Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Che Latino kirjutas: 26 Jaan, 2023 14:18 Kolmas osa: Kiri postkastis.
Vabandust, külili on. Ei oska mina teda õigeks panna.
Sedasorti kirjad on näide sellest, et meil ei toimu süstemaatilist segaste ravi ja tavainimese kaitset segaste tekitatavate probleemide eest.
Osa selliseid tunneb kohe sadistlikku rõõmu, et sai ära panna. Ehk ullikeste inimõigusi peetaks tähtsamaks kui tavalise inimese normaalset elu.

Ehk siis asutus Hipodroomi kõrval võiks rohkem töötada ja mõte sinna sattumisest hoiab hääled mõne idioodi peas vaiksemad.
Ja lisaks muidugi NSVL perioodist omandatud harjumus "teatada kuhu vaja".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Kiri postkastis pole mingi eriline probleem. Arvatavasti on kirjutaja vene emakeelega.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Illike »

Jääbki tegelikult ainult ennetav ning korralik koera koolitus! :write:
Muid vahendeid ei ole.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas vaoinas »

Kapten Trumm kirjutas: 26 Jaan, 2023 13:13 Mina räägin sellest, mida ma tean ja kogenud olen, sest ma olen üle 20a pidanud suuri koeri.
Sina lämised siin niisama mingit random bullshitt tüüpi juttu.
Kui väike koer tänaval haugatama juhtub, siis ega sellisel ikka eluõigust ei ole,
sest 20-aastase koerapidamisstaažiga Trumm ja tema 60-kilone elukas sihukest asja teps mitte ei seedi.

Ütlen veel kord, et teise koera klähvimine tänaval ei võta sinult koeraomanikuna vastutust sinu koera
tehtud ründe ja selle tagajärgede eest. Süüdistada selles kõiki teisi, eriti ründe ohvrit, on lihtsalt nõrk.

Lisan, et see, et väiksem koer üldse midagi ründe ajendamiseks tegi on laest võetud spekulatsioon, millelt Trumm
ohvri süüdistamist antud juhtumi puhul alustas.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Lemet »

Kui väike koer tänaval haugatama juhtub, siis ega sellisel ikka eluõigust ei ole,
sest 20-aastase koerapidamisstaažiga Trumm ja tema 60-kilone elukas sihukest asja teps mitte ei seedi.
Juhtum elust- võttis selline väike polla oma koonu läbi aia toppida. Mille peale minu tiba suurem eluk oma kihvad sinna sisse vajutas. Ja kummalisel kombel lõuapärad krampi lasi ( antud tõule mitte iseloomulik). Õnneks olid väikese koera omanikud mõistlikud inimesed ja tunnistasid, et nende lemmiklooma süü.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Sten1111
Liige
Postitusi: 154
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:27
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Sten1111 »

Kapten Trumm kirjutas: 26 Jaan, 2023 14:55
Che Latino kirjutas: 26 Jaan, 2023 14:18 Kolmas osa: Kiri postkastis.
Vabandust, külili on. Ei oska mina teda õigeks panna.
Sedasorti kirjad on näide sellest, et meil ei toimu süstemaatilist segaste ravi ja tavainimese kaitset segaste tekitatavate probleemide eest.
Osa selliseid tunneb kohe sadistlikku rõõmu, et sai ära panna. Ehk ullikeste inimõigusi peetaks tähtsamaks kui tavalise inimese normaalset elu.

Ehk siis asutus Hipodroomi kõrval võiks rohkem töötada ja mõte sinna sattumisest hoiab hääled mõne idioodi peas vaiksemad.
Ja lisaks muidugi NSVL perioodist omandatud harjumus "teatada kuhu vaja".
Kas just segased aga mina loen 26 Jaan, 2023 13:07 postituse st välja et seal piirkonnas jõlkus samasugune lahtine koer ringi nagu teema algataja.
Tõenäoliselt sealt see konflikt tuleb.
Ise oleks kunagi peaaegu peksa saanud kui ühel väljasõidul üks tüüp täispeaga lollusi tegi. Kuna minul oli samasugune jope siis esialgu läks olukord vähe pingeliseks aga enne kui tegudeks läks astus kangelane eemalt nurgatagant välja ja mind jäeti rahule
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Roamless »

Oma viis kopikat AmStaffiga. Pole koera omanik, aga "olude sunnil" :D nö olen pidanud päris palju hoidma lähisugulase väga kuulekat selle tõu esindajat. :D Kui teda ka toidad, siis võtab ta su suht kähku omaks ja pigem pead tõrjuma ta ülevoolavaid ja jõulisi tundeid, kui temaga üle pika aja uuesti kohtud (hüppab ja kargab rõõmust nagu segane). Rihmaga ringi liikudes ta suukorvi ei kasuta, sest tänu heale kasvatusele teiste koertega ta norima ei lähe, lapsi armastab, jalakäijatele ohtu ei kujuta (pigem tuleb teda ise eemal hoida, sest tänu ülisõbralikule olemusele ja välimusele, on paar korda proovitud koera nunnutama hakata:) või kui midagi üritab läbi aia tüli norivate koertega, siis piisab ühest kurjast käsklusest ja koer on kuulekalt kõrval (isegi nii kuulekalt, et pole sellist asja kunagi varem näinud, et suudad hasardis oleva koera kiirelt kurja hääletooniga käskudega enda kõrvale kutsuda). Antud koer on väga jõuline ja 8 aastase lapse käest tõmbab ennast müramishoos ühe kerge tõmbega lahti, aga kuna on kuulekas, siis sõimamise peale haarab alandlikult oheliku hambuse ja tuleb ülihäbelikult ise sinu juurde tagasi. Aga kuna tegemist on koeraga, siis KOERA ei saa kunagi 100 protsenti lõpuni usaldada, näiteks on tal karjainstinkt, mis väljendus nii, et kui läksid sügavasse metsa kahlama, lasin ta rihma otsast lahti (naiivselt sai arvatud, kes ikka su erametsas kolab, naabrid ka kilomeetrite kaugusel), siis hoidis ta pidevalt kontakti sinu ja teiste pereliikmetega, missest, et vahemaa võis teistega olla ca kilomeeter, koer käis aeg ajalt läbi võsa kahlates kontrollimas, kas oled alles ja olemas ja siis suundus teiste juurde tagasi. Aga miinuspoolelt, kusagilt maa alt ilmus välja üks kauge naaber ja lahtine koer korraldas talle kohe korraliku ehmatuse, kuna sooritas vihaselt haukudes petterünnaku ehk siis kukkus haukuma ja lõrisedes jooksis naabri poole, kuid naabri hammustamise asemel, rammis teda õlaga, kuna kuulsin haukumist jõudsin kohale "rünnaku ajal", takistada ei jõudnud (ei näinud algul, kelle peale ta seal lõriseb), kuid minu lõugamise peale tuli koer kiirelt ja kõvasti lipitsedes minu juurde. Muidugi tuli naabri vanamehe ees vabandada ette ja taha ning häbi oli väga suur. Loo moraal, seda tõugu koera vähemalt mina ei julge küll 100 protsenti usaldada, looma käitumine võib erinevas situatsioonis alati ootamatu olla.
Unforeseen consequences
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas toomas tyrk »

ERR on võtnud vaevaks Brasiilia teadlaste uurimust vahendada
ERR kirjutas:Jutt kurjast koeratõust on liigne lihtsustus

Kui sageli peavad inimesed mõnda koeratõugu kurjemaks kui teisi, siis Brasiilia teadlaste hiljutine töö lükkab sellise lihtsustuse ümber. Pigem sõltub koera käitumine korraga tema iseloomust, omanikust, kogemustest, kehaehitusest ja ümbritsevast keskkonnast.

Maine järgi on mõni koeratõug teistest agressiivsem. Loomaarstid ja teised loomaeksperdid on sellise vaatenurga suhtes olnud aga juba pikemat aega umbusklikud. Nüüd näitas uus 665 koeraga tehtud uuring, et koerte agressiivsus sõltub tõesti pigem muudest teguritest kui tõug, vahendab ScienceAlert.

Uuringu autori ja Sao Paulo Ülikooli etoloogi Briseida de Resende sõnul kinnitavad tulemused neile pikalt teadaolevat tõika: looma paneb teatud moel käituma tema suhestumine ümbritsevaga. Koera ja inimese läbikäimist mõjutavad Resende sõnul mõlemat pidi veel nii keskkond, lemmiku-omaniku suhe kui ka koera kehaehitus.

pikem tekst
https://novaator.err.ee/1608865955/jutt ... lihtsustus
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

vaoinas kirjutas: 26 Jaan, 2023 15:43 Kui väike koer tänaval haugatama juhtub, siis ega sellisel ikka eluõigust ei ole,
sest 20-aastase koerapidamisstaažiga Trumm ja tema 60-kilone elukas sihukest asja teps mitte ei seedi.

Ütlen veel kord, et teise koera klähvimine tänaval ei võta sinult koeraomanikuna vastutust sinu koera
tehtud ründe ja selle tagajärgede eest. Süüdistada selles kõiki teisi, eriti ründe ohvrit, on lihtsalt nõrk.

Lisan, et see, et väiksem koer üldse midagi ründe ajendamiseks tegi on laest võetud spekulatsioon, millelt Trumm
ohvri süüdistamist antud juhtumi puhul alustas.
Kahjuks ma näen sellist, kasvatamata väikeste penide klähvimist pea igapäevaselt. Kui mõni seejuures pärast rappida saab, siis ei suuda kaasa tunda.
Kui nähvitsate koolitusele (keda distsiplineeritakse rihmast tirides või jalahoobiga) kulutataks samapalju auru kui suurte koerte koolitusele, siis oleksid taolised "seisud" meil tundmatu teema. Aga vaoinas, katsu nüüd olla. Kõik ei ole idioodid (ma sinu kohta ei oska öelda) ja ma saan võibolla suurepäraselt isegi aru koertekakluse tekke mehhanismi ja juriidilise vastutuse erinevusest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lemet kirjutas: 26 Jaan, 2023 15:55
Kui väike koer tänaval haugatama juhtub, siis ega sellisel ikka eluõigust ei ole,
sest 20-aastase koerapidamisstaažiga Trumm ja tema 60-kilone elukas sihukest asja teps mitte ei seedi.
Juhtum elust- võttis selline väike polla oma koonu läbi aia toppida. Mille peale minu tiba suurem eluk oma kihvad sinna sisse vajutas. Ja kummalisel kombel lõuapärad krampi lasi ( antud tõule mitte iseloomulik). Õnneks olid väikese koera omanikud mõistlikud inimesed ja tunnistasid, et nende lemmiklooma süü.
Minu kodu lähedal on üks linna sotsiaalkeskus, mille hoovist on kujunenud pensioniealiste muulaste pisipenide situtamise ja jalutamise koht, taolisi jookseb seal rihmata ringi mitu tükki. Ja kui ma lähen oma peniga sealt mööda, on need kõik reas lõrisemas ja haukumas. Koera peale. Olen sealt 20a mööda käinud, eri penid reageerivad erinevalt muidugi, aga praegune läheb mõne aja pärast selletsinase pardaki peale tigedaks. Osa neist on kohe täiesti agressiivset laadi ja üritaks kontakti, kui aed vahel poleks. Ja ega muud ei aitagi, kui natuke vene keeles sõimata, unustamata neid kolmetähelisi sõnu :D Siis korjavad oma nässid ära.

Ehk siis kui suurematel elukatel vähemalt linnas on üldjuhul mingigi kuulekuse koolitus olemas, siis 90% sellistest 10 kg kaaluklassi nähvitsatest seda ei oma. Miks? Aga seepärast, et sellist saab kontrollida rihmast tirides ja kasvõi jalaga virutades. Mis kindlasti 50 kg elukaga on vähe väljakutsuvam. Seepärast ei viitsin enamik neist tuhandetest puudli, mopsi, pisiterjeri, taksi jne omanikest oma aega sellisele tühisusele kulutada ja sõidavad oma turvalisuse teemaga lihtsalt suurte koerte omanike kraesse. Et võtame endale vabaduse eimidagi teha, aga lõrisemise ja agressiivsuse tagajärgede probleemiga tegelegu suure koera omanik, sest minu Pissu ei hammusta kedagi!
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Koerad ründavad kirjakandjaid-kullereid Eestis keskmiselt rohkem kui kord kuus: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/12013 ... es-autosse
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No see, et koerad kirjakandjaid ei salli, on lausa klassika. Ei teagi, miks. Aga omanik võiks oma kirjakasti siis panna koera lõugadest vähe kaugemale või kardetakse, et ajaleht varastatakse postist.

Minul oli eile verbaalne konflikt kahe kasvatamata nässi omanikuga, ütlesin tuima näoga, et oleks rihma otsas, kui veel lahtiselt näen, läheb Muposse. Loomulikult tuli kohe ärritatud jutt vastu "aga meie Pissu ei hammusta küll kedagi". Hammustavad väga hästi ja ajavad teisi koeri närvi oma ülbe klähvimisega. Käisin paar päeva tagasi koera vaksimas ja sain kaaluda, kaalub nüüd 67 kg. :shock:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hr_srs
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 02 Apr, 2021 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas hr_srs »

Täiesti nõus hr Trummi seisukohtadega väikeste koerte ülbitsemise ja kasvatamatuse osas.
Käin mina oma ~45 kg koeraga jalutamas (Tartu linna ning valla piiril) ja olen ka pidanud korduvalt käratama, et koer rihma otsa pandaks. Õnneks pole kobinat olnud ja on tehtud mis vaja.
Aga - väldin koeraga jalutamist kella 13-17 vahel. Seda seetõttu, et paljud koertega jalutajad on koolist tulnud koolilapsed. Neil on tihti telefon käes, tähelepanu hajunud ja ilmselt ei suuda nad oma 10-13kg kutsat ka kinni hoida.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas: 09 Veebr, 2023 13:39 No see, et koerad kirjakandjaid ei salli, on lausa klassika. Ei teagi, miks. ...
Väga lihtne. Koeral on kogemus, et kui ma selle tüübi peale, kes meie juurde iga päev sisse tahab tungida, kõvasti haugun, siis ta läheb ära...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Manurhin »

Che Latino kirjutas: 25 Jaan, 2023 23:58 Mupoametnik soovis allkirja, mina tõlget! Tema räägib, et meil on ka teises keeles suhtlevaid inimesi ja mupo peab ka nende muredega tegelema, mina jälle et tõlget. Põhimõtteliselt sain ju tekstist aru aga "sobaki ljudojedõ"... ja palun: allkiri, olengi nõus!
Mina oleks öelnud ametnikule, et kui notariaalselt kinnitatud tõlget ette näidata ei ole, siis kena päeva jätku teile! Riigiametid peaks aktsepteerima ainult korrektses riigikeeles esitatud avaldusi. Kui inimene ei oska - no leidku siis mõni tuttav, kes oskab ja aitab. Või kasutagu tõlkebüroo teenust. Iirimaal nt. elab päris suur eestlaste kogukond, no ma ei tea, mis sealne mupo, politsei või mõni muu kontor ütleks, kui eestikeelse avaldusega minna. Või õigupoolest, tean vist küll, mida öeldaks: in English, please!
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist