Rahutused Pronkssõduri pärast.

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Sasha kirjutas:1. Sina kas kogemata või tahtlikult nimetad kõiki venelasi pättidena?

Eestivenelaste arvust lahuta maradööre ja nende ässitajaid ning saadki tulemusena neid, kellega tuleb dialoogi pidada. Mis siin keerulist?


2. Rääkida ainult enda eest on iga enam-vähem haritud inimese komme ning ka nö ühiskondlik kohustus. Soov esineda laiema grupi eest ("mina nagu kogu rahvas", "meie, eestlased" jne) on nõukodliku elustiili jäänuk ning üldjuhul on taunitatav. Kui sa said sellest alles nüüd teada, siiralt õnnitlen! ;)

3. Mis ajast on poodide röövimisest ja klaaside lõhkumisest on saanud riigivastane kuritegu? Tutvu, ole hea, karistusseadustikuga ning suhtu asjadesse rahulikumalt. Uuri näiteks, kas globalismivastaste, Greenpeace, skinhead'ide ja muude tegelaste meeleavaldused, mis viivad vägivallale ja vastasseisuni politseiga, kvalifitseeruvad riigivastaseks kuritegudeks või mitte.

4. Mul ei ole mõttekaaslasi nende sees, kes on kas rahulikult või vägivaldset neil päevadel protesteerisid. Minu mõttekaaslased on kogu väikekodanlus selles riigis, kelle jaoks suurimaks väärtuseks on turvalisus, rahu ja puutumatu eraomandi õigus.

Midagi ütleb mulle ette, et päris nõukogude ajal ja NLKP juhtimise all noorhärra elanud ei ole. On mul õigus? ;)
Alustan vastusega lõpust: Sul, Sasha, pole õigus!

Olen elanud siin maal juba 50 aastat. Seega jääb enamus elust nõukogude perioodi. Muidugi olen meeldivalt liigutatud, et mind noorhärraks peetakse.

Ülejäänud jutu osas jääb vist mulje, et ma kirjutan liiga keeruliste ja raskestiarusaadavate lausetega, mille tulemusel Sa ei saa asjale hästi pihta?

Kõik võivad mu kirjutisi lugeda ja kuskil ma pole puudutanud venelase rahvust halvustavalt või sidunud seda sõnaga "pätt".

Selline seos võib olla vaid Sinu nägemuses (kõnekäänd: küürakale tundub, et kõik vahivad tema küüru...). Seega ütlen veelkord: ära pane mulle suhu sõnu, mida ma pole öelnud. :evil:

Olen muide kogu teadliku elu püüdnud enda otsuste ja hinnangute kujundamisel lähtuda konkreetse inimese konkreetsetest tegudest, vältides mingeid üldistusi kas rahvuse, religiooni jm. pinnal.

Ka minul on palju tuttavaid vene keelt rääkivate inimeste hulgas. Seal on nii töölisi, kui keskklassi esindajaid; nii noorukeid, kui ka II Maailmasõja veterane.
Keegi neist ei soovi elu halvemaksminekut ja ei lähe kaasa rahvuslikku vaenu õhutavate provokatsioonidega.

Neil venemeelsetel inimestel, kes jutustavad mingist rahvustevahelisest lõhest, on see lõhe kogu aeg hinges olnud ja nüüd kellegi ässitusel püütakse ka teisi enda kinnisideed uskuma panna...

Edasist isiklikku laadi vestlust suurel ekraanil ma ei pea vajalikuks, see ei huvita kedagi.
Sasha, mul oli Sinuga meeldiv vestelda.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

kahetsusväärne, et Venemaa kohtleb Eestit nagu oma loomulikku osa e liiduvabariiki. Krdi haige...
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Natuke venekeelset lugemist eestivenelaste arvamustega hiljuti toimunust.

http://plushkin-papa.livejournal.com/56943.html

http://community.livejournal.com/estonia/2068690.html

http://fyysik.livejournal.com/609368.html

http://users.livejournal.com/_ea_/184468.html ja http://users.livejournal.com/_ea_/189228.html

http://radegast.livejournal.com/29048.html

ja kuidas nüüd mõõta, kes neist on piisavalt eestimeelne ja kes mitte? :)


ProPatria:

Arusaamatus on vist selles, et te ei näe lõhet, millest ma rääkisin. Või teie jaoks lõhe on pättide ja normaalsete inimeste vahel. Mina aga näen, et ühiskond on lõhutud ka rahvustunnuse järgi.
Viimati muutis Sasha, 30 Apr, 2007 18:02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

kari lumppio kirjutas: Lõpuks eestimeelsetele välismaalastega suhtlemiseks vist britide vanasõna:

Right or Wrong, it's My Country
Kusjuures, ma arvan, et me käitumegi selle vanasõna järgi.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Sasha kirjutas:
propatria kirjutas:Sinu haige fantaasia vili.
propatria kirjutas:Nüüd pead küll arsti poole pöörduma
Olen ma õieti saanud aru, et niimoodi väljendab end selle foorumi moderaator?
Nüüd pean ma küll Sinu nutikust kiitma; Sa oled õieti aru saanud! :lol:

Kena, et me selles küsimuses oleme saavutanud üksmeele! :lol:

Selgituseks laiadele rahvahulkadele:

Moderaatorina ja meditsiiniharidusega inimesena ma ei saa jääda ükskõikseks, kui on kahtlustada vestluskaaslase tervisehäda...

Kas on tõesti maailm niivõrd väärastunud, et ligemese hädadest hoolimine tundub kummalisena? :shock:

Mis puudutab aga seda Sasha genereeritavat rahvustevahelist lõhet, siis ma kogu aeg püüan selgitada, et see pole süvenenud: kelle jaoks lõhe oli, selle jaoks on ta endiselt olemas, ei enamat...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Sasha sa kodumaalt kaugel inimene, täpselt nii käitutaksegi omal maal.

Kui sina võtad mind enda juurde elama jään mina alati su külaliseks.
Ja mitte kuidagi vastu sinu tahtmist ei saa ma seda muuta.

Mine reisi natuke ringi, ela mõni kuu mõnes riigis kus rahvusküsimustega probleeme praktiliselt ei esine, näiteks Jaapanis. Mine ole ja ela seal ning mõtle miks inimesed saavad üksteisega hästi läbi ning arvestavad ja austavad üksteist.
Või kui Jaapan kallis mine Taisse, vaata kuidas seal elu toimib ning mõtle ka sellele miks üksteise rahvusrestoranides võõral maal käivad kohalik rahvus, sakslased, soomlased, rootslased, hispaanlased, ameeriklased, eestlased, venelased jne. Kuid miks venelaste restoranides suurt peale venelaste endi keegi käia ei taha ? Vaevalt asi toidus on, mulle vene köök meeldib näiteks ja usun et paljud teisedki prooviks.
Kuid miks teid keegi ei salli ? Miks saksa inimesed keda ka "vabastasite" venelastest juttu tehes viivad kas teema mujale või ütlevad midagi sellist mida pole ilus välja öelda. Miks isegi tailased kes on maailma ühed sallivamad inimesed ei taha teist suurt midagi rääkida, sest ainult probleemid tulevad meelde ?
Kas kogu maailma eksib või käitute te ise äkki valesti ?
Mine reisi ringi nati ja ära tutvusta end venelasena, vaata ja kuula ning näe mida sinu rahva kohta räägitakse.
Ja siis tule vaata seda pilti siin uuesti.

Enne polegi sinuga midagi rääkida. Sest kõigepealt tuleb arusaamine, siis alles ehk mõistmine, millest jutt käib.
Iialgi ei kohta me rebast, kellel oleksid humaansed kavatsused hane suhtes, nii nagu ka kassi, kes sõbrustaks hiirtega.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Muidugi-muidugi on sihuke lõhe olemas.
Oli, on ja ilmselt ka jääb.
Inimesed siin ja seal on kasvanud ju täiesti erinevates maailmades.
Kui siinpool on ikka kehtinud euroopalikud tavad, siis Vm-l on alati elatud omamoodi.
Eriti just praegu, postnõuka ajastul, kus tooni annavad põhimõtted mis suuresti üle tulnud krimimaailmast :|
Lõhest saab aga alati üle vaadata ning vajadusel ka teisele poole hüpata.
Selleks on vaid head tahet v lihtsalt tulist vajadust :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

thor199 kirjutas: Kui sina võtad mind enda juurde elama jään mina alati su külaliseks.
Ja mitte kuidagi vastu sinu tahtmist ei saa ma seda muuta.
Paistab ebaveenvalt ja ülimalt sallimatult. Ka kasulapsed jäävad alati külaliseks? Kas Andrei Hvostovi, Igor Gräzini, Ivan Makarovi ja teisi oled sa nö enda juurde võtnud ja ei unustanud, et nad on tegelikult ainult külalised?
thor199 kirjutas: Kuid miks teid keegi ei salli ?
See küsimus ei vaeva mind absoluutselt. Ja miks peaks? Et sinu sallivuse saavutamiseks peaksin end esitlema ukrainlasena, juudina või karjalasena? Ehk teisisõnu respektiga suhtuda su russofooblike kompleksitele? Aga mina ju suhtun respektiga sinusse, mitte sinu foobiatesse. Ja oluline on kas mind aktsepteeritakse inimesena, mitte konkreetse rahvuse esindajana. Need, kes aga ei suuda üle astuda oma foobiate või eelarvamuste üle, ei vääri arutamist. Mingi % neid on igas ühiskonnas. Või pakud ka neile eestlastele, kel on venelastest mehed/naised/ämmad jne reisida ümber maailma selleks et veenduda, et need sugulassuhed on häbiväärsed ja mõtlematult loodud. Venelasi ju ei salli keegi ja kõikjal. :)
thor199 kirjutas: Enne polegi sinuga midagi rääkida. Sest kõigepealt tuleb arusaamine, siis alles ehk mõistmine, millest jutt käib.
Mina olen valmis sinuga rääkida sellele vaatamata, et sa sisuliselt kordasid äärmusrahvuslaste unistusi etniliselt puhtast riigist. Kus igaüks, kel on "vale" päritoluga, on külalise rollis. S.o., sa ei väljendanud ei arusaamu ega mõistmist.

Tõrjuda "võõraid" ja takistada uue vere sisseimbumist on mõtetu ja enesehävitav Eesti tingimustes: eestlased lihtsalt kiiremini lahustuvad või surevad välja kui ei õpi assimileerimiskunsti.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Ega siin pole palju midagi arvata, venelaste käigud on alati olnud ülbed aga alati lihtsakoelised ning läbinähtavad.

See kamp puutini emissaare ilmselt lootis siin sellist klounaadi mängida, et meil eestlastel üle viskaks ja Eesti Välisministeerium selle jandi lõpetaks ning võõrad tagasi üle piiri kupataks.
Kus need siis saaks rääkida sellest kuidas paha Eesti ei taha üldse teisi kuulata ja käitub ainult oma "äärmuslike jõudude meeleheaks"

Ainult et venelased _alati_ alahindavad eestlasi. Ei tea kas nad mõtlevad et me oleme nendesugused, kes enne teevad lolluse ära ja alles siis mõtlevad tagajärgedele? Me ei allu provokatsioonidele (ja seda see duumadelegatsiooni ülbitsemine kahtlemata ka oli).

Tegelikult on kogu see viimase aja sündmus olnud üks suur provokatsioon, eesmärgiga EKV tänavale saada, politsei venelase tapmises süüdi lavastada, tekitada situatsioon, kus eestlased läheksid lihtsalt venelaste kallal omakaitset tegema.

Ainus asi mida tegelikkuses saavutatakse on eestlaste kokkuhoidmine (v.a. igasugused kviislingid, aga neid leidub ikka)
Meid naljalt ähvardustega ei kohuta.


P.S Sasha jutt tõi vaimusilma ette kujutluspildi sellest kuidas nahktagis 100-kilone kantpea hoiab ühe käega kleenukest tüüpi jalgupidi üleval, teise käega taob talle kõhtu ja iga löögi järel korrutab: "No tunnista ometi, et ma olen meeldiv inimene"

paha paha kujutlusvõime :twisted:
Ahjaa, ja nahktagi seljale on kirjutatud Rossija...
Viimati muutis Martään, 30 Apr, 2007 19:21, muudetud 2 korda kokku.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Sasha kirjutas:...

Tõrjuda "võõraid" ja takistada uue vere sisseimbumist on mõtetu ja enesehävitav Eesti tingimustes: eestlased lihtsalt kiiremini lahustuvad või surevad välja kui ei õpi assimileerimiskunsti.
Armetu demagoogia!

Võta näitena kasvõi juudid ja mustlased... pole neil häda midagi. ei sure nemad välja ega tegele enesehävitamisega!


ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

tegelikult olukord on järgmine.

Kui lähtuda sellest mis on pronkssõduriga toimunud on, siis olgem ausad, viimaste 17 aasta jooksul olnud palju rohkem sündmusi mille käigus venelastel oli põhjust häält tõsta oma õiguste kaitseks. PALUN, ei tasu minuga sellel teemal vaidlema hakata, see on minu isiklik arvamus ning seda ma ei muuda aga ka teile peale ei sunni. Sellega, ma üldiselt nõustun et teema on suurel määral ülespuhutud mitte eriti Eesti sõbralikke jõudude poolt.

Kuid vaadake, sõprad milles on asi. Alates 1991 aastast kõik arengud mis puudutasid venelaste elu-olu siin Eestis olid mõnes mõttes kassi-hiire mäng, oleme ausad. Põlisrahvas kehtestas seadused ja korraldused, venelased pidid need iga hinnaga täitma. Või kaotama. Töö, kodakondsuse, hariduse ja nii edasi. Ükskõik mis neist seadustest mis olid vastu võetud, põlisrahva jaoks need on olnud kas võit/viik, venelaste jaoks viik/kaotus. See oli peeriood 1991-1997
Siis vahepeal, juhtus see, et enam "kruvide kinnikeeramine" ei muutnud olukorra eestlaste jaoks paremaks, kuna nii kui nii kõik paremad palad jäid riigis neile, venelaste jaoks ei muutunud ka halvemaks sest põrandaplangust madalamale kukkuda nii kui nii ei anna.

Ja siis tuli umbes 5 aastane vaikusperiood, mille jooksul põlisrahvas nautis oma seisu (ja isegi tasapisi väljendas suurejoonelisus ja heatahtlikus muulaste suhtes) ning muulased põhimõtteliselt lakkusid oma haavu ning püüdsid kuidagi olukorraga kohaneda.

Ja nüüd juhtus selline loll asi et ühele seltskonnale (nimetame need Ansip ja Co kuigi see on muidugi lihtsustamine) oli vaja saada populistlikud hääled ning need otsustasid kruvid veel natukene keerata. Hästi vähe. Kuigi tegelikult selles ei olnud mingit vajadust. Nii sama, profülatkika mõttes. Ja selgus et 5 aastaga on olukord muutunud. Näete seda isegi. Eelkõige selles osas et meil on mõlematel kaotada. Nii eestlastel kui ka venelastel. Jah, selle teadvustamine tuli väga pervertsel moel aga siiski tuli. Ja siinkohal mina isegi ei tea kas olla selle üle õnnelik või õnnetu. Ma olen Eesti kodanik ja mulle ei meeldi lõhestunud ühiskond. Ja mulle ei meeldi vägivald ja vandalism. Mulle ei meeldi mida teeb Venemaa (just praegu vaatan kuidas I Kanal häbitult valetab ja moonutab, just tsiteerivad Ansipi jutu sellest et Tõnismäel maetud marodöörid ja räägivad sellest et monument on tükeldatud jne), hukkunud Diimast on märter jne.
Aga samas, ma mõtlen et kogu selle vastiku stsenaariumi tulemusena on tagantjärjeks see et olukord on win-lost on muutunud on nii kaugele et perspektiiv on mõlematele kaotada. Ning mina olen täiesti kindel et kruvide kinni keeramine on selleks korraks läbi. Võib olla isegi keeratakse natukene tagasi. Näiteks, moodustatakse kohalikest venelastest koosnev nukupartei et Saavisaarelt hääled ära võtta. Või tehakse venelastele oma TV Kanal. Jah, kõik toimunu on mõnes mõttes väga halb, aga mõnes mõttes see hea. Ma mõistan et minu postitus tekitab siin emotsioonide tormi, kuid mina olen üritanud seda teha nii viisakalt kui võimalik.

P.S. Väga paljud arvavad et integratsioon on luhtunud. Ma ei arva nii. Sest just integratsiooni tulemuseks on ikkagi see, et valdav enamus venelastest, kuigi on oppositsioonis valitsusele, ei lähe tänavatele ja ei kuule seda mida neile räägitakse vene telekanalitest. Nii et ei arva et integratsioon on läbi kukkunud. Pigem pidi see olema resoluutsem ja jõulisem.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

propatria kirjutas:
Sasha kirjutas:...

Tõrjuda "võõraid" ja takistada uue vere sisseimbumist on mõtetu ja enesehävitav Eesti tingimustes: eestlased lihtsalt kiiremini lahustuvad või surevad välja kui ei õpi assimileerimiskunsti.
Armetu demagoogia!

Võta näitena kasvõi juudid ja mustlased... pole neil häda midagi. ei sure nemad välja ega tegele enesehävitamisega!
Üks. Demagoogitsemise esimene reegel on vestluskaastlast nimetada demagoogina.

Kaks. Mustlastel ei ole oma riigi. Mustlaste arv väheneb.

Kolm. Juudid ainult tegelevadki sellega, et assimileerivad (adsorbeerivad) oma riiki uusi ja uusi migrante. Aafrikast, Aasiast, Lõuna-Ameerikast, end. NSVL-ust. Neil on kõige tugevam ja võimsam ingratsiooni mehhanism maailmas. Eestlane saab juudiks pooleaastase intensiivkurssiga. Keel, meel, usk, valmis. :) Ja olles nad kõik seal juudid, jäävad erineva päritoluga kodanikud truud oma traditsioonidele: marokko, vene, jeemeni või argentiina pidupäevadele, köögile, kombele jne ...

Neli. Rahvas, kes on eluvõimeline, loob riiklust ja õpib assimileerimiskunsti. Kui ta kaotab riiklust või ei suuda assimileerida (ehk keskendub toimetulekul ja mitte arengul), ta sureb välja. Tempod võivad olla erinevad, tulemus on alati sama.
WaA
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 14 Aug, 2006 22:01
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas WaA »

Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

http://greydead.livejournal.com/295044.html?mode=reply

Sasha, kas oled selle video näinud? Soovitan klipi vaadata lõpuni. Minul on selline tunne et teema hakkab väljuma üldse Eesti kontekstist välja.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Slinky kirjutas:kes lugenud veel pole siis kamp sibulaid üritab terrorismi õhutada
tundub et nad võtavad asju liiga tõsiselt kui just see mingi möla pole, igaljuhul loodan et KAPO tegeleb sellega
http://si.kongress.ee/?a=page&page=42ef ... 6e518e7617
Mulle teinekord tundub, et mõned nn sültumatu infokeskuse tegelased ja "rahvuslased" on samasugused raja tagant kinnimakstud provokaatorid nagu seltsimehed Zarenkov ja Linter. Milleks muidu on vaja levitada ilmselgelt mingi haige inimese poolt kirja pandud jaburat teksti, mille ähvardusest ei viide täide ilmselt mitte ühtegi?

Aga väheteadlikemates eestlastes, igasugustes 88- ja 18-meestes tekitavad sellised debiilsed paanikaröögatused ainult segadust, paanikat ja soovi hakata venelaste vastu mingeid oma aktsioone vms korraldama.

Igasugused jutud kohe-kohe tegutsema hakkavatest Vene põranda-alustest terroriorganisatsioonidest kuuluvad täielikku luulude valdkonda. Need, kes kaks ööd Tallinnas vandaalitsesid, polnud ju mitte mingid ideelised Eesti Vabariigi vastu tegutsevad "vabadusvõitlejad", vaid tavalised kriminaalkurjategijad, kes põhiseaduslikule korrale küll mingit ohtu ei kujutada - milleks muidu rünnati vaid riide- ja viinapoode, mitte aga riigikogu, valitsuse või vabariigi presidendi ametihooneid?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist