Kuidas käitusid vene sõdurid oma haavatutega?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Ei,minul küll selle vastu midagi ei oleks.Kui mul oleks üks käsigi alles,laseksin ma ennast maha.Ka Hvostovi artikklis kirjutati,et ega nendel samovaridelgi selle vastu midagi ei olnud.Tõesõna,kes siis ikka tahab sedasi elada.Sa ei saa ise midagi teha,terve elu peab hooldaja sind põetama.Sa ei saa isegi peldikus hakkama.Päevad läbi vedeled voodis.Selline elu on rõõmutu ja üksluine.

Hugo
Ma tõesti usun., et Hitler poleks eales oma sõduritega nii käitunud. Mehed oleksid saanud medali ja pensioni, kuid venelased............
Miks sa nii arvad.Võibolla oleks ka mehed tapetud kui elamiskõlbmatu element.Hitler ajas ju oma jama,et tugevam jääb elus ellu.Ta oli ju vaimustatud nõrga elemendi hävitamisest.Tõenäoline,et ka "kohvrid"oleks oma lõpu leidnud kusagil metsas või ahjus.Vaata,nende kohvrite ülalpidamine maksab ju riigiraha.Hoopis leidlikum lahendus oleks nendest vabaneda.Pole inimest,pole probleemi :wink:

Hugo

Ja Sina kaitsed õigustad neid ja väidad, et Hitler oli suurim kurjus maailmas mõtle natuke Dietrich, kas ta ikka oli.
Miks sa arvad,et selle käsu andis üldse Stalin.Ehk oli see nt Beria?Õnneks me ei näinud,mida Hitler nende õnnetutega teinud oleks.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Eh estoloog
Mina kes ma 12 aastat vene keele tunnis käind pole kahjuks sellest siiani aru saama hakanud. :oops:
Aga jutt huvitaks ikka
Pisipalve kui sul hirmsasti aega üle on, äkki tõlgid miski lõigu.
Või on inglise keeles ka miskit seda mõistaks isegi
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

To hugo1:
Andrei Hvostov'i artikkel: http://www.ekspress.ee/Arhiiv/2000/18/Aosa/Kuum9.html
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Tsitaat artiklist
Ameerika admiral Ernest J. King väljendas kord Stalini kuuldes kiitust Punaarmee sõdurite kangelaslikkusele. "See peab olema väga julge mees, kes ei taha olla Punaarmees kangelane," märkinud Stalin selle peale.

:lol: Krdi hea killuke
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Mäng käib mõlemasse väravasse ... :lol:

Kõrvalt on harva siia sattudes päris põnev lugeda ...

Iseenesest on kõigil õigus:
Igal ühel on õigus oma arvamusele ja mina kasutan seda õigust.
Nii kirjutas Dietrich - müts maha :roll:

Samas jääb mulje, et vestluskaaslased pole just päris samast kaalukategooriast: mitte kõik ei tunne demagoogia ja propaganda jne kasutamise võtteid ühevõrra ... :oops: Kahju, oleks veelgi huvitavam.

Tegelikult soovitaksin Teil kogu see energia millegi asjalikuma käsitlemisse suunata, kuid otsus jääb teie teha.

Lugupidamisega
õpetaja
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hulk isiklikku kirjavahetust ära kustutatud. Teemasse mittekuuluvaid poste on veel, aga kõiki lihtsalt ei viitsi kustutada.

See ei käi aga mitte Õpetaja viimase postituse kohta, mis on siia meelega jäetud - oma Õpetliku lõppsõna pärast :wink:

Aga lühidalt - hoidke teemat, või see läheb lukku... :evil:
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

raudrist Postitatud: 25 Sept 2005 2:28 pm
Suure tõenäosusega tapeti haavatud mitte oma otseste relvavendade käe läbi, vaid spetsiaalse NKVD mõrvaüksuse poolt.
No sama hästi võiks ju väita, et "Suure tõenäosusega tapeti haavatud mitte oma otseste relvavendade käe läbi, vaid spetsiaalse SS-i mõrvaüksuse poolt."
Kas keegi oskab tuua mõne detaili tõestuseks teema algataja poolt äratoodud väitele? Peale G. Reinvalla sõnade, ma mõtlen! Igaüks võib oma memuaarides väita mida tahes (sõnavabadus!), olgu ta pealegi kasvõi tulevane EEL kirikuõpetaja. :)
toomas tyrk Postitatud: 29 Sept 2005 4:04 pm
Teemasse mittekuuluvaid poste on veel, aga kõiki lihtsalt ei viitsi kustutada.
Ma ütleksin, et teemasse Kuidas käitusid vene sõdurid oma haavatutega? kuuluvaid poste on siin üsna vähe, peaaegu polegi... :cry:
Hohenstaufen
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 20 Okt, 2005 11:01
Kontakt:

Postitus Postitas Hohenstaufen »

Mina usun küll selle veterani juttu.Sellisteks tegudeks olid võimelised ainult punaarmeelased.Sakslased püüdsid haavatud ikka välja tuua.Omade surnukspiinamine ei tulnud sakslaste puhul kõne allagi.ma olen lugenud,et kõige metsikumad olid need partisanid,rindevõitlejad nii julmad ei olnud.Aga 1944.aasta teatavasti kubises vene diversantidest...
Sieg Heil!
Mu isamaa,mu õnn ja rõõm...
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

keskustelu keskelt
Troll sõnas:
Vovoh! Lõpuks ometi tulid oma igatsustega lagedale! Soovid Eestisse samasugust seadust nagu mõnes Euroopa riigis, kus IIMaailmasõjas hukkunud juutide arvus kahtlemine(!) on kriminaalselt karistatav!? Õnneks me veel nii kaugel ei ole.
Oi bljääd, kas juba ongi selliste seadustega lagedale tuldud?
Täitsa p....s :evil:
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

::
Siiani on mul silme ees üks õde, kes oli alasti ja suurest valust käed rinna vastu vajutanud, nii te sõrmejäljed olid tugevalt näha.


Dietrich: Mida juttu?See pole võimalik.Inimese nahk on nii elastne,et taastab peagi oma endise kuju.
---------------------------------------------

Enam kui selge et mees ei pidanud silmas sôrme kapillaarmustrit,vaid verevalumit.[/b][/quote]
gamajun
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Jaan, 2005 10:57
Kontakt:

Postitus Postitas gamajun »

Dietrich kirjutas:Venemaal viidi samovarid metsa ja lasti nad maha.
5 +

Pole ammu nii palju naerda saanud :D
Jätka samas vaimus, mõni ike usub ka :shock:
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Pole ammu nii palju naerda saanud
Jätka samas vaimus, mõni ike usub ka
Hari meid ja räägi mis neist siis Sinu teada sai :?: Kuhugi nad ju kadusid. Mina küll ei imestaks, kui Stalin sellise korralduse andis, et invaliidid tappa. Kuulub ju ütlus pole inimest, pole probleemi talle.
Pealegi oli N-Liit vist ainus riik II maailmasõja ajal, kes karistas oma sõdureid vangilangemise eest. Miks pidi Stalin hoolima siis invaliididest :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas pagan »

Olla ka peale teist ilmasõda olnud Vene suurlinnades kerjamas palju sõjaveterane kes ilmasõjas jäsemeid kaotanud.
Õnnetumaid neist, kellel oli mitu jäset amputeeritud, olla kutsutud küüniliselt samovarideks - kere ja "kraan".
Stalin olla mingi hetk enne 10-dat võidupüha need samovarid kõik linnast kloostritesse ja laagritesse minema küüditanud, et ei riivaks helge kommunismi ehitamise juures silma.
Googeldades vene keeles kirillitsas "Stalini samovarid" peaks mingeid viiteid tulema.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Svejk »

pagan kirjutas: Stalin olla mingi hetk enne 10-dat võidupüha need samovarid kõik linnast kloostritesse ja laagritesse minema küüditanud, et ei riivaks helge kommunismi ehitamise juures silma.
Enimat, mida seltsimees staalin oleks selles plaanis teha saanud, oli "mingi hetk" enne 8-dat "võidupüha" (..... enne kolmandat, sest tema ajal neid rohkem ei peetud)
Probleem "seltsimees staalini samovarid" lahendati tegelikult "suure juhi ja õpetaja" 70 daks juubeliks
Paraadide pidamisega punasega märgitud päeval alustati päriselt alles Breku ajal:
Однако пышное празднование Дня Победы продолжалось всего лишь на протяжении трех лет. Начиная с 1948 года в разрушенной фашистками войсками стране власти посчитали нужным поставить на первое место восстановление городов, заводов, дорог, учебных заведений и сельского хозяйства. Выделять из бюджета немалые средства для пышного празднования важнейшего исторического события и предоставлять дополнительный выходной день рабочим отказались.

Свою лепту в возвращение Дня Победы внес Л. И. Брежнев — в 1965 году, в двадцатилетний юбилей Великой Победы, в календаре СССР 9 Мая снова окрасился в красный цвет
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2679
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas wk2 »

Svejk kirjutas:
pagan kirjutas: Stalin olla mingi hetk enne 10-dat võidupüha need samovarid kõik linnast kloostritesse ja laagritesse minema küüditanud, et ei riivaks helge kommunismi ehitamise juures silma.
Enimat, mida seltsimees staalin oleks selles plaanis teha saanud, oli "mingi hetk" enne 8-dat "võidupüha" (..... enne kolmandat, sest tema ajal neid rohkem ei peetud)
https://www.youtube.com/watch?v=UGejSxHbJN8
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist