Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas davidsoniharald »

Mõni mees kõlab oma vabanduste jutuga nagu retsidiive kurjategija, kes räägib kuidas kõik teised on süüdi tema tegudes, mitte tema ise. Kui moondunud peab sellise inimese maailmapilt olema, et sellist juttu rääkida? Mina otsiks profesionaalset abi.

Asi on väga lihtne: hoidke oma koeraraisad lõa otsas ja kõik. Kui lõõg on liiga nõrk või endal käib üle jõu, siis ei ole vaja endale sellist koera võtta, kes üle jõu/mõistuse käib. Igasugu tagantjärgi vabandamised võite sisse soolata. Ainus põhjus miks ma endale olen tõsiselt mõelnud enesekaitse relva soetamisest on kaitseks lahtiste koerte vastu.

Naabri koer tõmbas vennal sääremarja ribadeks 25 aastat tagasi. Vend sõitis rattaga mööda külatänavat. Ilmselgelt oli see provotseeriv käitumine venna poolt. Nüüd käib seda sama teed mööda minu laps koolist koju. Naabritel on koer ja arvake ära kas see koer on kinni? Ei ole. Tegemist on vana koeraga ja magab enamasti kuskil tee ääres. Aga kui see otsa saab ja naabrid uue koera võtavad? Sellise noore ja rõõmsa ja mänguhimulise?
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 292
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas paadikapten »

Vastutusega on mõnelgi inimesel keerulised lood. Mõni lihtsalt peab teisi inimesi või muid olendeid endast alaväärtuslikumaks ja kuigi nina all teeskleb sõpra, võib ta selja taga olla ilgem "madu". Nagu oli kunagi ühe mu üüripinna omanik. Naabritele rääkis minust luulusid, silma all oli sõbralik. Tema "nuustik" oli võõraste peale kohutavalt tige, alati ründas ja tavaliselt tegi rünnates häält, mistõttu ei saanud viga ei tema ega rünnatav. Ühe korra siiski oli juhus, kus see pisike lontrus nurga tagant ilmus ja mulle ootamatult säärde karata suutis. Seepeale sai ta mataka kirja, hiljem perenaine halas kogu maja peal, et ma olevat tahtnud peni ära tappa :D Ma veel käisin haiglas marutõvesüste saamas, sest "nuustik" ei olnud vaktsineeritud. Kuna esimese süsti tegemisel küsiti, kas ma tean koera omanikku, siis isegi mõtlesin, et peaks oma pinna perenaise üles andma, aga... noh, ei hakanud asja tõsiseks ajama. Võtsin aja maha ja varsti leidsin uue elamise.
Nähtud ka seda, kuidas jahikoer kassipoja tappis ja kui külmalt koera omanik sellesse suhtus. Olin seal külas ja katse seda kassipoega päästa läks luhta, sest olin paljakäsi, koeramölakas tahtis minuga norima hakata ja omanik oli kuskil kaugel õue peal. Sellal, kui esimene kiisu suri, õnnestus mul teine pisinurrik ohutusse kohta viia. Aga omanik noomis oma peni kah alles siis, kui meid võõrustanud kassiomanik oli tal nööbist kinni võtnud.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Illike »

Kilo Tango kirjutas:
Illike kirjutas:Ma ex koera kasvatajana tõstan oma saba...


Katsuge härrased aru saada, et koerad on erinevad nii välimuselt, kui ka iseloomult. See jutt, et "vaat minu koer..." pädeb ainult konkreetse eksemplari kohta.

Nii või teisiti vastutab iga kodanik oma taltsutatud kiskja tegemiste eest. Punkt. Ei ole vaja oma koera teise elukaga lähikontakti lasta ja siis ei esine ka muid probleeme, kui klähvimine.

Ei vaidle vastu. Minu postituse lõpulause oli:
....on võimalik õpetada enamust koeri niimoodi käituma. Väidan sellepärast, et käies agilitys oli enamus tüüpe seal samasuguse käitumisega.
Nad ei teinud teistest koertest väga välja.

ja mõte oli, peremees peab koera eest vastutama ja koeraga peab tegelema. Ei ole vahet, on ta 5cm turjakõrgusega või 60cm turjakõrgusega.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kilo Tango kirjutas:
Illike kirjutas:Ma ex koera kasvatajana tõstan oma saba...


Katsuge härrased aru saada, et koerad on erinevad nii välimuselt, kui ka iseloomult. See jutt, et "vaat minu koer..." pädeb ainult konkreetse eksemplari kohta.

Nii või teisiti vastutab iga kodanik oma taltsutatud kiskja tegemiste eest. Punkt. Ei ole vaja oma koera teise elukaga lähikontakti lasta ja siis ei esine ka muid probleeme, kui klähvimine.



Justament.
Eri tõugudel/isenditel on eri temperamendid, isegi isasel ja emasel on erinevad. Koer, mis on vähegi sotsialiseerutud ja õpetust saanud, niisama lampi ei lähe kallale kellegile. Seda teevad tavaliselt isendid, keda on "kasvatatud" peksuga või kes enamiku ajast istuvad kuskil aedikus-ketis - kui sealt lahti saab, on lõvi valmis.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Veel üks:
Nero perenaine on 86-aastane endine sportlane, psühholoog ja Riigikogu liige Talvi Märja, kes tunnistab ka Delfile, et koer on mitmel korral teistele kallale läinud. „Inimeste vastu on ta väga sõbralik, lapsedki käivad temaga õues mängimas ja paitamas, aga mõned teised koerad talle tõesti ei meeldi. Ma ei tea, millest see sõltub," ohkab ta ning tõotab, et enam Neroga õuest välja jalutama ei lähe. „Mul on suur aed ja tegelen temaga piisavalt," kinnitab ta.

Nero on naise jaoks nii-öelda lohutuskoer, kelle ta võttis endale pärast abikaasa surma, aimamata milliseid probleeme loom kaasa võib tuua. „Olin enne mitut koera, seal hulgas kaukaaslast kasvatanud ja nendega koolis käinud. Akita kohta teadsin, et teda ei soovitata esimese koerana, aga arvasin, et tulen toime."

Vanaproua kinnitab, et eelmiste rünnakute ohvrite kliinikuarved on ta tasunud ning lubab seda teha ka Muki omaga, kui lõplik summa selgub. „Midagi ei ole teha, mina vastutan. Mul on endal ka kohutavalt kahju, et nii on juhtunud," lausub ta.
https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/94 ... ori-hirmus
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas hjl85 »

Retriiver minu tuttavate oma. Arved olid ikka väga korralikud nii, et kokku ikka neljakohane number ja esimene ei olnud mitte 1. Tegelikult kohutav, sest koer valitseb tädikese üle. Ta peaks koera andma kellegile ja võtma endale retriiveri.
Kui Fujit ryndas siis tädike lohises sisuliselt rihma otsas järgi
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Some »

Retriiver ju väga sõbralik koer? :shock:
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Illike »

Kui kasvatust ei saa, võib olla paras terrorist ja dominant.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Retriiver on ohver:
Nero on Nõmmel elav ameerika akita-tõugu koer, kellest eakal perenaisel jõud üle ei käi: korduvalt on ta end rihma otsast lahti rebinud ning teisi koeri poolsurnuks purenud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Ameeriklane Erick Umbach elas veel selle suve alguses Rakvere lähedal Pada-Arukülas rahulikku elu koos oma kümnete neljajalgsete sõpradega. Täna on mees aga murest murtud – suvel võttis põllumajandus- ja toiduamet (PTA) temalt ära pea 30 koera. Mees andis PTA kohtusse ning nõuab nüüd kohtu kaudu oma loomi tagasi. «Ma armastan oma koeri, nad on kõige ilusamad olevused maailmas,» on Erick ahastuses.

Koerad, kes Erickult ära võeti, pole mehe sõnul mitte tavalised koduvalvurid, vaid ameeriklase jutu järgi on tegu kurjade Pentagoni sõjakoertega. Ericku sõnul aretab ta juba aastaid Ameerika sõjaväe tarbeks äärmiselt ohtlikke võitluskoeri. Seetõttu on Ericku sõnul eriti oluline, et temalt ära võetud koeri ei antaks jumala eest tavalistesse Eestimaa peredesse. «Need koerad on mõeldud ainult sõjaväe ja NATO jaoks. Neid ei tohi ühelegi tsiviilisikule anda.»

Ameeriklane ütleb, et armastab oma koeri väga ning kõik tema neljajalgsed sõbrad elasid väga heades tingimustes. Varjupaikade MTÜ lehelt võib tema koerte kohta aga välja lugeda hoopis seda, et koerad päästeti kohutavatest tingimustest – neile polnud tagatud arstiabi ega isegi joogivett. PTA loomaheaolu peaspetsialist Tiina Kukk jääb antud teemal napisõnaliseks, tuues ettekäändeks poolelioleva kohtuvaidluse. Ainus, mida Kukk kinnitab, on see, et koerad päästeti kohutavatest tingimustest.

Ericku 27 koera viidi Tallinna linnale kuuluvasse Paljassaare varjupaika. Eriti murelikuks teebki ameeriklase see, et sel suvel reklaamiti tema koeri suisa pitsakarpide peal, kus neid tutvustati kui sõbralikke ja toredaid lemmikuid, kes soovivad leida endale uut kodu.
https://elu24.postimees.ee/7358579/eest ... ikule-anda
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas vaoinas »

Kuri Pentagoni Sõjakoer - see kõlab lausa nagu omaette tõug koeri.
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Che Latino »

Pitsakarpide asjus võiks tarbijakaitsesse pöörduda, sest toote etikett peab vastama toote sisule!
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas vanahalb »

Pizzakarpide pärast ameeriklane vist mures ongi. Kardab et koerad on tagaselja singiks keedetud.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:
... Ainus, mida Kukk kinnitab, on see, et koerad päästeti kohutavatest tingimustest...
https://elu24.postimees.ee/7358579/eest ... ikule-anda
Üks pilt ütleb rohkem kui sada sõna.
Antud pildil oleva keskkonna ja tõuaretuse vaheline seos on ... :wall: Näeb välja nagu tavaline "kassivabrik".
Loomade väljavedu, eriti väidetaval otstarbel, ei käi pakiruumis ühe kaupa ning sellise tasemega ostjad kontrollivad väga põhjalikult kenneli tingimusi.

Kokkuvõtvalt - jälle üks Eestis varjupaiga leidnud "uhuu", keda meedia kasutab klikimasinana ...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas andrusjo »

Nii palju kui on "naised saunas rääkinud" ei olevat see esimene kord sedasi uski sulgeda siin ja seal pool piire.
Küllap mõne aja pärast avab uue vabriku kuskil taas.
Üks karmimaid Nato võitluskoerte aretuskeskuseid asubki just sellises kilest kasvuhoones.
Manused
Screenshot_20211012-100405_Maps.jpg
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist