1. leht 1-st

Stug lll ekraan

Postitatud: 14 Veebr, 2013 22:30
Postitas metsapoole
Peaks olema Stugi küljest.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 15 Veebr, 2013 0:00
Postitas nemps
on jah varajasem stug III ekraan, Panzer III-l oli ülemine serv madalam:

Pilt

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 21 Veebr, 2013 21:18
Postitas ktamm
Kena tükk. Kas avastasid selle kuskilt meiekandi lahinguväljadelt või suvalisest kohast?

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 21 Veebr, 2013 21:26
Postitas oleeg
Näib, et keegi on labida või konserviavajaga proovitüki võtnud... Kahju. Kaubanduslikku välimust pole ollagi :scratch:

Tegelikult on ikka ilus tükk küll :P Eriti kui arvestada emexi taoliste kokkuostjatega...

terv
o

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 21 Veebr, 2013 21:49
Postitas kloss
Mõned head aastad tagasi sai sõrves ka üks ekraani tükk maa seest välja kougitud aga metsa jäetud. Seda põhjusel, et teadnud millega tegu. Kuu aega hiljem seda seal leiukohas muidugi polnud :(

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 21 Veebr, 2013 23:01
Postitas nemps
Ise olen metsast toonud sellise hilisema variandi:

Pilt

Pilt

Lisaks on mul ka riputus relss ja porilaud, peaks vist installatsiooni tegema.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 25 Veebr, 2013 21:24
Postitas metsapoole
Kahjuks suvaliseset kohast.Täpsemalt Konju külast ühe tuttava majapidamisest.Ta on oma maalt üksjagu kola leidnud aga kõik on üksikud suvalised fragmendid.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 25 Veebr, 2013 22:40
Postitas ktamm
Ugandimehega saime Sirgalast ühe IV seeria oma, ilus terve tükk ja kenasti vana tee ääres.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 07 Juun, 2013 21:47
Postitas metsapoole
Ekraanile lisaks selline kolmeraudne.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 08 Juun, 2013 22:24
Postitas metsapoole
Võiks oletada , et selles kohas tegeleti tehnika remontimisega.See keevitus kola hunnik viitab sellele.
Kas on kuskilt võimalik saada infot üksuse kohta,mis kolmandal pildil ära märgitud.Huvitab mis ajal kus paiknes.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 10 Juun, 2013 11:48
Postitas Walter2
Stammkompanie Panzergrenadier Ersatz Bataillon 3?

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 23 Aug, 2013 21:24
Postitas metsapoole
Pizzakarp?

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 23 Aug, 2013 23:23
Postitas gnadenlose
Leiukonteksti ja känkra materjali ka infot jagatakse? Muidu võib asjatundmatule silale jääda mulje, et makaronikeelsete kirjadega pahn kaasaegsete kaevurmeeste pärand.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 24 Aug, 2013 21:22
Postitas kolp
Kui tahad küsimustele vastuseid, pead vähemalt piirkonnast rääkima. Üksused on liikunud siia-sinna paljusid saab dateerida tänu adekvaatsele leiukohale. Kõigil asjadel on mingi ajalooline taust.

Re: Stug lll ekraan

Postitatud: 26 Aug, 2013 12:23
Postitas metsapoole
Selle teema kola on pärit ühe Konju küla talu hoovist. ( umbes Jõhvi ja Sillamäe vahel ) Algsed hooned on hävinud. Kolhoosi ajal ehitati sinna uus elamine.Arvatavasti lükati buldooseriga enne uute hoonete rajamist plats siledaks ja kultuurikiht pöörati segamini. Milline nägi koht välja või millega seal tegeleti sõjaajal ei ole enam kelleltki küsida. Talu maale jääb pikk liivaküngas milles on palju punkriauke.Üks on eriti suur.Räägitakse midagi välihospitalist. Suvalised kaevurid ei ole sellele kohale ligi pääsenud.Nii tegelebki sõber omas kodus enda hobiga. Punkriaugud on üldiselt tühjad. Enamus leide tuleb õuealalt ja aiamaalt. Eks palju rauda läks 90-ndatel kokkuostu. Palju on remonditöökojale omaseid leide. Ühe oletusena võiks see pappitükk olla tihendi materjal. Sõber ise arvuti kasutaja ei ole palus uurida itaalia raha väärtust.