9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Uku »

Tere!

Plaanis on hakata practical-laskmisega tegelema. Valisin 9mm püstoli (odav moon ning piisavalt võimas), kuid mudeleid on palju. Äkki oskate mõned paremad välja tuua?
Eelmisel aastal käisin Jahipaunas, kus olid müügil õhupüstolid, Umarexi poolt tehtavad pärisrelvade täpsed koopiad. Seal sain käes hoida Beretta 92FS (liialt kogukas minu kämbla jaoks), Walther P88 (ütleks, et ideaalne), Walther P-99 (samuti väga mugav). Heckler & Kochi USP-d (vist kallim kui mu rahakott võimaldab), Kaitseväe uut teenistusrelva, kiidetakse kõvasti ning väga häid sõnu olen kuulnud ka Glock 17/19 kohta ning CZ-75 ning selle alusel tehtud SP-01 aadressil . Ma olen veel õpilane, 10 tuhat on minu jaoks MAKSIMUM. Kõik mis jääb selle alla, oleks veelgi meeldivam :) Odavamast hinnaklassist, kuidas näiteks Taurused/Rugerid hinna/kvaliteedi suhte poolest on?

Asi on selles, et see saab olema minu esimene tulirelv ning kas on mõtet osta kohe kallist Glocki, kui tulirelva pole õieti proovinudki (nagaani ja kaheraudset olen saanud lasta)? Või on ikkagi mõttekas osta kohe hea relv ning seda aastaid probleemideta kasutada? Saan suvel 18 (sportlaskmiseks saab siis relvaloa teha), senimaani olen harjutanud õhkrelvadega. Iseenesest huvi asjaga tegelema hakata on suur.

Leidsin ka sellise lingi, mis on neist Eestis saadaval (et saaks proovida)?
http://www.best9mm.com/

Ette tänades,
Uku
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Osta Glock 17 või 19, kui see su käele sobib (kvaliteetne ja töökindel, lisavarustus hästi kättesaadav ja odav). Kui ei sobi, osta CZ.

Hea practicali relva saad ka kasutatult. Kasutatud G17 on väga hea diil.

Sig ja USP on pisut kallid ja ka jupid maksavad omajagu.
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

Nagu ma aru saan, tuleb minna kindla peale välja - osta kasvõi kasutatud Glock.

Kui on veel kellelgi midagi lisada, oleksin tänulik.

Ette tänades,
Uku
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

Soovitan - kasutatud Glock. Ja peab käes mugav olema, kui tahad norm. tulemusi lasta. Soetasin vähekasutatud Glock 19 aastaid tagasi ja... ainult kiidusõnad.
See pole kasutatud auto ost, risk väiksem, eriti Glocki puhul, kuna sel raua ressurss üle 100 000-e, lisaks muid osasid vähem kui teistel püstolitel.
Hakkad ostma, võta lahti ja vaata, näed, kas palju lasknud (raua välispinnal heledaks kulunud), tingi (praegu selleks hea aeg :) ).
Muidugi, alati võib juhtuda, et hiljem tuleb mingi jubin ära vahetada, relvameistri juurde minna - kuid ikkagi ... lolli- ja töökindel lihtsa ehitusega Glock on parim!Pikaealine!!
Rahuaega hoiab relv
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Kui hinnapiiriks on 10 000 ja soov on practicaliga algust teha siis on valida põhimõtteliselt 2 relva vahel: 1) Glock perekond või 2) CZ perekond. Mõni eelistab rohkem plastmassist relva teised eelistavad jällegi täismetallist relva. Maitse asi. Mine poodi, proovi kuidas kätte istub. H&K, Walther ning SIG on väga head relvad aga kalli(ma)d ning tähelepanuta ei maksa jätta seda kui palju maksavad näiteks salved. Glocki salve saad isegi alla 300 krooniga kätte aga H&K salv maksab umbes 700 krooni. Practicali laskmise juures kasutatakse tavaliselt rohkem salvi kui poest kaasa antakse.
Uue Glock 17 saad poest umbes 9500 krooniga kätte, kui väga hästi räägid siis veel odavamalt. Kasutatud Glocke müüakse ka palju ning alustamiseks võib ju odavama osta ning kui vajadused ja võimalused suurenevad siis selle põhjalt edasi liikuda. Glock hoiab oma väärtust päris hästi.
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

Suured tänud vastuste eest!
Mu isa sõber on suur relvafriik, ta hindab väga kõrgelt SigSauerit ning Glocki, soovitab soojalt. Ei pea ennast relvade alal päris võhikuks (tootjaid ning mudeleid ikka tean), kuid CZ-st ma polegi kuulnud ausaltöeldes. :) CZ perekonnast vaatan ma siis 75 / SP-01.

Uku
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Kõige enim järeletehtud relvad (kes kõik neid ja nende variatsioone tootnud on) on Colt 1911 ning tema järel CZ75. CZ on iseenesest hea ja normaalne platvorm, kuid practicali laskmiseks oleks CZ perekonnast mõistlik vaadata SP/P-01 poole, kuna nendel on pisut jämedam raud, ühel mudelil (praegu mälu järgi, aga võib ka mõlemal olla) ka triitiumsihikud. P-01 on saanud ka NSN (nato stock number)-i, st elab üle ka väga karmi kohtlemise. Nagu ka Glock 17.

Ühes kohas on üleval ka Glock 21 (see siis .45ACP cal) torture test, kus seda visati lennukist alla, lasti selle pihta jne.

Aga kuna parimad käsirelvad on iseenesest päris võrdsed, taandub asi sellele kuidas mingi relv käes istub ja kuidas selle käsitsemise "tunne" on.
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

Nii, sain siis püstolid proovitud. Nägin ära Desert Eagle, Glock 17/19, SigSauer P226 Sport'i, STI Spartan .45 / Lawman .45, Tokarev TT-33. Lasketiirus proovisin kõige paremini käes istunud Glock 17 ning STI Spartanit. STI'l oli pehmem tagasilöök ning üleüldine tunnetus oli ideaalilähedane. Miinuseks on muidugi kallim moon ning kõrgem hind (14500 krooni) Glock polnud ka paha (soodsa hinnaga lisatarvikud, odav moon, 9200 krooni on relv), kuid STI on lausa minu käe jaoks loodud. Samuti sain proovida oma unistust, TT-33. Kui 2 eelnimetatuga lasin päris täpselt, siis TT-33 lasud läksid täitsa metsa. Isa ütles selle peale, et see on nagu Makarov - teda peab lihtsalt tundma õppima. TT-33 on mõnusalt lapik, relva disain on tõeliselt nauditav (mis sest, et Browningult maha vehitud) ning tulevikus ma ta endale soetan

Kokkuvõte - suvevaheaega peab kogu täiega ära kasutama. Õnneks töökoht on olemas, kõik sõltub rahast, mille ma suudan kokku ajada. Härra Adrikuga sai räägitud ning ta soovitas, et ma ostaks kõige mugavama ning meeldivama relva, ehk siis minu puhul STI Spartani. Isegi siis, kui pean selle nimel aasta ootama ning selle alles järgmisel suvel ostma. Kuid mine tea, militaar.net-is vedeleb üks vähekasutatud Glock 19 suure hulga lisavarustusega. Samas, kas Glock 19 on IPSC jaoks piisavalt hea? Igatahes, kõigepealt teen relvaloa ära ning suvel rügan korralikult, eks siis vaatan edasi.

Suured tänud teile antud nõu eest.
Parimat soovides,
Uku
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
Villem Kibu
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Juun, 2009 12:30
Kontakt:

Postitus Postitas Villem Kibu »

[quote="Uku"]Nii, sain siis püstolid proovitud. Nägin ära Desert Eagle, Glock 17/19, SigSauer P226 Sport'i, STI Spartan .45 / Lawman .45, Tokarev TT-33. Lasketiirus proovisin kõige paremini käes istunud Glock 17 ning STI Spartanit. STI'l oli pehmem tagasilöök ning üleüldine tunnetus oli ideaalilähedane. Miinuseks on muidugi kallim moon ning kõrgem hind (14500 krooni) Glock polnud ka paha (soodsa hinnaga lisatarvikud, odav moon, 9200 krooni on relv), kuid STI on lausa minu käe jaoks loodud. Samuti sain proovida oma unistust, TT-33. Kui 2 eelnimetatuga lasin päris täpselt, siis TT-33 lasud läksid täitsa metsa. Isa ütles selle peale, et see on nagu Makarov - teda peab lihtsalt tundma õppima. TT-33 on mõnusalt lapik, relva disain on tõeliselt nauditav (mis sest, et Browningult maha vehitud) ning tulevikus ma ta endale soetan

Kokkuvõte - suvevaheaega peab kogu täiega ära kasutama. Õnneks töökoht on olemas, kõik sõltub rahast, mille ma suudan kokku ajada. Härra Adrikuga sai räägitud ning ta soovitas, et ma ostaks kõige mugavama ning meeldivama relva, ehk siis minu puhul STI Spartani. Isegi siis, kui pean selle nimel aasta ootama ning selle alles järgmisel suvel ostma. Kuid mine tea, militaar.net-is vedeleb üks vähekasutatud Glock 19 suure hulga lisavarustusega. Samas, kas Glock 19 on IPSC jaoks piisavalt hea? Igatahes, kõigepealt teen relvaloa ära ning suvel rügan korralikult, eks siis vaatan edasi.

Suured tänud teile antud nõu eest.
Parimat soovides,
Uku[/quote]

Lõppu soovitaks ikka Sig Sauer P226. Kallis teine küll aga seda raha väärt!
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

Ma usun teid, kuid see relv pole minu kämbla jaoks mõeldud - äärmiselt ebamugav oli käes hoida, mulle sobivad Colt 1911 disainiga sarnanevad relvad ning samuti Glockid.
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Kuula Tõnu Adrikut. Sobib see relv, mis "on Sinu käe järgi loodud". Töökindlus õige moonaga on kõigil korralikel relvadel hea.
Ja loetletud relvad on korralikud (ise oma 1951.a. TT-d "korralikuma" vastu ei vahetaks, olgugi käepide minu käe jaoks liiga püstine). :wink:
peemot
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Okt, 2007 11:14
Kontakt:

millist püstolit osta.

Postitus Postitas peemot »

Praegu teeb venelane ka juba häid relvi, ta on seda ka enne teinud ainult teiste pealt maha viksinud.
Praegu on venelasel uued para padruni peal püstolid nagu Viking, Gürsa, Jarõgin mis on hinna pollest sobivad ja normaalsed. Ise olen küll sõbra Vikingit proovinud Sai pihta küll. Para padrun on praegu ja loodame, et ka tulevikus kõige odavam moon, kui hästi oskad vaadata saad ka ilma rahata kätte. Mul endal on Beretta 92 FS, sai teine eesti aja alul ostetud, olen igati rahul. Relv tuleb osta selle maa oma kes sõdib kõige rohkem, vanasti sakslane ja venelane, nüüd ameeriklane. Beretta on küll itaalia oma kuid kui juba amid selle oma relvastusse võtsid siis peab ka see hea olema, ta võeti USA merejalaväe relvastusse ja kui filme vaadata siis Beretta 92 on üks enim näidatavaid.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: millist püstolit osta.

Postitus Postitas tonu adrik »

peemot kirjutas:Praegu teeb venelane ka juba häid relvi, ta on seda ka enne teinud ainult teiste pealt maha viksinud.
Praegu on venelasel uued para padruni peal püstolid nagu Viking, Gürsa, Jarõgin mis on hinna pollest sobivad ja normaalsed. Ise olen küll sõbra Vikingit proovinud Sai pihta küll. Para padrun on praegu ja loodame, et ka tulevikus kõige odavam moon, kui hästi oskad vaadata saad ka ilma rahata kätte. Mul endal on Beretta 92 FS, sai teine eesti aja alul ostetud, olen igati rahul. Relv tuleb osta selle maa oma kes sõdib kõige rohkem, vanasti sakslane ja venelane, nüüd ameeriklane. Beretta on küll itaalia oma kuid kui juba amid selle oma relvastusse võtsid siis peab ka see hea olema, ta võeti USA merejalaväe relvastusse ja kui filme vaadata siis Beretta 92 on üks enim näidatavaid.
Niipalju võin otse algallikatest öelda, et USAkad ei ole oma M9 sugugi mitte rahul. Ja filme ei tasu endale eeskujuks seada. Seal on ka selliseid asju nagu vampiirid, lendavad taldrikud, sensitiivid, draakonid jms. Kas peaksime neisse ka nüüdsest teistmoodi suhtuma? :roll:

Vene tänapäevatoodangust hoidke palun nii kaugele kui saate, v.a. enne 1985 tehtud Makarovid ja TT - viimatinimetatud on sel tasemel, et usaldan neid kanda oma põhilise relvana iga kell.

Vana hea .45 on USAkate hulgas tegemas kõva comebacki. Aga nagu suurte laevadega ikka, siis võtab ringikeeramine aega. Personally Purchased teenistusrelvad kipuvad 90% juhul olema .45 ACP ning modifitseeritud 1911 kloonid. Püstol sõjaväelasele on nagunii last option, kui granaadid, kuulipildujad, automaadid jms on end ammendanud. Relvastatud kodaniku ja politseiniku jaoks on käsirelv, s.t. püstol siiski enamjagu esmane ja ainuke relv, nii et siin on nõudmised täiesti omast klassist vs. militaarstruktuurid. Nii et vali hoolikalt, mõõda mitu korda, enne kui usaldad.

Parimat,

Tõnu 8)

www.tacticalshooting.ee
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

Glock 17
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Relv peaks kuidagi ikka välja ka nägema. Vabandage mind, aga Glockid on koledad nagu öö. Aga eks see valulävi on inimestel ilmselt erinev.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 9 külalist