VF SOCOM

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

VF SOCOM

Postitus Postitas kaur3 »

Генштаб просит Шойгу создать «коммандос»
Группа руководителей аппарата Генштаба и Главного разведывательного управления (ГРУ) просит министра обороны Сергея Шойгу поскорее определиться с вопросом необходимости создания в России командования специальных операций (КСО). Высокопоставленный источник в Минобороны сообщил «Известиям», что разработчики проекта такого командования добиваются встречи с министром.

— В октябре этого года проект был представлен представителями Генштаба и ГРУ на рассмотрение тогдашнему министру, но Сердюков без объяснений наложил резолюцию «Не считаю целесообразным», — заявил собеседник.
http://izvestia.ru/news/540120
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas kaur3 »

Глава Генштаба: В ВС РФ созданы Силы специальных операций и проводится подготовка к их применению.

23.03.2013, Москва 17:23:04 В Вооруженных силах (ВС) РФ созданы Силы специальных операций и проводится подготовка к их применению. Об этом сообщил начальник Генерального штаба РФ генерал армии Валерий Герасимов в Центре оперативного управления ВС России.

"Мы создали Силы специальных операций и готовим их к применению не только на территории страны, но и за ее пределами. Ход их боевой подготовки непрерывно отслеживается дежурной сменой Центра", - сообщил В.Герасимов.

Сегодня Центр оперативного управления ВС РФ посетил председатель КНР Си Цзиньпин в ходе встречи с министром обороны России Сергеем Шойгу в российском военном ведомстве.

http://www.rbc.ru/rbcfreenews/20130323172304.shtml

В подмосковном поселке Кубинка-2 началось создание Центра специального назначения Министерства обороны России, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на источник в российских силовых структурах. Как ожидается, службу в центре будут проходить около 500 контрактников-спецназовцев. Согласно действующему графику, формирование Центра специального назначения завершится в конце 2013 года.

В Кубинке-2 будет проходить дополнительную подготовку по специальной программе младший командный состав групп специального назначения военных округов и флотов. На строительство служебного жилья для контрактников планируется потратить около 700 миллионов рублей. Подчиняться новый центр будет напрямую Командованию сил специальных операций Министерства обороны России.

О создании Командования сил спецопераций было объявлено в начале марта 2013 года. По словам начальника Генерального штаба Вооруженных сил России генерала армии Валерия Герасимова, формирование командования уже завершено; оно произведено на основе успешного опыта «ведущих государств мира» в военных конфликтах XXI века.

Как пишет газета «Известия», в состав Сил специальных операций России помимо спецподразделений Министерства обороны войдут также спецназы Федеральной службы безопасности, Министерства внутренних дел, Федеральной службы охраны, Федеральной службы исполнения наказаний и Федеральной службы по контролю за оборотом наркотиков. По словам источника газеты в военных округах, оперативное управление спецподразделений силовых служб будет передаваться Командованию специальных операций только в случае необходимости.

Для проведения специальных операций за рубежом планируется привлекать спецназ Министерства обороны «Сенеж», ВДВ, бригады специального назначения Главного разведывательного управления и спецназ «Гром». Внутри страны такие операции будут проводить внутренние войска, подразделения ФСИН и ФСБ.

http://guns.arsenalnoe.ru/m/9083/w_kubi ... atsiy.html
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Leo »

Igati loogiline otsus, enamikes lääneriikides on erioperatsioonide planeerimine ja juhtimine vastava staabi käes isegi väikestel riikidel, nagu Norra. Koikidel yksustel on oma spetsiifika ja peamised tegevusalad, kuid neid juhitakse samast kohast, et iga jama lahendamiseks leida koige pädevamad sofikad, keda siis teised vajadusel toetavad. Huvitav, kas jänkide eeskujul eraldatakse venelastel ka mingi helikopterite ja/voi lennuväe yksus, mis ainult erioperatsioonide toetamisele keskendub? Mitte nii väga ammu hindasid vene helikopteripiloodid oma oskuseid ja varustust nii madalaks, et öösel helikopterid ei lennanud. Jänkid ja norrakad näiteks lendavad 24/7 ja pimedus ei ole probleem, pigem voivad lendusid segada äärmuslikud ilmastikuolud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Huvitav, olen nagu aru saanud, et omaaegsed GRU spetsnazi brigaadid olidki allutatud otse GRU mingile peavalitsusele?
Analoogselt olid õhudessantväed allutatud ka oma juhatusele (olid nagu eraldi väeliik).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Leo »

GRU ongi VF peastaabi luure peavalitsus, millel on oma spetsnaz. See esimene ja oige ja päris, kui sisusse syveneda. Samuti on armees, mereväes ja VDVs oma spetsnazid, kuigi need on eraldi väeliigid. Pandigi siis koik kovad mehed sobralikud sama managemendi juurde kokku. Venelastel oli ammu probleem, et spetsnazi nime all liikus igasugu grupeeringuid, millest vähemus olid aastaid teeninud ja lahingutes proovitud profid ning enamus ajateenijad ja kontraktnikud, kes olid pigem aktiivse kaitseliitlaste kui SASi tasemel. Eks sellesse borshi tahetakse ka selgust luua, sest numbrid on suured, kuid suutlikus keskpärane. Muidugi SASil ja USA sofikatel on ka oma reserv, kuid reserviste kasutatakse peamiselt tehnilise spetsialistina pihtasaanud profi kiireks asendamiseks. Yksusena on reservil väga piiratud kohustused voi hoorutakse reserviste mitu kuud jutti, et nende koolitustaset yhtlustada enne missiooni.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tegelikult nimetatakse vist Venemaal igat vähegi kõvemat üksust spetsnaziks. Beslani juhtumis koperdasid kaameras isegi mingid rippuva kõhuga keskealised klounid, kiri "spetsnaz" selja peal. Muudes väeliikides on need "spetsnaazid" ju tegelikult natuke parema ettevalmistusega ja oma piiritletud ülesandega üksused - näiteks merejalaväebrigaadis sisalduv dessant-ründepataljon, mis omab ettevalmistust langevarjuhüpeteks ja kopterioperatsioonideks ning mille ülesanne on meredessandi maandamise esmase platsdarmi hõivamine ja luure.
Samamoodi om oma luureüksused VDV-s. Siis sukeldujate üksused mereväes jne.

Kõik need on tegelikult antud väeliigi organaanilised osad, kellel on kitsad väeliigispetsiifilised ülesanded, nende koondamine kuskile oleks ju lausa karuteene 8)
Sama teeks välja kui KL malevate luurerühmad või võitlusgrupid allutada nt luurepataljonile?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Leo »

Kapten Trumm kirjutas:Kõik need on tegelikult antud väeliigi organaanilised osad, kellel on kitsad väeliigispetsiifilised ülesanded, nende koondamine kuskile oleks ju lausa karuteene 8)
Sama teeks välja kui KL malevate luurerühmad või võitlusgrupid allutada nt luurepataljonile?
Eks venelased tahavad ka seda erioperatsioonide yhendstaapi luua, mis lääneriikides toimib, et nendest eraldi yksustest maksimaalselt pauku investeeritud rubla kohta välja pigistama. Muidugi kindralite ja admiralide ego saab laksu, kui nende otsealluvusest midagi reaalset ära voetakse ja vastu pakutakse voimalust saada kordades suuremat spetsnazi häda korral. Eks paari-kolme aasta pärast näeme, mis sellest saab.

KL VGde drillimine ja juhtimine LP poolt on huvitav idee, see aitaks luua yleriigilise luure-diversioonigruppide vorgustiku. LP ja EstSof on tegijad, kuid neid on vähe, siis ongi abi kohalikest natuke karvasematest ja vatsakamatest kaitseliitlastest.

Ma ei hakka arvama, kes seal Beslanis kaamera ees patseeris. Operaatorid ei saa eriti vatsakad olla, kuid nende staabimajorid ja -polkovnikud ja tehniline tugi voib näha välja kuidas iganes, eriti kui neid vabal päeval häire korras välja saadetakse. Teevad oma asja ära, kuid neid eesliinile ei saadeta, kaamera ette jäämine ka pigem juhuse asi, kuid suures segaduses voib juhtuda. Yldiselt on kogenud sofikad nii idas kui läänes pigem 30-45 a mehed, nii et voivad ka hallinevad ja armilised olla. Nende veeblite asi ei olegi noorte pullidega koos traavida, vaid oma oskuste ja kogemustega vajalikult hetkel sutsakas ära teha. Vaata näiteks tuntud erioperatsioonides langenud operaatorite vanuseid, need on keskealised mehed. Mogadishus langenud "deltade" keskmine vanus oli 32 ja rangeritel 23.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No see ongi eriüksuse definitsiooni küsimus.
Eriüksus on tavaliselt mingil kitsamal alal spetsialiseerunud hea väljaõppega seltskond.
Osa on laiema profiiliga, osa kitsamaga.
Täna vist käsitletakse eriüksusena iga kampa, mis suudab assümmeetrilises sõjas sõita köit mööda alla ja lüüa kislakis paar warlordi maha.

Näiteks Eestis olev vanglate relvastatud üksus on kah eriüksus, kuid selle peamine tegevus on märulivastane tegevus ning läbiotsimisoperatsioonid.
Kui rääkida nt operatsioonist Alutaguse metsadesse pagenud relvastatud kinnipeetavate tabamiseks, tuleb abi kuskilt kutsuda esimese asjana.
Ilmselt ka K-komandot kaugluuresse ja sabotaazioperatsioonidele saata ei kannata.
Näiteks Musta mere laevastikus oli kunagi (võibolla on ka täna) eriüksus, mis tegeles delfiinide dresseerimisega ja nende kasutamisega NATO allveelaevade ja sukeldujate leidmiseks ja õhku laskmiseks (delfiinid olid dresseeritud miine kohale viima). Sestap ma näiteks kahtlen, et nt taolised üksused on õige lahendus Tsetseenia auulides musta töö tegemiseks.
Aga mõningase väljaõppe/ümberõppega kindlasti. See näib olevat vene generaliteedi probleem, et neid üksusi visatakse tundmatus kohas vette, kus nad just kõige paremini ei esine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas oleeg »

Eks paari-kolme aasta pärast näeme, mis sellest saab.
Ma ei tahaks ka kümne aasta pärast näha, mis sellest saanud on :scratch:

Pealegi pole vist niikaua vaja oodata:
http://sdelanounas.ru/blogs/30973/
Как ожидается, центр рассчитан на 500 контрактников-спецназовцев. Согласно действующему графику формирование Центра специального назначения завершится в конце 2013 года.

По информации ряда СМИ, в состав сил специальных операций помимо спецподразделений Министерства обороны войдут также спецназы Федеральной службы безопасности, Министерства внутренних дел, Федеральной службы охраны, Федеральной службы исполнения наказаний и Федеральной службы по контролю за оборотом наркотиков.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Leo »

Mina juhiks tähelepanu järgmistele lausetele:

В Кубинке-2 будет проходить дополнительную подготовку по специальной программе младший командный состав групп специального назначения военных округов и флотов.

Lisaks:

По словам источника газеты, в военных округах оперативное управление спецподразделений силовых служб будет передаваться командованию специальных операций только в случае необходимости.

Ehk siis loodavas koolituskeskuses hakkab teenima kuni 500 inimest, kes tulevad enamikest Venemaa eriyksustest, k.a. vanglate ameti ja narkopolitsei ning presidendi ihukaitse. Keskendutakse spetsnazi nooremkomandöride koolitusele, kuid eri struktuuride spetsnazi operatiivjuhtimine voetakse sojaväeringkondadelt ja laevastikult keskuse kätte vajadusel. Seega tahetakse kokku korjata eri yksuste oskused ja hakata koolituse taset yhtlustama. Häda korral saaks koostööd teha, kui leitnantid-seerud on sama kooli taustaga ja samadel alustel koolitatud, kuid reeglina ikka aetakse oma rida. Lääneriikides on crosstraining tavaline asi, sest operaatoreid on vähe ja suuremate "laulupidude" korral peab vägesid koos kasutama. SAS oskab hästi autodega patrullida ja SBS aerutada, kuid vajadusel saavad koos hakkama.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas oleeg »

Seega tahetakse kokku korjata eri yksuste oskused ja hakata koolituse taset yhtlustama.
Kust Sa seda välja loed? Kas need pole üsna erineva spetsiifikaga struktuurid?

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas EOD »

Leo kirjutas: В Кубинке-2 будет проходить дополнительную подготовку по специальной программе младший командный состав...
Häda korral saaks koostööd teha, kui leitnantid-seerud on sama kooli taustaga...
Noorema komandörkoosseisu alla peaks mäletamist mööda käima allohvitserid. Nooremleitnandist kaptenini olid küll nooremohvitseri auastmed, kuid... :roll:
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas Leo »

Venekeelne meedia on ebakindel allikas, ei saa välistada valeinfot voi propagandat siseriiklikuks voi piiritaguseks tarbimiseks.
Siis on venelastel ikka väga pohimottelised muutused toimumas, kui päriselt kontraktnikust seerut väikseks volliks peetakse ja korralikult välja opetama hakatakse. Ehk siis Vene spetsnazi seerude kool. Ma ei saa kyll aru, kuidas nad sinna seerude alla neid kaadrireamehi ja kapraleid värvata tahavad? Reakoosseisu kohtadele neil järjekorda pole ja kaadriväeosad on halvasti komplekteeritud.

Läheb natuke OTks. Varem oli ikka grupi=jao ylem ohvitser, tavaliselt vanemleitnant-kapten ja operaatorid nooremohvitserid-praaporid, kuigi pakikandjatena voidi ka ajateenijaid kasutada. Rjazanist heade hinnetega diplomi saanud nooremleitnant alustas reaoperaatorina ja oppis samal ajal 1-2 lisaeriala, et olla erialaspetsialist grupis ja vois proovida ka 2IC tööd. Kui oli pädev juht, siis leitnantina sai esimese voimaluse oma meeskonda kamandada. Tavaliselt selleks ajaks 4-5 a teenistust taga. Tehniliselt taibukad nooremohvitserid spetsialiseerusid erialainstruktoriteks, näiteks side, meditsiin, pioneer, lingvist, mehaanik, relvur jne. Kui moni ajateenija näitas taset ja soovis yleajateenijaks saada, siis saadeti praaporite kooli, sai väikse paguni ja reaoperaatori koha. Ohvitsere on vallandatud ja praaporite baasil ehitatakse NCO korpust, kuid ikkagi on venelastel palju ohvitsere ja vähe NCOsid läänega vorreldes. Brittidel näiteks alustab operaator reamehena ja saab lancecorporaliks, meeskonna (4) ylem ja grupi 2IC on corporal ja grupi (8) ylem sergeant. Nooremohvitserid tulevad sisse alles troopi ehk ryhma juhtidena, kapteni ametikoht. Venelastel on tavaline, et nooremohvitserid teevad samasid asju, mida lääneriikides seerud-veeblid.

Venelased alles loovad oma seerude korpust, seega ei saa päris vordusmärki panna venelaste ja näiteks briti, kanada voi kasvoi saksa allohvitseride vahel. Palgale ja ametikorteritele lisaks tuleb suurem probleem yhiskonna suhtumisest allohvitseridesse. See maine ei kujune hetkega, vaid ikka aastakymnetega, et NCO on kogenud spetsialist ja koolitaja ning ohvitseri parem käsi logistikas. Kogenud NCO palk on sarnane sama teenistusaastatega ohvitseriga ja kogenud lääneriigi NCO suur isa. Seni on venelaste seerud olnud sutsu asjalikumad ajateenijad, kes tiksuvad aja ära ja lähevad tsiviili. Uutel seerudel on oht muutuda Vene armee alamklassiks, kellele määratakse raskemad ja räpasemad tööd, mida nooremohvitserid teha ei suvatse. See pole ilmselt eesmärk.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas kaur3 »

Дальнейшее совершенствование системы управления Вооруженных сил РФ будет сосредоточено на формировании нового рода войск – Сил быстрого реагирования (СБР). Штаб этих сил будет комплектоваться на основе управленческих структур Воздушно-десантных войск (ВДВ) и, возможно, получит в свое подчинение командование создаваемых сейчас Сил специальных операций (ССО). Именно СБР в ближайшее время станут новым эффективным резервом Верховного главнокомандующего. Об этом расказал «НГ» источник в военном ведомстве.
«В целях повышения оперативности при выполнении задач по пресечению кризисов предусмотреть применение воздушно-десантных войск в качестве Сил быстрого реагирования», – сказал Шойгу. При этом министр поставил задачу уже в этом году «укомплектовать военнослужащими-контрактниками все парашютно-десантные и десантно-штурмовые батальоны ВДВ». В первоочередном порядке профессионалами должны быть укомплектованы «по два отряда в каждой бригаде специального назначения».
Такое совпадение по задачам для ВДВ и спецназа не случайно. Представитель Минобороны на правах анонимности обратил внимание на то, что задачи и способы боевых действий ВДВ и ССО во многом схожи. Они отличаются мобильностью, высокой боевой выучкой, внезапностью, способностью гибко реагировать на изменение обстановки и тактики действий вероятного противника. При этом речь идет не только о «традиционном» противнике, но и о действующих экстремистских и религиозных группировках, в том числе ведущих партизанскую войну незаконных вооруженных формированиях (НВФ) в России и некоторых других странах.
Войны, как известно, сегодня становятся другими. Полномасштабная агрессия против России и ее союзников сейчас маловероятна. Но существуют другие не менее значимые военные угрозы. И ответ на них должен быть адекватным и концентрированным. «Поэтому было бы логичным управление ВДВ и ССО подчинить одному штабу», – сказал «НГ» представитель Минобороны.
Как известно, в начале апреля совместные задачи ВДВ, соединения ССО и морской пехоты отработали во время внезапных проверочных маневров, совершенных по приказу президента страны Владимира Путина. Примечатально, что данные соединения отрабатывали задачи во взаимодействии с большими десантными кораблями ВМФ России. В Минобороны не скрывают, что данные маневры связаны с вопросами обеспечения безопасности предстоящей зимней Олимпиады в Сочи. А уже в ближайшее время Силы быстрого реагирования будут сосредоточены близ Казани, где летом этого года пройдет Всемирная Универсиада. Предполагается, что командующим СБР будет назначен нынешний командующий ВДВ генерал-полковник Владимир Шаманов.
http://www.ng.ru/armies/2013-04-19/1_shamanov.html
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: VF SOCOM

Postitus Postitas kaur3 »

Russia's New Tip of the Spear

What's got the Kremlin so worried that it created a Special Operations Command?

BY DMITRI TRENIN | MAY 8, 2013

Addressing the Russian National Security Council meeting on May 8, President Vladimir Putin said that the forthcoming departure of U.S. and coalition forces from Afghanistan confronts Russia with a more precarious situation on its southern borders. Valery Gerasimov, Russia's chief of the General Staff since November 2012, who was also present at the meeting, had announced last month the formation of a Special Operations Command -- Russia's version of SOCOM. According to Gen. Gerasimov, the new command will include a special forces brigade, a training center, and helicopter and air transportation squadrons. These forces will be used exclusively outside Russian territory, including in U.N.-mandated operations. Creation of a separate SOCOM is not a new idea; it had been presented to Anatoly Serdyukov, who retired last fall as defense minister amid allegations of corruption in the Ministry of Defense (MOD), and who rejected it. The new minister, Sergei Shoigu, decided differently. What's behind this about face?

As Russia proceeds with its defense modernization, it's following the general trend toward specialization and enhanced mobility. Conflicts that have erupted since the end of the Cold War have put a premium on operations by relatively small and agile forces capable of engaging the enemy at a considerable distance, with no warning and deadly effectiveness. Such units existed in the days of the Cold War, too, but their role in World War III scenarios (that the Russian military is still largely built for) was essentially auxiliary to the tactical nuclear strikes and armored forces operations. With the dramatic change of the enemy and of the combat environment, special forces can play a more central role, critical to achieving success.

Unifying special units in a single command is not anything new. America's SOCOM is a quarter century old; a number of other countries from France to Singapore have established their own special operations commands. That Russia is doing this only now can be attributed largely to the tardiness of Moscow's military modernization and the two decades of overall neglect of the armed forces by the Kremlin. With President Putin clearly determined to rebuild Russia's military power, the formation of a "RUSSOCOM" is a logical step. Moscow has long been looking at U.S. Special Operations forces as a model for its own SOCOM; the Russian MOD takes its cue from the Pentagon -- whenever the circumstances and the means allow it.

The circumstances, meanwhile, do not just allow it -- they demand it. The shriller voices on Russian airwaves talk about Moscow being the next target of Syrian terrorists, after Damascus. Serious people, including those in the Kremlin, are busy thinking through the implications of the withdrawal of U.S. and NATO combat forces from Afghanistan, which is drawing nearer with each passing month. An Afghanistan with a very light Western military presence is likely to be a very different place. How long U.S. trainers will remain there is an open question. Few Russian analysts expect the pro-Western government in Kabul to survive for very long; quite a few fear a Taliban takeover.

The main worry is whether a chaotic and fractious Afghanistan would destabilize neighboring Central Asia. The region will soon go through an additional test of power transitions in its two key countries, Kazakhstan and Uzbekistan, still led by their founding septuagenarian presidents. Of the two, Uzbekistan has a record of Islamist militancy and armed revolts, e.g. in the Ferghana valley in 1999 and in Andijan in 2005; Kazakhstan, which had long advertised itself as a model case of ethnic and social stability, experienced domestic tensions in Zhanaozen in 2011 and a palpable rise in Islamist influence across the country. The two smaller countries, Kyrgyzstan and Tajikistan, are perennially rocked by domestic crises. The fifth, energy-rich Turkmenistan, exhibits the kind of stability that totalitarian regimes usually showcase -- until it's too late. Moscow's security concern is enhanced by the fact that there is not much of a border that separates the Russian Federation from this potentially volatile neighborhood.

Recently, Moscow has been trying to upgrade the security arrangement it built with Central Asian countries at the turn of the century, the Collective Security Treaty Organization (CSTO). In particular, Russia has led the formation of the CSTO's collective rapid reaction forces, to which Kazakhstan, Kyrgyzstan, and Tajikistan also contribute some units. The CSTO, however, has turned out neither competent nor capable of intervening -- for example, during the ethnic clashes in the southern Kyrgyz city of Osh in 2010. As a result, the clashes burned themselves out -- with a loss for Moscow's prestige, to be sure, but without much damage to its interests in the region. Next time is likely to be more serious.

RUSSOCOM's mission would be to intervene early enough to prevent incipient conflicts from spreading, destroy armed groups before they take over population centers, eliminate terrorist camps, disrupt drug laboratories and drug traffickers' logistics, and so on. To be able to achieve any of this, the command will need to have its own intelligence-gathering and assessment capabilities and an organic and wholly-owned means of power projection. Of course, to do this effectively, Russia will have to devote much more attention to close interaction with its nominal allies in the region, which it still sometimes treats as ex-provinces of the realm.

Russia's other smaller neighbors, particularly in the Baltics, may look at Moscow's SOCOM with a wary eye. To them, this move is but the latest development in a series of military activities suggesting a revitalization of the Russian Armed Forces. Recent provocations include an exercise of the Black Sea Fleet last March in southern Russia practicing amphibious assault (an exercise Moscow neglected to notify its NATO partners of) and maneuvers off the coast of Syria at the beginning of 2013 in which naval ships from all four Russian fleets took part. Russia's Navy is again putting to sea, its warplanes are flying, and its tanks are rolling -- more than in the last two decades. Even though all of this is, admittedly, on a scale incomparable with that of Soviet military exercises, people tend to get worried.

Looking forward, however, it is hard to expect a country of Russia's size and geographical position to not have a capable military force adequate to the current military environment. With the drawdown of Western military involvement in Afghanistan and, more broadly, the Middle East, regional powers in Eurasia, including Russia, will have to bear more responsibility for security and stability there. This responsibility will be an empty phrase if not backed by relevant means, of which RUSSOCOM could be one -- if Moscow follows through on its stated intentions. Right now, Russia has only 3,000 Army troops in Tajikistan and another few hundred at an airbase in Kyrgyzstan. A further 6,000, based inside Russia, are earmarked for deployment in Central Asia. For Mr. Putin and Gen. Gerasimov, this is clearly not enough.
http://www.foreignpolicy.com/articles/2 ... &page=full
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist