uus sait käigus

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Kasutaja avatar
skulmars
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 06 Veebr, 2007 17:57
Kontakt:

Postitus Postitas skulmars »

kehv sõnastus jah minu poolt 8)
Alati võib pakkuda Eesti üliõpilasorganistasioonide sümboolikat, fotosid 2MS eelsest ajast
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Tänud, aga, lisamateriali poolt sulle :wink:
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Kaks märkust Ain Mere eluloo kohta - üks sisuline, teine vormiline.

Vormiline - kui kirjutasid (pea-aegu :wink: ) üksühele eluloo maha, ole hea ning anna ka allikas

Sisuline - ole hea ning kirjuta ka mehe nimi õigesti. Remmelgal oli ju ilusti kirjas Ain Mere (enne eestistamist Ervin Martson). Ain-Ervin on mingi nõukogude müüdivabrikust käibele läinud nimevorm. Ain-Erwin'it ei ole aga kunagi eksisteerinudki...
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Sinuga rääkisime Ain-Erwin Mere piltidest , nublu, ja nagu oli aru saada on sul neid saata kahju.

Ain - Erwin Mere on tema nimi täies pikkuses ja ei maksa targutada kui asja ei tea. Palju on kutsutud ka Ain Mere. Minu vanaonu tundis teda väga hästi, on küll ise praeguseks manalamees, aga olen tema nime, ning jutte temast, kuulnud kõlamas.
Mina pidasin vajalikuks panna kogu nime ja sinu arvamus, vabandan kui haiget teen, ei huvita.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Ei maksa sellise tühiasja pärast ärrituda :wink:

Pildid piltideks. Mis mul on, pole minu omad selles mõttes, et võiksin neid kellelegi avaldamiseks anda. Eriti saitidele, kus eriti autoriõigusest lugu ei peeta :roll:

Kui huvitab mis oli Ain Mere nimi ning millal - ERA f.495 n.1 s.147. Mere teenistuskiri. Seal on ka koopia perekonnaseisu tõendist. Samuti nime eestistamise kohta paber.

Muidu ka väga huvitav toimik. :wink:

Sinu arvamus ei tee mulle absoluutselt haiget. Pigem ütleksin - mul pole sellest sooja ega külma. Kui aga tahad nende nüüd juba lahkunud meeste mälestust säilitada, siis tee seda palun korrektselt. Faktidele põhinedes. Ja ka enne sind seda tööd teinud meestest lugu pidades ning vähemasti nimepidi äramainides...
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Aitüma, muretsemise eest :D Küll ma ise tean, kuidas ja, mida ma teen. Minu soovitus, tee ise kõigepealt midagi - siis tee suu lahti :wink:

Ain-Erwin Mere, nii kutsusid teda ka kamraadid. Nende hulgas ka Rüütliristikandja, reservkapten Harald Nugiseks. Või on taas nii, et kõik teised, eelkõige pean siis silmas neid, kes temaga lähedalt kokku on puutunud, eksivad? Vaevalt. Olin päris noor poisike kui kuulsin seda nime kui vanaonud ja isa laua taga tarku jutte rääkisid.
Teenistuskirjast, õigemini, selle koopiast + piltidest, oleksin kindlasti huvitatud. Niiet kui sulle liiga ei tee, postita nad mulle mailile. Oleksin tänulik.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Wiking kirjutas: Minu soovitus, tee ise kõigepealt midagi - siis tee suu lahti :wink:



Kuulen ämbri kolinat :? Soovitan vaadata foorumi kasutajate lk. nr.1.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mis mul sellest peaks vaja olema vaadata? :lol: Aiman, aga seda kolinat tuleb pigem sinu poolt. Teinekord, räägi asjadest, millest sa tead.
Teeks edaspidi nii. Et kui kellegil, pole minu küsimusele vastust, siis pole mõtet siia teemasse kirjutamisega aega raisata. Lihtne ja loogiline, eksju.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Wiking kirjutas:Mis mul sellest peaks vaja olema vaadata? :lol: Aiman, aga seda kolinat tuleb pigem sinu poolt. Teinekord, räägi asjadest, millest sa tead.
Teeks edaspidi nii. Et kui kellegil, pole minu küsimusele vastust, siis pole mõtet siia teemasse kirjutamisega aega raisata. Lihtne ja loogiline, eksju.

Siiski, vaatamata Sinu ettekirjutusele, võtan vaevaks korra veel siia teemasse siseneda, et anda Sulle sõbralik soovitus võimalusel kasutada ka aju lisaks muudele Sinu poolt senikasutatud organitele.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Ma tänan "kukeke", enne praadimisele minekut võib ju ikka kireda, iseasi kas sellest tolku on. Mina omalpoolt teeksin sulle ettepaneku: ära postita, et saada taas üks number postitusi juurde, vaid tee seda, siis, kui sul on midagi ütelda. Või kui su aju kannatab midagi ütelda.
olavik
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 02 Apr, 2007 11:13
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas olavik »

Kas teil endil on nagu lahe seda kaklust siin arendada?
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Kindlasti mitte, kamraad Olavik. Aga elementaarne oleks, et teemasse ei roniks üldse tegelased, kellel pole midagi ütelda.

Kordan üleskutse üle:
Ootan järgnevate ohvitseride biograafiaid + pilte:
Rudolf Bruus
Paul Vent
Georg Sooden
Johan Tuuling
Lembit Juhari

allohvitseridest:
Rein Männik
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Iseenesest on see väga positiivne, et Wiking on võtnud vaevaks sellise saidi ülesseadmise ja täiendamise. Ega selliseid saite eesti keeles väga palju ei olegi. Kui tekste ka sisuliselt ja keeleliselt parandada-täiendada, võib sellest ühel päeval saada veebileht, kust võikski leida kogu Eesti Leegionit puudutava info.

Aga sisulise poole pealt jäid silma mitmed otsesed faktivead ja lausa kurioosumid. Näiteks: peatükis "Vaba Eesti ja Maailm aastatel 1920-1940 on Hitleri võimuletuleku aastaks ühes kohas mainitud 1933 ja teises kohas koguni 1938, samuti väidetakse vääralt, et Saksamaa tungis Jugoslaaviasse, Kreekasse ja Kreeta saarele 1940. aastal, samal ajal Norrat, Belgiat, Hollandit ja Prantsusmaad vallutades. Tegelikult tungis Wehrmacht Balkanile 1941. aastal. Kurioosum: "1938. aasta 1. jaanuaril hakkas kehtima uus Eesti põhiseadus. Eesti Vabariigi uueks nimeks sai Eesti Föderatiivne Vabariik." Kas see on mingi nali või?

Franz Augsbergeri elulugu käsitleval alalehel on pisikene faktiviga: seal on nimelt kirjas, et Augsberger sõdis rügemendi "Nordland" koosseisus Soomes. Ma ei tea, kus Augsberger täpselt sõdis, aga Soomes tegutses SS-diviis "Nord", rügement "Norldand" sõdis diviisi Wiking koosseisus Ukrainas ja Lõuna-Venemaal ning formeeriti hiljem diviisiks, Soomes pole sellenimeline üksus kunagi sõdinud.

Ajaloolisest tõest rääkides korratakse saidil korduvalt seda, et koonduslaagreid valvanud Totenkopf-Verbändel ja rindel sõdinud Waffen-SS-il polnud absoluutselt mitte midagi ühist. Faktiliselt on see vale, sest näiteks 3. SS-diviis "Totenkopf" formeeriti algselt just koonduslaagrite valvuritest (nende asemele saadeti laagreid valvama vanemad aastakäigud Üld-SSist) - saidil ei mainita seda seost 3. SS-diviisi käsitleval alalehel ühegi sõnaga, kuigi oleks ju huvitav näiteks teada, miks selle diviisi võitlejad kandsid kraenurgal SS-ruunide asemel surnupealuud.

Lisaks sellele hakkasid sõja käigus Waffen-SS ja koonduslaagrite valvurid üksteisele aina lähenema. Äsja eesti keeles välja antud, minu arvates objektiivse ja propagandavaba raamatu "SS - Himmleri must ordu" autot Robert Lumsden kirjutab selle kohta nii:
Relva-SSi tänapäeva advokaaadid on pidevalt väitnud, et koondus- ja hävituslaagrites toimunud õududsed olid tavalistele SS-i rindevõitlejatele teadmata, seda põhjendusel, et Relva-SS-il polnud laagritega mingit pistmist. Kummatigi on tõsi, et alates aprillist 1941 luges Himmler laagrid Relva-SS-i süsteemi koostisosaks. Sestpeale, kõige hullemate julmuste toimumise ajal, kandsid laagriohvitserid ja valvurid selgesti eristuvate pruunide ääristega Relva-SS-i vormi ja neil olid Relva-SS-i palgaraamatud. Surnupealuu-üksuste allohvitseridest koosnevat vanemat laagri administratiivpersonali tugevdati suure hulga haavatud ja paranevate Relva-SS-i meestega eri rinnetel võitlevaatest SS-üksustest, millest surnupealuu-diviis oli vaid üks paljudest. Nii näiteks paigutati 1943. aastal Leeibstandarte välisaandarmid ja 13. SS-diviisi mehed Buchenwaldi ja Gross-Roseni laagrisse, diviisdi Wiking võitlejad aga leidsid end õnnetul kombel valvuritena Belsenist, kui britid selle laagri vabastasid. Karl Gebhardt, kelle järelvalve all tehti laagrites rassilisi ja arstlikke eksperimente, oli varem olnud SS-diviisi Das reich rindekirurg ning Richard Glücks, kelle hoole all oli kogu koonduslaagrite süsteem, oli Relva-SS-i kindral ja ühtlasi koonduslaagrite inspektor. Relva-SS-i võitlejaid, kes lühemat aega laagreid mehitasid, juhendasid surnupealuu-üksuste veteranidest koosnev alaline laagripersonal...
Eelnevaga ei taha ma absoluutselt väita, et kõik koonduslaagreid ravipuhkuse ajal valvanud Relva-SS mehed panid automaatselt toime inimsusevastaseid kuritegusid, samuti pole meil andmeid selle kohta, et Eesti SS-diviisi mehed oleksid laagreid valvanud, aga ajaloolise tõe seisukohalt on täiesti vale väita, et mingit sidet Relva-SSi ja koonduslaagrite vahel ei eksisteerinud.

Seejuures peaks Wiking seda teadma, sedasama Lumsdeni raamatut on ta kindlasti lugenud, sest näiteks saidil olev alljärgnev tsitaat
Nende ülem oli SS-Obergruppenführer Theodor Eicke, endine keiserliku sõjaväe laekur. Eicke tundis kustumatut vaenu elukutseliste ohvitseride vastu, keda ta nägi SS-VT juhtkonnas, ning tema peamine eesmärk oli muuta SS- surnupealuu üksused töölisklassi omamoodi vastujõuks poliitilistele operatiivvägedele.1939 aastaks olid SS-surnupealuu üksused sedavõrd kasvanud, et neile lisandusid veel SS-Totenkopfstandarte 5 Dietrich Eckart, sanitaarpataljon, tankitõrje õppekompanii, motoriseeritud siderühm ja osaliselt motoriseeritud inseneriüksus. Mida iganes Eicke võis arvata, aga tema SS-TV oli arenenud tõeliselt sõjaväeliseks organisatsiooniks.
on üks-üheselt maha kirjutatud Lumsdeni raamatu lehekülgedelt 181 ja 183. Mingit allikaviiteid sellisele plagiaadile ja raamatu sisu valikulisele tsiteerimisele aga ei anta ja see ei ole viisakas. Pigem kergelt ebaseaduslik.

Aga üldiselt soovin jõudu vigade parandamisel, allikaviidete lisamisel ning keelelise korrektuuri teostamisel.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Ja kui juba Ain-Erwin Mere biograafia lehele ülesse panna (ükskõik, kelle kirjutatud), siis võiks ära märkida ka selle, mis põnevat tööd (ilma irooniata) tegi Mere aastatel 1941 kuni 1943, enne liitumist Leegioniga. See ehk seletaks ka seda, miks kannab Mere eluloo juures oleval fotol paremal kraenurgal tühja kraelõket.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Aitähh, aitähh, aitähh.

Teen lühidalt.

*Konnduslaagrid ja Relva-SS : see side oli niivõrd väike, et seda mainida ei oma mõtet. See koonduslaagri jutt, mis täidab tänapäeva maailmas vaid ühte eesmärki, minu lehele ei lähe. Minu leht - minu valik.

*Franz Augsberger: sõdis rüg Nordland koosseisus ja tõepoolest ka vahepeal Soomes, võimalik, et täitmas mingit eriülesannet. Allikaks on üks rindeleht, kus ka lühiülevaade Augsbergeri elust.

*Tänapäeva raamatud, rääkimata interneti saitidest, kubisevad ajaloost. Kõik omandatud kuskilt. Ja on loogiline, et juba lapsest peale, omandad sa kõik, kellegilt, kusagilt jne jne.


Igaljuhul ma tänan tähelepanu eest, tore kui oleks tulnud ka materiali, millele ennist vihjasin.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist