TERRORISM JA TERRORISTID......

kas oma maa vabaduse eest södiv inimene on terrorist ?

jah,ta on terrorist
4
8%
ei,ta on partisan.
49
92%
 
Hääli kokku: 53

Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Toomas Tyrk kirjutas:

Seega lühikokkuvõttena - terrorist on võitleja, kes ei kanna oma ülesande täitmisel oma sõjaväe vormi.

II MS ajal võrdsustas Inglise peaminister või USA president Prantsuse vastupanuvõitlejad kombatantidega (ehk kellele laieneksid Genfi konventsioon). Sakslaste jaoks olid need tsiviilriietes vastupanuvõitlejad ikkagi terroristid ja nii neid ka koheldi. Tugevalmal on õigus ja tõde on suhteline.

Terrorismi defineerimise osas ei ole senini jõutud ühesele arvamusele ka ÜRO-s.

Terrorist on minu meelest see, kes ei suuda ära tõestada, et ta on siss :)
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

kaur3 kirjutas: Terrorist on minu meelest see, kes ei suuda ära tõestada, et ta on siss :)
:lol: Terrorist on hoopis terrorismi pooldaja, terroriakti teostaja. .. :arrow:
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

ma siin lisaks ka oma definitsioonid. eks paista paljudega teie omadest need kokku sobivad.

1) Terrorist - üritab saavutada poliitiliste nõudmiste täitumist kasutades terrorit tsiviilelanikkonna vastu.
2) Vabadusvõitleja - tsiviilalgatuslik relvastatud vastupanu okupatsioonile, olemasolevale valitsusele. tegutseb võimuesindajate vastu, omal territooriumil.
3) Partisan/siss - organiseeritud juhtimisega relvastatud vastupanu okupatsioonile, olemasolevale valitsusele, vaenlase tagalas. tegutseb võimuesindajate vastu ka väljaspool oma territooriumi.

siit on siis tuletatavad ka üleminekud. kui vabadusvõitlejad organiseeruvad ja planeerivad operatsioone ka väljaspool oma territooriumi, siis on nad juba pigem sissid. kui nad suunavad oma rünnakud tsiviilelanikkonna vastu, siis terroristid.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

to TYRK :

sinu jutt,kahjuks,on veidi vaieldav.sa kirjutasid,et kui märgid,mida kannavad sissid,on kodukootud ja tunnustamata,siis on nad terroristid.
see ei ole küll nii,vöin kohe vastu sulle küsida,et kas meie koolipoisid,kes Vabadussöjas osalesid,igaühel seljas teab mis riietus,olid siis terroristid.Kas ltn.Kuperjanov,kes oma partsianidega mötlesid oma kuulsa märgi välja,on ka siis tegelikult terroristid.? Kas metsavennad ka ?
kas nad köik on siis terroristid,kes oma maa vabaduse eest vöitlevad,kes ründavad okupeeriva riigi vägesi, on siis terroristid,kuna nad ei kanna ühtset vormi....?
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Mõtlesin siin öösel ja süda hakkas oma eilse loo pärast valutama. Kes ei ole lugenud, siis juttu oli metsavenna poolt okupeeritud Toompea õhkimisest :) Võtan oma väetiseteemalise pommijutu tagasi. Ssoovitan hoopis leebemat pommi. Metsavennad peaksid kasutama rohkem e-pomme. Iga okupandi väeosa väravas peab paukuma üks korralik e-pomm :)

http://science.howstuffworks.com/e-bomb.htm
http://www.milnet.com/e-bomb.htm

Tähtis ei ole mitte inimestelt elude võtmine vaid nende nõustumine sinu soovidega :lol:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

VANA LÖUKOER kirjutas:to TYRK :

sinu jutt,kahjuks,on veidi vaieldav.sa kirjutasid,et kui märgid,mida kannavad sissid,on kodukootud ja tunnustamata,siis on nad terroristid.
see ei ole küll nii,vöin kohe vastu sulle küsida,et kas meie koolipoisid,kes Vabadussöjas osalesid,igaühel seljas teab mis riietus,olid siis terroristid.Kas ltn.Kuperjanov,kes oma partsianidega mötlesid oma kuulsa märgi välja,on ka siis tegelikult terroristid.? Kas metsavennad ka ?
kas nad köik on siis terroristid,kes oma maa vabaduse eest vöitlevad,kes ründavad okupeeriva riigi vägesi, on siis terroristid,kuna nad ei kanna ühtset vormi....?
Löukoer - sa ajad paar asja segi. Mida mina kirjutasin - see on puhtalt sõjaõiguslik seisukoht. Nii nagu käsitletakse terminile "sõdiv pool" vastavust Genfi konventsioonile vastavalt. Tunnustamata riik, tunnustamata valitsus - ja juba on põhjust vaidlustada kellegi õigust olla relvastatud konfliktis "sõdiv pool". Ning vastaspoolel on õigus teda nimetada terroristiks. Kui ta loomulikult on ise rahvusvaheliselt tunnustatud riik ning käitub muidu Genfi konventsioonile vastavalt. Vt näiteks kelleks nimetatakse võitlejaid Iraagis, kuigi nende rünnakud on tegelikult suunatud enamasti sõjaväelaste, mitte tsiviilisikute vastu. Aga nad ei ole kehtiva ning rahvusvaheliselt tunnustatud valitsuse sõdurid. Kuigi ilmselt paljude arust oma kodumaa tõelised patrioodid ning sõdivad ka nende inimeste arvates okupantide vastu...

Metsavendluse teemast - miks kandsid metsavennad kuni Saksamaa kapituleerumiseni meeleldi saksa mudrit? Miks kanti meeleldi ja alati eesti mundrit? Ikka samal põhjusel - olla relvastatud konfliktis rahvusvahelise õiguse alusel tunnistatud "sõdiv pool".

Kuigi venelased tegelikult ei pidanud Genfi konventsiooni eriti au sees ning käsitlesid kõiki metsavendi isegi mitte terroristide vaid lihtsalt bandiititena.

Kuidas mina või teised eestlased hindavad koolipoisse ja metsavendi neis konfliktides - see on hoopis teine teema. Ning sellest polnud minu postituses sõnagi juttu...
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

noh siis oleks viimane aeg seda genfi jura muuta.selle alusel siis tulebki välja, et meie metsavennad olidki terroristid.....oli ensv - l ju moskva poolt tunnustatud valitsus jne.. ja metsavennad tunnustamata valitsuse södurid.......oeh.......mul läheb süda pahaks.......
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

noh siis oleks viimane aeg seda genfi jura muuta.selle alusel siis tulebki välja, et meie metsavennad olidki terroristid.....oli ensv - l ju moskva poolt tunnustatud valitsus jne.. ja metsavennad tunnustamata valitsuse södurid.......oeh.......mul läheb süda pahaks.......
Ära muretse, suurte sõdade puhul ei pea keegi neist Genfi seadustest kinni. Vaata või seda viimast II maailmasõda :wink:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Jah sõja korral hakkab ka Eesti sõjavägi Genfi konventsiooni eirama, meil sõjaväes õpetati, et igasugused konventsioonid on vahvad asjad, aga rünnaku ajal pole aega vaenlast konvoeerida niiet kuul tuleb ka käed üles tõstnud vaenlasele pähe lasta, sest seljataha teda ka jätta ei saa.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

noh,sellel juhul pean ma endale ostma endale raadio,teleka ja arvuti,kus söna terrorism asemel kas tuleb piiks vöi mus plekk,sest andke andeks,kallid foorumlased,mötet edasi kirjutada vist pole ,sest ma ei tea ikkagi siiani oma küsimustele vastust ja olen aru saanud, et suurema öigus on seda söna kasutada.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

vaatamist kah: http://www.youtube.com/watch?v=20O3JtSspuo
mina küll ei pea neid vabadusvõitlejateks.. no aga see on ka minu arvamus.
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: TERRORISM JA TERRORISTID......

Postitus Postitas huvitun »

Küllalt levinud eesti meedias on termin "pühasõdalased".

Täna jälle.
Tšaadis sai pühasõdalaste rünnakus surma 92 sõdurit
https://maailm.postimees.ee/6932378/tsa ... 92-sodurit

Pühadega seostamine on ju jabur ja vale. Mille pagana pärast nii veidralt seda terminit kasutatakse terroristide nimetamiseks?
Kasutaja avatar
Cosmos
Liige
Postitusi: 107
Liitunud: 08 Veebr, 2014 18:06
Asukoht: Tõrva
Kontakt:

Re: TERRORISM JA TERRORISTID......

Postitus Postitas Cosmos »

Islamisõdalane on muidugi konkreetsem ja asja sisu avav, aga samas üht religiooni sildistav. Nii et selle nimetuse kasutamine nõuab ,,mune''. samas,,ristisõdija'' kasutamine on vägagi aktsepteeritav.
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: TERRORISM JA TERRORISTID......

Postitus Postitas huvitun »

Eestis on pühadest oma küllalt ühekülgne arusaamine ja harjumus. Mingi veidra visadusega kirjeldatakse islami terrorismi pühasõdimiseks. Mille pagana pärast ei võiks see jama ära lõppeda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist