Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Vasta
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Roamless »

Andke andeks aga jutt selle suurema üksuse (pataljon, brigaad) tegevuse kokku harjutamisest on möga.
Iga ekspert võiks ikka oma ala eksperdiks jääda, mitte hakata parteilistest vaadetest "tarkusi jagama". See kommentaar "kokkuharjutane on möga", on täielik diletantlik b...lshit. Nagu mitmed kaasfoorumlased ülalpool mainisid, mõtle mida maksab kogu mandi liigutamine Lätti või teise Eesti otsa. Rääkides võõrandamisest, kindlasti on seal nö põlistalusid ja heal järjel põllumehi, kes maksavad ka suuremas mahus makse, kuid kindlasti on tekkinud ka sullereid, kes on omandanud mingi mahakoolenud külaparmu lepavõsa ja varemed, lootes riigilt head kompensatsiooni saada ja nüüd tuutuvad ajakirjanduses, et tegelikult on lepavõsa asemel "põlismets" ja varemete asemel "arendusjärgus perspektiivne turismitalu".
Unforeseen consequences
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas: 24 Nov, 2022 8:47
Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 7:43Andke andeks aga jutt selle suurema üksuse (pataljon, brigaad) tegevuse kokku harjutamisest on möga.
Ikka väga konkreetselt pannakse nüüd vanemohvitser paika :shock:
No aga demokraatlikus ühiskonnas peaks olema tsivilistidel olema kontroll militaristide üle? Kuulutage siis välja sõjaseisukord ja võtke mida tahate ja kes vastu hakkavad (ei taha ntx maad loovutada) võib ka maha lasta - nagunii on palju poliitikud välja öelnud et oleme sõjas, ja me käitume ka paljuski nagu oleksime sõjas... mis siis et sõda pole meie territooriumil.

Ja ma ei vaidlusta ju et kauglaskerelvade maks võimekuse testimiseks on vaja suuri laskealasid. aga 17 km vs 30 või isegi 40? Kusjuures see 17 on saavutatav ilma teerullitaktikata? Ja mis puutub lahingutaktikasse siis väga palju mängitakse läbi erinevates simulatsioonides mida kontrollitakse siis eri suurõppuste käigus reaalsel maastikul üle kogu Eesti ja harjutamine üksikul, mis siis et suurel, harjutusalal tähendab seda et me oskame seal harjutusalal hästi opereerida.

EDIT
Kuna ma olen 100% sellise teerullitaktika vastane, kavatsen selle vastu võidelda, lisaks kuulun erakonda mida kuulutatakse kremlimeelseks - veel hullemks kui KESK, siis arvestades lähenevat valimiskampaaniat, võiks mõni reformisõbralik moderaator panna mulle bänni... ntx jaanipäevani?
Viimati muutis Dr.Sci, 24 Nov, 2022 9:22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:14
Kriku kirjutas: 24 Nov, 2022 8:47
Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 7:43Andke andeks aga jutt selle suurema üksuse (pataljon, brigaad) tegevuse kokku harjutamisest on möga.
Ikka väga konkreetselt pannakse nüüd vanemohvitser paika :shock:
No aga demokraatlikus ühiskonnas peaks olema tsivilistidel olema kontroll militaristide üle?
Väga õige. Andis Jumal hääle, annab ka mõistuse ning teadmised.

Sinu suust nagu poleks oodanud... :dont_know:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

retti kirjutas: 23 Nov, 2022 20:00 Kui 200 km juhi väljaõppeks on kallis ja ajakulukas siis muidugi.
P.s Parola harjutusväljak on 1,5 x 5 km. Ja saadakse hakkama.
P.s.s et soomlasele kujundlikult selgeks teha kui väike on eesti mõjub neile ütlus - eesti on nii väike et kuskile sõiduks on ainult kaks kriteeriumi
- kas viitsid rooli taha istuda või ei
- üle poole tunni ei ole võimalik eestis hiljaks jääda
Ei saada seal Parolas hakkama midagi, suuremateks õppusteks laotakse tankid-asjad rongile ja läheb sõiduks. Miks rongile? Sest sõidetakse kaugemale kui 50 km, muidu veetaks treileritel. Parola on ainult lähiharjutusala.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas: 24 Nov, 2022 9:20Väga õige. Andis Jumal hääle, annab ka mõistuse ning teadmised.

Sinu suust nagu poleks oodanud... :dont_know:
No aga kogu temaatiline PR on pigem tehtud nii et on kukkunud välja nagu idanaabri õnnestunud info opp. Mitu kuud sahinaid kahinaid, kohalike hirmutamist et kohekohe tuleb KV ja võtab maad ära, salastus, pikk ootamine ja siis võimendatud hirmud saavad suht objektiivse kinnituse mille pealt edasi mängida.

Jah, ma peast ei tea millise nurga alla paigaldada toru (välitingimustes, mu arvuti teab) aga ma tean kuidas manipuleeritakse inimestega ja ühiskonnaga. See praegu toimub.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:29Jah, ma peast ei tea millise nurga alla paigaldada toru (välitingimustes, mu arvuti teab)
Kuidas brigaadi tasemel tegevust harjutatakse, ei tea ei sina ega sinu arvuti. Sust oleks viisakaks jätta seda õppinud isikute sõnavõtud mögaks nimetamata.

Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:29aga ma tean kuidas manipuleeritakse inimestega ja ühiskonnaga. See praegu toimub.
Kogu lugupidamise juures ei kujuta ma ette, miks sa sellestki rohkem peaksid teadma kui suvaline foorumikasutaja-uudistelugeja. Minu teada pole sa ei (strat)komi ekspert ega isegi mitte lihtsalt ajalugu õppinud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriku kirjutas: 24 Nov, 2022 8:47
Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 7:43Andke andeks aga jutt selle suurema üksuse (pataljon, brigaad) tegevuse kokku harjutamisest on möga.
Ikka väga konkreetselt pannakse nüüd vanemohvitser paika :shock:
Tänasel keskpolügoonil mahub tegutsema üks pataljon teise vastu, sealgi on polüka piir peagi selja taga. Mingit brigaaditaseme üritust seal tegema ei mahu, seda saab teha ainult taolise tehnika hunnikusse ajamisega nagu venelased Kiievi all.

Üldiseks harimiseks (osa tegelasi vist ei kulutanud seda 30 sek)
Keskpolüka pindala ilma Soodla alata on 12 000 hektarit. Lihtsustatult on see maatükk 11x11 km.
Nursipalju pindala on 3000 hektarit. See on lihtsustatult 6x5 km. Kuidas sinna mahuks haubitsate laskmine?
Seasongermaa ala (nn Kupi polükas) on üks pisike lapike, 32 hektarit ehk 0,5x0,6 km.
Sänna ala pole üldse polükas, vaid laokompleks.

Nagu ehk aru saite, siis mõni x mõni km on sõjapidamiseks väga väiksed alad. Parajad kompanii viivituseks.

Mis kuragi soigumine see siin käib, et "jutud et ei mahu ära on BS". :wall:
Meie brigaadi õppused käivadki tsiviilaladel, kus üks piirang ajab teist taga ning kaevikut asendab jupike märkelinti. Kus öösel pauku teha ei või (tegelikult ei või üllatavalt paljudel tänastel harjutusaladel). Mõni suurõppus õnnestub nii läbi saada, et labidat ei pea kotist välja võtma (rääkimata selle rakmetesse panekust).

Mis minu ekspertiisi või selle puudumist puudutab, siis olen paaril õppusel osalenud, kus pataljon kaitses ja teine ründas. Paistis olevat võimalik. Kaartidel paistsid reaalsed vahekaugused, kuid polükas oli ka enamvähem "täis" sellega.
Viimati muutis Kapten Trumm, 24 Nov, 2022 9:48, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:29 Jah, ma peast ei tea millise nurga alla paigaldada toru (välitingimustes, mu arvuti teab) aga ma tean kuidas manipuleeritakse inimestega ja ühiskonnaga. See praegu toimub.
Seda tegelikult võimendavad kohalikud trollid seal, kes loodavad valimiste eel veits profiiti lõigata.
See, et harjutusväli hakkab laienema, ei saa olla kellelegi üllatuseks, sellest on räägitud vähemalt viimane 5 aastat.
Ja elanikega manipuleerivad ikka kohalikud provokaatorid seal, kes külvavadki kuulujutte "riik ajab teid kodust välja" ja "jääte kuuse alla".
Selline protsess on praktiliselt iga harjutusvälja ümber käinud. Soodla puhul võiks kohapeal isegi näpuga näidata, kus taoline element elab seal, teiste aladega pole nii detailideni kursis õnneks.

See, et liigselt glutamaate ja suhkrut tarbivad hüsteerikud kuskil Lusti mikrofoni ees kriiskavad, ei iseloomusta kogu protsessi. Taolist hüsteerilist elementi on iga sellise ühishuvi projektiga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas: 24 Nov, 2022 9:34
Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:29Jah, ma peast ei tea millise nurga alla paigaldada toru (välitingimustes, mu arvuti teab)
Kuidas brigaadi tasemel tegevust harjutatakse, ei tea ei sina ega sinu arvuti. Sust oleks viisakaks jätta seda õppinud isikute sõnavõtud mögaks nimetamata.
Aga rivistage see brigaad siis üles mis vajab sellist pidevatsuurt harjutusväljakut?

Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:29aga ma tean kuidas manipuleeritakse inimestega ja ühiskonnaga. See praegu toimub.
Kogu lugupidamise juures ei kujuta ma ette, miks sa sellestki rohkem peaksid teadma kui suvaline foorumikasutaja-uudistelugeja. Minu teada pole sa ei (strat)komi ekspert ega isegi mitte lihtsalt ajalugu õppinud.
Ma ei oleks militaar.net kui ma poleks asjast huvitatud, ja teinud kaasnevat iseseisvat õpet, ajaloost ma parem ei räägigi, aastarve ei maksa küsida aga sündmuste kajastatus ja tegelik olemus, põhjused ja tagajärg (pole siinne teema ja vaidlusalune asi kuni kestab mäletatav inimkond) - selles olen ka kursis. Ja me läheme offtopikuks ja isiklikuks.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Teate

Tehke nendele korralikele talupidamistele võrdväärne kompensatsiooniettepanek... ja asi on ok. Pole ka minu asi hinnata kui palju. Aga kogu toimumiste järjekord on pea peale pööratud, rahulike sondeerimiste asemel on mindud jõupositsioonilt sundimise peale ja kogu see s.. saadetud ajakirjandusse.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pilt

1. JvB rivistus Tapa lennuväljal. Perspektiivi saamiseks antud tihe rivi on ca kilomeetri pikkune ja selle lahingurivistus on kilomeetrite pikkune. Teel on see kolonn taktikalises rivistuses mitmekümne km pikkune.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:46Ja me läheme offtopikuks ja isiklikuks.
Isiklikud küsimused tulevad sinu pretensioonikast esinemisest. See, mida sa viimastes postitustes väljendad, on tüüpiline enesekindla diletandi platvorm.

Ma ei kahtle, et sind huvitab sõjandus või kommunikatsioon. Ma ei kahtle, et sa oled midagi kummagi kohta ka lugenud. Aga süstemaatilisi teadmisi omandatakse siiski ülikoolis õppides. Loomulikult ei pea arutelus osalemiseks olema kõrgharidusega spetsialist - aga seda olemata võiks ennast pehmelt öeldes natuke tagasihoidlikumalt väljendada.

Dr.Sci kirjutas:Tehke nendele korralikele talupidamistele võrdväärne kompensatsiooniettepanek... ja asi on ok.
Eelmisel leheküljel juba jõudsime samale konsensusele :) Tundub, et ka riigi esindajad on sama öelnud. Eks näis, mis saab.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Roamless kirjutas: 24 Nov, 2022 9:03
Andke andeks aga jutt selle suurema üksuse (pataljon, brigaad) tegevuse kokku harjutamisest on möga.
Iga ekspert võiks ikka oma ala eksperdiks jääda, mitte hakata parteilistest vaadetest "tarkusi jagama". See kommentaar "kokkuharjutane on möga", on täielik diletantlik b...lshit. Nagu mitmed kaasfoorumlased ülalpool mainisid, mõtle mida maksab kogu mandi liigutamine Lätti või teise Eesti otsa. Rääkides võõrandamisest, kindlasti on seal nö põlistalusid ja heal järjel põllumehi, kes maksavad ka suuremas mahus makse, kuid kindlasti on tekkinud ka sullereid, kes on omandanud mingi mahakoolenud külaparmu lepavõsa ja varemed, lootes riigilt head kompensatsiooni saada ja nüüd tuutuvad ajakirjanduses, et tegelikult on lepavõsa asemel "põlismets" ja varemete asemel "arendusjärgus perspektiivne turismitalu".
Enda 16 aasta saabaste kulutamise jooksul on neid Eesti metsi pidi sumbatud ja kõik harjutusalad on läbi käidi ja teate mis?
Jutud, et "tehke see mujale kus pole majapidamisi" on jama. Emotsionaalne vahu peksmine. Kõige suurem karumustikas, kus ma olen käinud, on Oti piirkonna metsad Jõgevamaal. Soine mets ühe suurema teega, kõlab nagu eikuskil. Ka seal oli mõni majapidamine kilomeetri-teise tagant. Inimesed elasid seal.

Päris asutuse vabad on meil ainult suured soo-alad (Emajõe, Puurmani, Soomaa) aga need ei kõlba mehhaniseeritud armeele, kui me just soopaatide ja hõljukitega ei sõida. Mujal läheks kahtluseta lammutamisele veel suurem arv majapidamisi kui Nursipalus.

Nursipalu, Soodla jne on tegelikult alad, kus asutus on nii minimaalne kui see Eestis olla saab. Mujal on samamoodi "21 peret kes kaotavad kodu". Ei ole sellist kohta. Ja soomülkaid ei ole vaja pakkuda - ning Ida-Viru kaevandusalad ei ole tüüpne Eesti maastik. Me ei saaks hästi kaitseks valmistuda kõrbes.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas: 24 Nov, 2022 9:55
Dr.Sci kirjutas: 24 Nov, 2022 9:46Ja me läheme offtopikuks ja isiklikuks.
Isiklikud küsimused tulevad sinu pretensioonikast esinemisest. See, mida sa viimastes postitustes väljendad, on tüüpiline enesekindla diletandi platvorm.

Ma ei kahtle, et sind huvitab sõjandus või kommunikatsioon. Ma ei kahtle, et sa oled midagi kummagi kohta ka lugenud. Aga süstemaatilisi teadmisi omandatakse siiski ülikoolis õppides. Loomulikult ei pea arutelus osalemiseks olema kõrgharidusega spetsialist - aga seda olemata võiks ennast pehmelt öeldes natuke tagasihoidlikumalt väljendada.

Dr.Sci kirjutas:Tehke nendele korralikele talupidamistele võrdväärne kompensatsiooniettepanek... ja asi on ok.
Eelmisel leheküljel juba jõudsime samale konsensusele :) Tundub, et ka riigi esindajad on sama öelnud. Eks näis, mis saab.
Oh, ok, ma proovin selle jätta ses teemas täna viimaseks postituseks.
Jah ma pole õppinud ülikoolis sõjandust - küll aga logistikat, ja küsimus on logistiaks praegu. Igasugu planeerimisest rääkimata. Kommunikatsiooni pole ka õppinud, see on ajakirjanduse eriala, küll aga kursuse jagu määriti ka inseneridele pähe omal ajal avalikku haldust ja ametnikueetikat. Mida viimast pole reaalelus praktiliselt kunagi kohanud ...

Ja võtame tempo maha, enamus kes said oma nägemuse öelda on seda teinud... pall riigi käes ja veereb. Ootame.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kommunikatsiooni saaks seal parandada kindlasti Kremli stiilis - kohalikud poliit-trollid paariks nädalaks trellide taha helistamise võimaluseta, hüsteerilisi tädisid eetrisse mitte lasta (parem kui oleks meediakontroll!) ning lõpuks loeb heakskiidetud diktor ette eduraporti - tehtud 8)

Senikaua kui Rõuge vallas eksisteerivad kohalikud (poliit)jõud, kes lekitavad oma huvides rahva kätte asju, mis olid esialgu mõeldud nende silmadele ja kütavad üldist hüsteeriat (oma huvides jälle), saab seda kommunikatsiooni õigetele rööbastele ainult Kremli meetoditega. Sest iga positiivne lähenemiskatse on lõppkokkuvõttes käkkida võimalik, seda endale sobivaks keerates.

Kui aga kamin lasknuks laiali mingi pooliku info kuu aega tagasi, oleks samasugune kisa - lihtsalt natuke teise tooniga (nad ei tea ka ise mida teevad ja valetavad rahvale). Välja tuleb asju tuua ikka siis, kui need sealmaal on.

Volikogude (ühis) istungid kutsutakse kokku teatud aeg ette, mitte täna kutsume ja homme hommikul toimub. Seega tekib vältimatu 2 nädala kuni kuu ajaline periood, kus kohalikud teavad, et protsess on alanud, kuid infot veel pole.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist