[Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2047
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Troll kirjutas:Tõstan selle teema Foorumist alafoorumisse ja teen seal Kleepsuks, siis on kogu aeg vajadusel kättesaadav.

Lisan omalt poolt ka lingi õpetusele, kuidas kasutada piltide ülespanemiseks oma Hot.ee kontot (mis on tõenäoliselt
kõigil olemas või tasub lihtsalt teha, kuna seal saab tasuta 10MB ruumi piltide ülespanekuks):
http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/vi ... =38&t=2503
Hot oma 10 MB on mõttetu, tihtilugu ei tööta kah. Photobucket lubab vähemalt 1GB, kui mitte rohkem.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

fotofuket ja imageshack ja muud välismaised pildi üleslaadimise kohad on ajutised.

hoti's või mõnes muus kohas püsivad su pildid nii kaua, kui ise tahad.
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Postitus Postitas kanakukk »

www.upload.ee on väga hea piltide salvestamiseks, nt saab registreeritud kasutaja ülesse laadida kokkupakitud faile ja lasta need serveris lahti pakkida oma failide alla.
Kasutaja avatar
Gunny
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Dets, 2007 19:12
Kontakt:

Postitus Postitas Gunny »

Hea koht on ka http://www.upload.ee kus ei ole vaja registreerida (y)
Väike õpetus selle kasutamiseks:
1) mine lehele http://www.upload.ee ja vajuta lehitse (email pole kohustuslik)
Pilt

2) vali välja sobiv pilt ja klõpsa ok
Pilt

3) kui pilt valitud siis vajuta "Lae valitud fail üles"
Pilt

4) näed lehte paljude valikutega,
Pilt
aga foorumis kasutatakse põhiliselt kahte BB-Koodi:
>Pisipilt viitega originaalpildile: (pildile vajutades tuleb suurem pilt)
Pilt
>Pilt:
Pilt
Vali kumba soovid kasutada ning kopeeri bb-kood foorumisse.
Enne postitamist vajuta "eelvaade" et kontrollida kas kõik ok.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas toomas tyrk »

Seoses uuele foorumi mootorile üleminekuga on võimalik pilte laadida ka otse foorumi serverile.

Postituse akna all on faili lisamise aken.
Selle esimene väli on "Faili nimi". Vajutades nupule "Browse..." võid oma arvutis valida faili, mida üles laadida.
Selle all on väli "Faili kommentaar", kuhu saad lisada lühikommentaari laaditava pildi kohta. Täitmine pole kohustuslik.
Kui need mõlemad tehtud - vajuta nuppu "Lisa fail".

Sellepeale laetakse fail üles foorumi serverile. Avaneb ka pop-up, mis näitab progressi. Kui fail on õnnelikult üles laetud - postituse akna all on väli "Manused" ning nupp "Aseta postitusse". Nüüd tuleb valida koht, kuhu see pilt postituses lisada.

Näidispilt tuleb siia:
ilus kahur muhu saareö
ilus kahur muhu saareö
Postituses näidatakse pilti vähendatult. Sellel klikkides - täies suuruses. Foorumi seadetes on praegu pandud piirang viis manust postituse kohta.

Kui aga soov on pilte lisada vanal moel välise lingi abil - ka see võimalus töötab endiselt.
teeline35
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas teeline35 »

Admiral Pitka mereväekursused
Manused
IMG_0331.JPG
Sellisest raamatust siis
Sellisest raamatust siis
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas Manurhin »

Niisiis...
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=2565
vtl kirjutas:Sinu pildil ei ole nähtavad, kontrolli üle!
Manurhin kirjutas:Huvitav. Mina ise näen küll. Samas ei ole minule paljude teiste pildid nähtavad.
Kriku kirjutas:Muidugi näed, sest sina oled sinna sisse loginud...
Vanasti ma kasutasin omatehtud piltide hoiustamiseks pilt.delfi.ee teenuseid ja probleeme polnud, sain sealt pilte foorumisse panna niipalju kui tarvis, nägin ise ja nägid teised, lisaks olid pildid paraja suurusega ka. Kuna Delfi pilditeenus pani juba ammu pillid kotti, siis nüüd ongi küsimus - kuhu oma pildid üles laadida, et kõik neid probleemideta näeksid? Proovisin https://photos.google.com/, aga nagu tuleb välja, siis sinna üleslaetud pildid pole kõigile nähtavad (kuigi album ise seadistatud avalikuks, mitte privaatseks). Võimalik, et analoogsel põhjusel ei näe mina Twitterist võetud pilte, kuna minul seal kontot pole. Ideid? Ettepanekuid? Seda upload.ee-d vaatasin, aga seal on kirjas:
* Anonüümsed failid säilivad 50 päeva, kasutajate failid 120 päeva peale viimast vaatamist
Nii et kui pilt sinna üles laadida, siis foorumis poleks see aasta-paar hiljem ikkagi enam nähtav?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas Manurhin »

Tahaks juba mõnda aega seda kriisivarude teemat täiendada, aga pilte ei õnnestu enam kuidagi üles laadida. Teab keegi mõnda head pildiserverit, kust saaks pildid foorumisse panna nii, et kõik neid näeksid?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Mina teen nii:
Leian netist ntx sobiva pildi, teen sellest Windowsi Snipping toolsi abil kuvatõmmise ja salvestan kettale .png formaadis (või jpg)
Siis alt kus on faili lisamise kast, vajutan "Browse" nupule, valin äsja salvastatud faili. Faili nimi tekib Browse nupu järele. Siis vajutan nupule lisa fail - ja kohe teksti sisestusakna alla tekib rida manused kus on näha faili nimi ja nupp "Aseta postitusse". Vajutan nupule, sisestus aknasse tekib tekst (kandilised sulud asendatud ||) |attachment=1|1mai.JPG|/attachment|
Nihutan selle sobivasse kohta (antud kommentaari puhul siis käesoleva teksti lõppu) ja lisan selle juurde ette või taha sobiva pealkirja.


1 Mai paraad koroonatingimustes 2020
1mai.JPG
Mingil põhjusel paar päeva tagasi oli "Aseta postitusse" nupp kadunud, aitas taaskäivitamine. AdBlock ja uBlock ei sega.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas Manurhin »

Millegipärast tuleb mul manust lisada üritades pidevalt ette kiri:
Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Manurhin kirjutas:Millegipärast tuleb mul manust lisada üritades pidevalt ette kiri:
Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Ei tea... ma katsetasin erinevate ailidega, tuvastasin et enamus faililaiendeid, sh isegi raw formaadis pildid ei lähe läbi, jpg ja png failidega probleeme polnud.
Küsimused:
1) Mis internetilehitsejat kasutad? Mul Firefox
2) Oled arvutis või mõnes nutiseadmes (iOS,Android)
3) Riigi järgi asud ikka Eestis? Kuigi siinsed väliskorrespondendid pole kaevanud
4) Saad katsetada mõnes teises seadmes?
5) Kas see kehtib täiesti suvalise pildifaili kohta. Faili nimi on arusaadav?

ps. Ma eeldan et tegemist on lokaalsele kandjale salvestatud failiga mitte internetilingiga...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas Manurhin »

Dr.Sci kirjutas:
Manurhin kirjutas:Millegipärast tuleb mul manust lisada üritades pidevalt ette kiri:
Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Ei tea... ma katsetasin erinevate ailidega, tuvastasin et enamus faililaiendeid, sh isegi raw formaadis pildid ei lähe läbi, jpg ja png failidega probleeme polnud.
Küsimused:
1) Mis internetilehitsejat kasutad? Mul Firefox
2) Oled arvutis või mõnes nutiseadmes (iOS,Android)
3) Riigi järgi asud ikka Eestis? Kuigi siinsed väliskorrespondendid pole kaevanud
4) Saad katsetada mõnes teises seadmes?
5) Kas see kehtib täiesti suvalise pildifaili kohta. Faili nimi on arusaadav?

ps. Ma eeldan et tegemist on lokaalsele kandjale salvestatud failiga mitte internetilingiga...
1) Mul samuti Firefox.
2) Olen arvutis (Win 10).
3) Olen Eestis.
4) Mõni nädal tagasi kõik toimis, aga eks huvi pärast võib ju vanades läpakates (Win 7 ja XP) proovida. Natuke sebimist sellega on, kuna nondel enam SD-kaardi lugejad ei tööta, peab uues arvutis USB peale kopeerima.
5) Pildifail on selline, nagu fotokas ta teeb. Nagu öeldud, varem kõik toimis. Fotoaparaat ka sama.

P.S. Sai see XP-ga läpakas vahepeal reanimeeritud ja katsetatud, tulemus täpselt sama.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
alax
Liige
Postitusi: 1491
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas alax »

Foorumis on probleem vanade lingitud piltidega. Need pildiserverid lõpetavad järjest tööd ja osa vanasid postitusi pole enam nähtavad.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kas ma saan õigesti aru, et ühte postitusse on võimalik lisada vaid 3 fotot?

Minule see militaarnett igatahes nõndamoodi märku andis.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: [Õpetus] Kuidas lisada pilte oma postitusele?

Postitus Postitas toomas tyrk »

Jah, selline on piirang. Rohkem fotosi = rohkem postitusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist