1. leht 1-st

Panzerknacke

Postitatud: 02 Okt, 2008 20:29
Postitas pyssimees
"Panzerknacke- spetsiaalselt Saksa luure tellimusel konstrueeritud portatiivne seadeldis, mille 30 mm kaliibriga reaktiivmürsud on kumulatiivsed. Panzerknacke paigutatakse sinelikäisesse, kinnitatakse rihmadega ümber käe, hääletu lask kutsutakse esile nupplüliti abil. " V. Bogomolov "Neljakümne neljanda augustis".
Uurisin selle kohta natuke netist - tühjus. Arvasin, et on tegemist kirjaniku väljamõeldisega. Vaatasin täna REN tv-st venelaste dokumentaalfilmi "Natsikütid". Film räägib väidetavast endisest SD ohvitserist kes, lisaks kõigele muule, saadeti ka Stalinit tapma. Tema varustusse kuulus ka Panzerknacke. Pilti varustusest näidati lühikest aega. Tegemist oli lühikese torujupiga. Lisati juurde, et 300m kauguselt lööb läbi 30 mm paksusest soomusest.

Siit küsimus - on kellelgi selle kohta informatsiooni?

Postitatud: 02 Okt, 2008 22:08
Postitas EOD
Täpne nimetus oleks Panzerknacker. Kui inglise keelt oskad, registreeri end Wehrmacht-Awards.com kasutajaks ja seal vist on selle relva juhendist mõned leheküljed näidiseks üleval. Taanlane pakkus tervet juhendit müügiks.
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/ ... hp?t=63556
Eks see mingi käest lastava signaalraketi ja väikese Gewehr- Panzergranate ristsugutis oli. Et laskjat ennast mitte ära põletada, pidi toru tagant kinnine olema. Järelikult aktiiv-reaktiivne.
300 meetri pealt millelegi varrukast tulistava, sihtimisseadmeteta relvaga pihta saada? :shock: Hea kui 30 meetri pealt tabas. Soomustläbistavust laskekaugus kumulatiivlaengu puhul ei mõjuta. Kui vaid sütik rakendub.

Postitatud: 03 Okt, 2008 10:15
Postitas pyssimees
Tänan info eest. Minu inglise keel pole suurem asi aga mulle tundus, et seal käib jutt toekamatest sajadest.

Postitatud: 03 Okt, 2008 10:17
Postitas Toddie
See rohkem selline "militaartehniliste kurioosumite teema". aga muidu täitsa huvitav.

Postitatud: 03 Okt, 2008 20:52
Postitas EOD
pyssimees kirjutas:Tänan info eest. Minu inglise keel pole suurem asi aga mulle tundus, et seal käib jutt toekamatest sajadest.
Kas registreerusid ja vaatasid pilte? Nii palju kui diagonaalis juttu lugesin, oli teemaks vaid dokumendi originaalsus. :roll:

Postitatud: 05 Okt, 2008 21:12
Postitas kass
Ma seda juttu küll ei lugenud sääl aga minuteada kutsuti "Tankipurejateks" jalaväelasi kes tanke küttisid.....siis tankirusikate, miinide ja muude säänsete kergemate tankivastaste relvadega. Ja too õpik peaks olema nö. manuaal sõduritele. Vihjed, nipid jne.
Lisan veel, et laiskusest ja huvi puudumisest ei hakanud seda teemat WAF-is lugema ja oma jutu esimese poole "tarkuse" olen kunagi kusagilt lugenud, igatahes meelde on see sellisena jäänud ja tolle klade koha pealt tegin lihtsalt oletuse. :oops:

Postitatud: 22 Veebr, 2009 10:54
Postitas kass
Vot komistasin juhuslikult sellise pildi otsa.
Pilt