Teema kiivri restaureerijatele!

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Sellest töödeldud fotost on siin foorumiski juttu olnud, aga see ju ei tähenda, et selliseid kiivreid üldse polnud.
On, on, muidugi on. :lol: :lol: :lol:
Ma olen näinud ka kiivreid millistele on igasugu huvitavaid asju omakäeliselt peale joonistatud olnud. Haakriste, viisnurki ja igasugumasi muid sümboleid. Isegi ühte Miki-hiirega mäletan olevat näinud. :lol: :lol:
Isegi tegin ühe sellise sini-must-valge märgistusega lapsepõlves ja siis sõitsin igavene uhkelt sellega jalgratta seljas ringi. Nii, et oli ikka jah olemas. Muidugi oli.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

hillart kirjutas:
Sellest töödeldud fotost on siin foorumiski juttu olnud, aga see ju ei tähenda, et selliseid kiivreid üldse polnud.


Isegi tegin ühe sellise sini-must-valge märgistusega lapsepõlves ja siis sõitsin igavene uhkelt sellega jalgratta seljas ringi. Nii, et oli ikka jah olemas. Muidugi oli.
Asjatu iroonia minu meelest.
Fakt on see, et sinimustvalge kilbiga kiivrid olid meie meeste poolt ka II ms ajal kasutusel ja mina viitasin lihtsalt sellele, et võltsitud foto, mis tõesti olemas on, seda asjaolu kuidagi ei välista (isegi siis, kui me konkreetseid näiteid selliste kiivrite kandmisest tuua ei oskaks).
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Mulle aga tundub, et siin on küsija suu pihta mitte isegi löödud, vaid talle vastu hambaid pandud :D. Küsimus oli: "Mul oleks vaja pilti kus on nähe millised markeeringud on siis eesti leegioni kiivri peal... ". Mingitest sini-must-valgetest dekaalidest ei olnud ju üldse juttu. Kui küsijat huvitab 20-s Eesti SS diviis, siis aitab väga hästi youtube.com, kus igasugu Narva rinde filmilõike ülal. Otsinguks siis "Deutsche Wochenschau", "Narwa Front" või midagi muud sellist. Samuti võiks sirvida neid Laari fotoraamatuid. Kiivreid oli igasuguseid. Kuulduste järgi olid parimad need, mida tuuniti ise rindeolukorras vastasele võimalikult nähtamatuks. Dekaale nähtavasti tõesti ükski rindemees eriti ei armastanud, pigem mäkerdati need kas värvi või poriga kokku.
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

Ma ei näe küll, et keegi oleks rusikaga keskit löönu. Pori ja kamuflaaž es haaku markeeringutega :)
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväega ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased punaarmees ja "Lend-Lease" temaatika). Otsin Eestis valmistatud metallist saksa pealuud ja kulli mütsile.
markowich
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Jaan, 2005 18:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas markowich »

Leidsin Saksa kiivri http://tinypic.com/view.php?pic=6jh660&s=5 ja seest http://tinypic.com/view.php?pic=2zpjhqc&s=5 leidsin ka sellise asja, ilmselt vene katelok? http://tinypic.com/view.php?pic=312v8dg&s=5 Siit ka küsimus, et kui ma oblikhappesse lasen, kas see mitte sisu hoopsiki ära ei riku?
www.herbalize.ee Avardage meeli iidsete ja müstiliste taimede abil!
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas desert eagle »

Oblikaga sa seda ära küll ei riku.Kindlasti tuleb pärast asi konserveerida muidu ei ole üldse mõtet puhastada.See mida sa vene katelokiks pead on hoopis saksa hobuvankri määrde topsik.Kiivrilt peaks sealt rooste alt värvi välja tulema küll.Võimalik et isegi dekaal.
markowich
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Jaan, 2005 18:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas markowich »

Aitäh asjaliku info eest! Nüüd teine küsimus oleks, kuidas ma kiivri konserveerin peale puhastamist?
www.herbalize.ee Avardage meeli iidsete ja müstiliste taimede abil!
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas desert eagle »

Kõige parem varjant on parafiniga või siis vaseliiniga.Parafiniga konserveerimine on vähe keerulisem.Õliga ei soovita konserveerida kuna eesmärk on säilitada originaal värvi.Õli seistes ajapikku imab ennast värvi ja metalli vahele ja hakkab vikselt värvitükke lahti ajama kiivri küljest.
Lomp
Uudistaja
Postitusi: 26
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Lomp »

Tere,
ei hakka uut teemat tegema. Nimelt on üks vana saksa kiiver, mis tahaks liguneda oblikhappes. Siit mu küsimus, kust kohast Tallinnast keegi seda viimati ostis? Olen käinud ehituspoodides ja aiapoodides, ning tegin tiiru ka seal baltijaama lähedal, vist oli kopli tänaval ja otsisin varem reklaamitud mesinduspoodi, kuid kahjuks ei hakanud silma seal ühtegi sellist poodi. Kiivrit tahaks leotada juba tuleval nädalavahetusel, seega igasugused vihjed teretulnud.
sannaman
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 17 Juun, 2008 7:50
Asukoht: EU
Kontakt:

Postitus Postitas sannaman »

Tere. Küsiks oblikaga mässanud meestelt. Pole kordagi oblikas midagi leotanud ja pole tahtmist asju p....e ka keerata. Kui tahaksin neid oblikas leotada, kas sisu peaks ennem eemaldama või läheb koos kogu sisuga oblikasse??? :shock:

Pilt
Pilt
"(●̪●)"
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Venemaa mehed lasevad kogu täiega keedusest läbi, oblikas teeb naha nagu uueks.
Гив Ми Мани
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Kiivri hooldus.

Postitus Postitas ivanorav »

Jöuluvana töi Ivan-le Nöukogude kiivri (Ssh 60), aga probleemiks on kole hallituse hais ja voodri nahk on ka kövaks kuivanud.
Kuidas saaks haisust lahti ja naha pehmeks?
sannaman
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 17 Juun, 2008 7:50
Asukoht: EU
Kontakt:

Postitus Postitas sannaman »

Kiivri reustaureerimise teemas sai õhku paisatud küsimus saksa kiivrite puhastamisest. Kas koos voodriga oblikasse uputada või ilma. Vastuse sain sellise:
gnadenlose kirjutas:Venemaa mehed lasevad kogu täiega keedusest läbi, oblikas teeb naha nagu uueks.

Ise ei julenud katsetama hakata. Niiet krt. seda teab.... :dont_know:
"(●̪●)"
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Postitus Postitas Plönn »

:evil: Vot selle nahka siin kõik nüüd läkski, et mitte keegi noorsandi õigeaegselt dekaali suhtes valvsusele ei manitsenud.
Mina oma debüüdi tegin ikka nt kordi peale siinsete vihjete ja õpetuste läbilugemist. Ja väidan, dekaali säilitada kogu happeprotseduuri vältel on imelihtne ning garanteeritud, kui... Kogu dekaalikoht, peale esmast lühiajalist hapendamist kus ta maksimaalselt juba end paljastab, määrida kokkuu mõne paksema tavoti, rasva, autopuhastuskeemia,vms määrdega.
Obliku pistelisel puhastamisel ja mehhaanilisel poti nühkimisel operatsiooni käigus, lihtsalt kõrgendatud tähelepanu hoida kokkumääritud dekaalil !
Ja kõik . Hiljem värskema jume andmisel ning edasise söövituse ellimineerimiseks pott lõpetuseks parafineerida . Kombes :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist