Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Assaad
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Jaan, 2022 15:57
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Assaad »

Walter2 kirjutas:Seni kuni omavalmistatud relvaosi tulirelvadel kasutada ei tohi (või tohib? :scratch: ) lähtutakse valmistaja definitsioonist mis miski on. Ei hakka ppa ja sm ametkondlikku vaidlust püstitama kui nende lauale asetatakse mingi asi a la "olge nüüd nii kenad ja öelge kumb see on".

Tulirelva olulised osad on seaduses ülesloetud, ma olen opereerinud teadmisega, et sumpa on oluline ja kompekas pole ja parandada relva võib relvaomanik ise ka, kui oskab. Praegu tuli käsk minna linna lastele riideid ostma ja sellest tulenevalt mul vaevalt lähiajal oma harrastusteks eelarves vabriku värkide ostmiseks vahendeid on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Assaad kirjutas:
Walter2 kirjutas:Seni kuni omavalmistatud relvaosi tulirelvadel kasutada ei tohi (või tohib? :scratch: ) lähtutakse valmistaja definitsioonist mis miski on. Ei hakka ppa ja sm ametkondlikku vaidlust püstitama kui nende lauale asetatakse mingi asi a la "olge nüüd nii kenad ja öelge kumb see on".

Tulirelva olulised osad on seaduses ülesloetud, ma olen opereerinud teadmisega, et sumpa on oluline ja kompekas pole ja parandada relva võib relvaomanik ise ka, kui oskab. Praegu tuli käsk minna linna lastele riideid ostma ja sellest tulenevalt mul vaevalt lähiajal oma harrastusteks eelarves vabriku värkide ostmiseks vahendeid on.
Aa, sa tahad siis ise kompensaatorit valmistada ja muretsed, et seda võidakse summutiks pidada? Ütelnud siis kohe nii, lased meil siin mõistatada... :dont_know:
marie
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Mär, 2017 17:50
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas marie »

Assaad kirjutas:
Walter2 kirjutas:Seni kuni omavalmistatud relvaosi tulirelvadel kasutada ei tohi (või tohib? :scratch: ) lähtutakse valmistaja definitsioonist mis miski on. Ei hakka ppa ja sm ametkondlikku vaidlust püstitama kui nende lauale asetatakse mingi asi a la "olge nüüd nii kenad ja öelge kumb see on".

Tulirelva olulised osad on seaduses ülesloetud, ma olen opereerinud teadmisega, et sumpa on oluline ja kompekas pole ja parandada relva võib relvaomanik ise ka, kui oskab. Praegu tuli käsk minna linna lastele riideid ostma ja sellest tulenevalt mul vaevalt lähiajal oma harrastusteks eelarves vabriku värkide ostmiseks vahendeid on.

Soovitan relvaseadust uuesti lugeda või vähemalt otsida sealt "summuti". :)
Summuti ei ole oluline osa (numbrit pole vaja, loale kirja ei lähe) ning omada võid Sa seda tänapäeval siis, kui on olemas relvaluba. Vahe summuti ja kompeka vahel on ainult relvale kinnitamises - kompekas võib Su relval kodus kapis või kandes küljes olla, summuti "on lubatud kinnitada ja kasutada jahipidamisel või lasketiirus või laskepaigas". Seega kui Sa ainult iseendale valmistad imeriista ja kinnitad nõudmistele vastavalt, siis ma ei näe probleemi.

Üks juhtum meerikamaalt (neil on teatavasti summuti ka erimaksu all) SIG MPXiga:
But while the gun itself is cool, one of the best things about it is that the civilian version has the same barrel length as the military and law enforcement versions, but with a gigantic muzzle brake out front to bring it up to the required 16″ in length. And not only is it a functional muzzle brake, SIG claims that you could buy a shroud for the brake later on a form 4 (as a registered silencer) that slots over it to turn it into a silencer — a part they will happily sell you down the road.
https://www.thetruthaboutguns.com/sig-s ... -silencer/
https://www.thetruthaboutguns.com/judge ... -silencer/
Assaad
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Jaan, 2022 15:57
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Assaad »

marie kirjutas:...
Soovitan relvaseadust uuesti lugeda või vähemalt otsida sealt "summuti". :)
Summuti ei ole oluline osa (numbrit pole vaja, loale kirja ei lähe) ning omada võid Sa seda tänapäeval siis, kui on olemas relvaluba. Vahe summuti ja kompeka vahel on ainult relvale kinnitamises - kompekas võib Su relval kodus kapis või kandes küljes olla, summuti "on lubatud kinnitada ja kasutada jahipidamisel või lasketiirus või laskepaigas". Seega kui Sa ainult iseendale valmistad imeriista ja kinnitad nõudmistele vastavalt, siis ma ei näe probleemi. ...

Mariel on õigus, sumpa on osa , aga mitte oluline, ehk võib ise teha. Tänan täpsustamast. Mismoodi see sumpat puudutav seadusandlus meil siin ajas muutunud on - kõigepealt oli kategooriliselt keelatud kui salaküttide ja muude kurikaelte vahend, siis said laskesportlased loa ja nüüd jahimehed ka. Otsas võib olla ainult tiirus ja jahil. Minnes-tulles tuleb kruttida. Analooge kindlasti leiab, kas Euroopast, ei tea.
Mis ülallaenatust tegelikult silma torkas oli:
ja kinnitad nõudmistele vastavalt
Marie näikse seaduses kodus olevat, mida silmas pidasid?
marie
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Mär, 2017 17:50
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas marie »

Assaad kirjutas:Mis ülallaenatust tegelikult silma torkas oli:
ja kinnitad nõudmistele vastavalt
Marie näikse seaduses kodus olevat, mida silmas pidasid?

Vabadust, kui segaselt sõnastasin - mõtlesin ikka sedasama "on lubatud kinnitada ja kasutada jahipidamisel või lasketiirus või laskepaigas", mis RelvS § 20 prim lg 3 kirjas. Täiendavatest nõuetest pole kuulnud. ;)
Assaad
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Jaan, 2022 15:57
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Assaad »

Ei puutu otseselt seadusandlusse, aga kas Silent Steel`i Micro Streamer on kellelgi automaatselt ümberlaetava otsas olnud?
affa
Liige
Postitusi: 288
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas affa »

Laskespordi harrastamise võimalusi muu kui laskespordi otstarbelise tulirelvaga arutavad eilsest alates õppind mehed ja naised. Tulemused, nagu asjaosalisele selgitati, selguvad hiljemalt 10. maiks.
Akf vtl-i jutule noogutan suures plaanis kaasa, lihtsalt üldiselt mulle tundub, et ametnik ei saa keelata asju, mida seadus lubab ja laskevõistluse korraldaja ei saa lubada asju, mida seadus keelab. Seadus on kõigile üks ja peab olema üheselt mõistetav. Arenevas demokraatias muidugi libastumisi esineb.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

O:AK 7.62x39 salved

Postitus Postitas vtl »

affa kirjutas:Vahendan ostusoovi AK 7.62x39 salvede osas. Sobivad, st. luba lubab soetada kuni 20 mahutavusega salvesid. Huvitavad ka väiksemad, sh. jahipidamiseks sobivad max. 2 padrunit mahutavad salved. Pakkumised privasse.


Kui see AK on arvel vintpüssina, siis on kaks varianti - "tavalise" loaga tohib soetada kuni 10 padrunit mahutavaid salvesid, aga kui relvaloal on märge A-klassi relvaga sportimine, siis tohib soetada suuremaid - 20, 30, 40... kuni minupärast 70-se trumlini välja.

Kui see AK on aga arvel püstolina (raud lühem kui 300mm, üldpikkus väiksem kui 600mm), siis on tavaloaga lubatud küll kuni 20 padrunit mahutavad salved, aga laskemoonaga võib olla keerulisem olukord. Nimelt peaks 7.62x39 kaliiber püstolimoonana minema eriohtlikkusega laskemoona alla (st. läbistab mingi klassi kerge kuulivesti) ja selle kasutamine püstolis võib olla keelatud.
Disklaimer: See eriohtlikkusega laskemoona info on mul hetkel ametlikult kinnitamata ja 100% õigust ei saa garanteerida.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
DIIO
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:51
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas DIIO »

VTL kirjutas:

1) turvalisuse tagamise otstarbel registreeritud tulirelv on ainus, mida sa võid igapäevaselt kaasas kanda ja mis on sul (loodetavasti) käepärast, kui SHTF.


... vaidlen pisut vastu. Üksi seadus ei keela jahirelva igapäevaselt kaasas kanda. Äkki plaanid peale tööd parte lasta. (Loomulikult lubade ja muude tingimuste täitmisel.) Lihtsalt jahirelval ei tohi sul (kaasas kandmisel) salv olla relvaga ühendatud.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

DIIO kirjutas:VTL kirjutas:

1) turvalisuse tagamise otstarbel registreeritud tulirelv on ainus, mida sa võid igapäevaselt kaasas kanda ja mis on sul (loodetavasti) käepärast, kui SHTF.


... vaidlen pisut vastu. Üksi seadus ei keela jahirelva igapäevaselt kaasas kanda. Äkki plaanid peale tööd parte lasta. (Loomulikult lubade ja muude tingimuste täitmisel.) Lihtsalt jahirelval ei tohi sul (kaasas kandmisel) salv olla relvaga ühendatud.


Ma kirjutasin sellest kümmekond postitust ülevalpool.
See, mida Sina kirjeldad, on sisuliselt jahirelva EDASITOIMETAMINE ilma vahepealse kasutamise eesmärgita. Kui Sa suudad ära tõestada, et sa tõepoolest lähed iga päev peale tööd otse parte laskma, siis lase käia. Aga väga raske on põhjendada jahirelvaga jalutamist näiteks öises linnas, eriti kui ei ole pardihooaeg.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
DIIO
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:51
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas DIIO »

...öises linnas jahirelva kaasaskandmise põhjendus!? TAHTSIN ja kandsin, sest see pole keelatud. Keelatud on sellise TAHTMISE käigus salve ühendamine relvaga.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas mongol »

DIIO kirjutas:...öises linnas jahirelva kaasaskandmise põhjendus!? TAHTSIN ja kandsin, sest see pole keelatud. Keelatud on sellise TAHTMISE käigus salve ühendamine relvaga.

Head vaidlemist ja protsessimist oma relvaloa tagasisaamisel.
professional retard
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

DIIO kirjutas:...öises linnas jahirelva kaasaskandmise põhjendus!? TAHTSIN ja kandsin, sest see pole keelatud.


Juhin tähelepanu ühele sõnale RelvS §54 lg (1) Relva ja laskemoona edasitoimetamise all mõistetakse käesolevas seaduses relva ja laskemoona endaga kaasaskandmist nende ühest kohast teise toimetamise vajaduse korral ilma relva vahepealse kasutamise eesmärgita. Milline on Sinu vajadus? Lihtsalt "tahtsid, sest see polnud keelatud"?

DIIO kirjutas:Keelatud on sellise TAHTMISE käigus salve ühendamine relvaga.


Keelatud pole mitte ainult "salve ühendamine relvaga", vaid RelvS §55 lg (2) Edasitoimetatav relv peab olema tühjaks laetud ja lahti võetud või pakitud viisil, mis ei võimalda relva kohest kasutuselevõttu.

Siinkohal ei ole tähtis see, kas sa loed Relvaseadusest välja otsese (jahirelva öises linnas kandmise) keelu või mitte. Relva(loa) usaldamine inimesele tähendab üldiselt seda, et selle inimese motiivid ja relvakäsitlemise eesmärgid on selged, läbipaistvad ja teiste kaaskodanike suhtes ohutud.
Ma ei tahaks siin kellelegi mingeid silte panna, aga pärast ühte Lihula lähistel toimunud tragöödiat vaatan ma nende inimeste peale, kes võtavad oma sport- või jahipüssi(d) selga või autosse ja lähevad seejärel öösel linna peale ringi kondama, "sest nad tahavad", oluliselt skeptilisema pilguga.
PS. Ärme nüüd palun tõmba siia võrdusmärki turvalisuse tagamiseks registreeritud püstoli või revolvri kandmisega.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Mis selle vaidluse mõte on? Vaidlus vaidluse pärast?

DIIO kirjutas:mis on sul (loodetavasti) käepärast, kui SHTF.
Kui jahipüss on kotis ja salv pole ühendatud, siis suuremas jaos SHTF olukordades pole sellest enesekaitseks midagi kasu.
affa
Liige
Postitusi: 288
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas affa »

Ma saan Relvaseadusest niimoodi aru, et jahipidamise otstarbeks saab relva registreerida jahitunnistuse olemasolul ja laskespordi otstarbeks laskespordiorganisatsiooni liikmelisust tõestades. Enese ja vara kaitse kasutusotstarbelise relva registreerimiseks piisab taotleja sooviavaldusest. Relval võib olla rohkem kui üks kasutusotstarve. Mis segab enese ja vara kaitse kasutusotstarvet taotlemast?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist