Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

No äge algus uuele aastale!
Muljetavaldavalt palju kõikvõimalikke ümbertegemisi - ootan, et mis edasi saab?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

No väga uhke minek. Erinevaid töövõtteid ja detailitööd.
Igati muljetavaldav.

Küll aga on mul kahtlus, kas need hilised terasrattad olid üldse füüsiliselt võimelised sinna varasemat tüüpi balansiiri otsa istuma.
Nagu ma aru saan, siis kinnitused olid bandaažiga ja terasratastel ikkagi põhimõttelt täiesti erinevad.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

kusjuures ma väga pikalt sellele ei mõtelnud. aga alustame algusest. ma tegin kiire googli ja mulle jääb mulje, et tseselt ei tohiks olla nii, et need rattad omavahel ei sobi. täismetallrattad talusid suuremat koormust ja see võimaldas kahe välimise ratta rea ära jätmise... teoreetiliselt ei tohiks siis need minu fantaasialennuga rattad ehk sobida sinna kus nad mudelil asetsevad. küll aga võiksid nad sobida sisemistesse ridadesse. seal samas need ei annaks sellist visuaalset efekti nagu ma oma mõttelennuga taotlen :D

mis puutub aga realismi, siis seda ma ei jahi. kui siis vähemalt realismilähedust. lohutuseks võin öelda, et internet on täis vaimustunud kiiduavaldusga pilte igasugustes "what-if" asjadest, mille puhul saab igaüks - kes vähegi antud masinate ehitust tunneb - aru, et see pill ei lenda. sellised versioonid, kus masinale on lihstalt asetatud rämedalt suurem (ja raskem) kahur, mida veermik iial ei suudaks kanda... need on veel suht okeid. isegi sellised, millele on unustatud lisada luugid suurekaliibrilise laskemoona laadimiseks (jättes omakorda kõrvale, et teatud kaliibrist alaets pole võimalik enam käsitsi laadida ei moona masinasse, ega ka kahurisse) jne. aga see eest täistase on igasugused "jagd-värdjad", kus otse läbi esisoomuse turritab soliidne kahur ning mille autor ei lase end absoluutselt segada mingitest nõmedatest fakidest. näiteks, et see masin ei suuda ühtegi küngast ületada (ilma toru kõveraks sõitmata). samas jälle see pole tegelikult põhjus paanikaks, kuna enamasti täidab kahur just selle osa, kus peaks asuma masina transmissioon... nii et liikuvuse pärast pole vaja muret tunda :D

aga tänud kaasa mõtlemast/elamast
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

...
Viimati muutis Hertsog, 29 Jaan, 2022 13:44, muudetud 1 kord kokku.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Jõud ja tervis!

Aega on natuke läinud. Tööd on ka tehtud. Jälle mikrotasandil... samas võib ehitamise lugeda siis pmtselt lõppenuks. Välimine rattarida on pandud maskoliga kinni, sellest ka kohatine paistev kõverus. Ehitasin ka torni sisu lõpuni valmis, vbolla saab see ka pisut värvi, kuid väga midagi näha ei jää, seega pingutama ei hakka... vaimu sai väsitatud erinevate etsilisadega, mis jällegi pärit ülejääkidest. Samas ka siin ei hakanud väga hulluks minema. Ainus küsimus on veel roomikud, kuid selle osas on otsus võetud, et vaigust või metallist roomikut sellele loomale alla ei tule. Laual on kas kasutada kastis olevaid originaale (plastist kokku liimitavad), või varuosade kastist võtta kummipastlad. Väljavaated on põnevad. Mudeli näol on tegemist katsekehaga, seega väga piinlikult detailseks ei läinud, pigem hoiaks just seda fun-i taset komforttsoonis :D

Enivei, välja näeb enne värvimist siis selline. On mõtted, et kas lisaks veel mingeid ehituslikke detaile, aga arvan, et see leiab aset juba siis kui värvimine on poole peal. Et kas kõnetab ja mis nägu paistab...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Tervitus!

Sul seekord posting vist kordusesse läinud - esimese hooga ei saanud kohe aru, et miks ma kõike kahekordselt näen..
Aga arengud on igatahes huvitavad, arvata võib, et need tüübid, kes tehases nii s.ta zimmeri peale ladusid, mädanevad nüüd ilmselt mõnes Gestapo keldris. No olgu, on teine igavesti staažikas ja pika looga masin, aga sel juhul võiks käiguosa rataste kummibandaažid veidi närakamad välja näha, no et muidu teised liiga ilusad ja uued.
Aga pakkumine ka - kui ikka tõsise veteraniga tegu, siis peaks tal süda ammuilma läbi olema - äkki sobiks torni laele kraana, et kohe-kohe hakatakse Maibach-i maha monteerima?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Ära nüüd nii karmilt kohe, Urmas. Eks neid väga ära rapitud zimmeriidiga Tiigreid ja sõja lõpul ikka leidus ka. Tõsi, märkus kummibandaažide kohta on siin õigel kohal.

Minu meelest väga hea töö, eriti, kui asja eesmärk on erinevaid töövõtteid ja tehnikaid katsetada,
Kuigi hilisema Tiigri metallrattad seal all häirivad mind ikkagi - ei usu mina, et neid tehniliselt oli võimalik varasema Tiigri veermikule kinnitada.


PS. Ära palun kummiroomikutega seda mudelit pilasta - pane sinna ikka midagi normaalsemat alla.


Kristjan
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Mis puutub zimmeriiti siis jah, mitmeid mahaklopitud krohviga ja mitmest kokku ehitatud värdtiigreid pandi veel 45-dal töösse. Kasvõi näiteks Gruppe Fehrmann. Ma nüüd ajaloolist õüde taga ei ajanud, aga inspiratsioon tuli sealt.

Rataste osa - väga hea mõte! Katsun veel siis kummibandaažidele nuga anda. Roomikute osas on praeguseks plaan kasutada originaalis kaasa tulnud plasttükke - vaatame mis saab.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

vastutulles publiku soovidele jätsin kummid peale tõmbamata...

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Kuidagi harjumatult rõve näeb välja..., no see roomik muidugi, paras öka ju.. Aga ehk saad neid täiesti sirgeid ja nurgelisi kohti veits elusamaks painutada?
Kahjuks ei leidnud kiire otsinguga ühtegi pilti päevi näinud bandaažist, tavaliselt näevad defektid välja, nagu tükati murenema hakkav kumm, jooksuraja välimistes servades siit - sealt väljamurdunud tükid puudu. Selliseid lõikamise sarnaseid kohti üldjuhul ei ole.

Urmas
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

jõud ja tervis!

Kuidagi harjumatult rõve näeb välja...


Aitüma südamliku ja sooja tagasiside eest - selline ehedus on alati tervitatav. nevertheless - nagu vargamäel öeldi - painutasin nats roomikut harjunumalt rõvedamaks, aga sellest kurat unustasin pilta teha. See eest aga nägin vaeva ühe rattaga. Läksin sammu edasi ning tõmbasin ühe rehvi maha. Kuna rattaid oli üle juba Cariuse Tiigrist, siis saigi üks katsekehaks võetud. Nagu öeldud: eesmärk jälle katsetusi teha. Alustuseks siis oli vaja konstrueerida ad hoc treipink, kuna endal sellist pole olnud mõistust ega vajadust soetada. Kalle saab turundus- ja/või tootearendusosakonnale pilte saata...

Pilt

Ühesõnaga ma katsetasin igasuguseid tööriistu, kuid lõpuks said rakendust hiljuti tellitud peitlid, mis siis etendasid lõiketera osa.

Pilt

Peamine meeleolukus seisnes kindlas käes ning õigetes pööretes... kõigepealt sai rehv lõigatud diameetrilt nii palju maha, et jääks laiuseks ratta metallosa, seejärel algas rehvi enda maha lõikamine... tulemus sai nagu enamävhem

Pilt

nüüd siis vaikselt värvima
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Väga meeleolukas, eriti tööriistade improviseeritud kasutuse osa.
...ainult, et sa oled rehviga ühes ka ratta metallrandi maha lõiganud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

märkasin ise ka seda metallrandi kadumise osa. Samas jõudsin järeldusele, et kohe uut ratast treima hakka. Paar mõtet on veel, aga eks näeb...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

No tegelikult üritasin olla nii südamlik ja viisakas, nagu vähegi suutsin... :dont_know: Ei ole sinu taseme juures harjunud lihtsalt SELLIST roomikut nägema, aga eks ma üritan järgmisel korral eelnevalt validooli välja otsida...

Aga kui üritad järgmisel korral siiski uut ratast treida, siis võiks proovida trelli fikseerida ja päris ratta ligidale toe tekitada, mille peal saaks lõikuriga veits lihtsamalt ja täpsemalt toimetada?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Joss Metsast »

Treimise asemel või lihtsalt üle raspli pöörlevat ratast lükata, või üle jämedama liivapaberi. On nati lihtsam.

Aga äge on vaadata kuidas sedöövrid sünnivad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist