Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19623
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ruger »

Suurem probleem tekib siis, kui Venemaa otsustab, et NATO antud abi on piisav, et neile ka kallale minna. Praegune retoorika on juba sellel teemal piisavalt üles aetud. Iga päev tuleb avaldusi, et Venemaale ei meeldi saabuv NATO relvaabi. Siis vaadatakse ka meie venekeelse rahva otsa. Piisab mõnest ajupestud tegelasest, et asi tõsiseks ajada. Selgelt mõjub sellele ka UKR järgmise 1 kuu vastupidamine. Et Venemaa ei suudaks 9-ks maiks midagi suurt saavutada, on kogu Euroopale oluline. Selge on ka see, et lähimad 1 kuu on väga oluline ka meile, kui piiririigile.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas toomas tyrk »

ruger kirjutas:Suurem probleem tekib siis, kui Venemaa otsustab, et NATO antud abi on piisav, et neile ka kallale minna.

Eee??

Sry, aga see on Venemaa enesetapp. Isegi tuumarelva kasutamise korral.

Päris absurdseid teooriaid ikka ka ei maksa pakkuda.
Tsivilistinäru
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär, 2022 22:54
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tsivilistinäru »

toomas tyrk kirjutas:Vastasin teises teemas, aga siia ka
mina kirjutas:Mul on venekeelseid ja ka Venemaal elavaid sõpru ja Facebooki "sõpru" kokku paarkümmend. Neist mitte ükski ei ole väljendanud oma poolehoidu Putini aktsioonidele mitte ühelgi moel. Enamus neist (kes on väljastpoolt Venemaad) on väljendanud oma vastumeelsust sellele tegevusele. Ja enamgi veel. Aktiivselt osalevad vastutegevuses.

Need, kes on Venemaal, on lihtsalt vait.

Ma muidugi tean ka teistsugust reaktsiooni näidanud inimestest. Aga see selleks. Tuleb vaida, kellega suhelda.

Kindlasti ei ole aga küsimus mingis 99%:1% võrdluses.


Ja -mida teha?

Tegelikult Ukraina otsustab ka selle küsimuse. Kui Ukraina Võidab - polegi midagi vaja teha. Vastutegelaste baas kaob.

Kui aga see baas ei kao, siis tuleb see ühel või teisel moel ära lõigata.


"Tuleb vaida, kellega suhelda"...

Minu töökaaslased on jah, tavalised töötajad - seega 99% aga vahet pole: https://arvamus.postimees.ee/4361801/iv ... ditsiinile + mu enda elukogemus (59) + jutuajamised vene rikkuritega ( mõnedel nimed taga!)

Hoiatus sinisilmsetele!: Ma hiljuti võtsin sel teemal ühendust vastava riigiasutusega... ja kui ma sest samast asjast rääkisin neile... ma kõne ajal sain aru ja ka kuulsin, et - samal ajal kui ma ma meie vatnikute meelsust neile tutvustasin - ta minu jutu ajal igavusest lobises kellegagi minu rääkimise ajal ja lasi mul lihtsalt "tüütut loba ajada"...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tsivilistinäru kirjutas:Hoiatus sinisilmsetele!: Ma hiljuti võtsin sel teemal ühendust vastava riigiasutusega... ja kui ma sest samast asjast rääkisin neile... ma kõne ajal sain aru ja ka kuulsin, et - samal ajal kui ma ma meie vatnikute meelsust neile tutvustasin - ta minu jutu ajal igavusest lobises kellegagi minu rääkimise ajal ja lasi mul lihtsalt "tüütut loba ajada"...

Enamvähem sama kogemus..

Sest näit VassiLitsi narvavenkarite saidi (vist juba) aastakümnetepikkusest EV-vastasest ussitamisest olen erinevaid kanaleid kasutades "vastavat riigiasutust" informinud läbi aastate ligi pool tosinat korda - tulemuseks oli ümmargune null // vastust kunagi ka ei saanud..

Sest "vastav riigiasutus" teavitab ju meid hetkel, et mingit "viiendat kolonni" Eestis ei ollagi :lol:

kana tagumik kirjutas:Ma olen juba mõelnud üht häirivat mõtet - kõige radikaalsemad putinistid - ütleme nii aasta-paari pärast ei ole mitte venemaal enam, kus sanktsioonid hakkavad põhjustama rahulolematust ja muu selline, vaid igasugused vene enklaavid piiride taga, kes ju otseseid vene sanktsioone oma nahal tunda ei saa nii nagu venelased kodumaal saavad.

100% nõus..

Ja 9.mai tuleb meil sel aastal selge lakmuspaber - missmeelt siis kohalik sõjahullutet vene kogukond TÕELISELT on // loe: kui kaugele nad REAALSELT ON VALMIS MINEMA..

Mina seda täna ei tea - ütleks nii, et ootan selleaasta 9.maid erilise huviga - misson samas ka professionaalse kindralstaableri täiesti kiretu huvi :twisted: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
parkija
Liige
Postitusi: 1076
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas parkija »

Mida Te jaurate , meil on siin piisavalt Eesti Kodakondsusega pensioniealisi , kes naudivad Meie sotsiaalkindlustuse ( pension ja ravikindlustus ) hüvesid , sisemas on Ukraina ja Ukrainlaste vihkajad ning putini ning venemaa fanaatilised toetajad , mis siis veel siinsetest vene kodanikest ja kodakondsuseta venelastest arvata .
9. mai saab olema siseturvalisuse eest vastutavatele tõsine katsumus , seda vast isegi mitte massiliste avalike korrarikkumistega , saab ju süsteemi koormata peretülide , joomakaaslaste vaheliste tülidega , erinevate reageerimist vajavate toimingutega ( põlengud jne ) .
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://www.delfi.ee/artikkel/96382779/ ... -ukrainaga

..siit 2 x tähelepanekut:
-- "armastatud koronaarst arkaadi" ilmselgelt hämab, kui üritab seda vene-ukraina konflikti tallealluvas haiglas maha vaikida
-- 37a vanemõelt vastu tatti saanud (ja politseile kitsepand) 40a t_blaarst oligi "mees" - selgusetuks jääb, kas talle lõuksi pand "vanemõde" oli ikka naine või oli ka mees.. no vahet pole, respect vanemõele igal juhul :twisted:

https://www.delfi.ee/artikkel/96380681/ ... -karistada

..no äiole ju Eestis viiendat kolonni // kohe mette es ole - ütlib meile KaPo :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Hukatus »

No jääme lootma, et sel aastal on eesti riigil mune ennast sel päeval kehtestada ja punastele olukord selgeks teha.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19623
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ruger »

toomas tyrk kirjutas:
ruger kirjutas:Suurem probleem tekib siis, kui Venemaa otsustab, et NATO antud abi on piisav, et neile ka kallale minna.

Eee??
Sry, aga see on Venemaa enesetapp. Isegi tuumarelva kasutamise korral.
Päris absurdseid teooriaid ikka ka ei maksa pakkuda.

Kallale mineku all mõtlengi ma mõnes NATO riigis 9.mai paiku suurema "sureva polgu" marsi-vene lippude all kolonnitamise-eelnevalt antud sihtkoha riigi mälestusmärkide rüvetamine jne. Et tõmmata käima vastaspool.
Kusjuures paar päeva tagasi selline juhtum ka Eestis oli..., kus ausammas värviti üle ja rikuti. Ei pea kohe vägedega ründama-palju pehmemaid mõjutusvahendeid on, et probleeme tekiks.
Viimati muutis ruger, 11 Apr, 2022 21:21, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas taara »

Kusjuures paar päeva tagasi selline juhtum ka Eestis oli..., kus ausammas värviti üle ja rikuti.


Mingi link? Silmist mööda jooksnud.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19623
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ruger »

taara kirjutas:
Kusjuures paar päeva tagasi selline juhtum ka Eestis oli..., kus ausammas värviti üle ja rikuti.


Mingi link? Silmist mööda jooksnud.

Aga palun

Reede, 8. aprilli hommikul avastati, et Otepääl on Teise Maailmasõja mälestusmärk värvitud Ukraina lipu värvidega ja sinise värviga kirjutatud Y-täht.

Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses. Asja uuritakse kui surnu mälestuse teotamist.
https://lounaeestlane.ee/otepaal-rikuti ... stusmarki/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas taara »

Tänu. Ja oligi mööda läinud see info.
Zwyx
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 29 Dets, 2017 13:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Zwyx »

Ma olen juba mõelnud üht häirivat mõtet - kõige radikaalsemad putinistid - ütleme nii aasta-paari pärast ei ole mitte venemaal enam, kus sanktsioonid hakkavad põhjustama rahulolematust ja muu selline, vaid igasugused vene enklaavid piiride taga, kes ju otseseid vene sanktsioone oma nahal tunda ei saa nii nagu venelased kodumaal saavad.

Kas mitte surematu tsitaat ei olnud - et Venemaad saab seda rohkem armastada, kuipalju sellest kaugemal oled?
Jäin korra mõtlema, et maailmakirjanduses on kohe mõiste "vene emigrant" kenasti olemas. Samalaadset saksa emigranti, iiri emigranti jne. ei taha kuidagi meelde tulla (samas võib olla seotud minu vähese lugevusega). Et kaugel-kaugel hea kodumaad kiita, aga kes kohapeal - nende jaoks on minevik järjest hiilgavam, tulevik järjest paljutõotavam, aga olevik järjest koledam.
mart2
Liige
Postitusi: 5198
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mart2 »

OT algus.
Zwyx kirjutas:... Jäin korra mõtlema, et maailmakirjanduses on kohe mõiste "vene emigrant" kenasti olemas. Samalaadset saksa emigranti, iiri emigranti jne. ei taha kuidagi meelde tulla (samas võib olla seotud minu vähese lugevusega). Et kaugel-kaugel hea kodumaad kiita, aga kes kohapeal - nende jaoks on minevik järjest hiilgavam, tulevik järjest paljutõotavam, aga olevik järjest koledam.
Vabandan, et asi kisub lõimest natuke kõrvale, kuid juhin tähelepanu, et samalaadselt mõtlevaid isikuid on teisigi - iiri emigrandid korjasid raha ja toetasid oma tegevusega IRA-d, kuid ise osalega ei soovinud.
Olen kohanud ka väliseestlasi, kes õhkasid taga enne-sõjaaegset Eestit ja õpetasid mida/kuidas tuleks teha, toetasid majanduslikult mõnda siinset grupikest, kuid ise siia tulekust ning üleesehitusest ei tahtnud kuuldagi - me olevat siiski "natuke kommude jäänukid".
OT lõpp.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
mongol
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mongol »

Hukatus kirjutas:No jääme lootma, et sel aastal on eesti riigil mune ennast sel päeval kehtestada ja punastele olukord selgeks teha.

Kahtlen. Mis ei tähenda, et punastest kvaliteetsemad kodanikud ei võiks vaba esmaspäeva võtta ja linnas ilusat kevadilma nautida.
professional retard
Tsivilistinäru
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär, 2022 22:54
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tsivilistinäru »

Borja kirjutas:https://www.delfi.ee/artikkel/96309671/laane-tallinna-keskhaigla-arst-sodis-ukraina-sumbolit-ja-sai-seepeale-kolleegilt-vastu-vahtimist

Politsei sai 30. märtsil väljakutse Lääne-Tallinna keskhaiglasse, kus 37-aastane vanemõde lõi 40-aastast arsti, kes oli täis sodinud Ukraina lippu meenutavad nimesildid.

..et 37a vanemõde (ilmselt ukrainlanna) pani siis 40a arstile (ilmselt t_bla) vastu vahtimist - no nauditav(-tõsiselt) :twisted:

Kommin veel niipallu, et mõlemad olid (ilmselt) naised - vanakoolimehena on mul rasske kujutada ette meesarsti, kesspeale vanemõelt vastu tatti saamist kutsub politsei :lol:


Kas keegi ehk teab selle tubli vanemõe nime ja kus ta töötab... kui veel lahti pole lastud? Karta on, et tal seal ussipesas kerge ei ole... (vene äri) Peaarst alles hiljuti avalikult kuulutas, et kodus on ta venelane... Ma ise saatsin siis küll kohe kiituskirja haigla e-mailile aga tõenäoliselt mõni sealne vatnik selle ka kustutas ja ega kiituskirja potti ikka ei pane... Tõenäoliselt see putlerlik "värdZ-ohver" nõuab nuttes vanemõele 10 aastat ja ega meie kohtustki miskit head loota pole... Tahaks millegipärast asjaga kursis olla ja vajadusel seda tublit vanemõde kuidagi aidata... Slava Ukraini!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist