KV seeria tankid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Tänan!

Eks see roheline monokroom on ju üks paras peavalu, mõte ongi paras ports roheliseks võõbatavaid mudeleid kokku panna ja siis on lootus, et saan pärast pikki katsetamisi ka monokroomi taltsutamisega hakkama. Toorikutest ei tohiks ju puudust tulla.

Ega need lülid välimuse poolest ei erinegi, ainult pisiasjades, mida palja silmaga eriti näha ei olegi.
Aga kui lülide omavahelist kokkusobivust silmas pidada, siis antud juhul tegi Friul MasterClub-ile kuivalt ära - sama pika jupi MasterClub-i roomiku kokkupanekuks läks üle kahe korra rohkem aega, kui Friuli puhul, kuigi viimase koostamine on tüki maad keerulisem - lõigata õiges pikkuses tradijupid, liimida lülide ühtdesse otstesse korgid, seejärel traat sisse ja teise otsa samuti kork liimiga ette. MasterClubil tuli lülid omavahel sobitada, mis oli antud juhul paras nuhtlus ja seejärel mõlemale poole pika varrega ots sisse. Isegi liimida ei ole vaja. Nii et sel korral mul lihtsalt ei vedanud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

Joss Metsast kirjutas:Tundub et Friuli on vara veel maha kanda, kui valukvaliteeti vaadata siis siit ekraani tagant tundub friul nagu jupp maad etem olema ?

Ma nüüd küll aru ei saa, kust sa seda Friuli tükk maad etemat valukvaliteeti märkad - ehk ajad nad sassi?
Kui tähelepanelikult erinevusi otsima hakata, siis valugeomeetria mõttes on MC ikka paremini defineeritud.
Pealegi ka tähikuavade proportsioon tundub paremini tegelikkusele vastavat, kui Friulil.


fossiil kirjutas:Aga kui lülide omavahelist kokkusobivust silmas pidada, siis antud juhul tegi Friul MasterClub-ile kuivalt ära - sama pika jupi MasterClub-i roomiku kokkupanekuks läks üle kahe korra rohkem aega, kui Friuli puhul, kuigi viimase koostamine on tüki maad keerulisem - lõigata õiges pikkuses tradijupid, liimida lülide ühtdesse otstesse korgid, seejärel traat sisse ja teise otsa samuti kork liimiga ette. MasterClubil tuli lülid omavahel sobitada, mis oli antud juhul paras nuhtlus ja seejärel mõlemale poole pika varrega ots sisse. Isegi liimida ei ole vaja. Nii et sel korral mul lihtsalt ei vedanud.

No Urmase suust kuulda, et etem on see komplekt mis lihtsama vaevaga kokku läheb - seda ma nüüd küll ei osanud oodata.

Tegelikult mulle tundub, et selle komplektiga valu puhtuse osas ehk lihtsalt ei vedanud. Mul endal on aja jooksul kokkupuuteid olnud viie komplekti jagu Friulidega
ning viie komplekti jagu MasterClub'i metallroomikutega - selle põhjal teeb MasterClub igast asendist Friulile ära.
Ka viimasel kokkutulekul nende kahe kaasavõetud roomikujupi põhjal oli näha, et see, kui lõdvalt Friul end külje peale mängida lasi, oli täiesti käsitlematu.


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Joss Metsast »

Olemata üldse asjatundja erinevate KV roomikute alal lõin googlesse KV I Track ja enamvähem esimene vaste kus oli korralik pilt :
https://www.imcsmilitaria.com/shop.php? ... rettyPhoto

minu silmale on Friuli oma sarnasem, aga nagu Urmas juba mainis on mõlemad vist õiged, lihtsalt kas siis erinevad modufikatsioonid, partiid vms. Lisaks veel töötlusjäljed masterclubil mis ilmselt tuleb ükshaaval maha lihvida. Ilmselt on õigus see et selle konkreetse MC setiga oli midagi lahti. Vaatame, Urmasele pidi neid terve pesu varsti tulema :)

Levar
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

Joss Metsast kirjutas:Olemata üldse asjatundja erinevate KV roomikute alal lõin googlesse KV I Track ja enamvähem esimene vaste kus oli korralik pilt :
https://www.imcsmilitaria.com/shop.php? ... rettyPhoto

minu silmale on Friuli oma sarnasem, aga nagu Urmas juba mainis on mõlemad vist õiged, lihtsalt kas siis erinevad modufikatsioonid, partiid vms. Lisaks veel töötlusjäljed masterclubil mis ilmselt tuleb ükshaaval maha lihvida. Ilmselt on õigus see et selle konkreetse MC setiga oli midagi lahti. Vaatame, Urmasele pidi neid terve pesu varsti tulema :)

Levar


Oot-oot, Levar - mis töötlusjälgedest sa MasterClubil nüüd siin räägid, mida koledasti maha lihvida tuleb?
Tehnoloogilistest jälgedest rääkis Urmas küll, aga need olivad Friulil ja siseküljele jäädes ei torkavat eriti silma.
Oled sa ikka kindel, et sa sellel Urmase pildil Friuli ja MasterClubi õigesti ära tunned?
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

No ma segan veits vahele, et oleks selge pilt, siin on vabas valikus paar MasterClub-i lüli:

Pilt

ja teine:

Pilt

Selleks et need omavahel saaks kokku ühendada, tuleb ikka päris palju lõikuriga vaeva näha - ega tina ei ole eriti mugav lihvida. Nagu näha on siin kõike - alustades vormipoolte nihkumisest kuni servades kobrutavate ülejääkideni, see isend, mille ma koos Friuliga varasemalt postitasin, oli juba puhastuskuuri läbinud ja muu mudru hulgast veidi kobedam valitud.
Nii et jah, asi ei ole mitte niipalju koostamise lihtsuses või keerukuses, kui valandite kvaliteedis, sest koostamise kiirus/lihtsus on viimasega otseselt seotud.
Muidugi, sekka juhtub vahel ka paar veidi normaalsemat, aga see on ikka väga harv juhus. Esialgu ei annaks ma MasterClubile veel üldse hinnangut, kui järgmised komplektid kohale jõuavad, eks siis vaatan, millised sõnad suust välja tulema hakkavad...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

No seda nn flashi on ikka ju valunditel - sellest ei pääse ja see tuleb lihtsalt ära puhastada.
Kõige paremini saab seda teha skalpelliga - see lõikab seda sulamit päris hästi.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

No aga seda ma ju silmas pidasingi, kui ütlesin, et Friuli kokkupanek, mis on tüki maad keerukam, võtab keskmiselt kaks korda vähem aega, kui MasterClubi lülide pa.a seest väljalõikamine. Lihtsalt puhastamise maht on antud komplekti puhul üle mõistuse suur, sest vormipoolte nihkumine esineb praktiliselt kõikide lülide juures. Aga see tähendab, et üle tuleb käia kõik šarniirid üksikult võetuna ja seda kõikide lülide puhul.
Friuli lülidel leidsin ainult ühe koha, mis segab koostamist ja tuleb kergelt üle käia, ülejäänud kaks eemaldamisele kuuluvat nublakat on koostamise mõttes minupoolne vabakava.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Joss Metsast »

vaoinas kirjutas:Oot-oot, Levar - mis töötlusjälgedest sa MasterClubil nüüd siin räägid, mida koledasti maha lihvida tuleb?
Tehnoloogilistest jälgedest rääkis Urmas küll, aga need olivad Friulil ja siseküljele jäädes ei torkavat eriti silma.
Oled sa ikka kindel, et sa sellel Urmase pildil Friuli ja MasterClubi õigesti ära tunned?


Tunnen ikka, aga kas sa oled ise neid pilte vaadanud . Kui nüüd hiljem lugeda et on nood MC oli juba puhastatud, mina lolli peaga arvasin et ei ole, seal ju puhastamist vist veel. Aga peale nö puhastamata lülide nägemist, ei saa ma üldse aru miks sa MC niiväga kiidad. Mul on paar komplekti friule ikka olnud ka ja ausalt , isegi 1:48 mõõdus pole seal suurt midagi puhastada, võibolla mõni üksik koht lükkad peene viiliga üle.

Tegelikult , äkki tõesti on mingi jama selle setiga ja järgmised on lihtsamini kasutatavad. Vormipoolte nihkumine ei ole kuidagi muuga seletatav kui et KV roomik on pop ja lastakse kiiruse huvides tiba ülejala Peaks ka mõne MC hankima :)

Levar
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Ütle veel, et mõttevahetusest kasu ei ole...
Pealegi ka tähikuavade proportsioon tundub paremini tegelikkusele vastavat, kui Friulil.

Võtsin siis oma laiskuse kokku ning uurisin veidi seda roomikute küsimust ja ongi vist vastus olemas: osad tootjad valmistasid roomikulülisid kuumstantsimise teel, osad valasid. Friuli lülil olevad jäljed tähiku avade kõrval osutavad stantsimisele, MasterClub-i omad jäljendavad valatud lüli.
Aga jah, aega võtab see puhastamine ikka meeletult - kui õhtu jooksul 20 lüli korda teen ja kokku sätin, ongi selleks korraks siiber ees ja õhtu läbi.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Viimasest postingust on möödas juba oli kui palju aega ja nüüd üritan veidi kribada, et mis siis vahepeal toimunud on.
Alustasin järgmise KV-ga, seekord tuleb 1940 aasta üks variantidest, jõudsin selle juures juba üht-teist ära teha, kui algas see neetud sõda. Nojah, suht kaugel muidugi, aga ikkagi tunnen, et tegelikult häirib see mind väga palju. Nii et kvaliteetaega jäi mudeli jaoks üksjagu vähemaks. Midagi ikka nokkisin, aga üldjuhul leidsin ennast arvuti ees jooksvat infot otsimas.
Nii need kuud läksid, aga üht-teist olen valmis ka saanud – järgmise KV-1 kere ja veermik, nüüd hakkan torniga toimetama. Vahepealseid etappe ei hakanud detailselt kajastama, sest valminud kere on üldjoontes eelmisele variandile väga sarnane. Mõned erinevused võib ju välja tuua – eesmisel nurgikul on nüüd 11 gužooni nii ülal kui all, eelmisel oli 17 tükki. Õhuvõtuavadel on Aberi komplekti võrgud, jäid päris usutavad, kuigi mässamist oli üksjagu. Mõned taandarengud on samuti – loobusin porilaudade juures metallist kanduritest, saan aru, et ei ole nii koššer, aga lihtsalt ei viitsinud jamada. No ja veel tavalised tugirattad, mille kilpides on 6 ava. Ongi vist kõik. Ja hetkeseis:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Edasi üritan olemasoleva gužoonidega torni muuta keevitatud kandiliseks torniks. Variant oleks muidugi Kristjani pakutud Miniarmi variant, aga sellel on juba 3D pildil mõned pisiasjad, mis parandamist vajaksid ja ega ma nüüd just kindel ei ole, et kui palju seda venemaa kraami veel kusagilt kätte saab – mõned Masterklubi positsioonid olid igal pool otsas.
Siin on siis karbis pakutav variant:

Pilt

Järgmise korrani..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pagana vägev! Kandurite pärast ei tasu vist üldse põdeda, ennustan et peale värvimist ei saa sa ise ka aru kummal need nüüd metallist olid :) Tunduvad täitsa terava joonega ja piisavalt õhukesed olema.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

No ilus on vaadata.
Kas sellest KV'de armeest mingil hetkel ühispilt ka tuleb?
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Tänan, eks ma püüan ikka mingi pildi kah teha: esialgu on sellest "armeest" olemas kaks isendit, sellised siis:

Pilt

Tegin veidi detailsemaid pilte ka, aga siis avastasin, et olin unustanud tornile kaks sanga külge sehkendada ja hetkel tegelen nende väänamisega.

Urmas.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Niisiis, jätkame...
Ma ei taha isegi mõelda, et kui pikk vahe sisse tuli, aga päris pikk ikka. Ent projekt on siiski elus ja pisitasa ka edasi arenenud, seda paljuski tänu suht vihmasele suvele.
Ehitamise kontseptsioonis on üht-teist muutunud - kui eelmisi mudeleid tegin üksteise järel, siis nüüd olen kõiki korraga edasi aidanud, no et sarnased etapid kõikidel mudelitel samale tasandile jõuaksid. Kogu rida on mõeldud konkreetset ajatelge silmas pidades – kõigepealt katsepartii masin, selliseid valmistati 1940 aasta aprillist juulini, siis vahemikus 1940 aasta septembris-oktoobris toodetud eksemplar. Need ootavad nüüd värvimist.
Järgmised kolm, millega hetkel tegelen, jäävad kõik 1941 aastasse, kõigepealt 1941 juuni, seejärel juuli ja siis novembri keskpaik, kusjuures see viimane koostati juba Tšeljabinski tehases. Selle perioodi tankide juures kasutati veel laialdaselt Leningradi tehases valmistatud juppe. Veel kolm KV-1 mudelit jäävad karpidesse, tunnen, et projekti laiendamise jaoks mul seekord rohkem vaimu ei jätku.
Alustasin nagu varemgi suht tüütu ja mõttetu tegevusega: viisin mudelite põhjad enam-vähem õigesse konditsiooni, aga et need niikuinii näha ei jää, siis ei hakanud isegi pilte tegema - see on rohkem iseenda jaoks vajalik moment.
Järgnevalt võtsin ette keevisõmblused, neid andis ikka vorpida, vaatamata sellele, et jätsin Tamiya mudelile olemasolevad alles – on teised küll suht nirud, aga olgu pealegi, seekord jääb nii. Seal tuli keevitused teha vaid täiendava soomuskaitse jaoks, sest Tamiya on nendest täiesti mööda vaadanud.
Kõigil kolmel mudelil on eesmises soomusplaadis kuuliprits, nende paigaldamine ei olnud kuigi suur probleem, sest prits olid mul juba varasemalt masteri ja vormi kujul olemas. Jäi vaid kloonida vajalikul hulgal ja paika panna. Kusjuures Tamiya mudeli juures on kuulipritsi pesa vist ainus sõlm, mille kohta võib öelda, et see on paremini lahendatud, kui (ürgvana) Trumpi mudelil. Kui Trumpi kuulipritsi pesa fikseerub liimiga, siis Tamiya pesa jääb ettevaatliku montaaži korral liikuvaks. Iseasi, kas seda just vaja on, aga ikkagi meeldiv avastus.
Antud hetkel nägid mudelid välja kuidagi nii:

Pilt

Seejärel tuli suht tüütu etapp – veermik, ehk kõik rattad ja rattakesed koos kaasnevate juppidega. Aga kõigepealt veel veidi Tamiya mudeli iseärasustest – kui päris tanki balanssiiri tugedel on spets mutrid, parajalt suured, tegelikult veel kroonmutrid ja seega splinditud, siis Tamiya tegelased ei suutnud isegi mutri suurusele pihta saada ja need on sellised õnnetud igerikud.
No ei meeldinud see, kohe kuidagi ei meeldinud. Trumpeteril on probleemid tugede endiga, need kõik vajavad pahteldamist, aga mutrid on vähemalt õiges mõõdus. Kroonmutritest ja splintidest võib ainult unistada, aga õige suurus maksab ka midagi. Otsustasin siis Trumpi rahule jätta ja Tamiya tugedele uued teha. Ja hakkaski peale, kõigepealt master:

Pilt

Seejärel mõned vormid ja kloonima. Tulemus on pildil:

Pilt

Vasakul siis algne mutrike, keskel master ja paremal kloonitud tulemus. No ja siis toed paika. Aga ega probleemid sellega veel lõppenud – korra varasemalt juba kurtsin, et Tamiya mudeli balanssiirid on nii valed, kui üldse saab olla, no et otsad on erineva konfiguratsiooniga. Ja tugirattad on samuti kehvavõitu. Väliselt on tegelikult isegi tiba kobedamad, kui Trumpi sama tüübi omad, aga seestpoolt täielik haltuura.., vaat selline:

Pilt

Reljeefi pole sisekülgedel ollagi. No ega see tegelikult nüüd väga palju näha ei jää, aga et (ürgvanal) Trumpil on rataste siseküljel täiesti korralik reljeef, siis on Tamiya puhul jälle tegu sammuga tagasi. Ja otsus: nii balanssiirid, kui ka rattad on üsna küsitava väärtusega. Kuna 1941 aasta juuli dateeringuga mudeli jaoks juba valmistasin sobivat tüüpi tugirataste jaoks masteri, siis pärast viimase kloonimist jäid selle rattad üle. Aga et need on sama tüüpi mis Tamiya mudeli jaoks vaja, siis ratastega probleeme ei tekkinud. Balansiiri masteriks kasutasin hilisema Trumpi KV balansiiri, siin need nüüd on – paremal Tamiya jupp, keskel master ja vasakul kloonitud tulemus:

Pilt

Ja siin samad jubinad teiselt poolt:

Pilt

Kui Trumpi balanssiiril on küljes kuuekandiline ots, mis fikseerub keres olevasse samasugusesse avasse, siis Tamiyal on selle asemel suuremat sorti kooniline ava ja balanssiiri kehandil veel üks väiksem. Kere küljes siis vastavalt suuremad ja väiksemad koonilised jublakad, mis iseenesest ei ole just kõige õnnestunum lahendus (minu arvamus), aga olgu siis pealegi.
Ja nüüd siis grupipilt ratastest ja muust sellega seonduvast:

Pilt

Vahepeal, kui rattad veel kokku liimimata olid, tuli juba masendus peale, sest tugirattad käivad ju kokku neljast seibist, nii et äkitselt oli laual kõiksuguseid rattakesi korraga lausa talumatult palju. Ja kõik need tahtsid puhastamist ja mida kõike veel. Aga kokku nad lõpuks said ja seejärel alla samuti:

Pilt

Ning kõik see kenadus ka tagantpoolt:

Pilt

Ahjaa, Tamiya mootorikatte poldid vahetasin välja. No ei leidnud ühelgi pildil selliseid tavalise peaga polte, kõik olid koonilised, nii et veel üks rõõmus moment.

Saigi vist selleks korraks liiga palju juttu, aga eks üritan järgmisel korral lühemalt teha.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

Oi ilus on vaadata.
See kroonmutri master on eriline kullatükk. Täiesti uskumatu kätetöö

Kusjuures need rattad võid sa neile praegu kuivalt alla panna, aga kui värvimiseks läheb ja need jälle ära tuleb võtta,
siis on jälle kogu laud neid ehmatavalt palju täis.

Muljetavaldav töö.
Pika juttu ei maksa ka üldse peljata - jälgin seda teemat jätkuva suure huviga
ja ootan alati kannatamatult uut postitust.


Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline