Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
MarisDeede
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 24 Apr, 2015 8:19
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas MarisDeede »

Tere

Nagu ma aru saan, siis siin andmebaasis ei ole neid eestlasi, kes on välisriigis hukkunud ja maetud? Nimelt vajan natuke nende abi, kes teavad midagi II maailmsõja Kuramaa lahingust. Nimelt minu vanaonu kohta on märge:
MAASLEPP, Edgar, Aleksander m, s. 1923, eluk. Järvamaa
Ambla v. Raka k. 1941 mobiliseeriti Punaarmeesse, Paide Sõjakomissariaat,
Eesti korpus, 20.03.45 langes Läti Kuramaa, maetud
Tuški. [A.K. kaust 2-14].
(http://www.memento.ee/mem…/memento_raam ... o_r_10.pdf)
Olen guugeldanud, et näha, kus Tuškis on eesti sõdurite matmispaigad vms, kuid mitte midagi ei leia. Mis koht see Tušk üldse on? Kas selle koha nimi on ehk aja jooksul muutunud? Olen ikka täis võhik- ehk keegi targem oskab mind aidata.
koff
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 20 Veebr, 2010 17:08
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas koff »

место захоронения Латвийская ССР, Кулдигский уезд, Салдус вол., ст. Блидине, северо-западнее, 1 км, кладбище
Lisa vaata: http://www.obd-memorial.ru/html/info.htm?id=4287843
koff
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 20 Veebr, 2010 17:08
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas koff »

http://voin.russkie.org.lv/tuski.php
ja seal pilt, keskelt esimene nimi vist ;)
Pilt
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2446
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas Castellum »

koff kirjutas:http://voin.russkie.org.lv/tuski.php
ja seal pilt, keskelt esimene nimi vist ;)
Pilt
Е.А. Мааслепа

Edgar Aleksandri p Maaslepp täitsa olemas ju...sellel lehel väidetakse, et kõik langenud on nimeliselt teada. Vähemalt sirvimisel on küll tunne, et väga palju on kordusi...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
MarisDeede
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 24 Apr, 2015 8:19
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas MarisDeede »

Aitäh abi eest :) Võtan kellegi, kes oskab vene keelt kõrvale ja uurin neid lehekülgi, mida jagasite. Aitäh veel kord vaeva eest otsida.
MarisDeede
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 24 Apr, 2015 8:19
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas MarisDeede »

Tere taas

Ma ei tahaks uut teemat postitada aga seoses väikese kodu-uurimisega vanaonu kohta leidsin dokumendi, mille sisust ei saa hästi aru. Kas see võib olla sõjaväkke värbamise kohta telegramm? Või on surma kohta mingi teatis?


Tänud ette

Maris
Manused
Edgari surma kohta mingi telegramm.jpg
lamjak
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas lamjak »

Toores tõlge:

Teade.

Sõjaväekohuslane Maaslepp, Edgar Aleksandri poeg, 1923. aastal sündinu, on kutsutud 4. novembril 1944. a Punaarmeesse.
Alus: NSVL Ülemnõukogu Presiidiumi ukaas 23.VI.1941

Järva sõjakomissar
Major Domanski
I osakonna ülem
Vanemleitnant Indrikson
koff
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 20 Veebr, 2010 17:08
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas koff »

See on lihtsalt teatis jah, kusjuures see on väljaantud 6 päeva peale langemist.
Ja selle paberi leidsid pere paberitest mitte arhiivist? Järelikult keegi lähedastest otsis teda taga ja sai sellise vastuse...
Vaevalt 6 päevaga tollal asjad käisid et seda langemisega seostada...
MarisDeede
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 24 Apr, 2015 8:19
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas MarisDeede »

Ma täpselt ei tea, mis lugu selle teatisega oli. Räägiti, et minu vanavanaema ei uskunud elupäevade lõpuni poja surma ja üritas teda leida (käis ka nn nõia juures, kes kinnitas, et poeg elab Lätis, uue nimega jne). Kuna ta laipa ei näinud ja poega maha matta ei saanud, siis oli tal lootus, et ehk ikka elab...
Kas sellist asja ei võinud juhtuda, et kiiruga mobiliseeriti ning post võiski sõja tõttu hilineda ja jõudiski teatis nii palju hiljem...
koff
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 20 Veebr, 2010 17:08
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas koff »

No se on ju väljaantud 26.3.1945 ja selgitus et kutsuti (mitte kutsutakse), st. tegemist ei ole kutsega...
Post ja selle välja kirjutamine võis hilineda küll a see pold mõeldud Edgarile enesele vaid kellegile kes järelpärimise esitas...
Teoreetiliselt võis ju Edgar selle ise tellida küll kuhugi esitamiseks a sel juhul see vaevalt perepaberites oleks ju...
MarisDeede
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 24 Apr, 2015 8:19
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas MarisDeede »

Selge..eks see segane aeg oli..kahjuks neid, kes teavad sellest midagi rääkida, on manalateel.

Aitäh veel kord.


Tervitades
Maris
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas Avatar »

Selliseid järelpäimisi esitati omaste poolt näiteks siis, kui oli vaja alust mingisuguste riigipoolsete hüvitiste/õiguste taotlemiseks.
MarisDeede
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 24 Apr, 2015 8:19
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas MarisDeede »

Pensioniameti jaoks on olemas üks teine dokument, mis on aluseks mingi toetuse/pensioni vms saamiseks. Küsisin ka ema käest, miks päring tehtud on, ta ei osanud midagi kosta...Ametlik surmateatis kahel lehel nii eesti kui vene keeles. Millelt üritasin välja lugeda, kus polgus ta teenis...see lahter on minu arust täitmata- polku kirjas ei ole. Seda ma ei loe kuskilt välja. Kahjuks Rahvusarhiivis Punaarmees teeninute andmeid üldse ei ole. Kust ma selle teada saan? Kuna jagatud lingid on venekeelsed, siis võib olla on vastus kogu aeg olemas olnud, kuid ma ei oska seda keelt ja ei oska otsida neid kanaleid pidi.

Tervitades
Maris
Tornero
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Jaan, 2014 13:33
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas Tornero »

Tere!Mina otsin jätkuvalt Loid Helingu jälgi,sünd.05.09.1926 Revalis,oli Waffen-SS Ausbildungs-Lager Legion Estland`is (need andmed sain Deutsche Dienststelle`st),21.04 1943-18.05.1943 oli Varssavis haiglas,edasi sõitis rindele.Kadunuks jäi 1944 Sinimägedes.24.04.1943 oli tal nö Dienstgrad: Estn.Schutzmann.Madara tänava arhiivist leidsin ta nime Relva SS Hooldusohvitseride Eestis nimekirjas kui tasusaaja...ja see on ka kõik.Olen väga palju igasugu veteranide mälestusi lugenud,et ehk keegi mainib ka teda,aga ei midagi.Nii,et need nimekirjad on mittetäielikud.Kas on veel mingi variant,kust võiksin otsida?Kas keegi oskab aidata?Oleksin väga tänulik.
Walther
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Dets, 2005 19:46
Kontakt:

Re: Teises maailmasõjas langenute andmebaas

Postitus Postitas Walther »

Herbert Madar'i surma sissekanne:

Saaga elk.45.0.5:122

Haud on Nissi kalmistul olemas:

https://www.kalmistud.ee/haudi?action=m ... &otsi=Otsi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist