Tankid soos

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Kasutaja avatar
kribu
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 07 Mai, 2010 14:40
Kontakt:

Tankid soos

Postitus Postitas kribu »

Tänases Võsareporteris rääkis üks vanatehnika huviline seda, kuidas tema nägi 11-aastaselt aastal 1944 taganemist ning väitis, et tema teab kindlasti kus sõjaajal terve kobar tanke järve sõidutati ja see koht olevat täpselt teada.

Saadet saab vaadata siin: http://kanal2.ee/vaatasaateid/Vosareporter?videoid=3257

Pange 22:17 sealt algab jutt peale.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Nendest kobaratest on enne juba juttu olnud:
kapral kirjutas:äge lugu.mina olen kuulnud jutte,et 1949 aasta sõjasuvel uputati ahja järve lausa kümmneid saksa tanke.
:mrgreen:
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas pikk88 »

plekkpea kirjutas:Nendest kobaratest on enne juba juttu olnud:
kapral kirjutas:äge lugu.mina olen kuulnud jutte,et 1949 aasta sõjasuvel uputati ahja järve lausa kümmneid saksa tanke.
:mrgreen:
Huvitav kas nad uputati siis ilusasti virna pandult või pilluti suvaliselt mööda järvepõhja laiali?
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Leidsin sama asja http://www.reporter.ee/2011/06/14/vosar ... odu-tanke/
Kuid siiski selle mehe sõnu võib võtta veidi tõsisemalt. Vana paistab ju mitte tavapärane tühikargaja olevat. Mind igaljuhul huvitab see osa. No kui pole viite tanki, äkki siis on vähemalt ükski. Keegi tunneb kindlasti selle koha ära ja kena oleks kui annaksite teada kasvõi PS-i teel. Võiks ju asja kontrollima minna.
Muideks lahe foorum on see :)
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

.

Postitus Postitas pahkel73 »

keegi vihjas et käidud seal juba kohapeal uurimas kuid ei midagi.ei osatud täpset kohta näidata .võta sa näpust kas külajuttudel ka tõepõhi all.
Kasutaja avatar
kribu
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 07 Mai, 2010 14:40
Kontakt:

Postitus Postitas kribu »

Too mees saates ütles ka, et kes tahab see võtku temaga Võsareporteri kaudu ühendust ja tulgu oma tehnikaga kohale. Näitab koha kätte ära ja läheb väljatõstmiseks. Ei tea kas see kõik tõele ka vastab või on lihtsalt külajutt aga samas kui ise on oma silmaga näinud...
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Re: .

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

pahkel73 kirjutas:keegi vihjas et käidud seal juba kohapeal uurimas kuid ei midagi.ei osatud täpset kohta näidata .võta sa näpust kas külajuttudel ka tõepõhi all.
Kohapeal on seal aegadejooksul palju käidud.... ainus asi on, et isegi TANGE pole leitud :lol:
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Postitus Postitas Kiblok »

Aga see pole veel kõik....

Vana teadvat veel kahe kiriku asukohta,mis asuvad ÜHES soodis.

Väike meenutus Tartu ATP-e aegadest.
karrvik
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Kulla mehed, IGAS jäerves on Tiiger, suuremates isegi nii 2-3. No ok, Peipsis ja Võrtsus vast tiba rohkem. Ja huvitaval kombel neil KÕIGIL x aasta eest olid tornid veepinna kohal kus sai peal kolamas käia jne, jne...
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
grahv
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:05
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas grahv »

Meie oma loomingulise kollektiiviga oleme jõudnud järeldusele, et suur saksamaa oma transpordi kulude vähendamiseks ehitaski eesti soodesse mitmeid tankitehaseid. Nii kui ahjusoe tank liinilt tuli siis vupsti üle ääre laukasse jahtuma läks. Koeru vanasõnagi ju ütleb, et ühtki suppi ei sööda nii kuumalt kui teda keedetakse. Sama ka tankidega ja rabavesi ju sobis jahutamiseks ideaalselt - seal ju säilib absoluutselt kõik. Ühte sellist tehast ma isegi tean (olen suisa näinud) aga sellele on kahjuks kole fashistlik needus peale manatud ja ma pole kindel, et ma julgen sellest siin pajatada enne kui ma pole Vigala Sassi, Vormsi Ennu või Igor Volkega ühendust võtnud. Julgenatele võin ma sellest muidugi pajatada kunagi täiskuu ööl, kolme valla piiril, nelja tee ristil. Ja seda ka juhul kui kuulajal on kaasas tosin musta kassi ja pudel nõgese shampooni.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Ei noh, tankid tankideks aga ühes soos kaks kirikut...
See on juba tase.
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

PEALE PIKEMAT JOOMATUURI TULEB ÄKKI MIDAGI VEEL MEELDE!! :write:
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Eks nende tankilegendidega kipub nii olema, et keegi nt. 44. aastal tõepoolest nägi, kuidas kuskil järves (pool)uppunud tank vedeles. Tuli sama kohta jupp aega hiljem vaatama, oli ainult suur mudane auk alles. Ja tegi lihtsa järelduse, et näe, tank päris sisse vajunud ja ära uppunud. See, et vahepeal käis sündmuskohal kamp sõdureid jämedate trosside ja ühe-kahe tankiga, kes uppunud tehnika kiiresti ja suurema kärata välja tõmbasid ja ära vedasid, ei tulnud külamehele ehk pähegi. Tol ajal mingist tanki väljatirimisest meediasündmust ei tehtud ja ühe sellise suhteliselt "värskelt" uppunud soomuseluka väljatõmbamine ja äravedaminegi on ehk kõigest poole tunni töö, kui selleks vajalik tehnika võtta on.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
JS
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan, 2005 14:45
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas JS »

Olles hr. Heino Prostiga isiklikult tuttav ja lausa pea-aegu naaber, võin öelda et tegemist pole tähelepanu puuduse all kannatava vanahärraga. Võttes arvesse tema poolt kogutud ja taastatud vanemat põllutehnikat on ta küllaltki arvestatav kuid omapärane isiksus.
Seda sõjatehnika järves vedelemise juttu on ta ka mulle rääkinud. Mina aga kui parandamatu kahtleja, hakkasin kohe mõtlema järgmiste küsimuste peale. Mis põhjustel need tankid sinna üldse sattusid ja veel koos meeskonnaga. Elva lähedal oli 44.ndal tõesti madinat, aga suvel. Nii,et läbi jää vajumise versioon jääb ära. Jääb see järv (tean täpselt kus see asub) ka lahingutegevuse piirkonnast eemale (Tamsa lahingut mõtlen) Ümberringi on seal küllaltki pehme ja metsaga kaetud maastik. Nii et küsimusi rohkem kui vastuseid.
Aga head uurimist Teile.
Jaanus.
Fenrir
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Jaan, 2010 20:00
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tankid soos

Postitus Postitas Fenrir »

Seal järves kuuldavasti midagi tõesti on. PSi teel võin asukoha anda.
15 aastane fanaatik
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist