Lauanõud nõukogude sõjaväes

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas kalleb »

ühesõnaga parajad partisanid :D
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas Plönn »

Kurat, vaatasin just üht saiti ja veendusibn et Venes siiski autasudega äritsemine on tänapäeval lubatud :D , ainult et siis koopiatega, ja valik on päris karm :lol:

http://numizmatov.net/index.php/magazin ... ults,85-96
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas kalleb »

kohv olevat olnud vene armees keelatud , pidi närviliseks ajama

tee oli sööklates ja tsainajas saadaval , jube lurr muidugi

osad vennikesed tegid tsiifiri - pandi teve pakk teed 1 klaasi (kruusi) vee kohta , see oli ikka tõsine tegija , magama ei lasnud jääda, pidavat mingi vangide jook olema
nuhk.Albert
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 06 Dets, 2007 20:58

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas nuhk.Albert »

kalleb kirjutas:.....
osad vennikesed tegid tsiifiri - pandi teve pakk teed 1 klaasi (kruusi) vee kohta , see oli ikka tõsine tegija , magama ei lasnud jääda, pidavat mingi vangide jook olema
Pakk teed (50 gr) ei õnnestunud kruusi (~300 gr.) vee kohta teps mitte panna - see sunnik imas vee endasse ja niisket teepuru ei söönud meil keegi. Kange tee jaoks võeti 2 - 2,5 liitrit vett 50 gr. paki kohta, normaalse kangusega tee saamiseks oli vett veid rohkem, 3 - 4 liitrit. Isiklik rekord on öö jooksul 100 grammi teed vees lahustatuna sisse ajada. Julgen kinnitada, et jutt kaifi saamisest on jama. Kuid kange tee tekitab sõltuvust täpselt samuti nagu tubakas, esimesed korrad on vastik ja ajab oksele, pärast ei saa jälle ilma olla. Meil jõid seda võimalusel kõik - nii vangid, sõdurid kui ka staabi ohvitserid.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas wambambola »

Kui jutt tee peale liikus, siis küsin, mis on targem juua kohvi asemel? Roheline või must tee, sest ma olen erinevat juttu kuulnud. Minu probleem on see, et ma ei joo kohvi aga teed ma joon. Loogiline oleks puhast musta või rohelist aga mine sa tea, äkki kõlbab mingi maitseline. Ah jaa, kui mitu teepakki peaks tassi peale panema, tean järgmine kord arvestada?
Räägitakse, et tee võib kohati olla kangem, kui kohvi, kuna ma ei saa katsetada enda peal, siis ...?? :dont_know:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas kalleb »

jah ma pole selle tsifiri kohapealt koppenhaagen , vaatasin netis räägivad et pandi tikutopsitäis kruusi peale ja keedeti kuidagi eriliselt

siin üks kiilas onkel jagab infot

http://www.youtube.com/watch?v=LbhUXZIwoFM
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas jackpuuk »

wambambola kirjutas:Kui jutt tee peale liikus, siis küsin, mis on targem juua kohvi asemel? Roheline või must tee, sest ma olen erinevat juttu kuulnud. Minu probleem on see, et ma ei joo kohvi aga teed ma joon. Loogiline oleks puhast musta või rohelist aga mine sa tea, äkki kõlbab mingi maitseline. Ah jaa, kui mitu teepakki peaks tassi peale panema, tean järgmine kord arvestada?
Räägitakse, et tee võib kohati olla kangem, kui kohvi, kuna ma ei saa katsetada enda peal, siis ...?? :dont_know:
Tegelikult ongi tees kofeiini rohkem, kui kohvis endas, seega tasub käidelda ettevaatlikult. Väidetavalt on roheline tee tervislikum, aga tõde polevat must-roheline, soovitatakse tarbida vaheldumisi. Isiklikult soovitaksin looduskraami: vehverments, pärnaõied, kummel jne. :wink:.
sitt päev, kellele kurdad
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas wambambola »

Eks ta tõesti tervislikum ole aga vahel, kui vaja ja vaba hetke on, siis metsas näiteks miskit kanget keeta on hea.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas vanahalb »

Mitu teepakki tassi peale - millegipärast tulid silme ette 50 grammised gruusia tee pakid ja mõtlesin, et eriti karmid mehed seekord foorumis :) Kui 1,5 grammiseid pakke mõelda, siis oleneb kaua leotada ja kas suhkruga või ilma. Ka ühe pakiga saab paraja tökati teha kui seda seal tundide kaupa leos hoida. Kofeiini üledoosi vist ei saa, aga parkaineid liguneb niipalju sisse, et ...

Peale erivärviliste teede on veel mate, (samuti kofeiiniga) mida mõned taevani kiidavad. Ma ise joon ka vahel. Sellepärast hea, et võib lõputult vett peale valada ja kui tundub juba lahjaks jääma siis saab peoga puru juurde visata. Kui tavalist teed ma ilma suhkruta juua ei taha, siis mate puhul pole valgest surmast puudust tundnud.
kordo
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Veebr, 2012 10:20

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas kordo »

tsifiiri tuleb keeta 10..15 minutit, segamata, kuni lehed põhja langevad.

mõte on selles, et tee keemiline koostis muutub pikal keetmisel (teeiinid lagunevad jne), lisaks kontsentreeruvad alkaloidid.
nõrkade neerudega inimesed ei tohiks seda juua.
elame idiootide ajastul
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas jackpuuk »

Krt. Sa elasid kyll nagu kuninga kass :twisted:
sitt päev, kellele kurdad
rtfm99
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept, 2010 15:10
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas rtfm99 »

wambambola kirjutas:Kui jutt tee peale liikus, siis küsin, mis on targem juua kohvi asemel? Roheline või must tee, sest ma olen erinevat juttu kuulnud. Minu probleem on see, et ma ei joo kohvi aga teed ma joon. Loogiline oleks puhast musta või rohelist aga mine sa tea, äkki kõlbab mingi maitseline. Ah jaa, kui mitu teepakki peaks tassi peale panema, tean järgmine kord arvestada?
Räägitakse, et tee võib kohati olla kangem, kui kohvi, kuna ma ei saa katsetada enda peal, siis ...?? :dont_know:
see nüüd mõni probleem... kaubanduskeskustes kaalutee kauplused. ostad mitut sorti nii palju või vähe kui ise soovid koos valmistusriistadega ja saad müüjalt veel õpetussõnugi kaasa. seal ei ole valikus ainult must või roheline vaid palju rohkem. ise joon just kohvi ja kui vahest harva teed soovin siis läheb käiku suvaline pakitee mis aga näppu juhtub aga ilma suhkruta ikka.
nortis
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Dets, 2011 13:08
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas nortis »

Loen seda sööklate juttu ja imestan kui palju oli toit parem võrreldes sellega kui mina 1957 1958 kroonus olin.Lausa nuumamine oli võrreldes minu ajaga.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas kalleb »

no palju sõltus väeosast ja prapporitest palju need varastasid , meil näiteks oli väeosa stolovajas mingi eriline parasha - veega keedetud seakartul ja kibehapur hapukapsast juurde -leib oli nagu vangilaagris , selline eriline must ja tekitas kõrvetisi

sai sellise jura söömis igasi vältida ja kui linna peal tööl käidud siis sai seal töölissööklas einetatud , muidugi kui gorodokist välja ei saanud siis pidi tollega leppima

pole vaja tähele panna dezurnaja vodila meenutusi kuidas ta hapukoort rüüpas jne

kas teed anti igal pool email või alumiiniumkruzkadega või oli ka mõnel pool sellised klaasid nagu Venemaal viina juuakse

Pilt
Kasutaja avatar
ibra
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 27 Sept, 2013 11:23
Kontakt:

Re: Lauanõud nõukogude sõjaväes

Postitus Postitas ibra »

nortis kirjutas:Loen seda sööklate juttu ja imestan kui palju oli toit parem võrreldes sellega kui mina 1957 1958 kroonus olin.Lausa nuumamine oli võrreldes minu ajaga.
Mina su juttu hästi ei usu, et sa 1957- 1958 kroonus olid. Esiteks oli tol ajal ajateenistus kolm aastat ja praegu peaksid sa siin foorumis ligi 80 aastane olema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist