Foorum läheb mölaks kätte

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Foorum läheb mölaks kätte

Postitus Postitas MOrav »

Teate "sisu" leidub selle pealkirjas. Juunikuus on olnud palju üsna tüütut kirjutamisharrastust siin (eriti ühe tegelase trampimine), mis enam ei erista selle foorumi tekste Delfi kommentaaridest ehk siis n-ö peldikuseinast. Ja mitte ainult nendest. Selline ventiil on vajalik ilmselt, aga peab see siis igalpool olema? Iseenesest kahju, sest selle tekstilahtisuse vahele on mahtunud ka mulle militaaralal huvi pakkuvat väärtuslikku informatsiooni, mida siiski jälgida tahaks ja see hoiab mind siiski foorumi lugejate hulgas. Enda jaoks näen selles probleemi, mille lahenduseks isiklikult on siinsete külaskäikude lõpetamine, kuid kui ma pole ainuke, kelles see ärritust tekitab, siis peaks see olema järelemõtlemisaineks nii kirjutajatele kui ka moderaatoritele - kui selles probleemi nähakse ka laiemalt.

Lugupidamisega (mitte kõikide suhtes)
Mart Orav,
Tartu
Viimati muutis MOrav, 03 Juul, 2005 16:39, muudetud 2 korda kokku.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Täpselt - peldikuseinalt on rõve lugeda.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Seda ma arvasin, et "Akadeemiast". :)

Aga jah, kuigi ma olen ikka arvanud, et kui ei meeldi, ära loe, siis kuskile võiks mingi piiri tõmmata.

Moderaatorid võiksid ikka rohkem tegutseda. Kas tõesti ei märgata, et teema "Relva-SS pole tavaline väeüksus" all käib juba tükk aega tegelikult mingi orgia? Kui moderaatoreid on vähe ja aega ei jätku, siis värvake juurde! (sõbralik soovitus)
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Juhtisin sellele teemale adminni tähelepanu ja püüdsin ka ise seal kirgi jahutada, aga ei aita, ikka nagu kuked kisklevad. Mitte ei taheta aru saada, et isiklikud solvangud kutsuvad esile vastusõimu, teema aga läheb läbuks kätte ja selle all kannatab kogu foorumikeskkond.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Tere-tere kõigile murelikele foorumiinimestele.

Mulle on samuti oluline, et foorum püsiks selline, nagu ta praegu oma põhitoonilt on - ikka asjalik ning aeg-ajalt isegi üllatusi pakkuv just liikmete poolt postitatud huvitava infi ning teadete poolest.

Igal asjal on aga kahjuks mingi piir. Seda "peldikuseina" delfit hoiab käigus palgaline meeskond ning ka ei suudeta asja ohjas hoida. Nii mina kui kõik moderaatorid toimetavad siin omast vabast ajast, kuidas leivateenistus võimaldab.

Mis puutus nüüd sellesse viimasesse juhtumisse, siis ei maksa unustada, et on suvi ning inimesed harvem arvuti ees kui tavaliselt. Mina näiteks olin terve nädalavahetuse Lätimaal (millest juba varem sai ka militaar.net'i kokkutuleku teemas teada antud) ning alles tund tagasi jõudsin koju. Ning hakkasin kohe foorumi seisu uurima, mille tõttu langesin tüdruksõbra sügava meelepaha alla :oops:

Enne ärasõitmist oli viimaseks postiks see viimane hoiatus Kristjan ja Kristjan88 nime all olnud liikmele ning esimesteks tegudeks siis tema konto deaktiveerimine ning ka siin pahameelt tekitanud Waffen-SS teema lukustamine.

Kusjuures tahaks siinkohal toonitada, et Kristjani konto ei saanud deaktiveeritud mitte tema seisukohtade või maailmavaate pärast. Ei teagi tegelikult, milline see tema maailmavaade võis olla, kuna erinevates postitustes võis kohata ka üksteisele vastukäivaid seisukohti. Konto sulgemise põhjuseks oli eelkõige administraatori ning moderaatori märkuste ignoreerimine.

Samas pean ära märkima ka mitmete teiste foorumlaste sobimatuid postitusi samadesse teemadesse. Nii et edaspidi oma kontode sulgemise vältimiseks maksaks hoolikamalt lugeda foorumi reegleid ning neid ka järgida.

Mis puutub igasugu ettepanekutesse foorumi paremaks muutmise osas - kõik on teretulnud.

Samuti suurema arvu moderaatorite määramiseks.

Nii et teie ettepanekud :wink:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Mida suurem hulk moderaatoreid, seda suurem tõenäosus, et keegi ikka õigel ajal arvuti juures on ja igasugu jamad juba eos ära likvideerib.

Lambist mõned moderaatorikandidaadid:

Estoloog
shiim
troll
teddybeer
nublu (või ta on juba?)
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kui asi läheks hääletamisele, siis ka mina pooldaks trolli. Heas mõttes, siin silma hakkanud, nublu ka.
Kuid minu seisukoht on, et eelkõige peaks tegema hoiadusi isiklike solvangute suhtes, asjade teisiti nägemine ei ole pahategu ja rikastab foorumit, isegi, kui seisukoht enamusele ei meeldi. Lukustada teemasi võiks vähem, mul on kahju, nii mõnestki teemast, mis lukku läinud on.
Võiks olla ka karistus konto ajutine sulgemine, kui inimene ei pööra tähelepanu modede hoiatustele. Mingi ajapärast konto jälle avatakse.
Kui liiga palju kontosid sulgeda ja teemasid lukustada, võib meie niigi väike kasutajaskond hoopis kokku kuivada ja siis muutub foorum päris mõtetuks, sellest oleks küll kahju.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
andrus
Liige
Postitusi: 4322
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

mul oleks ka suurele päälikule küsimus diskussioonide koha pealt:

kuidas ta suhtub näiteks sellesse, et mõned siin kirjutajad üritavad otsida oma postitustele enda väiteid toetavaid viiteid, aga teised vastavad 'et minu arvates'. Teeksin ettepaneku, et kui keegi on mingid allikad välja toonud, siis peaksid vastuses ka olema allikad ära toodud või siis nende esialgsete allikate kriitika, mis omakorda toetub teistele allikatele. See peaks siis samas ka piirama postituste arvu, tänu millele näiteks estoloog suudaks ka siit mõne iva jälle leida :) Loomulikult ma annan endale aru, et iga sõna peale allika küsimine on juuksekarva lõhki ajamine.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Pole ullu enam midagi - ivu on alati olnud ja täna foorumit lugedes on selline rõõmus tunne, nagu hakkaksid jõulud tulema :-). Kuigi vaenuväed on üle käinud, haritakse põldu edasi. (Käib foorumi kohta ka, mitte ainult tütarlaste :-) ).
Kuulipildur
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Juun, 2005 19:47
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Kuulipildur »

Troll näitab jah ennast heast valgusest. Ta sobiks hästi moderaatoriks. Troll, jätka samas vaimus. Vaigista liiga hulluks läinud vaidlusi. :wink:

Tegelikult vaidluste vastu ei ole mul midagi aga solvamised ajavad just hinge täis.
Erik
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Niisiis, nagu juba uut foorumil teemas kuulutatud - 2 uut moderaatorit on ametis ning loodetavasti aitavad edaspidi foorumit veelgi paremini ohjas hoida.

Mis puutub liikmete "bännimisse" - seni on olnud põhjust vaid 2 liikme kontod sulgeda. Tõesti ei oska tagantjärele hinnata, kas nende kontode ajutine sulgemine oleks inimestele distsiplineerivalt mõjunud. Muude mõjutusvahendite suhtes olid mõlemid immuunsed.

Tehniliselt on loomulikult võimalik kontot ka ajutiselt sulgeda. Sellist võimalust näeb ette ka foorumi kodukord. Võimalik, et edaspidi hakkame sellist mõjutusvahendit ka eriti kuumavereliste vaidlejate osas kasutama.

Kahjuks pole võimlik piirata tehtavate postituste arvu päeva jooksul. Seega peame inimese päevaks-paariks (või ka pikemaks perioodiks) täiesti kuivale panema.

Mis puutub viitamisse ning tsiteerimisse - ka selle kohta on vähemasti reeglites kirjas, et oma allikatele on soovitav viidata, webis olevate materjalide puhul soovitavalt koos lingiga. Kuid nagu juba isegi oma postis mainisid - kohustuslikuks seda teha ei saa. Mis loomulikult ei takista kunagi oma vestluskaaslaselt esitatud väidete kohta allika kohta pärimist :wink:
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Kunagi ammu võtsin sõna ( või mõtlesin sõna võtta- ei mäleta) teemal, kuidas asi välisfoorumites toimib. Uskuge või mitte, aga kohati on see asi oluliselt lõdvem. Vaidlused lähevad tublisti vürtsikamateks. Muidugi on olemas ka nn. kõrts, kuhu sisse ei soovitata astuda nendel, kes on õrnatundelised ja hellahingelised. Kõrtsi transporditakse moderaatorite poolt ka teemad, mis väljuvad raamidest ja seal siis saab jätkata, nii et veri lendab. Ja uskuge mind, kõrts on üks populaarsemaid kohti.
Ütleks nii, et probleemid siisnes foorumis tekivad üldjoontes ikka elementaarsete teadmiste puudumisest. Kui sõjaajaloohuviline ei tee vahet saksa ja inglise sõduril, siis millest üldse rääkida! Paljud ei vaevu kasutama enda käsutuses olevat võimsaimat relva- arvutit. Piisab, et toksida otsingumootorisse sisse sõna ja paljud rumalad küsimused ja vaidlused jääksid ära.
Põhimõtteline vaidlus põhjendatud ja selgitatud vaatepunktidega on nauditav ja õpetlik kõigile. Pisut "kõrgepinget" käib vaidlusega alati kaasa, nagu sool suppi.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Kõrgepinge kõrgepingeks, aga ei taha, et tõsised tegijad ära kaoksid ja hea asi ära delfineeruks,s.o. delfiks muutuks. Raudrist ja teised ütlesid olulise ära ja hea see, et nüüd 2 moderaatorit juures on. Toetan ühtlasi valikut. Allikatega on nii, nagu ta on, aga peaks ehk tegema nõnda, et kui läheb vaidluseks, siis oponendi nõudel tuleks allikas välja käia või teatada, et andmed pärinevad suusõnalisest allikast, s.o.kunagi-kusagil-kuuldust. Terake soola ei tee kunagi paha, aga ei taha, et asi isiklikuks kisub, moderaatori hoiatus peaks olema piisavaks märguandeks sõimlemine lõpetada. Estoloogi poole aga pöörduksin isiklikult ja paluksin tal siiski jääda. Vabandan nende eest, kes on talle meelepaha teinud ja loodan, et ta saab pettumusest üle. Foorumi eesmärk on ju ülihea ja enamus tegijaid asjalikud. Eestikeelset analoogi pole ju kusagil ,kui see siin nüüd ka hukka läheb , siis oleks küll kahju. :evil: :evil:
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Tere, ka isiklikult Charlemagne'le: kõik korras ju, vt mu 4. juuli kl 4.50 postitust :-) Meelepaha oli tegelikult ühe tegelase pärast ainult, muidu seltskond lahe.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Selline see inimõiguslikkus ja vabadus juba on.
Suur katsumus, kui kuuled kedagi tulihingeliselt rääkima selle poolt, mille vastu oled ise sama tulihingeliselt, kuid selline ta juba on.
Õhkõrn piir demokraatia ja anarhia vahel ning seda piiri hoiavad paigas moderaatorid.


Enda isiklik arvamus on, et inimestel on ju õigus oma mõtteid avaldada. Tänapäeva üks inimõiguseid.
Samas on ka intelligentseil inimestel õigus mitte ujuda kellegi mõttetus mölas.
Kuldne kesktee on parim, ning inimesed kes sõnaõigust ei oska konstruktiivselt kasutada, on õige foorumist elimineerida, üldsuse huvi ju ikkagi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist