Gaza sõda

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Runkel
Liige
Postitusi: 2826
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Runkel »

Bandiit jääb bandiidiks, ükskõik, kuidas ta oma põhimõtteid selgitab.
Too muusikafestival toimus küll Gaza piiride läheduses, kuid kindlasti polnud see piirkondlik "uusasunike" reiv.
mikks
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas mikks »

wk2 kirjutas: 09 Okt, 2023 9:52 Hamasi paraplaanid on väidetavalt maandunud Shimon Peresi tuumauuringute keskust valvavasse IDF baasi. Teatatakse, et selles kohas käib lahing. See on teadaolevalt relvakvaliteediga Iisraeli plutooniumi tootmiskoht.Pilt
See on päris kindlasti valeuudis. Korduvalt ümberlükatud.
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Lemet »

Täpselt samasugust teksti on postitatud vene sõjapropaganda teemasse: kuigi kõiki ukrainlasi ei saa juriidiliselt kurjategijateks nimetada, on nad siiski kollektiivselt vastutavad selle eest, et Ukrainas on natsid jne. ning järelikult peavad taluma kõiki sõja raskusi.
Loomulikult on palestiinlastel vastutus toimuva eest. Täpselt samuti kui on vastutus venelastel selle eest, mida nende valitud valitsus Ukrainas toime paneb. Võtame ja loeme uuesti, mida täpsemalt väideti...
Hästi, vastan siis sulle, kes sa ei SAANUD ARU, kuidas see puutub teemasse. Minu kommentaar oli vastus ksf halale, et tavalised inimesed ei ole kuidas süüdi selles, mida Hamas korraldab Iisrelis. Ja nüüd peavad nad taluma pommitamisi ja IDF vastulööke. Süüd neil tõesti ei ole, kuid neil on vastutus!!! Vastutus selle eest, et Hamas sooritab rünnaku Gaza sektorist, kus nemad ka elavad ja selle omavalitsuse on ju nemad valinud. Nii nagu ka minul on vastutus selle eest, mida korraldab Eesti valitsus. Ja, ilmselt on sellised mõisted kui moraal ja eetika sinu jaoks kauged, hoomamatud. Ja kui sa ka nüüd paralleeli eri näe, siis ma ei oska rohkem aidata. Neil ei ole OTSEST SÜÜD, kuid min arvates on neil VASTUTUS selle eest eest, mida tegi Hamas ja nad peavadki nüüd siis vastutama. Kui ei taha vastutada, võib alati sealt kus kurat kerida, kuhugi mujale, kus on vastutustundlikumad juhid, valitsus jne
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tulihänd
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 08 Sept, 2023 15:38
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Tulihänd »

Kriku kirjutas: 08 Okt, 2023 20:32
Tulihänd kirjutas: 08 Okt, 2023 19:22Hamass tirib sõdurid tankist välja ja hukkab:

https://twitter.com/GeromanAT/status/17 ... 4608629967
Kuulge, kas "streljat" tähendab ka kohalikus keeles midagi? Enda arust kuulsin kunagi Aleppo lahingus tankitõrjerelvast tulistavat mässajat ütlemas "streljaju" (viide postitatud Süüria kodusõja teemasse) ja siin kõlab see sõna 13. sekundil.

Aleppos võisid olla tšetšeenid, aga kes siin...?
Sul tundub õigus olevat. Ka mina kuulen sõnu nagu "атака" ja "стрелять". Ma ei imestaks kui mõned wagnerlased on saadetud appi seda rünnakut läbi viima või ka juhtima. Aga see on spekulatsioon.
Runkel
Liige
Postitusi: 2826
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Runkel »

Kui muusikafestivali sõjakuriteole või terroriteole ja selle kajastamisele mõelda, mida ikkagi Hamas taolistest "ülekannetest" kasu saab? Külvab halvavat õudu? Osaliselt kindlasti, kuid see pani juudid koonduma ühtseks, arvan halastamatuks, rusikaks. Juudid on mobiliseerinud 300 000 võitlejat
(https://twitter.com/michaelh992/status/ ... 0828378146), kes arvatavasti hakkavad Gazas ja mujal terroriste välja sõeluma. Häbistasid Iisraeli julgeolekut ja armeed? Mõneti, kuid vastulöök ja "vigade parandus" saab olema valus ja tõhus. Omad usuvennad tantsisid küll üle ilma rõõmupäeva, kuid pikaajaline vingumine on ees. Laialdast poolehoidu nii ei leia, pigem ju vastupidi. Ukraina Butša jt metsikused niisamuti.
Welldone&FBI
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 01 Juul, 2022 11:25
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Welldone&FBI »

Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 10:17
Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 10:01
Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 9:44 Ma ei ole administraator, ma olen moderaator.

Ma küsisin, kuidas sinu postitusest tsiteeritud laused teemasse puutuvad ja ootan jätkuvalt vastust. Enda meelest esitasin selle küsimuse täiesti "normaalselt" :dont_know: .

Postitus on ülal tervikuna olemas ja pole mitte mingit vajadust seda tervikuna uuesti tsiteerida.
Hästi, vastan siis sulle, kes sa ei SAANUD ARU, kuidas see puutub teemasse. Minu kommentaar oli vastus ksf halale, et tavalised inimesed ei ole kuidas süüdi selles, mida Hamas korraldab Iisrelis. Ja nüüd peavad nad taluma pommitamisi ja IDF vastulööke. Süüd neil tõesti ei ole, kuid neil on vastutus!!! Vastutus selle eest, et Hamas sooritab rünnaku Gaza sektorist, kus nemad ka elavad ja selle omavalitsuse on ju nemad valinud. Nii nagu ka minul on vastutus selle eest, mida korraldab Eesti valitsus. Ja, ilmselt on sellised mõisted kui moraal ja eetika sinu jaoks kauged, hoomamatud. Ja kui sa ka nüüd paralleeli eri näe, siis ma ei oska rohkem aidata. Neil ei ole OTSEST SÜÜD, kuid min arvates on neil VASTUTUS selle eest eest, mida tegi Hamas ja nad peavadki nüüd siis vastutama. Kui ei taha vastutada, võib alati sealt kus kurat kerida, kuhugi mujale, kus on vastutustundlikumad juhid, valitsus jne.
Täpselt samasugust teksti on postitatud vene sõjapropaganda teemasse: kuigi kõiki ukrainlasi ei saa juriidiliselt kurjategijateks nimetada, on nad siiski kollektiivselt vastutavad selle eest, et Ukrainas on natsid jne. ning järelikult peavad taluma kõiki sõja raskusi.

Niimoodi arutledes jõuab paratamatult seisukohani, et sõjas tsiviilelanike ründamises pole midagi taunimisväärset, sest kuigi nad SÜÜDI ei ole, VASTUTAVAD nad ju ikka. Läänelikus õigusruumis on aga vastutus üldjuhul siiski seotud süüga (strict liability ja muud sellised teemad jätame praegu siit kõrvale) ning õigustatud sihtmärgid kummagi poole võitlejad (kombatandid), nende positsioonid, sõjamaterjalid jne.
Ksf on jälle segamini kõik, kõik topime ühte patta, lihtsalt demogoogia, Hakkame sellest pihta, et kui vene sõjapropaganda kasutab sellist lähenemist ukrainlaste kohta, siis saab seda ju samamoodi kasutada nende kohta. Teiseks, mis puutub siia see, milliseid meetoteid kasutab vene sõjapropaganda?? Hallo, see teeb sellise lähenemise taunimisväärseks, või et seda peabki ainult nii kasutama, sellises järjestuses nagu sina kirjutasid?? Kolmandaks topid sa ühte patta nii moraali, eetika kui õiguse, sa ei saa nende vahest aru?? Liiga keerulised. Sinu enda kirjutatust tuleneb ju, et sa kirjutad "õigusruumist", vastutusest õigusruumis, kuid on veel vastutus moraalses ja eetilises ruumis. See on minu arvates see, millest sa ei suuda aru saada ja teed mingeid täiest "lambist", enda suutlikuse kohaseid järeldusi. Mina teen teisi järeldusi.
Ja kui saa nii kinni oled vaid õigusruumis, kus vastutus on seotud süüga, siis äkki hoiad ennast hinnangutes tagasi, kuni sinna maani, kui uurimis ja kohtuorganid saavad kunagi oma tööd teha ja tuua välja, kas sihtmärgid olid ÕIGUSTATUD või EI, kas kellelgi on mingi süü ja milline. Sinna maani ei tohiks sa "suud lahti" teha, sest sinu jaoks on ju ainult kirjutatud õigus see, mida peab järgima.

NB. ja kui sa peaks nüüd minu vastuse ära kustutama, siis võrdõiguslikult peaksid ära kustutama ka oma postitused, kus sa seda teemat arutasid. Et mulle jääks tunnet, et sa kasutada lihtsalt ära oma positsioon, sest sul on selline ÕIGUS seda teha, mis sest et ta võib olla väär.
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas olavsu1 »

Tulihänd kirjutas: 09 Okt, 2023 11:34
Kriku kirjutas: 08 Okt, 2023 20:32
Tulihänd kirjutas: 08 Okt, 2023 19:22Hamass tirib sõdurid tankist välja ja hukkab:

https://twitter.com/GeromanAT/status/17 ... 4608629967
Kuulge, kas "streljat" tähendab ka kohalikus keeles midagi? Enda arust kuulsin kunagi Aleppo lahingus tankitõrjerelvast tulistavat mässajat ütlemas "streljaju" (viide postitatud Süüria kodusõja teemasse) ja siin kõlab see sõna 13. sekundil.

Aleppos võisid olla tšetšeenid, aga kes siin...?
Sul tundub õigus olevat. Ka mina kuulen sõnu nagu "атака" ja "стрелять". Ma ei imestaks kui mõned wagnerlased on saadetud appi seda rünnakut läbi viima või ka juhtima. Aga see on spekulatsioon.
sammti kuulsin venekeelseid sõnu...

nood mitmeraudsed kornet'id on vist ikka venekeelse juhtimisega? seega peab seal olma neid, kes seda käsitseda oskavad.
Viimati muutis olavsu1, 09 Okt, 2023 12:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Kriku »

Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 11:45Teiseks, mis puutub siia see, milliseid meetoteid kasutab vene sõjapropaganda?? Hallo, see teeb sellise lähenemise taunimisväärseks, või et seda peabki ainult nii kasutama, sellises järjestuses nagu sina kirjutasid??
Lihtsalt osutasin ilmselege analoogiale sinu teksti ja kõnealuse vahel. Kui too seos teeb sind uhkeks ja õnnelikuks, on sul noile tunnetele loomulikult õigus.
Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 11:45Kolmandaks topid sa ühte patta nii moraali, eetika kui õiguse, sa ei saa nende vahest aru?? Liiga keerulised. Sinu enda kirjutatust tuleneb ju, et sa kirjutad "õigusruumist", vastutusest õigusruumis, kuid on veel vastutus moraalses ja eetilises ruumis.
Julgen arvata, et Läänemaailmas peetakse tänapäeval valdavalt ka eetiliseks ja moraalseks, et vastutatakse ikka oma sõnade ja tegude, mitte teiste omade eest. Peale kohtute on ka kõikvõimalikes demokraatlikult valitud kogudes ja organites ning ülikoolides selline arusaam valdav, mis viib paratamatult arvamusele, et sel on ka ühiskondlik toetus.
Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 11:45Sinna maani ei tohiks sa "suud lahti" teha, sest sinu jaoks on ju ainult kirjutatud õigus see, mida peab järgima.
Sina mulle korraldusi ei jaga.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9123
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 11:57
Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 11:45Sinna maani ei tohiks sa "suud lahti" teha, sest sinu jaoks on ju ainult kirjutatud õigus see, mida peab järgima.
Sina mulle korraldusi ei jaga.
Offtopic: foorum on kuidagi pehmoks läinud. Vanasti said sellised plõksijad modedelt vähemalt hoiatuse, kui mitte kohe bänni.
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas NGolf »

General SVR kirjutas nädalavahetusel juba, et Hamasi poolel osaleb Reduti ja Wagneri veterane.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Kriku »

Runkel kirjutas: 09 Okt, 2023 11:42Kui muusikafestivali sõjakuriteole või terroriteole ja selle kajastamisele mõelda, mida ikkagi Hamas taolistest "ülekannetest" kasu saab? Külvab halvavat õudu? Osaliselt kindlasti, kuid see pani juudid koonduma ühtseks, arvan halastamatuks, rusikaks. Juudid on mobiliseerinud 300 000 võitlejat
(https://twitter.com/michaelh992/status/ ... 0828378146), kes arvatavasti hakkavad Gazas ja mujal terroriste välja sõeluma.
Eesmärk on, et Iisraeli maavägi Gazat vallutama hakkaks. On naiivne arvata, et Hamas selle terroriakti üksi kavandas, ainuüksi oma eesmärkidest lähtuvalt. Iisraelil on hulka vaenlasi ning nende eelis oli nagu terroristide puhul ikka, et nemad said valida rünnaku aja ning koha. Vaja oli ainult teha piisavalt suurelt, et Iisrael ei saaks piirduda "Valatud tina" stiilis vastusega. Gaza sektor on kindlasti täis kõikvõimalikke miine, lõkse ja tulekotte ning märkimisväärsed ohvrid tsiviilelanike hulgas on nii tihedalt asustatud piirkonnas toimuvas lahingutegevuses vältimatud. Arvatavasti loodavad terroristid ka rahvusvahelise kriisi puhkemisele.

---
Kilo Tango kirjutas: 09 Okt, 2023 12:03Vanasti said sellised plõksijad modedelt vähemalt hoiatuse, kui mitte kohe bänni.
No ma üritan alguses viisakalt, aga tõsi ta on, et teemat see risustab... :|
olavsu1
Liige
Postitusi: 892
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas olavsu1 »

Gaza sektor on kindlasti täis kõikvõimalikke miine, lõkse ja tulekotte ning märkimisväärsed ohvrid tsiviilelanike hulgas on nii tihedalt asustatud piirkonnas toimuvas lahingutegevuses vältimatud.
telegrammi videotelt on näha et sinna on korralik puhastustuli peale lastud. nii mõnigi koht plahvatab nii ilusti nagu tuugalt täistopitud moonaladu.
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas mart2 »

Vabandan, et torgin, kuid Gazas on seoses vastutusega üks asi teisiti kui Venemaal või Ukrainas - nimelt erinevalt viimastest , pole kuskil olnud kuulda Hezbolla või Hamasi vägivalla vastu protesteerijatest. Küll on aga kaasalööjad, toetajad ja takkakiitjad.
:scratch:

Isiklik nägemus ja diskuteerima mittenõustujatega ei hakka.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Kriku »

mart2 kirjutas: 09 Okt, 2023 12:22Vabandan, et torgin, kuid Gazas on seoses vastutusega üks asi teisiti kui Venemaal või Ukrainas - nimelt erinevalt viimastest , pole kuskil olnud kuulda Hezbolla või Hamasi vägivalla vastu protesteerijatest.
On ikka, näiteks: https://www.timesofisrael.com/protests- ... y-persist/
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4083
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Some »

Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 12:12 Eesmärk on, et Iisraeli maavägi Gazat vallutama hakkaks. On naiivne arvata, et Hamas selle terroriakti üksi kavandas, ainuüksi oma eesmärkidest lähtuvalt. Iisraelil on hulka vaenlasi ning nende eelis oli nagu terroristide puhul ikka, et nemad said valida rünnaku aja ning koha. Vaja oli ainult teha piisavalt suurelt, et Iisrael ei saaks piirduda "Valatud tina" stiilis vastusega. Gaza sektor on kindlasti täis kõikvõimalikke miine, lõkse ja tulekotte ning märkimisväärsed ohvrid tsiviilelanike hulgas on nii tihedalt asustatud piirkonnas toimuvas lahingutegevuses vältimatud. Arvatavasti loodavad terroristid ka rahvusvahelise kriisi puhkemisele.
Juutidel on üks väga hea relv sellisteks oludeks - soomustatud buldoosrid. Relvade katte all tekitavad lihtsalt puhtakslükatud territooriumi. Aega muidugi võtab aga lõpptulemus jääb püsima.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 10 külalist