioonisõda Ukraina vastu ja taastama suhted Washingtoniga
Väga mõtlema panev. Loomulikult suudavad verelased musta valgeks rääkida, aga ... Strateegiliselt oskavad kgbsnikud mõelda küll. Põletada sildu või tuua see eskulatsioon lähemale? Isegi orke ja Trupi üritada mõistvad inimesed ei saa nüüd ilmselt asjadest üldse aru.
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 40522
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Kriku »

Väidetavalt on need samad nõudmised, mida nad kogu aeg on esitanud. Ehk siis lihtsalt panevad tuima.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 4329
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Jaanus2 »

Suure tõenäosusega nii nad vastavad. Saab nüüd näha, kas Trumpil on julgust Venemaad tegelikult survestada või hakkab varsti jälle Ukrainat kui nõrgemat survestama. Erilist usku küll ei ole, aga äkki suudab veel üllatada.
vanahalb
Liige
Postitusi: 3201
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas: 13 Mär, 2025 7:09
vanahalb kirjutas: 12 Mär, 2025 22:07Janukovitš kukutati
Tagandati parlamendi poolt: https://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Ya ... presidency .

vanahalb kirjutas: 12 Mär, 2025 22:07Tuleb keegi Juštšenko sarnane ning jälle hakkab Nato-jutt peale.
Jutt jutuks, aga enne Krimmi okupeerimist toetas vaid 40% ukrainlasi NATO-ga ühinemist.
Janukovitši tagndamise vs kukutamise üle vaieldi siis ja vaieldakse jätkuvalt. Oponentide väitel polnud parlamendil seaduse kohaselt sellist volitust. ( Sarnane vaidlus nagu ka Eestis et Mihael remondib praegult valitsust põhiseadusevastaselt (Adams) või kõik on õige ja olge rahul (Maruste) ). Ja sealt edasi tulenevad venelaste jutupunktid et kasutati ära lühikest ajaakent Krimmi referendumi läbiviimiseks jms. Krimm oli mäletatavasti keskvõimule alluv autonoomne oblast ja sealne režiim erines kuigivõrd nn "tavalistest" Ukraina oblastitest. Mingi tänane analoogia võib olla Gröönimaa mis on Taanile alluv autonoomne piirkond. Kui seal rahvahääletus korraldatakse ja Trumpi rõõmuks otsustataks USA 51 osariigis hakata ei meeldiks see Taanile või Euroliidule üldse. Ja vastupidi.

Soomes oli samuti enne 2022 aastat toetus NATOga liitumisele kõvasti alla 50%. Kuid neid asju saab ka tsiviliseeritult ajada. Ma olengi Ukrainale pidevalt ette heitnud äärmiselt halba poliitilist kultuuri. Mitte iseseisvust või soovi NATOga liituda .
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 42449
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miks sa mees jälle mingeid vene jutupunkte siin levitad?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Qwerty226
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 31 Mai, 2022 11:37
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Qwerty226 »

vanahalb kirjutas: 13 Mär, 2025 10:49
Janukovitši tagndamise vs kukutamise üle vaieldi siis ja vaieldakse jätkuvalt. Oponentide väitel polnud parlamendil seaduse kohaselt sellist volitust. ( Sarnane vaidlus nagu ka Eestis et Mihael remondib praegult valitsust põhiseadusevastaselt (Adams)
Mis asja sa ajad? See, et keegi ei saa seadusest aru ei tähenda, et selle üle vaieldakse...
Põhiseaduses on kirjas juhud, millal valitsus on kohustatud tagasi astuma.
«Koalitsiooni lagunemise ja valitsuse koosseisu muutmise puhul niisugust kohustust ei ole. Muudatusi valitsuse koosseisus teeb Vabariigi President peaministri ettepanekul. Ka valitsuse ametisse nimetamisel ei otsusta riigikogu selle koosseisu üle, vaid annab peaministrikandidaadile volituse valitsuse moodustamiseks pärast seda, kui on ära kuulanud ettekande tulevase valitsuse moodustamise aluste kohta,» edastas presidendi kantselei pressiesindaja Epp-Mare Kukemelk.
«Kui mõni erakond valitsusest lahkub, siis muutub üldiselt ka valitsuse poliitiline iseloom. Kuid põhiseadus ei nõua, et riigikogu peaks andma sellisel juhul valitsuse moodustamiseks uue volituse. Riigikogul on alati võimalik avaldada valitsusele või peaministrile umbusaldust. Sel moel saab parlament anda hinnangu muudatustele valitsuse koosseisus ja uue valitsuse poliitikale,»
https://www.postimees.ee/8208202/juri-a ... iseadusega
Saturn
Liige
Postitusi: 843
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Saturn »

vanahalb kirjutas: 13 Mär, 2025 10:49
Janukovitši tagndamise vs kukutamise üle vaieldi siis ja vaieldakse jätkuvalt. Oponentide väitel polnud parlamendil seaduse kohaselt sellist volitust. ( Sarnane vaidlus nagu ka Eestis et Mihael remondib praegult valitsust põhiseadusevastaselt (Adams) või kõik on õige ja olge rahul (Maruste) ). Ja sealt edasi tulenevad venelaste jutupunktid et kasutati ära lühikest ajaakent Krimmi referendumi läbiviimiseks jms. Krimm oli mäletatavasti keskvõimule alluv autonoomne oblast ja sealne režiim erines kuigivõrd nn "tavalistest" Ukraina oblastitest. Mingi tänane analoogia võib olla Gröönimaa mis on Taanile alluv autonoomne piirkond. Kui seal rahvahääletus korraldatakse ja Trumpi rõõmuks otsustataks USA 51 osariigis hakata ei meeldiks see Taanile või Euroliidule üldse. Ja vastupidi.

Soomes oli samuti enne 2022 aastat toetus NATOga liitumisele kõvasti alla 50%. Kuid neid asju saab ka tsiviliseeritult ajada. Ma olengi Ukrainale pidevalt ette heitnud äärmiselt halba poliitilist kultuuri. Mitte iseseisvust või soovi NATOga liituda .
Eesti koha pealt. 2022 tehti põhjalik riigiõiguslik analüüs sellise olukorra kohta.
Pilt

Gröönimaa koha pealt. Pole vaja fantaseerida mis võiks olla. Üleeile olid neil valimised ja mitte ühegi partei programmis polnud juttu USAst. Tule korra oma Trumpi mullist välja ja proovi aru saada, mida gröönimaalased päriselt tahavad. 1/3 häältest läks parteile, kelle kampaania oli fokuseeritud kalanduse lubadele ja turismi suurendamisele. Nad soovivad pikas perspektiivis Taanist lahku lüüa, kuid enne majanduse korda teha, et iseseisev riik saaks hakkama. Teise koha (~24%) sai partei, kes tahab Taaniga kiirelt lõpetada suhted(seejuures Taani rahaline tugi peab jääma) ja et Gröönimaa oleks iseseisev ja inuitidele. Üldiselt gröönimaalased valisid endale parlamendi, kes tahab pikas perspektiivis iseseisvust, aga enne seda tuleb majanduslikult(haridus jms ka juurde) paremasse kohta saada. USA-st pole mingit juttu. Ainus võimalus lähitulevikus (paarkümmend aastat), et Gröönimaa muutuks USA osaks on see, et USA lihtsalt vallutab Gröönimaa.
daug
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Nov, 2011 14:24
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas daug »

Seaduses polnud otseselt ette nähtud presidendi tagandamist. Seaduslikus mõttei ei olnud ette näha mida tuleb teha kui selline olukord tekib , et president ei ilmu tööle. President on riigiteenistuja ja erinevalt palgatöölisest kes on tööl 8-16 siis president on president 24 tundi ööpäevas. Ja nüüd tekkis olukord kus president ei ilmu kohale, keegi ei tea kus on president ja selles olukorras pidi parlament otsustama. Janukovitsil oli võimalus esitada kaebus kohtusse oma töölepingu lõpetamise kohta aga ta pole isegi seda teinud. Krimmi referendumi kohta siis mis seaduse alusel see toimus. See pole referendum kui lihtsalt inimesed tulevad panevad pabereid kuskile kasti ja nimetavad selle referendumiks. Referendumi jaoks peab olema seadus mille alusel referendum toimub ja kuidas see toimub ja kes võtavad osa sellest. Krimmi parlamendil pole õigust sellist referendumit korraldada. Lisaks Krimmi ja teiste regioonide liitmine Vene föderatsiooniga pole kooskõlas isegi Vene enda seadustega (ma olen nii aru saanud). Venemaa oleks pidanud korraldama ka endal terves föderatsioonis referendumi kas Vene kodanikud tahavad, et mingi territoorium liita vene föderatsiooniga .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 40522
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina rahu (käimasolevad konsultatsioonid, tulevik)

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas: 13 Mär, 2025 10:49Janukovitši tagndamise vs kukutamise üle vaieldi siis ja vaieldakse jätkuvalt. Oponentide väitel polnud parlamendil seaduse kohaselt sellist volitust.
See oli üle 10 aasta tagasi. Vaielgu see kohtus selgeks. Igal juhul ei ole sõna "kukutama" õige, kui president ise välismaale lahkub ja parlament ta pärast seda maha hääletab.
vanahalb kirjutas: 13 Mär, 2025 10:49Ja sealt edasi tulenevad venelaste jutupunktid et kasutati ära lühikest ajaakent Krimmi referendumi läbiviimiseks jms. Krimm oli mäletatavasti keskvõimule alluv autonoomne oblast ja sealne režiim erines kuigivõrd nn "tavalistest" Ukraina oblastitest. Mingi tänane analoogia võib olla Gröönimaa mis on Taanile alluv autonoomne piirkond. Kui seal rahvahääletus korraldatakse ja Trumpi rõõmuks otsustataks USA 51 osariigis hakata ei meeldiks see Taanile või Euroliidule üldse. Ja vastupidi.
Jah, need on Venemaa jutupunktid - miks sa neid tiražeerid? Taani on teatanud, et austab Gröönimaa rahva valikut iseseisvusreferendumil. Pärast iseseisvumist liitugu, kellega tahavad.

Palun nüüd teema juurde tagasi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist