Sõjaväeteenistuse koha kaugus kodust-kalkulaator

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Sõjaväeteenistuse koha kaugus kodust-kalkulaator

Postitus Postitas kalleb »

Utsebka Novotserkasskis -5 kuud
Rostov, RS 39.7139 47.2364
Kilometers: 1594.35

Kaliningradi raketidivisjon-7 kuud
Kaliningrad, RS 20.5000 54.7100
Kilometers: 545.27

Gussevi raketidivisjon 5 kuud
Gusev, RS 22.1997 54.5922
Kilometers: 508.17

Kapustin -Jar polügoonil 3kuud
Kapustin Jar RS 48.4833 50.0500
Kilometers: 1765.66

Sovetsk -raketibrigaad 4 kuud
Sovetsk, RS 21.8819 55.0714
Kilometers: 467.56

kasutasin kalkulaatorit lehelt

http://www.mapcrow.info/
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kas keegi peale minu tegeles veel kuidagi teenitud ja veel teenimata aja nn "teisendamisega" Et kuidagigi kujutada endale ette seda tohutut sekundite-minutite-tundide-päevade-nädalate-kuude hulka.


Tallinnast Kaliningradi on umbes 700 km.
Ma siis teisendasin aegajalt päevi kilomeetriteks: 2 a on ju kah nats üle 700 päeva. St 1päev- üks kilomeeter Tallinnast armeesigala poole.

Mäletan, kuidas olin virtuaalselt Märjamaa kandis 70 päeva.....ja Pärnut mäletan. 127 km. See tähendas 4 kuud teenistust. Isegi Eesti-Läti piiriületamist mäletan ...
Kunagi olin kõndinud jalgsi Pärnust Riiga. Nii et sedapidi oskasin päevkilomeetreid ette kujutada kuni 310 kilomeetrini.
Sealt edasi läks asi häguseks, sest ma ei teadnud kaugusi.

Aga siis mõnikord mööda teed kõndides võtsin seilmapaistva maamärgi..puu, posti vms ja lugesin sealt siis äraateenitud kuude arvu. Ja tõmbasin kannaga kruusa sisse joone...ja siis kõndisin, kuni 24 sammu täis sai....ja vaatasin neid kuradi jooni ja mõtlesin elu üle järele.

Ja siis oli pisike kalender, kuhu naised teatud päevadel riste tõmbasid.....sealt sai nädalaid žiletiga välja lõigatud...ja auke vaadatud.

Ja siis oli mul igapühapäevane traditsioon, et ajasin nõelale lõnga taha ja nõelusin kinni ema saadetud villased sokid. Sokkide nõelumine tähendas, et nüüd on jell üks äraneetud nädal nendest 104-st äraneetud nädalast taas selja taga.
Algselt olid sokid hallid. Aga parandamislõnga lasin saata oranži...võibarvata, mis värvi sokid lõpuks olid. Vaid sääreosa oli hall :)
olef
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Dets, 2009 19:49
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas olef »

Samara (Kuiböshev)...43-я учебная МСД Куйбышев
täpsemalt: Krjaz-rembat ja Tshernoretshje-komandeeringud erinevates väeosades üle poole ajast.
Samara, RS 50.1500 53.2000
Kilometers: 1699.25
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Postitus Postitas dude »

Te herr Männart tegelesite ikka väga tõsiselt ajaarvamisega. :D Usun, et kui Te selle 24 juti kruusa vedasite, siis võis olla miskipärast üsna teistsugune tunne, kindlasti mitte selline kui teenistuse alguses ette kujutada, et kui see ükskord läbi on, vot siis on alles elu...
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Mina tegelesin ajaviiteks protsendiarvutusega. Et mitu prossu teenitud on sest kannatuste rajast. Eks iga mõttetegevus oli hea mis kodu kasvõi virtuaalselt lähemale tõi...et mitte lolliks minna. Ja kõige piinavam oli päris viimane ots........et juba nagu ühe jalaga minelkul, a ikka........metsikult suitsu, und ei ole jne. Noorena vähemasti ööd möödusid hetkega......vaevalt said pea padjale kui juba, oh taivas ja õnnetus, oli hommik käes! A enne demblit.......prrr, kl aeg venis...uskumatult aeglaselt!
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1238
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kõige jõledam oli alguses, kui olin väeosas ja siis tuli seista tumbotshka peal (olla päevnik).
Kui mitte midagi peale peastarvutamise teha polnudki. Otse üle koridori oli kell. Ja vaatad, kuis sekundiosiuti loivab....ja saad aru, et teenitud on kümme ja pool päeva, st 15 120 minutit....ja see tähendab, et teenida on veel mitte enam 1 052 640 vaid ainult 1 037 520 minutit.

Ega teagi, mis oli masendavam.
Kas see, et nii palju minuteid veel alles oli või hoopis see, et üks enam-vähem täie aruga inimene seesuguste asjadega tegeles.......
:wall:
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Tuttav tunne...........seisad, vahid kella..........ja uskumatu kui aeglaselt see osuti ikka suutis liikuda. Selline tunne et paigal seisab, rajakas. Ses mõttes oli kuskil karauulis parem.......et loivasid suure ringi, sammusid tasakesi...et ikka pikem lõik elust mööda voolaks. Vähemasti ei pidanud tattaeglast osutit vahtima. Ilmselt läbiv joon me kõigi teenistuses oli......OOTUS.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Postitus Postitas tuuba »

motopehhota polgu orkester 20 okt 1985 -7.detsember 1987 Lõuna-Kasahstan Otar (kvardeisk)
Keila, EN 24.4131
59.3036
Otar, KZ 75.2139
43.5342
Miles: 2367.69
Kilometers: 3810.32
Bearing: SE

omamoodi lõbus aeg oli--kroonu minnes oskasin pisut klaverit ,kitarri ja tuubat mängida, sealt tulles olin omandanud ka saksi, baritoni, trombooni ja ühteist-veelgi:)
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Postitus Postitas dude »

Küsimus heale foorumlasele Tuuba: miks nii kaua üle olid (kahe aasta ma mõtlen)?

Sedusega võis vist isegi kinni hoida kuni 30. juuni ja 31. detsembrini, aga selleks pidid vist ikka ka vastavad ´´teened´´ olema... :D
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Üle kahe aasta teenimine polnud mingi erand, ka meil lasid demblid kuu-poolteist üle aja, kuniks väeosa Kapjarõist detsembri keskel tagasi jõudis.
Antud juhul lugupeetud kaasfoorumlase tuubaga juhtunu polnud midagi erakordset, isegi läksin esimesel oktoobril ja panin KPP ukse viimast korda väljaspoolt kinni esimesel novembril. Iseasi, palju seda viimast üleläinud kuud sõjaväeks saab nimetada, ilmselt pekstigi meid selleks minema, et ülejäänute moraalist midagigi järele jääks. Sest kummalisel kombel oli meite priisõv kuskil 75% roodu koosseisust. Aga jah, üks meelisähvardus oli küll "31 dekabrja posle vetšernii proverki". Mida meie väeosas muideks ka kahe seltsimehe puhul kohandati. Aga tegu oli ka eriti "hinnalise" kaadriga... :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Postitus Postitas traatjalg »

Ainult tagasihoidlikud 3889 km.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

no kellel suurem number on ,ilmselt mõnel Kuubal viibinud isikul 8)
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Või siis mereväes mõne dalnii pohhoodi kaasateinul... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

See 31 posle obeda.........karm ähvardus oli. Meilgi mõne puhul ellu viidi. Vaesed mehed olid ikka nagu zombid........et lihtsalt OOTAD. tUNDUB ET MIS SEE ON, A KARM KARISTUS.........ei taha mõeldagi et enda teenistuse lõpp oleks selline olnud. Ptüi, kurat....hullumajja oleks vist võinud sattuda sellise asja peale.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Postitus Postitas tuuba »

Teenisin Kesk-Aasia (sredne-aziatskoe) sõjaväeringkonna õppediviisis nn.püsielanikuna( postojanka) .
Polgu orkester allus otseselt staabiülemale, kes oli meil 1.55 kasvuga kirgiis. Kuna tema IQ oli võrdne ta saapanumbriga, siis oli orkester tema "lemmik".

Ja veel--kuna orkester oli ka polgustaabi komandadirühmaks, siis olid kursuste vahelisel ajal meie hooleks ka polgu KPPde valve mehitamine.

Lisaks olin viimased 8 kuud teenistusest staabi komandandiks, seega põhjuseid oli palju minu ( ja mitte ainult minu) hilisel demopil:)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline