Eesti ja sõprade paraadid

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
Longbowman
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 30 Mär, 2018 16:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti ja sõprade paraadid

Postitus Postitas Longbowman »

Minu kriitika tuleb "ülelennu" kohta.
Nagu mida helli - seekord saime siis näha ühte päästekopterit ja ühte propellerlennukit. Oeh, piinlik.
Ennemuiste mürisesid ikka Miraged ja Robinsonid neljakaupa üle pea.
Mis salapärane pdur see on, mis ei luba liitlast lennukeid enam paraadi kohale?
Ka pilves ilmaga on lahe, kui see müra tuleb.
Lisaks et kogu asi venib nagu tatt, üksuste vahel on 500 m vahed, tehnika tilgub ühekaupa (ennemuiste oli ikka vähemalt 12 Pasit platsile aetud jne).
Ise veel, aga vaatama toodud lastele on seda jama jube keeruline põnevaks rääkida.
"Maksumüüri" taga olevate artiklite üle kurtjatele - teile on loodud ajaleht "Pealinn", ajakiri "Vahitorn" ja Päästearmee supiköök. Ajalehed maksid raha ka nsvl ajal.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti ja sõprade paraadid

Postitus Postitas maksipoiss »

Kergemad masinad ju liiguvad tihedamalt, tahad näha mis juhtub kui mitu Challangeri korraga garaazi katusele lasta?
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti ja sõprade paraadid

Postitus Postitas TTA »

Poti soldat kirjutas: 25 Veebr, 2024 22:56
TTA kirjutas: 25 Veebr, 2024 16:48 Aga milleks seda paraadiks maha kiskuda?
Selleks et demotav tehnika paremini näha oleks, rahvale näitamiseks see ju sinna paraadile toodi?

Teiste riikide paraadidelt mille videosid olen näinud pole sellist asja silma hakanud.
Kas tõesti on see värvitud sile soomusplaat seal all nii põnev?
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti ja sõprade paraadid

Postitus Postitas just plain mean »

Keegi võiks mulle ehk ära seletada, millise rivimäärustiku järgi meil paraadi peetakse? Milline allüksus koosneb viiest neljamehelisest jaost? Millist allüksust nimetatakse "karbiks"? Poolrühma? See karbikaupa liikumine on mu arvaates punapolkovnikute üks totramaid pärandusi.

Ainult kaks esimest paraadi toimusid Eesti ennesõjaaegse rivimäärustiku järgi (1992 ja 1993), kui rühmad marssisid täiskoosseisus (neli jagu üksteise kõrval), rühmaülem ees ja rühmavanem viimasena sabas. Viimastel aastatel õnnestus meie paraadil ka ameeriklasi ja britte samasuguses rivis näha. Meil seevastu muutuvad üksused ja ka paraadid aina miniatuursemaks ja kammerlikumaks.

Ja kas pole märgiline, et piirivalvureid enam paraadil pole. See eest on nüüd vangivalvurid!?
Viimati muutis just plain mean, 02 Mär, 2024 18:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Eesti ja sõprade paraadid

Postitus Postitas krizz »

just plain mean kirjutas: 01 Mär, 2024 23:45Meil seevastu muutuvad üksused ja ka paraadid aina miniatuursemaks ja kammerlikumaks.
Ikke profimaks, ikke profimaks... Kõik see väline olevat ju ajaraiskamine ja tühi tilulilu.
Mina olen muidugi teisel arvamusel. Selleks pooldan ka vana ratsaväe mundri kasutamist auvahtkonnas ja miks mitte ka uues autotankirügemendis ehk soomusvägedes (mis on paljudes riikides ratsaväe järeltulijad). Kuvand ja maine rahva silmis loeb ka midagi, samuti sõduri eneseteadvus. Väline ja sisemine(ehk profesionaalsus) on sama mündi kaks poolt. Juba päris aegade algusest saati.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist