M14 TP2 teemast Küsi kaitseministrilt!

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Re: M14 TP2 teemast Küsi kaitseministrilt!

Postitus Postitas Wots »

Juhani Putkinen kirjutas:Väga hea küsimus ja eriti tähtsalt erialalt.

Minu arvates heas korras M14 hea optikaga ja muidugi ka hea optika kinnitusega käib küll jao täpsuslaskurile. Õige snaiprirelv see aga pole.

Minu isiklik arvamus on, et õige snaiprirelv on näiteks Sako TRG kaliibriga .338 Lapua Magnum.

Nii täpsuslaskur kui ka snaiper vajavad pidevalt harjutamist. Kui on viimaks lasknud näiteks kuus aastat tagasi, see on täielik jama.

Mul endal on ka optilise sihikuga vintpüss. Ma pole mingi täpsuslaskur veel vähem snaiper, aga ma harjutan ikka ka selle püssiga kindlasti igal aastal. Olen harjutanud ka sellel aastal ja päris rahuldavate tulemustega.
Nagu ajateenistuses kui ka 2 järgneval kordusõppusel oli peamine probleem olematu kvaliteediga täpsuspüssid(M14 TP1/2). M14 isenesest on kvaliteetne kuid täpsuspüssiks ümberehitamise käigus lisatud detailid rikkusid kompoti ära. Mistõttu X päeval lendaks optika seljakotti ja tegevus toimuks raudsihikutega(kuna tehase lahendus siis töökindel).

Selles teemas on vist piisavalt probleemide üksikasju lahti kirjutatud ja ma siinkohal copy-paste teha ei tahaks.

Kaitseliiduga plaanis liituda sügisel kõigi eelduste kohaselt. Hetkel ma ei tea millega Männiku malev tegeleb ja mis erialad seal on.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: M14 TP2 teemast Küsi kaitseministrilt!

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Männiku malevat pole olemas.

"Männikul" aga asub nii Kaitseliidu Harju malev kui ka Kaitseliidu Tallinna maleva Nõmme "malevkond".

Võta nendega ühendust ja uuri ise millise malevaga tasub liituda. Kui päris snaipriks tahad saada, siis on veel rohkem võimalusi kui ainult need kaks malevat.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Re: M14 TP2 teemast Küsi kaitseministrilt!

Postitus Postitas Wots »

Juhani Putkinen kirjutas:Männiku malevat pole olemas.

"Männikul" aga asub nii Kaitseliidu Harju malev kui ka Kaitseliidu Tallinna maleva Nõmme "malevkond".

Võta nendega ühendust ja uuri ise millise malevaga tasub liituda. Kui päris snaipriks tahad saada, siis on veel rohkem võimalusi kui ainult need kaks malevat.
Vabandust. Männiku malevkond on hoopis tõesti.

Ei taha snaipriks saada.


Olen ise mõelnud pioneeri KL eriala peale kuid see vist rohkem EKV teema?

Interneti järgi ma ei suuda leida täpseid erialasid , mida KL pakub. Üldsõnaliselt ainult.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M14 TP2 teemast Küsi kaitseministrilt!

Postitus Postitas Leo »

Wots kirjutas:Kas ajaga on midagi paremaks läinud või ikka mängitakse lolli ning kasutatakse "täpsuspüsse" mille kasutegur on võrdne tavaliste raudsihikutega AK4 , M14 jms + binokkel ?
Põhimõtteliselt ei ole midagi olulist muutunud.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: M14 TP2 teemast Küsi kaitseministrilt!

Postitus Postitas alari »

Wots kirjutas:Interneti järgi ma ei suuda leida täpseid erialasid , mida KL pakub. Üldsõnaliselt ainult.
Põhimõtteliselt kõike pakutakse, mida leidub tavalises jalaväepataljonis - jalavägi ja veidi toetust. Pataljonis on ka pioneerirühm olemas. Tuleb arvetada, et igas malevas ei ole olemas kõik erialarühmad, vaid mõni rühm on näiteks mitme maleva peale. Nii, et enne liitumist tasub uurida neid asju ning vajadusel saab peale liitumist ka malevat vahetada.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M14 TP2 teemast Küsi kaitseministrilt!

Postitus Postitas Markko »

Tallinna Ida kompanii baasil peaks ka suur pioneeri allüksuse konsentratsioon olema
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist