Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Some »

Keeras selja ja jooksma... Paanikas tehakse ikka vigu. Loodetavasti need penid pandi magama aga mida naabriga teha?
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 292
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas paadikapten »

Koerad pandi magama. Uudistest võis lugeda, et koerte omanik oli kenasti koostöövalmis.

Mitte nagu üks, keda kunagi mingis seltskonnas nägin. Tavaline inimene, kellel oli töö ja pere. Joogisena avaldas ta soovi: ta tahaks pealt vaadata, kuidas mõni suvaline inimene tema koera lõugade vahel sureb.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Roamless »

...et koerte omanik oli kenasti koostöövalmis.
Kus ta "koostöövalmidus" siis oli, kui ta penid pidevalt rünnatu hoovis ja maadel patseerisid. Pigem on tegelasel hirm nahavahel, kui enne oli p...hui, siis oleks tüdruk surnud oleks teda kohe ka reaalselt vangla oodanud, sest tegu ei olnud üksikjuhtumiga, vaid varasemad koerte ründed rünnatu maadel olid dokumenteeritud. Nüüd vist ka kriminaalasi algatatud, aga sealt üle tingimiste ei tule, lisaks tõenäoliselt naabrile ka tsiviilhagi esitatud või esitatakse. Noore ilusa tüdruku elu rikuti igal juhul ära.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1261
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Siki »

https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/12 ... d-vigaseks

Koertemassöörina tegutseva Karolin Tohvi koer Helly sai hiljuti ehmatava kogemuse osaliseks - rihma otsas jalutavat koera ründas Viljandimaal liigikaaslane, kelle omanikul loomapidamise tavadest ükskõik on. See ei ole kaugeltki ainuke taoline juhtum - ei Karolini jaoks ega üleüldse. Tigeda koera omanik leiab, et jalutusajad tuleb kooskõlastada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Septembris rabas üldsust tragöödia: perekoer ründas nelja-aastast last ja laps suri saadud vigastustesse. Laps oli koeraga üksi koju jäetud. Mis täpselt rünnaku tingis, ei oska tagantjärele keegi täpselt öelda. Koer võis kaitsta oma toidukaussi või territooriumi, rünnaku võis põhjustada inimesele tähtsusetuna tunduv asi. Koertekoolitaja Aivo Oblikas rõhutab, et ka kõige paremini kasvatatud koerad võivad olla ettearvamatud. Laste- ja noorukite psühholoog ning pereterepaut Lagle Reinup rõhutab, et väikelast ja koera ei tohi kahekesi koju jätta.

Selle loo üksikasjadest me perekonna säästmiseks ei räägi. Küll saab öelda, et koer oli kuni traagilise juhtumini olnud sõbralik ja tore. Laps oli üksi kodus olnud varemgi, nii täiesti üksi kui ka koeraga kahekesi. Ometi juhtus ränk õnnetus. „Lõpetasin menetluse oportuniteediga ja määrasin pereliikmetele kohustuseks käia kliinilise psühholoogi juures. See on vajalik arvestades juhtunut,“ ütleb ringkonnaprokurör Leelet Kivioja.
Et amstaffi tõug on kuri ja paha – just seda tõugu oli last rünnanud kaheaastane perekoer – on aga nii Kivioja, Oblika kui ka Reinupi sõnul väär. Amstaff ei ole aretatud inimesi ründama ja hammustada oskab ka väga leebeks tõuks peetav labrador. „Puremine ei ole tõuga kaasas käiv,“ kinnitab Aivo Oblikas. „Iga koer on võimeline väga ohtlikult hammustama ja siin pole lapse õrna nahka arvestades enam ka koera suurusel vahet.“

„Tean hiljutist juhtumit, kus labrador ründas last nii, et lapsel oli mitu hammast puudu ja silmalaug pooleks. Tänu kirurgide professionaalsele tööle suudeti lapse nägemine säilitada, kuid ta vajab veel operatsioone.“
https://epl.delfi.ee/artikkel/120168998 ... m-karistus

Artikkel on muidu pikk ja väga asjalik, soovitan kindlasti lugeda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Olin parasjagu Kadrioru pargis kõndimas ja ilma nautimas, kui ühtäkki peatas mind seljatagant kostev mühin ja lõrin. Ümber keerates oli näha, et suur saksa lambakoer kiirendab sammu otse minu suunas. Iga sammuga jäi meeter maad tahapoole koera omanik, kes hakkas oma Hundut hüüdma alles siis, kui minu ja koera vahe oli kaks meetrit. Omanik, kus on su silmad?

Teadsin, et pean rahulikuks jääma, kuid mis seal salata, silme ette kerkisid pildid hiljutisest võikast koerarünnakust ning tardumine oli hirmutavam kui ära jooksmine. Jäin seisma. Õnneks jäi seisma ka koer ning veidi aega hiljem jõudis talle järele ka omanik. Kui hirmuäratav loom oli rihma otsa pandud, siis küsisin omanikult, et kas ta ei näinud, mis just juhtus? Ta vastas seepeale, et nägi küll, aga tema koer ei hammusta. Selge! Kui küsisin, et miks ta siis minu poole tuli, ei osanud omanik midagi vastata, vaid teatas, et ju ma siis meeldisin talle. Kuna ma olin nii šokis, siis ma ei suutnud sealsamas midagi adekvaatset enam öelda. Koduteel sai aga pea mõtteid täis, sest see pole mitte esimene kord, kui ma kuulen omanikelt sellist jaburust.

Ma ei saa öelda, et ma koeri kardan. Sageli kardan rohkem isegi nende peremehi, kes arvavad, et nende nunnu küll ei hammusta. See tähendab seda, et tegemist on inimestega, kes ei austa teisi ega oska ka ohtu hinnata. Kui sa lased oma suure koera avalikus pargis lahti, kus on kümneid ja kümneid inimesi, siis palun mõtle, et koer ei ole inimene. Ja isegi inimesed on mõnikord ettearvamatud, rääkimata siis loomast.
https://naistekas.delfi.ee/artikkel/120 ... -su-silmad
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Kui Tallinnas on juba ammu avalikus kohas keelatud koera rihmata jalutada, siis Tartus ei olnud koerarihm seni nõutud. Mitmete murelike tartlaste pöördumiste tõttu muutis nüüd ka Tartu koerarihma avalikes kohtades kohustuslikuks.
https://www.err.ee/1608999076/tartus-pe ... hma-kandma
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/12 ... -tootajaid

Presindent Bideni kuts paistab ka kuri olevat.
Enda koertest olen õppinud seda, et koer tunneb vaistlikult (või mingi talle arusaadava nipiga) ära halva inimese, et kui mingit salateenistuse agenti koer näilise põhjuseta korduvalt ründab, tasuks ehk kontrollida. :D

Meil maal on naabritädi taoline, kes vist vihkab koeri. Ja absoluutselt kõikide koertega, mis mul olnud on, on mingi vaenuteema tekkinud. Koerad lihtsalt ei salli teda. Kui antud subjekti eemalt näevad, siis hoia kinni :shock:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
klemm
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 01 Veebr, 2013 9:41
Asukoht: Padise
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas klemm »

Kapten Trumm kirjutas: 31 Juul, 2023 12:05 https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/12 ... -tootajaid

Presindent Bideni kuts paistab ka kuri olevat.
Enda koertest olen õppinud seda, et koer tunneb vaistlikult (või mingi talle arusaadava nipiga) ära halva inimese, et kui mingit salateenistuse agenti koer näilise põhjuseta korduvalt ründab, tasuks ehk kontrollida. :D

Meil maal on naabritädi taoline, kes vist vihkab koeri. Ja absoluutselt kõikide koertega, mis mul olnud on, on mingi vaenuteema tekkinud. Koerad lihtsalt ei salli teda. Kui antud subjekti eemalt näevad, siis hoia kinni :shock:
Nii on. Kõik minu koerad vihkavad aint ühte naabrit.
Ülejäänud lakutakse surnuks.
Sama ka minu endaga. Tulen koju, väsinud, mõtlen aint, et ei viitsi jalutama minna ja juba muutuvad agressiivseks. Või proovi tund hiljem minna😆
Kristo 53980192
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas: 31 Juul, 2023 12:05 ... koer tunneb vaistlikult (või mingi talle arusaadava nipiga) ära halva inimese...
Müüt. Mitte ükski koer ei tunne ära halba inimest. Koer võib ära tunda inimese, kelle kehakeel väljendab koera või tema omaniku suhtes koerale arusaadaval määral halbu kavatsusi, kuid koer võib vabalt pidada "halvaks inimeseks" ka sellist, kellel pole kõige vähemaidki halbu kavatsusi. Ja olla sõbralik tüübi suhtes, kes tahab koera mürgitada. Rääkimata sellest, et koera omanikud tihti ei suuda teha vahet, kas koer kardab kedagi, on selle suhtes üleolev või peab teda karja juhi (tema arvates) suhtes väljakutsuvalt käituvaks tegelinskiks.

Kui te usute, et koerad tunnevad ära halvad inimesed, siis sealt järgmine samm on hakata poest imet tegevaid kristalle kokku ostma. Isegi tark koer on tegelikult ikkagi suhteliselt loll.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Smith »

Seal võib olla mingi teaduslik seletus: inimese lõhn.
Hirmuga näiteks hakkame teatud feromooni eritama , mida
koerad tõenäoliselt tunnevad, igatahes teadlased on kindlaks teinud, et hirmul on lõhn. Stress, adrenaliin jne panevad kõik meid (meie higi) erinevalt lõhnama ja seal võib täitsa tuleneda mingi loogika, mis lõhnaga inimesed koertele ei meeldi.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kilo Tango »

Smith kirjutas: 01 Aug, 2023 18:45 Seal võib olla mingi teaduslik seletus: inimese lõhn.
Hirmuga näiteks hakkame teatud feromooni eritama , mida
koerad tõenäoliselt tunnevad, igatahes teadlased on kindlaks teinud, et hirmul on lõhn. Stress, adrenaliin jne panevad kõik meid (meie higi) erinevalt lõhnama ja seal võib täitsa tuleneda mingi loogika, mis lõhnaga inimesed koertele ei meeldi.
Hirmunud inimese ära tundmine on teine lugu. Enam-vähem usutav, ehkki ilmselgelt sõltub väga palju konkreetsest penist.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Smith »

https://www.nakeddogbistro.com/2020/03/ ... ad-person/
How Can Dogs Recognize Bad People?
Both of these studies prove that dogs are great at observing human behaviors. They understood the difference between a helpful person and an untrustworthy one. This is because a dog’s social intelligence has greatly evolved over time. Dogs have had a long history with humans, so over the years, they have learned to pick up on some of the social aspects of humans. They’ve learned some of the key differences between a good person and a bad person.
Siin on jõutud järeldusele, et ikkagi kehakeel, mis võib olla samuti loogiline: mingit sorti “halbadel” inimestel on teatav muster kehakeeles: vahivad pidevalt selja taha, hääletoon on teistsugune, pilk silmades on teatud sorti jne. Endal mul täiskasvanuna koera pole olnud, aga üles kasvanud olen saksa lambakoertega. Ka mina mäletan, et vene aeg koeri küttinud jahimehed, vargustega vahele jäänud sulased jms kahtlased tegelased tundsid koerad alati ära sellal kui muudega oldi sõbrad. Usun teadusesse ja arvan, et seal on mingi seletus, sest ka kehakeeleekspertidest psühholoogid oskavad inimesi küllalt hästi kaardistada ja meil on olemas näiteks valedetektor (tõsi, pole 100% täpne, aga siiski).

Lisame siia võrrandisse veel koerte suurepärase haistmise.

https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/81 ... -jargi-ara
Inimorganismi vallutav kasvaja paiskab enda jääkaineid üle kogu keha ja nii jõuab üht-teist ka hingeõhku. Kui kohutavalt see ka ei kõlaks, aitab see muuhulgas ka näiteks rinnavähki juba varajases staadiumis ära tunda.
Kui koerad juba vähi ära tunnevad, on tõenäoliselt võimalik ka agressiivse/halbade kavatsustega inimese ära tunda.

https://amp.hit.com.au/story/dogs-can-s ... bye-132791
Other studies have shown that dogs can smell chemical changes in people’s pheromones that indicate they have bad intentions, therefore signalling the dog that they’re a ‘bad’ person.

Not only this, but a person’s brain chemistry changes when they’re angry and dogs can smell that too, which signals them to see the person as a threat.
Siin kahjuks ei ole viidet uuringutele antud, aga siiski viidatakse feromoonidele, mis halbade kavatsustega inimene eritab, kui ta ajukeemia muutub.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Peeeter
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Peeeter »

Hea allikas tõesti - doggo before everyone else! See on kindlasti kõikidele, keda koerad rünnanud ja hirmutanud on, hea lohutus. Või lausa paljastus, et näe, nad on olemuselt halvad inimesed - paras neile! Ega koer ju niisama! Ja no siis on ju politseiga ka hästi, nemad võime suht kohe lahti lasta: hakkame hoopis kutsusid kasutama, et kõik "pahad" ja "halbade kavatsustega" inimesed üles leida ja paneme nad vangi. Ühiskonnal on kohe parem olla, sest pahad peavad luku taga olema, et head saaksid elu elada. Lihtne elu!

Kretiinlik on selline määratlemine täiskasvanute poolt. Selline koertele mingi kummalise spirituaalse ja müstilise aura omistamine frustreerib ikka rämedalt, sest sellega põhjendatakse nii lollilt lihtsalt oma vastutustundetut käitumist. Paha inimene vahib selja taha ja hääletoon on teistsugune ja pilk on teatud sorti! Päriselt kirjutab täiskasvanud inimene midagi sellist kokku?

Milline selle inimese hääletoon on, keda koer sinu arust mingil moel rünnata tohib? No teistsugune! Milline see ühesugune siis on? No normaalne ja heatahtlik, aga pahadel on teistsugune! Milline see paha inimene muidu on? No pätt noh, tahab pahasid asju teha! Milline pilk tal siis on? No selline pahatahtlik, ikka näed ju silmadest ära, kas on hea inimene või halb!

Meenub ühe koomiku jutt, kuidas talle lapsena koer tagumikku kargas. Omanik ei hoidnud teda lõa otsas. Keegi kommenteeris selle peale, et jajah, eks koer tunneb halva ära! Mis krdi maailmas me elame, kus selline argument pädeb?

Kord jalutasin lapsega linnapargis. Kellegi koer jooksis vabalt. Hüüdsin omanikule, et palun hoidku teda rihma otsas kinni, ebameeldiv on. Vastuseks oli, et KOER ON PÜHA. Päriselt?

Hoia lihtsalt koer rihma otsas või aia taga ja ära otsi mingit idiootset "aga äkki koer ründas teda ikkagi põhjusega, mis pole midagi, mis meile selge oleks, aga midagi minu kui omaniku mõistusele aktsepteeritavat siin peab ju olema..." taustalugu. Põhimõtteliselt iga siinset koeralugu ära hoidnud lahendus.

Miks õpetatud koerad inimesi vähem ründama kipuvad - kas neid on haridus ära rikkunud ja seepärast ei peaks koeri kooli panema, sest eluülikool hoiab instinktid puhtad? Mis ulatuses koerad "pahasid" rünnata tohivad? Kas need koerad on kuidagi kõiksuse poolt kalibreeritud, et ründavad inimest tolle halb oleku ulatuses, proportsionaalselt? Või ründavad nad eesmärgiga paha inimest kinni hoida, kuni politsei kohale jõuab, et mingi selline ühiskondlikult kuulekas loom selge plaaniga?
"Et kui oleks niisugune võimalus, et teil võiks iga päev võim vahetuda, siis te kaebaksite nii kaua üksteise peale, kuni jääks järele üks ainuke - kõige julmem, kõige ahnem ja kõige salakavalam."
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist