Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Vasta
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas vaad »

UU oma artikliga on minu arvates otsene Eesti riigi vastase propaganda levitamine, meie kaitsevõime õõnestamine ja Kremli huvide teenimine ehk teisisõnu riigireetmine. Ma ei kujuta ette, kuidas saavad sellised tolgused ennast isamaalasteks nimetada. Eesti riigi kodanikuna on mul kohustus oma riiki ja oma inimesi kaitsta ja kaitsmise alla kuulub ka enese vaktsineerimine.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas kuido20 »

A4 kirjutas:Kui nüüd otsaga jõuda tagasi LÕK-ile kutsutud reservväelaste juurde, siis eelneva valguses pole minu arvates mitte mingist otsast põhjendatud see, et keegi äkki ei tulnud õppusele põhjusel, et kartis vaktsineerimist või avaldas protesti „vaktsineerimisvabaduse“ rikkumisele Kaitseväe poolt. St selliseid indiviide kindlasti leidus, aga pigem peaks ütlema vastupidi: ennast aegsasti ja kohusetundlikult vaktsineerinud reservväelastel on õigustatud ootus, et Kaitsevägi tagab neile võimalikult turvalise ja koroonavaba keskkonna LÕK-i ajal ning laseb neid kokku vaid vaktsineeritud või siis äärmisel juhul testitud reservväelastega.

Siin võib mõlgutada mõtteid kui suur oleks reservõppekogunemisest osavõtu %, kui ei oleks vaktsineerimise nõuet ja kohale jõudes pead riske hindama, et oled koos antivakseritega.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See, et õppekogunemisele tuleb mingi 50-60% kutsututest pole ju mingi erisündmus. Selleks ülekate ju ongi.
Oleks muidugi lahe, kui tuleks 90, aga praegu pole see reaalne.
Raske uskuda, et see vaktsineerimine siin märkimisväärselt pilli puhus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas nimetu »

Katastroof kindlasti pole, kuid murettekitav küll kui varasematel õppustel on märgatavalt rohkem kohale tulnud. Tõenäoliselt ühte kindlat põhjust selle jaoks polegi, vaid tegu mitmete erinevate mõjude kokku langemisega. Siili toimumise ajaks tuleks need põhjused välja selgitada ja järeldused teha.

Tegelikult teine murettekitav suund on KL liikmete vähenemine. Kui see on selline pikemaajalisem trend, siis tuleb hakata tõsiselt ajurakke liigutama.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas maksipoiss »

vaad kirjutas:. Ma ei kujuta ette, kuidas saavad sellised tolgused ennast isamaalasteks nimetada..

Eks populistid teevad kõike mis hetkel endale kasulik tundub olevat.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Covidiga on üks seos olemas küll- inimeste soov ja tahe sotsiaalselt suhelda on vähenenud. Olen seda täheldanud teistes vabatahtlikkusel põhinevates seltsingutes, kus aktiivsus on tunduvalt langenud.
zxc
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 16 Aug, 2020 20:12
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas zxc »

Ma saan aru, et mitmel akf'il siin on täpsed andmed kohaleilmumata reservväelaste parteilise eelistuse kohta? Äkki jagate teistega ka?

Kapten Trumm kirjutas:Raske uskuda, et see vaktsineerimine siin märkimisväärselt pilli puhus.

Nõus. Minu arvates sund motile kasuks ei tulnud (isegi kui tervisele tuli) aga ei tundu ka nii oluline.
1000+ eurot MWh elekter seevastu, mille peale valitsus sisuliselt teatab, et "Nüüdsest hakkabki nii olema matsid, vaadake ise kuidas hakkama saate ( kui ei saa lubame teil müts käes vallavalitsusest almust paluda ) ... ja nüüd kohustuslikus korras ühiste huvide nimel sammu-marss piirile tara ehitama" ...

Üldisemas pildis võiks aga tingimusteta kohustustest jahuvad akf'id tõsiselt maa peale tagasi tulla. Eesti ei ole selliseks suhtumiseks piisavalt suur riik. Riiki juhtivad seadusandjad kas suudavad tekitada olukorra, kus reservväelastel tekib kohustuse tunne täitsa iseeneslikult ja ilma igasuguse sunnita ( nagu Soomes ) või ei ilmu nad kohale ja pole ka kedagi keda saata neid taga ajama. Nii lihtne see ongi.

Antud juhtumi juurde tagasi tulles on muidugi natuke vara ühese valimi pealt statistikat tegema hakata ja üks fakt jääb alati kohaleilmumise poolt rääkima. Nimelt pole maailm sellist sõda veel näinud kus tsiviilidel oleks statistiliselt paremini läinud kui sõjaväelastel. Ukrainas kaevikus istuvad patrioodid muidugi välja arvatud samal ajal kui ülejäänud riik teeb näo, et midagi ei toimu aga tundub, et see pidu saab ka lähemal ajal otsa.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

zxc kirjutas:nüüd kohustuslikus korras ühiste huvide nimel sammu-marss piirile tara ehitama
Akf mongol võib nüüd muidugi öelda, et ma kirjutan asjast, millest midagi ei tea ja tal oleks ka õigus, kuid siiski - kas õppusi ei korraldatagi võimalikke reaalseid ohustsenaariumeid silmas pidades?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

kangelaspioneer kirjutas:Covidiga on üks seos olemas küll- inimeste soov ja tahe sotsiaalselt suhelda on vähenenud. Olen seda täheldanud teistes vabatahtlikkusel põhinevates seltsingutes, kus aktiivsus on tunduvalt langenud.


Hetkel ongi vabatahtlikkus langusseisus - tõusus on see enamasti akuutse ohu perioodidel, mäletan, et 2007 aprillimäsu ja 2014 Krimmi sündmuste ajal oli tunda nagu tugevamat survet osaleda. 2007 ronisid kivi alt välja tegelased, kes väitsid end olevat viimati käinud nii 2003.

Läheb seal Ukrainas madinaks, saame näha uut lainet - seda praktika näib tõotavat. Arvan, et see saab kajastuma ka KV RÕK/LÕK statistikas.

Muidugi praegu hoiab osa seltskonda (kel tervis pole väga särav) ka seepärast end kõrvale, et ei taheta riske võtta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
zxc
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 16 Aug, 2020 20:12
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas zxc »

Kriku kirjutas:
zxc kirjutas:nüüd kohustuslikus korras ühiste huvide nimel sammu-marss piirile tara ehitama
kas õppusi ei korraldatagi võimalikke reaalseid ohustsenaariumeid silmas pidades?

Kriitika ei käinud õppuste stsenaariumi ega kaitseväe vaid poliitikute pihta. Poliitikutel (ja tööandjatel) on reservväelaste motivatsiooni kujundamises vähemalt sama suur roll kui kaitseväel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu silmis on Kaja Kallase saamatus peaministrina ja Eesti Vabariigi iseseisvus siiski piisavalt erinevad kategooriad, et mitte lasta KK fopaadel enda motti kõigutada. Ma ei kaitse seal ju KKd või Nordpooli, vaid ikka oma maad, peret, tööd, elulaadi.

Kui reservväelastel need asjad pole selgeks tehtud, siis on ülim aeg teha ebapopulaarne samm ja tekitada igasse kompaniisse selle ülema abi kasvatustöö alal (jajah, midagi zampoliidi moodi meie mõistes).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas vaad »

Nõustun Trummiga selles osas, et ma ei ilmu mobilisatsiooni punkti mitte kehtivat valitsust ja nende ideoloogiaid kaitsma, vaid oma rahvast ja oma riiki. RÕKil olles on minu jaoks täiesti kama see, kui kõrge praegu elektri hind on või kuidas üks või teine partei mu usaldust petnud on. Ma ei sõdi nende pärast. Ma sõdin oma naise, laste, pere, vanemate, sõprade ja eesti rahva eest. Oluline on reservistina aru saada sellest, et meie olemegi riik ja meie olemegi kaitsevägi. Ei ole mingit suurt ja vankumatut kõikvõimast riiki, mille pilli järgi me tantsime, kes meie eest meid kaitseb ja kellele saame "ära panna" RÕKile mitte ilmumisega. RÕKid on harjutamine olukorraks, kus päriselt valitseb oht meie iseseisvusele, ja rahuaja RÕKi tasub suhtuda täpselt sama meelestatusega nagu oleks venelased päriselt üle piiri ronimas, mitte et "ah seekord ei viitsi, sitt ilm õues". Meie rahva kaitse on meie enda õlgadel ja kui iseseisvus on ohus on täiesti pohlad elektri hind, praeguse valitsuse ideoloogia või see, et naabri Jürka mu postkasti pikali sõitis. Anastajate talla all elades pole meil nii kui nii tänast privileegi vaielda niivõrd suures plaanis tühiste asjade üle nagu päevapoliitika. Mulle jäi meelde kindral Heremi kunagised sõnad, et kui meie esiisad 100 aastat tagasi rindel koos kaevikus olid, siis heideti kõrvale kõik tavaelu erimeelsused. Kindlasti oli argielus meeste vahel suuri erimeelsusi ja konflikte, aga kui ohus on riik ja rahvas on kõik see täiesti tühine.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas mongol »

Kriku kirjutas:
zxc kirjutas:nüüd kohustuslikus korras ühiste huvide nimel sammu-marss piirile tara ehitama
Akf mongol võib nüüd muidugi öelda, et ma kirjutan asjast, millest midagi ei tea ja tal oleks ka õigus, kuid siiski - kas õppusi ei korraldatagi võimalikke reaalseid ohustsenaariumeid silmas pidades?

Eh? Mis ma siia puutun?
Aga jah, siinkohal on sul õigus - õppuste stsenaariumid on üldiselt potentsiaalsed ohustsenaariumid.
professional retard
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Martin Herem »

Tolgused on need, kes ilma ühegi teadusliku aluseta ja õigustuseta sunnivad inimesi end süstima.

Minul ikkagi mingid tõestused on. Ainuüksi KV statistika on tõestus.
Õigused mõistab aga kohus.

Ma rääkisin, et paljudele inimestele(ilmselt kolmandik eesti rahvast, kes ei ole ennast vaktsineerinud) käib vastu Kaitseväe sundvaktsineerimise poliitika ja seetõttu ka eestlasliku jonni pärast ilmselt ignoreeriti kutset(loe: "ühel päeval vaktsineerimata inimene ei kõlba riiki kaitsma ja järgmine päev kõlbab").

Kus on sinu teaduslik alus väita kolmandikku?
Ma vastasin sulle tegevväelaste ja reservväelaste teenimise kohta. Vaidle sellega.

UUs avaldatud arvamus, mis minu arvates oli esitatud väite kujul, paluti maha võtta, sest see on desinfo. Aga ei võetud.

Kõige tähtsam aga lõpetuseks: Kui täna algaks sõjaline konflikt VFiga, kas vaktsineerimise vastastel oleks siis õige Eesti poolel sõdimisest loobuda?

Tervitustega

Tolgus
Viimati muutis Martin Herem, 15 Dets, 2021 22:58, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Protest KV "sundvaktsineerimise" vastu vaevalt puhub osalusprotsentides mingit pilli.
Küll aga puhub praegu pilli (olles rääkinud inimestega, et miks õppusel ei osale) teatud pelgus/hirm nakkuse ees ja selles on suured teened vaktsineerimata/vaktsineerimisvastaste tegelaste tegevuses. Oma osa on kindlasti tihedal kokkupuutumisel teistega ja paljudel on peal ka surve kodust, naise/vanemate poolt, et "mis sa lähed sinna haigust üles korjama".

Kui oleks teada, et RÕK osalejad on 100% vaktsineeritud, küllap tuleb ka rahvast paremini kohale, arvan.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist