Kummalised või haruldased erialad sõjaväes.

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Aasta kujundasime 24. Õhuarmee muuseumi Vinnitsas. Pool aastat kujundasin Türgi ründamise plaane tuumarelva kasutamisega ja ilma.
------------8<--------------
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Utšebkast sain keemik-degasaatoriks, lineikas olin tankipataljonis keemik-instruktor, kui leiti prapor minu asemele, siis virutati mind jalaväkke, kus olin kuulipildur.
Hilisem väljaõpe: rühma komandör, viimane väljaõpe: roodu komandör loomulikult keemiavägede spetsiifikaga.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

utsebkast spetsialnost - võtsistlitelnoje mashino-remontnik EVM

väeosas - võtsistlitel,starsii võtsislitel , starsii radiotelegrafist

tegelikult sai praktiliselt kogu aja raketidivisjonis veedetud aja jooksul tegeletud nn. Komandnoi punktiga (uraalile oli peale ehitatud kong kus diivanid ,lauad ,ahi ja kommunikatsioonipuldid)

nende pultide valmistamine ja ühendamine oligi minu peamine ülesanne

(ma usun et KP asub praegu Luugas raketibrigaadis )

kõike sai tehtud aeglaselt aga põhjalikult sest aega oli sõduril piisavalt

l
Viimati muutis kalleb, 16 Aug, 2014 18:43, muudetud 1 kord kokku.
mxrt
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Apr, 2009 11:08
Kontakt:

Postitus Postitas mxrt »

Ma olin EMV-s teenides pootsman ning see jäi ka sõjaaja ametikohaks reservi arvamisel :lol:
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Ma arvan, et meil on üks huvitavamaid ametinimetusi "eelhoiatusgrupi ülem" ja tema abi. Põhimõtteliselt tegemist "rubilnikugrupiga".
Muidu on meil ajateenijad veel näiteks "meteospetsialistid" ja vastavate allüksuste ülemad.
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

tanki mehaanik :D
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
incognitus
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Okt, 2009 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

remondimees

Postitus Postitas incognitus »

Ametliku versiooni kohaselt sai siis vene kroonus autojuht-elektrik oldud, aga kuna mul lube polnud ja lihtsalt elektrikuid jagus piisavalt, siis avastati minu remonditegemise oskus ja nii sai päris suure osa teenistusajast ohvitseride ja prapporite korterite ja majade peal kätt proovitud ja kuna garnisonis oli suht mitu väeosa ja oma meestelt tellimusi parajasti polnud, siis anti mind aeg-.ajalt naabrimeestele ka laenule.
hagen
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Jaan, 2005 16:47
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas hagen »

Sai oldud,kokk ja leivalõikaja,oskuslikku manageerimist vajavad erialad :D
Sõbrad elu on hunnitu,kuid tripper on jälk.
malt laal
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Juul, 2009 16:25
Kontakt:

Postitus Postitas malt laal »

staršii kodirovtšik- pisar Sekretnovo Deloproizvotstva 8.otdele
ehk
vanem kodeerija-salajase asjaajamise kirjanik :)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4083
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Mu vennal oli miski imelik teema sõjaväes. Sattus mingisse GRU luurelaeva. Ametikohaks oli number, aga tööülesandeks oli elektromagnetvälja järgi NATO laevade tuvastamine ja vajadusel katalogiseerimine. Selgus et iga laeva ümbritseb unikaalne elektomagnetiline "sõrmjälg" mille järgi saab juba kaugelt teada mis nimega laevaga tegu. Veidral kombel pole ei filmides ega kirjanduses sellist laevade jälgimismetoodikat varem kohanud, tavaliselt aetakse sonarite ja radaritega läbi...
malt laal
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Juul, 2009 16:25
Kontakt:

Postitus Postitas malt laal »

Some kirjutas:Mu vennal oli miski imelik teema sõjaväes. Sattus mingisse GRU luurelaeva. Ametikohaks oli number, aga tööülesandeks oli elektromagnetvälja järgi NATO laevade tuvastamine ja vajadusel katalogiseerimine. Selgus et iga laeva ümbritseb unikaalne elektomagnetiline "sõrmjälg" mille järgi saab juba kaugelt teada mis nimega laevaga tegu. Veidral kombel pole ei filmides ega kirjanduses sellist laevade jälgimismetoodikat varem kohanud, tavaliselt aetakse sonarite ja radaritega läbi...

Mingi kahtlane jutuke? GRU ja vend teadis seda et on sealt?..pole usutav..Mina näitseks alles Suvorovi raamatutsest sain teada, et on selline organistatsioon vene sõjaväes. Ometi olin 8. osakonnas täiesti salajaste dok hoidja ehk lugesin seal igavusest rohkem kui enamik ohvitsere kokku.
Muide see sinu mainitud "sõrmejälje" jutt on sõdurlastele- ju oli ikkagi ka seal mingi süsteem - füüsikalislt on kõik seletatav , ju vast oli seade "parol" (või nimetage seda kiibiks) kuhugi peidetud nagu ka lennukitesse, lendurid koode ei teadnud. Vast sinu vend oli nii veike kala, et ta seda ei tohtinud teadagirohkem kuulujuttudest.
Meil ei teadnud ka enamik ohvitsere, mis alusel töötab süsteem "Parol".oli juba 1985a täiesti kasutusel üle Liidu. Tehtud vast 10a varem.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4083
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Koodidega polnud seal mingit pistmist, lihtsalt iga elektrimootor ja voolu all kaabel kiirgab elektromagnetvälja, et iga laev on erinevalt ehitatud, siis on iga laeva ümber erineva mustriga elektromagnetväli, selle järgi identifitseeritigi. Pärast suuremaid remonttöid laeva "sõrmejälg" muutus ja nad pidid laevale ligidale minema et visuaalselt nimi kindlaks teha ja siis andmebaasi korrigeeerima. Muide, õnnestus venna juures laevas ka külas korra käia. Laev oli välimuselt nagu traaler, ainult et meeskond kümme korda suurem ja tehnikat maast laeni täis topitud, kahjuks seal iseseisvalt ringi liikuda ei lubatud.
jassvillem
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Jaan, 2010 15:24
Kontakt:

Postitus Postitas jassvillem »

kuulipildur 8 kuud kupis.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kummalised või haruldased erialad sõjaväes - kuulipildur 8 kuud kupis!
Kumb siis - kummaline vai haruldane?
stg44
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 19 Sept, 2005 15:17
Kontakt:

Postitus Postitas stg44 »

laevade magnetvälju muudeti ja alandati 100% Vene mereväes. Eestis vist 2 kohta - Paldiski ja kuskil P-Eesti rannikul.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline