Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 292
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas paadikapten »

Minu arvates väärib äramainimist. Aga las moded otsustavad, kas alles jätta ja kuhu see rohkem sobib. Täiesti õige teema. Kriku
Ja veel üks intsident – Pärnu tänaval tuleb Ihori ja tema ukrainlastest kaaslaste juurde vene noormees. Hakkab neid mõnitama ja solvama. Lisab, et on teeninud Eesti Vabariigi kaitseväes. Aga kui venelased oma sõjaga siia jõuavad, pöörab ta oma relva Eesti vastu.
https://maailm.postimees.ee/7688837/vah ... ahmuti-all
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Health »

Oma ajateenistuse ajal trehvasin ka paari sellise mõttelaadiga "seltsimeest". Nende kõvatajatega on "õnneks" vähemalt teada, kes nad on ning kamraadid saavad antud isiku vastavatele instantsidele lahendamiseks kätte susata.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Kremli trollidest

Postitus Postitas Roamless »

Ema pensionil mataõpetaja gümnaasiumist, tütar kah kõrgharidusega. Rääkisid mulle, et venelased paljud omavahel rääkivat, et valivat seekord EKRE-t. Olevat levinud seisukoht. Põhjuseks, et see on ainuke erakond, kes veel igatsugu kireseltsingutele vastu on, et kesikud on oma libedikearmastusega üle visanud. Et ei teagi mis saab.
Jura, tunnen ja suhtlen, mitte paari, vaid "terve karja" venelastega igapäevaselt. Nendest, kes valida saavad, mõni on heal juhul "kuulnud" mingist "natsionalistide liikumisest" nimega EKRE ja need, kes on hästi kursis, vaatavad ikka kesikuid. Kõrgharidusega venkud räägivad hästi meie kohalikku murret ja isegi kui on kuuldud ekrelaste putinimeelset mula, siis kõrvale on Eesti meediast saadud ka kapaga "parasiteerivate venelaste" seisukohta. Seega, enamik läheb ikka tuttavaid kesikutest Vasjasid ala Kõlvart valima, seda "meeletut vene häälete" tormi lootsid ekrelased ka kohalike omavalitsuste valmisel ja teame kõik, kuda tegelikult läks.
Unforeseen consequences
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Peeter »

Roamless kirjutas: 22 Veebr, 2023 15:23
Ema pensionil mataõpetaja gümnaasiumist, tütar kah kõrgharidusega. Rääkisid mulle, et venelased paljud omavahel rääkivat, et valivat seekord EKRE-t. Olevat levinud seisukoht. Põhjuseks, et see on ainuke erakond, kes veel igatsugu kireseltsingutele vastu on, et kesikud on oma libedikearmastusega üle visanud. Et ei teagi mis saab.
Jura, tunnen ja suhtlen, mitte paari, vaid "terve karja" venelastega igapäevaselt. Nendest, kes valida saavad, mõni on heal juhul "kuulnud" mingist "natsionalistide liikumisest" nimega EKRE ja need, kes on hästi kursis, vaatavad ikka kesikuid. Kõrgharidusega venkud räägivad hästi meie kohalikku murret ja isegi kui on kuuldud ekrelaste putinimeelset mula, siis kõrvale on Eesti meediast saadud ka kapaga "parasiteerivate venelaste" seisukohta. Seega, enamik läheb ikka tuttavaid kesikutest Vasjasid ala Kõlvart valima, seda "meeletut vene häälete" tormi lootsid ekrelased ka kohalike omavalitsuste valmisel ja teame kõik, kuda tegelikult läks.
Mina rääkisin Tartu venelastega, mujal elavatest ma ei tea. Venelaste osakaal Tartus peaks olema 15% tuuris. Need kellega rääkisin, saavad eesti keelega hakkama, noh-niivõrd-kui-võrd, aga saavad. Samas on mul ühistus päris mitmeid selliseid, kelle juures varem ainult ORT vmt käis ja ka ühel on suurelt koloraadomardika värvilahendus lipuna seina. Venelasi on erinevaid, ei mina nende igaühe mõtteid tea.
Suvel-sügisel tulid mulle ühistusse majja kaabeldust uuendama Elisa-võrgu poisid. Töid teostasid Ida-Viru vene mehed. Saan ära märkida, et Tartu objektis üritasid nad kõigiga rääkida eesti keeles, ainult omavahel vene keeles ja seda kah mitte just kõva häälega. Ka minuga, kuigi tööde kooskõlastamisel tehnilistest nüanssidest ikka 100% ühte moodi arusaamiseks rääkisin nendega vajadusel ka vene keeles. Nemad üritasid ikka ainult eesti keeles. Vat selline kogemus veel siia juurde.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Roamless »

Mina rääkisin Tartu venelastega, mujal elavatest ma ei tea. Venelaste osakaal Tartus peaks olema 15% tuuris. Need kellega rääkisin, saavad eesti keelega hakkama, noh-niivõrd-kui-võrd, aga saavad.
Lihtsalt sulle teadmiseks, ka Tartust tunnen tervet suguvõsa venelasi, kus lahknemine käib vanuseliselt ehk vanem põlvkond putinistid, noorem põlvkond jube vabalt kohaliku keelt oskavad (ehk siis kesikla ja oravate kliendid eelistustelt), lisaks veel tutvusringkonnas nende tuttavad, sõbrad ja sugulased, kõik venelased. Ekre valijat ei tea ühtegi (pigem on vanematele Tartu venelastele tüüpiline kiun ja hala, et siin kõik on kehvasti ja valida pole kedagi, siis soovitad, et mine kodumaale, seal valima ei pea, on tsaar kuni surmani, saad vastuseks pilgu mahapööramise ja vaikuse :D )
Rääkisid mulle, et venelased paljud omavahel rääkivat, et valivat seekord EKRE-t.
Sellepärast julgengi väita, et see tsitaat on täispa..k, jutu mõte oli, et teed mõttetuid üldistusi ühe venekeelse tuttava taustal, neile enamikule lähevad ikka kesikud peale (vaata kasvõi eelmiste kohalike valimiste statistikat), aga üldiselt on ka putinistid väga teadlikud, et tegu on "natsionalistliku erakonnaga", mälu järgi kogusid nad mingeid venkude hääli pigem Narvas ja Tallinnas, hiljem nende külje alla pugenud Narva putinistid, muidugi suure kisaga "pettusid". Et kesikute juurest neid ära tuua, peaks EKRE käremeelsematele lubama otsesõnu NATO-st väljumist ja SRÜ-sse sisenemist, küllap siis ka tuleb nõukanostalgiliste vanemate inimeste hääli. Siiani on ekrelased otseselt NATO-st väljaastumist pole kuulutanud, aga mingisugune "udune jutt", ainult iseseisvast kaitsevõimest juba käib.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Kilo Tango »

Lihtsalt vahemärkusena: venelased ei ole mingi homogeenne grupp, kellel kõigil on üks arusaamine asjadest. On nende hulgas nii Keski, kui EKRE, kui ka Isamaa pooldajaid. Sestap soovitan pigem uskuda statistikat, kui isiklikku kogemust.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Peeter »

Kilo Tango kirjutas: 23 Veebr, 2023 10:00 Lihtsalt vahemärkusena: venelased ei ole mingi homogeenne grupp, kellel kõigil on üks arusaamine asjadest. On nende hulgas nii Keski, kui EKRE, kui ka Isamaa pooldajaid. Sestap soovitan pigem uskuda statistikat, kui isiklikku kogemust.
Sestap soovitan pigem uskuda statistikat, kui isiklikku kogemust. See on nüüd küll väga huvitav mõttearendus. Veel "lähivanastigi" räägiti ikka avalikult, et on vale, suur vale ja siis tuleb statistika. Et usalda ikka seda mida tead, näed ja katsuda saad või oled saanud. Ma kuulen küll esimest korda juttu, et ära sa omi kogemusi usu...
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas taara »

Teatud asjades on omad kogemused nii piiratud, et lausa valus hakkab. Piiratud kogemustega normaalseid otsuseid vastu võtta... õnnemäng.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Peeter »

taara kirjutas: 23 Veebr, 2023 10:27 Teatud asjades on omad kogemused nii piiratud, et lausa valus hakkab. Piiratud kogemustega normaalseid otsuseid vastu võtta... õnnemäng.
Aga vat see sõltub juba sellest palju sul kogemusi on. Ja millist lollust sa iseenda tarkusest teha kavatsed.
Esimene kogemus on juba see, et kui sa asjast ei tea midagi, siis ära ise otsusta. Juba see on kogemus.
Viimati muutis Peeter, 23 Veebr, 2023 10:40, muudetud 1 kord kokku.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Runkel »

Roamless kirjutas: 23 Veebr, 2023 9:09 Sellepärast julgengi väita, et see tsitaat on täispa..k, jutu mõte oli, et teed mõttetuid üldistusi ühe venekeelse tuttava taustal, neile enamikule lähevad ikka kesikud peale (vaata kasvõi eelmiste kohalike valimiste statistikat), aga üldiselt on ka putinistid väga teadlikud, et tegu on "natsionalistliku erakonnaga", mälu järgi kogusid nad mingeid venkude hääli pigem Narvas ja Tallinnas, hiljem nende külje alla pugenud Narva putinistid, muidugi suure kisaga "pettusid".
Venelaste kõige suurem vaenlane oli Savisaar. Põhimõtteline vastasseis oli Rahvarinne vs Interrinne. Hiljem ei takistanud see vastasseis venelasi massiliselt Savikat ja Keskerakonda toetamast. KE-d toetatakse senini, ehkki teised erakonnad püüavad venelastega flirtida. Seni suhteliselt edutult vaatamata Ratase mannetusele.
Ühte tuleb küll öelda, ma kui kunagine pikaajaline Isamaa poolt hääletaja, seda erakonda pole nad üles leidnud, isegi Ladõnskaja abiga mitte. Viimase Kantar-Emori küsitluse järgi toetab Isamaad 0% venelasi.
Sõja taustal istub venelastele Ukraina-vaenulikkus või vähemalt neutraalsus: Ekre on ukrainlase vastu kampaaniat pidanud pikalt, juba ukraina hooajatööliste vastu, Ernits peab ukrainlaste põgenemist oma kodumaalt nende invasiooniks Euroopasse. See kõik on muusika venelase kõrvadele. Kuidas nad lõpuni välja mängivad, näitavad valimised.
Toetus rahvusrühmades.png
https://www.err.ee/1608887612/kandidaat ... re-kannule
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Sestap soovitan pigem uskuda statistikat, kui isiklikku kogemust. See on nüüd küll väga huvitav mõttearendus. Veel "lähivanastigi" räägiti ikka avalikult, et on vale, suur vale ja siis tuleb statistika. Et usalda ikka seda mida tead, näed ja katsuda saad või oled saanud. Ma kuulen küll esimest korda juttu, et ära sa omi kogemusi usu...s
Üksikjuhtumite pealt on ju võimalik laias valikus lollusi tõestada. Näiteks on teada juhtumeid, kui kilomeetrite kõrguselt on lennukirusudes kukkunud inimesed ellu jäänud. Samas aga võtta sedasorti juhtumid aluseks ja hakata väitma, et nii käibki ja hiigelsummad reisijate lennuohutuse tagamisse on mõttetud ning statistika on suurem vale kui suur vale...tõsiselt?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AndresTy »

Peeter kirjutas: 23 Veebr, 2023 10:37Esimene kogemus on juba see, et kui sa asjast ei tea midagi, siis ära ise otsusta. Juba see on kogemus.
Minul on jälle selline isiklik kogemus, et inimesed - kes oma mõne kogemuse pealt kipuvad üldistama ja seetõttu otsustama - ei suuda üldjuhul sellest aru saada, et tegelikult ei tea nad asjast midagi.....
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Kilo Tango »

Peeter kirjutas: 23 Veebr, 2023 10:25 ...Veel "lähivanastigi" räägiti ikka avalikult, et on vale, suur vale ja siis tuleb statistika. Et usalda ikka seda mida tead, näed ja katsuda saad või oled saanud. Ma kuulen küll esimest korda juttu, et ära sa omi kogemusi usu...
Sellega on nii- ja naa. Statistikat saab koguda ja esitleda tõepoolest moonutatud kujul. Küll aga tuleb aru saada, millal seda tehakse ja mis on selle statistika kogumise alused. Isiklik kogemus on oluline, kuid vähemalt poliitiliselt motiveerimata statistika puhul on pigem põhjust uskuda statistikat. Isiklik kogemus põhineb lihtsalt niivõrd väikesel valimil, et see võib olla mistahes suunas kaldu puhtalt juhuslikkuse tõttu. Matemaatikaga vähegi kokku puutunud inimestel peaks olema arusaamine, et juhuslikkus ei tähenda ühtlast jaotust. Juhuslikkus toob tihti kaasa mingite näitajate kuhjumise ühte piirkonda.

Üldiselt ma olen elus uuringute ja nende koostamisega piisavlat palju kokku puutunud, et usaldada uuringute andmeid peaaegu alati rohkem, kui isikliku kogemuse andmeid. V.a. juhul, kui kusagil on mingi seletamatu loogiline vastuolu, mis viitab metoodilistele vms. puudujääkidele.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas taara »

Peeter kirjutas: 23 Veebr, 2023 10:37 Aga vat see sõltub juba sellest palju sul kogemusi on. Ja millist lollust sa iseenda tarkusest teha kavatsed.
Esimene kogemus on juba see, et kui sa asjast ei tea midagi, siis ära ise otsusta. Juba see on kogemus.
Trehvasin vestlema ühe siinse vene perega.
Päris tõsine kogemus. Rääkisid ühe perega kelle sõnul.... blablabla.
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Xender »

Tegelikult on selle rahvusepõhise statistika juures peamine probleem selles, et see annab ülevaate end venelastena identifitseerivatest indiviididest. Venelane kes valib isamaa, vaevalt, et identifitseerib end venelasena.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist