Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Raketibaas ise on Nursipalu alast üsna pisike osa ja asub selle põhjaservas, maantee ääres. Minuteada oli see ala nn spetsnazi polügoon, mida kasutas peamiselt Viljandis asunud SpN osa ja nõuka lõpuajal samasse raketibaasi paigutatud miski dessant-ründepataljon, mis toodi ära Saksamaalt.

Aga tõsi on see, et "tänu" polükale on see ala suuresti looduslik, seal pole tehtud nõuka suurpõllumajandust ega rajatud elamuid. Elamud tulevad vastu alles laiendusele, ala lõunaservas.

On õnnestunud seal ca 15a tagasi paar kuud ringi trampida ja toona oli see tõsine mets ja soo, mõnede teedega ja mingeid "võrokeste põlistalusid" polnud kuskil näha.

Eks probleem tekitati seal samasugune nagu oli keskpolükal - suvaline maade tagastamine 1990ndatel, mõtlemata tuleviku riigikaitse vajadustele. Samamoodi hakiti ära ka muud kohad. Meeleavaldajad näikse ignoreerivat tõsiasja, et sellest planeeritud alast (olemasolev+laiendus) on tegelikult inimtühi, asustus tuleb vastu üsna ala lõunaservas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ribikardin
Liige
Postitusi: 379
Liitunud: 25 Jaan, 2009 15:13
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas ribikardin »

Kapten Trumm kirjutas: 04 Mai, 2023 9:33 Raketibaas ise on Nursipalu alast üsna pisike osa ja asub selle põhjaservas, maantee ääres. Minuteada oli see ala nn spetsnazi polügoon, mida kasutas peamiselt Viljandis asunud SpN osa ja nõuka lõpuajal samasse raketibaasi paigutatud miski dessant-ründepataljon, mis toodi ära Saksamaalt.

Aga tõsi on see, et "tänu" polükale on see ala suuresti looduslik, seal pole tehtud nõuka suurpõllumajandust ega rajatud elamuid. Elamud tulevad vastu alles laiendusele, ala lõunaservas.

On õnnestunud seal ca 15a tagasi paar kuud ringi trampida ja toona oli see tõsine mets ja soo, mõnede teedega ja mingeid "võrokeste põlistalusid" polnud kuskil näha.
Suur baas oli täitsa Võru - Valga maantee ääres ka Sänna, seal peaks praaegu KV laod olema. Harjutusala laiendamine ühendab minu arusaama järgi selle osa ka Nursi - Tsiatsungõlmaaks.
Kapten Trumm kirjutas: 04 Mai, 2023 9:33 Eks probleem tekitati seal samasugune nagu oli keskpolükal - suvaline maade tagastamine 1990ndatel, mõtlemata tuleviku riigikaitse vajadustele. Samamoodi hakiti ära ka muud kohad. Meeleavaldajad näikse ignoreerivat tõsiasja, et sellest planeeritud alast (olemasolev+laiendus) on tegelikult inimtühi, asustus tuleb vastu üsna ala lõunaservas.
See ei kõla enam isegi tagantjärele tarkusena vaid hoopis väga sellise kehviku jutuna kellel polnud midagi tagasi saada :D .
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Madis Reivik »

krijgsvolk kirjutas: 04 Mai, 2023 6:59
Madis Reivik kirjutas: 03 Mai, 2023 16:43 Aastatepikkune eetrijoomine on hävitanud enesekriitika ja mõõdutunde.

Murdekeeltele teeb kõige rohkem kahju kui nendes mingit lolli pläma aetakse.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120182226 ... de#daltop1

Btw, oli vist Madis Kõiv kes kirjutas setukeelse traktaadi kvantfüüsikast - nii et murdekeeles võib ka normaalset juttu ajada.
Olen päris tükk aega jälginud Teie ülbitsemist ja halvasti ütlemist siin foorumis. Lastetuba on Teil olematu, armuline herra. Oma matsluses olete lihtsalt naeruväärne. Talitsege oma keelt ja sõrmi, mõne lause võiksite ütlemata- arvutisse sisestamata jätta. Muide oma arvamust saab esitada ka tervet rahvakildu solvamata. Inimkond sellest puudust ei tunne!

Olen ikka üritanud vältida ülbitsemist ja täpsustan et Merka puhul on tegemist isiku, mitte RAHVAKILLUGA.
Loe parem seda teksti mis ta kokku kirjutas. Mingi mõõdutunne peab olema ikka.

Ja mis eetrikaanimist puudutab siis Merka on ka sellest kõvasti ja palju rääkinud. Kas see ongi kuvand mida setud endast jätta soovivad ?

Nii et ära pane mulle sõnu suhu ja kui paned siis solvu enda mitte minu peale ;)


Ma toon oma seisukoha lihtsamalt välja: IGASUGUNE Hitleriargument hävitab normaalse diskussiooni ja laseb ametnikehordidel mõnuga omavolitseda. Kui probleemid on reaalsed, siis on vaja argumenteerida looduskaitse ja müraargumentidega, mitte sõimata vastaseid natsideks.
mb
Liige
Postitusi: 386
Liitunud: 17 Okt, 2009 16:08
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas mb »

Nüüd siis juba aretati pöördumine Jens Stoltenbergile https://lounapostimees.postimees.ee/776 ... ekretarile
Tahavad vastuseid siis
Kolm küsimust, millele palume vastust:
1) Kui tõenäoliseks hindate võimaliku sõjalise konflikti korral võimalust, et vaenlane võtab sihikule just suured militaarrajatised (isegi siis, kui vahetus läheduses on linn koos haigla ja tsiviilisikutega)?
2) Kuivõrd oluliseks peate Lõuna-Eesti mägisel ja metsasel maastikul kohalike elanike rolli, sh nii hajakaitset ning kohalike elanike integreeritud kaitsesse?
3) Milline roll on Teie hinnangul militaarobjektide laiendamisel Eesti Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide 2017. aasta suvel sõlmitud eraldi koostöökokkuleppel arvestades seda, et USA on niigi NATO liikmesriik?
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Walter2 »

Kahju on lugeda selliseid üllitisi mis sunnivad tahtmatult mõttele et kellelgi kruvid logisevad. Samahästi võiksid nood kirjutada Putinile ja rõhuda põlisrahvuslusele, puutumata loodusele ning teha ettepaneku et äkki vahest tulevikus ei ründaks? :wall:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Roamless kirjutas: 04 Mai, 2023 9:15Lisaks kuna tegu on vana raketibaasiga, võiks selle spinni nimega "põlistalud" juba unustada.
88-aastane Laine Kimask on oma isa ehitatud Mäe-Lükkä talus elanud kogu elu. Ainuüksi mõte, et ta võib oma kodust ilma jääda, ajab vanaproua meeleheitele. Tema soovi pole võimalik ka kuidagi kompenseerida.

"Ma ei taha mingit raha. Mida ma, vanainimene, rahaga enam teen? Mina tahan oma kodus surra. Siin ma saan liikuda, siin on mul minu lilled ümber maja ja ma ei taha mitte kuhugi mujale minna enam. Seal ma oleksin nagu piinapingis," ütles Kimask
https://www.err.ee/1608970249/riigil-se ... raakimised
Tommi
Liige
Postitusi: 203
Liitunud: 17 Aug, 2009 15:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Tommi »

Oijah. Poleks eales uskunud, et selle Nursipaluga nii palju jama tuleb.

Kas oleks tõesti pidanud mingit muud kohta otsima? Lõuna-Eesti on üldse üks igavene paradoks: ühest küljest käib pidev hala, kuidas kõik kohad on inimestest tühjaks jooksnud ja teisest küljest, kui kuskil midagi tegema hakatakse, siis tuleb välja, et absoluutselt kõikjal elab keegi, kes kategooriliselt keeldub lahkumast.
Kasutaja avatar
lamba-ants
Liige
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Juul, 2022 14:48
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas lamba-ants »

Kriku kirjutas: 07 Mai, 2023 21:43
Roamless kirjutas: 04 Mai, 2023 9:15Lisaks kuna tegu on vana raketibaasiga, võiks selle spinni nimega "põlistalud" juba unustada.
88-aastane Laine Kimask on oma isa ehitatud Mäe-Lükkä talus elanud kogu elu. Ainuüksi mõte, et ta võib oma kodust ilma jääda, ajab vanaproua meeleheitele. Tema soovi pole võimalik ka kuidagi kompenseerida.

"Ma ei taha mingit raha. Mida ma, vanainimene, rahaga enam teen? Mina tahan oma kodus surra. Siin ma saan liikuda, siin on mul minu lilled ümber maja ja ma ei taha mitte kuhugi mujale minna enam. Seal ma oleksin nagu piinapingis," ütles Kimask
https://www.err.ee/1608970249/riigil-se ... raakimised
Lükka küla hooned on ilusti olemas nii ennesõjaaegsetel EV topokaartidel kui ka 1978. aasta katastrikaardil. Igaühel on võimalus Maaameti kaardirakendusest oma silmaga järgi vaadata. Spinn nimega "vana raketibaas" asus natuke põhjapool, kohas kus tõesti ajaloolist asustust polnud. Raketibaasiga lõigati läbi suhteliselt sirgelt jooksnud Sõmerpalu-Nursi tee, mis seetõttu keset metsa veidra jõnksu teeb.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Health »

Tommi kirjutas: 07 Mai, 2023 22:01 Kas oleks tõesti pidanud mingit muud kohta otsima?
Rahvaga jagatud alternatiivid harjutusväljadena olid mälu järgi kordades hullemad rahvaarvu poolest. Päris.kindlalt oleks sarnased probleemid siis pead tõstnud ka seal kus iganes teises Eestimaa nurgas kus oleks seda välja püsti aetud.

Inimlikult on muidugi kurb.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas AndresTy »

https://www.err.ee/1608970249/riigil-se ... raakimised
Usaldamatusest räägivad ka teised koduomanikud, kellest paljud ei ole nõus paraku kaamera ette tulema. Nad kardavad kaasmaalaste mõnitusi, putinistideks sõimamist ja näpuga näitamist.
Palju õnne! "Elukutseliste" asjasse mittepuutuvate vastaliste tegevuse esimesed viljad käes! Kohalikud - inimesed keda asi otseselt puudutab - on selle tõttu sattunud olukorda, kus nende seisukohtade väljaütlemine on keeruline. Niipalju siis sellisest "abist".
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Gideonic »

AndresTy kirjutas: 08 Mai, 2023 7:08 https://www.err.ee/1608970249/riigil-se ... raakimised
Usaldamatusest räägivad ka teised koduomanikud, kellest paljud ei ole nõus paraku kaamera ette tulema. Nad kardavad kaasmaalaste mõnitusi, putinistideks sõimamist ja näpuga näitamist.
Palju õnne! "Elukutseliste" asjasse mittepuutuvate vastaliste tegevuse esimesed viljad käes! Kohalikud - inimesed keda asi otseselt puudutab - on selle tõttu sattunud olukorda, kus nende seisukohtade väljaütlemine on keeruline. Niipalju siis sellisest "abist".
Tekkis selle teemaga seoses üks rumal küsimus ( lihtsalt seetõttu, et vähemalt ise pole sisukatarutelu sellelest kuskil näinud). Nimelt

"Miks on ilmtingimata vajalik kõigi nende elamiste inimesed (nagu näiteks just konkreetne vanadaam) just 100% majadest välja tõsta?"

Konkreetse majapidamise aiaga piiratud ala ei tundu esmavaatlusel väga suur. See peak jääma ka polügoni piirkonda, mis on kas ohuala või harjutusala, kus "päris pauku" ei tehta.

Kas ei oleks võimalik selliste inimestega mingisugust lepingut sõlmida, nagu sõlmivad ekstreemsportlased. Kus inimene saab maal edasi toimetada, kui mõistab et:
  • Ta elab polügoni alal, kus aiast väljaspool hakkavad toimuma õppused ja seda N päeva aastas M tundi päevas (intensiivsel ajal 24/7).
  • Ta elab ka laskeharjutuste ohualal, kus võib halva õnne korral juhtuda, et saab mürsu või raketiga lagipähe. (ekstreemspordis ikka juhtub ju)
  • Eelnevates punktidest lähtuvalt on piiratud tema liikumine teatud aegadel koduhoovist välja või tagasi koju läbi polügoniala.
  • Eelnevates punktidest lähtuvalt on pikkadel perioodidel keelatud kõrvaliste isikute viibimine krundil, v.a. hooldaja(d) kes on allkirjastanud samad klauslid.
Kuna antud juhul on tegemist lihtsalt ühe vanainimesega, kes on 88 ja nagunii lapsepõlvetalus surra, siis võiks ju olla hea tahtmise puhul tehtav? Eeldaks lihtsalt jäigalt ametkonnalt natukene individuaalsemat lähenemist. Minumeelest oleks igati mõistetav kui sellist lepingut saakski rakendada vaid osadega ja erandkorras, kus näiteks alaealistega suuremad pered ei saaks põhimõtteliselt kvalifitseeruda.
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas wolfgang »

Paraku on sellega meil vist nii, et sa võid hoiatada ja allkirjastada palju tahad, aga lõpuks vastutab ikka kes kahju põhjustas. ja kui nüüd see allkirjastaja seda juhuslikult teab siis saab kohtus võidu. Aga veids üle võlli on meil need ohutusnõuded kohati küll. Näiteks Eestis ei läheks ilmselt läbi lasketiiru projekt, kus laskejoon on ühel ja märgid teiselpool 4 realist maanteed. Ehk siis kuulide trajektoor on üle elava maantee. A Sveitsis selline tiir on ja aktiivselt ka töös. Samamoodi kui küsid kooskõlastust, et paneks kõrgepinge liini alla kuulipüüdja valli, saadab Elektyrilevi sind kuu peale, et ei pidand ohutu olema liini kauitsevööndis viibida. Samal ajal on nt. tartus kõrgepingeliinid majade kohal praktiliselt jne jne.. Niiet mingeid kompromisse saaks ilmselt ka Nursipalus ses vaates teha ilmselt.
Mu meelest kõige raskem juhus ongi too vanainimene. Kusjuures ma saan tast täiesti aru ja isegi ei kujuta ette, mis see lahendus võiks olla, peale diili, et komp ja OK ela, kuni lõpuni. usun, et see kümmekond aastat saaks asjaolu arvestada ja raua suunda sest sektorist eemal ka hoida.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas parkija »

Veidi kummaline küll , kas tõesti ei leita juhul kui soov on võimalust memmekese elamise ümber kaitsevall mõne läbipääsuga rajada , lisaks müratõkked , raha kaitsekulude suurusega võrreldes ei peaks tapvalt palju kuluma , aga ilmselt unistuseks see jääb .
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Walter2 »

Üks erand üldisesse lähenemisse tähendab et siis hakkavad paljud erandeid taotlema ja see asi jookseb rappa.
Kui pragmaatiliset vaadata siis ligi 90-aastase kohaliku mure laheneb varsti ise kuna seda polügooni menetletakse ikka aastaid enne kui roomik liiva läheb ja paugud käima hakkavad.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Gideonic »

Walter2 kirjutas: 08 Mai, 2023 12:34 Üks erand üldisesse lähenemisse tähendab et siis hakkavad paljud erandeid taotlema ja see asi jookseb rappa.
Kui pragmaatiliset vaadata siis ligi 90-aastase kohaliku mure laheneb varsti ise kuna seda polügooni menetletakse ikka aastaid enne kui roomik liiva läheb ja paugud käima hakkavad.
Ma ise arvan Heremi jutust, et meil on seda polügoni ikka oluliselt kiiremini vaja (2.a. jooksul) ja sellega nii kaua ei venitata. Aga mis puudutab antud olukorda, siis ei pea olema mingit võimalust ernadite taotluseks. Luuakse uus, äärmiselt spetsiifiline paragrahv just vaid polügoni alla jäävate alade jaoks (puudutades just vanemaid vastutamisvõimelisi inimesi). Kui see seadustatakse, siis sama seadust üle ei vaadata mõnda aega (loe: kuniks see polügon valmis).

Muidugi ei tohi teha mingit igaühe jaoks erandit. aga nende 20 majapidamise kõik realiseeritavad erandjuhud saaks üheks "pügalaks" kokku kirjutada küll ju? :write:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist