1. leht 2-st
Ehitis Rohukülas
Postitatud: 19 Nov, 2005 22:56
Postitas villy.64
Kes kunagi on sõitnud Hiiumaale on ehk tähele pannud enne Rohuküla sadamat vasakut kätt jäävat üpris suurt betoonehitist. Huvitav,millega tegemist?
Postitatud: 20 Nov, 2005 12:41
Postitas Veltu
Vaata Willy, meil on selleks eraldi alafoorum nimega ehitised.
Postitatud: 20 Nov, 2005 14:53
Postitas jrgen20
kui palju enne rohuküla sadamat? enne rohiküla on endine NSVL-i sõjaväelennuväli. need suured ehitised on maskeeritud lennukiangaarid
Postitatud: 20 Nov, 2005 18:02
Postitas Kessel
Ungru lossi mõtled ???
Selgita palun lahti, kus täpselt ja kuidas ta välja näeb ?
Tõesti vasakut kätt laiub lennuväli Kiltsist kuni pea aegu Rohukülani välja , angaarid paistavad ilusasti teepeale.
http://www.pilots.ee/platsid/haapsalu.jpg
Re: Ehitis Rohukülas
Postitatud: 20 Nov, 2005 20:00
Postitas ooblää
villy.64 kirjutas:Kes kunagi on sõitnud Hiiumaale on ehk tähele pannud enne Rohuküla sadamat vasakut kätt jäävat üpris suurt betoonehitist. Huvitav,millega tegemist?
Eks need Kiltsi lennuvälja angaarid ole.
Postitatud: 20 Nov, 2005 20:46
Postitas jrgen20
angaarid ja veel mõned muud ehitised. ungru loss vaevalt et see nüüd on
Postitatud: 20 Nov, 2005 22:06
Postitas ugandiklubi

Võimalik et mõeldakse vee mahutit
Postitatud: 20 Nov, 2005 22:13
Postitas Nibelungen
Ungru lossi juures on küll 1 suur ehitis,kus kunagi lennukeid parandati
arvatavasti jutt sellest käib.
Postitatud: 20 Nov, 2005 23:44
Postitas jrgen20
kus kandis TÄPSELT ja mille juures see ehitis asub?
Postitatud: 21 Nov, 2005 21:08
Postitas VANA LÖUKOER
jah,möned kilomeetrid enne rohuküla sadamat asus ja endine nliidu söjväelennubaas.peale baasi jäävad mölemale poole kätt harvad laksepunkrid,aga rohkem küll ette ei tule, et seal midagi militaarset...täpsusta.
Postitatud: 21 Nov, 2005 21:24
Postitas tõnuv
Minu meelest oli midagi sadama hotelli taga või kõrval.Pole ammu sealtkaudu Hiiumaal käinud?
Postitatud: 22 Nov, 2005 9:58
Postitas villy.64
Ehk pean tõesti natukene lähemalt selgitama. Kuna ise elan Haapsalu, siis kindlasti ei aja segi Kiltsi lennuvälja ja Ungru lossi.

Pigem on jutt vahetult enne sadamat olevast ehitisest. Kui kellegile ütleb midagi vana eesti-aegne ohvitseride kasiino(hilisem tuberkuloosihaigla), siis sellest tee poole jääv asi.Mitte need varemed,mis on suht soostunud kohas( ka need on huviväärsed kuna tegemist ilmselt tsaari-aegse sõjasadama ehitisega).Ja pealegi,ma ei ole Willy:)
Postitatud: 22 Nov, 2005 10:22
Postitas indrek1
villy.64 kirjutas:Ehk pean tõesti natukene lähemalt selgitama. Kuna ise elan Haapsalu, siis kindlasti ei aja segi Kiltsi lennuvälja ja Ungru lossi.

Pigem on jutt vahetult enne sadamat olevast ehitisest. Kui kellegile ütleb midagi vana eesti-aegne ohvitseride kasiino(hilisem tuberkuloosihaigla), siis sellest tee poole jääv asi.Mitte need varemed,mis on suht soostunud kohas( ka need on huviväärsed kuna tegemist ilmselt tsaari-aegse sõjasadama ehitisega).Ja pealegi,ma ei ole Willy:)
Ma vist saan aru, mida silmas pead. Minu teada peaks see olema miski aurulaevade aegne veemahuti. Kui sa ikka mõtled seda suurt betoonist "kasti" vahetult enne sadamat?
Postitatud: 23 Nov, 2005 11:40
Postitas villy.64
hm,aurulaevade veemahuti? aga sellegipoolest aitäh, indrek1:))
Postitatud: 24 Nov, 2005 13:26
Postitas indrek1
villy.64 kirjutas:hm,aurulaevade veemahuti? aga sellegipoolest aitäh, indrek1:))
Ma ei ole selles väites muidugi 100% kindel, aga olen kunagi seda kuskilt kuulnud. Tsaariaegne ehitis ta on igatahes.