Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Et siis seadus ei võimalda karistamist, kuid võimaldab politseil trahvi teha...?
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas andrus »

Lisaks sümbolitele oli seal seaduses ka muid asju:
Seaduse järgi on kuriteona karistatav liituda agressiooniakti toime paneva välisriigi relvajõudude või muu välisriigi agressiooniaktis osaleva relvastatud üksusega, osaleda välisriigi agressiooniakti toimepanemises või ettevalmistamises või teadvalt vahetult toetada välisriigi agressiooniakti, sealhulgas seda rahastada. Selle eest on ette nähtud kuni viieaastane vangistus. Kui sellise teo paneb toime juriidiline isik, on talle ette nähtud rahaline karistus.

Seaduse alusel pole lubatud avalikult eksponeerida agressiooniakti, genotsiidi, inimsusevastase kuriteo või sõjakuriteo toimepanemisega seotud sümbolit neid tegusid toetaval või õigustaval viisil. Sellise eest näeb seadus ette kuni 1200 euro suuruse trahvi või aresti. Kui sellise teo paneb toime juriidiline isik, karistatakse teda rahatrahviga kuni 32 000 eurot.
https://www.err.ee/1608571408/riigikogu ... va-seaduse

EKRE tegelastel oma võitluses "apartheidirežiimiga" jäid muud punktid kahe silma vahele?
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas frantzus »

vägisi väldin poliitilistel teemadel sõnavõtte. aga viskan oma viis kopikat kah sellesse teemasse. opositsioonis olev erakond ei saa kuidagi hääletada koalitsiooni poolt tehtud ettepanekule "Za" sest siis nad kaotaksid oma valijaskonna kes on meelestatud ainult "protiv" kehtiva apartheidi reziimi vastu kes hetkel Eestit valitseb :wall:
Tsivilistinäru
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär, 2022 22:54
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tsivilistinäru »

kana tagumik kirjutas:
Ma töötan Tallinna suurimas venelaste kollektiivis ja ütlen, vastutades iga oma sõna eest, et: 99% siinsetest venekeelsetest toetab Ukraina ründamist Venemaa poolt, vihkab südamest eestlasi, Eestit, Natot, USA -d jne.. Ja seda teist 1% venekeelsetest mina oma silmaga näinud ei ole... Olen mõne tuttava sõjaväelase või asjapulgaga sellest rääkinud ja vastuseks on: "Ära muretse, kõigega on arvestatud..." Kas ikka on??? Mõned näited igapäevasest venemeelsest propagandast meie meedias: "Kersti Kaljulaid: tihti kuulen, et eestivenelased olla oht meie julgeolekule. Need väited on minu jaoks solvavad" Meelis Oidsalu: "Kolm neljandikku venekeelsetest on riigitruud ja vajaksid kinnitust, et nad on «omad»" MINA töötan nendega IGA PÄEV koos ja TEAN ja VASTUTAN IGA OMA SÕNA EEST! Slava Ukraini!


Kersti kaljulaid on ise suguluses eestivenelastega, aga vaevalt see midagi määravat on. Riik ei taha oma musta pesu avalikkuses pesta. Ma olen üsna kindel ,et pädevates riigiorganites - on nüüdseks meelsused teada. Küsimus on selles, et... mida teha? Hakata avalikult nuia andma, tähendaks praegu mäsu, mille kõrval pronkssõdur kahvatub. Meil ei pruugi isegi piisavalt sisejulgeoleku ressurssi olla, et seda mäsu kiirelt tagasi peksta. Või nagu ekre pundist öeldakse, meil on niipalju politseid, et käia 200 antivakserit laiali peksmas, venelaste jaoks pole ei jõudu ega julgust ja jõud määrab julguse hulga.

Igasugused jutud koolide eestistamisest praegu ei aitaks, see on pikema perspektiivi teema. HETKEL tjibladel on meelolud üles hetkel köetud. Sellepärast avalikes sõnavõttudes poliitikud pehmendavad ja siluvad, sest teavad, et otseseks tegutsemiseks riigil raha ja inimesi pole ja asi võib käest minna. Pmst sama probleem, kus lääneriigid oma neegrilinnaosade probleeme pigem peidavad ja avalikkuses siluvad, sest otsest vägivalda tänavatel ei taha keegi näha.

Ma olen juba mõelnud üht häirivat mõtet - kõige radikaalsemad putinistid - ütleme nii aasta-paari pärast ei ole mitte venemaal enam, kus sanktsioonid hakkavad põhjustama rahulolematust ja muu selline, vaid igasugused vene enklaavid piiride taga, kes ju otseseid vene sanktsioone oma nahal tunda ei saa nii nagu venelased kodumaal saavad.


Rääkisin bussis paar sõna Ukraina sõjapõgenikuga (u. 14-16 aastane tüdruk, oli oma perega koos) Minu küsimus: "Kas see on tõsi, et Ukraina venelased on nüüd kõik ukrainlasteks hakanud?" Tema kohene vastus: "EI"

"Kapo asejuht: Eestis viiendat kolonni ei ole"
Meelis Oidsalu: "Kolm neljandikku venekeelsetest on riigitruud ja vajaksid kinnitust, et nad on «omad»"
"Kersti Kaljulaid: tihti kuulen, et eestivenelased olla oht meie julgeolekule. Need väited on minu jaoks solvavad"
.
.
jne.

Olen viimasel ajal korduvalt siit-sealt lugenud, et Ukraina venelased pidid nüüd kõige suuremad ukrainlased ja Ukraina patrioodid olema???

Mida nii venelaste meelsuse kohta avalikult valeinfot paljundades saavutada tahetakse???
Inimesed, kes nendega koos töötavad või neid mingil muul moel lähemalt tunnevad on ju nende putinistlik meelsus väga hästi teada... (endal 7 aastat venelaste kollektiivis)

Miks avalikult valetatakse eestlastele näkku? Mis on sellise propaganda eesmärk?
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Leo »

Soomes elavate venelaste kohta on 1/10 reegel, ehk igast 10st on 1 soomemeelne, ülejäänud kõik kummardavad Putinit. Need Eesti ametnikud, kes väidavad, et Eestis oleks kuidagi paremini, valetavad või on lihtsalt lollid.
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas NGolf »

Jah, 8. mail ehk emadepäeval plaanivad Soome venelased ka suurt autokolonniga meeleavaldust Hyvinkäält Helsingisse. Politsei kavatseb seda lubada. Kommentaarides pakutakse, et peaks tee äärde minema Ukraina lippudega ja venekeelsete plakatitega, et seda ei saaks Vene propagandakanalites näidata. Keegi pani ka ette, et see päev sobiks Eesti lipu lehvitamiseks, sest 8.5.1990 sai ENSVst Eesti Vabariik.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000008765916.html
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Leo »

Ei saa välistada, et see Venemaa mõrtsukate ülistamine ära keelatakse. Näiteks Soomesse põgenenud ukrainlaste tunded ja vastutegevus, lõpuks politsei leiab, et ei suuda seda hallata ja keelab kogu ürituse ära avaliku korra kaitsmise ettekäändega? Muidugi oleks nii Soome kaitsepolitseil kui sõjaväeluurel väga põnev näha, kes need venemeelsed aktivistid on? Autonumbrite ja fotode järgi saab isikud kergesti kindlaks teha, et siis esimene küsimus oleks, kas on Soome kodanikud või Venemaa (neil viimastel on võimalik elamisluba tühistada), või hoopis Venemaalt saadetud näitlejad? Neid näiteks Ukraina värvides ahistada on kahtlemata hea idee, rikub venelaste pea ära. Väga võimalik, et see teema võetakse ka Soome parlamendis üles ja keelatakse ära.
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mangust »

frantzus kirjutas:vägisi väldin poliitilistel teemadel sõnavõtte. aga viskan oma viis kopikat kah sellesse teemasse. opositsioonis olev erakond ei saa kuidagi hääletada koalitsiooni poolt tehtud ettepanekule "Za" sest siis nad kaotaksid oma valijaskonna kes on meelestatud ainult "protiv" kehtiva apartheidi reziimi vastu kes hetkel Eestit valitseb :wall:


Kas see opositsioonis olev erakond ei tahtnud seda prazdnikut üldse ära keelata? Praeguse seisuga võib see toimuda mingite piirangutega,kahjuks. : https://www.delfi.ee/artikkel/96471803/ ... koosolekut

9.mail tohib Läti linnades korraldada avalikke üritusi ainult Ukraina sõja ohvrite mälestuseks : https://epl.delfi.ee/artikkel/96453425/ ... e-keelatud
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
NGolf
Liige
Postitusi: 3075
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas NGolf »

Pika ning kohati segase postituse põhisisuks on väidetav skandaal Jõhvi gümnaasiumi ees lehviva Ukraina lipu teemal. Postitaja sõnul süüdistanud kool teda selles, et ta olevat lausunud sõnad, mis tema enda poolt kirja panduna on: "Miks ripub Jõhvi gümnaasiumi juures Ukraina lipp? Las tuleb V. V. Putin, eemaldage Ukraina lipp ja riputage üles Vene Föderatsiooni lipp..."

Postitus jätab ebaselgeks, kas sellised sõnad lausuti või mitte. Kirjutaja ei paku ei ühemõttelist kinnitust ega ümberlüket. Edasi väidab nüüdseks lahkunud õpilane, et teda survestati koolist lahkuma, kasutades ähvardust, mille kohaselt oleks ta keeldumise korral koolist välja heidetud viisil, mis raskendaks tema edasi õppimist Eestis.

"Politseipatrull käis õpilasega 17. märtsil kooli palvel suhtlemas, sest kooli sõnul õhutas ta vaenu, õigustas Ukraina sõda ja levitas valeinfot," ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kristjan Lukk Delfile. "Muu hulgas selgitasid politseinikud talle, et vaenu õhutamine (karistusseadustiku paragrahv § 151) on kriminaalkorras karistatav. Edasi tegeles temaga kool," lisas ta.


https://www.delfi.ee/artikkel/96474991/johvi-gumnaasiumist-lahkus-opilane-keda-kool-suudistas-soja-oigustamises-ja-valeinfo-levitamises
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3351
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kõvad tegijad seal gümnaasiumis, näitasid lapsele "koha kätte".

Sellised idiootsused on vesi igasugu urgitsejate ja putionoidide veskile. Lastega peaks nagu eraldi ja vaikselt toimetama, tegemist ei ole ju iseseisva inimesega ja selline jama on ilmselt kodust pähe määritud (võimalik et ultimatiivses vormis).

Eestis peaks päris probleemidega tegelema, selle asemel "tädid teritavad hambaid" laste peal.

Suht masendav, kui järgi mõelda.
Roamless
Liige
Postitusi: 3811
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Kõvad tegijad seal gümnaasiumis, näitasid lapsele "koha kätte".
See "laps" oli sul tõenäoliselt mingi 17-18 aastane ennasttäis jorss, kohal käis ka politsei, mis ütleb juba asja kohta nii mõndagi ehk tegelikult visati koolist välja veendunud t...bla jorss. 8)
Unforeseen consequences
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3351
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Madis Reivik »

Nojah, kes enne oleks kuulnud et 17 aastased jorsid idiootselt käituvad.

Vanasti koolis olid kõik lauad soditud, a la sieghail jne. Pool kooli oleks pidanud lahti laskma ja kinni panema. Paar aasta tagant kõik 10 aastased poisid karjusid "allah akbar" enne vettehüppamist jõe ääres.

Probleemi lahendamine lapsearuliste näidispoomisega ? Kuhumaale me vanusepiiri tõmbame, millal "maha kanname idiootsed jorsid" ?

Väike ÜKT või vestlus mõne vanema politseinikuga, ok. Aga et mingi tädikari nokib surnuks, see teeb ainult hullemaks asja.
Kirs
Liige
Postitusi: 935
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kirs »

No vanasti anti sellistele koolis sirgelt vastu kaalikat. Korduvalt. Kui see ei mõjunud, siis kupatati kuhugi erikooli. Nüüd teeb see karistamatuse tunne need mürsikud ikka sellisteks lõvideks, et anna olla. Mis teha, aga nii on.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3351
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Madis Reivik »

Vanasti oli pätte sama palju või rohkemgi nii et see "vastu kaalikat" ilmselgelt ei toimi.

Ega mul mingit võlulahendust polegi, ma lihtsalt ütlen et see "väljaviskamine" teeb halva olukorra hullemaks ja ei lahenda mitte midagi.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas maksipoiss »

Madis Reivik kirjutas:Vanasti oli pätte sama palju või rohkemgi nii et see "vastu kaalikat" ilmselgelt ei toimi.

Ega mul mingit võlulahendust polegi, ma lihtsalt ütlen et see "väljaviskamine" teeb halva olukorra hullemaks ja ei lahenda mitte midagi.

Ei visatud ju välja, vaid "survestati lahkuma". See "survestamine" võis vabalt ka selles seista, et ei eemaldatudki tema nõudmisel Ukraina lippu
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist