Sõnaseadja

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Andrus1973 »

PPS. Automaattsensuurid on saadanast. Kunagi ühes tehnilises foorumis leiti, et sõna "sitt" ja "sita" peaks asendama sõnaga "kaka". Tulemuseks oli see, et "esitan" muutus vormiks "ekakan".

Ühes teises kohas muutub kumm automaatselt rehviks. :D Viimane on kindlasti parim, mis näiteks ehale minnes kaasa võtta.....
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1054
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas isakene »

Andrus1973 kirjutas: Ühes teises kohas muutub kumm automaatselt rehviks. :D Viimane on kindlasti parim, mis näiteks ehale minnes kaasa võtta.....
Ma siin muudkui imestan nende tüüpide põikpäisuse ja mahajäämuse üle, kes järjekindlalt kõiki kummi järele apteeki saadavad. Selle vidina materjal erineb kummist hoopis enam kui autorehv, kondoome toodetakse juba ligi sada aastat lateksist... :P
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_condoms
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Kriku »

Kõik, mis venib, on kumm ja kõik, millel on roomikud, on tank. Mis seal keerulist on...?!
vtl
Liige
Postitusi: 1313
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas vtl »

isakene kirjutas:Ma siin muudkui imestan nende tüüpide põikpäisuse ja mahajäämuse üle, kes järjekindlalt kõiki kummi järele apteeki saadavad. Selle vidina materjal erineb kummist hoopis enam kui autorehv, kondoome toodetakse juba ligi sada aastat lateksist... :P
Osades autofoorumites on jah moes targutada, et "kumm käib m***i otsa ja auto all käib rehv" ning "vint laulab metsas, poldi otsas on keere." Viimase peale olen küsinud, miks meil siis on vintpüss, mitte keermepüss.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1313
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:PPS. Automaattsensuurid on saadanast. Kunagi ühes tehnilises foorumis leiti, et sõna "sitt" ja "sita" peaks asendama sõnaga "kaka". Tulemuseks oli see, et "esitan" muutus vormiks "ekakan".
Aga selle ülalpooltsiteeritud automaattsensuuruga oli naljakas tulemus jah. Ma tahtsin kirjutada "ma ei tahaks üldse tibIat kaista..." ja panin lõik allapoole disklaimeri "tibIa ei ole rahvus, vaid mõttelaad."

Aga postitatud teksti ilmus selle asemel "ma ei tahaks üldse venelast kaitsta..." ja "venelane ei ole rahvus, vaid mõttelaad".

Ehk siis üritades võimaliku solvangut pehmendada, tekitab automaattsensuur antud kontekstis täiesti uue solvangu ja foorum ISE tõmbab venelaste ja tibIade vahele võrdusmärgi. Hea, et märkasin.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1054
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas isakene »

vtl kirjutas:Osades autofoorumites on jah moes targutada, et "kumm käib m***i otsa ja auto all käib rehv" ning "vint laulab metsas, poldi otsas on keere." Viimase peale olen küsinud, miks meil siis on vintpüss, mitte keermepüss.
Seda et vint on metsas, on mulle raudpoltkindlalt kinnitanud kõik õppejõud ja insenerid, kellega on mul au olnud koos toimetada. Aga vintpüss peaks tulema vene sõnast "vintovka" ja olema maakeelses otsetõlkes hoopis "kruvipüss" :lol: (vene k. Винт, poola k. gwint =kruvi)

P.S. Kui keegi tahab targutada, siis - ma tean hästi, kustkohast algupärand pärit on. A mõte on ju illos... 8)
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Svejk »

Kriku kirjutas:Kõik, mis venib, on kumm ja kõik, millel on roomikud, on tank. Mis seal keerulist on...?!
Ei ole. Selleks, et tank olla, peavad olema nii roomikud kui toru.
Muideks - mulle on siin foorumis peale lennatud, et "toru on sul püksis, aga relval on raud!" :)

Aga et ei oleks puhas ohvtopis, paneme siinkohal kaur3`me 8) :

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 17#p573317
OT. Meie hulgast ammu lahkunud õpetaja jäi paljudele meelde sõnadega "Toru, toru, toru??? Relval on raud! Hinne on kaks. Istu maha, toru!" :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Lemet »

Noh, seitungite afro-eestlased on ammu aru saanud, et suvaline roomikutega masin, mille kabiiniaknast on harjavars välja tolknenas, on tank. Ja iga auguga vilepill reaktiivhävitaja. Juhinduge meediast, seltsimehed...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas AMvA »

isakene kirjutas:
vtl kirjutas:Osades autofoorumites on jah moes targutada, et "kumm käib m***i otsa ja auto all käib rehv" ning "vint laulab metsas, poldi otsas on keere." Viimase peale olen küsinud, miks meil siis on vintpüss, mitte keermepüss.
Seda et vint on metsas, on mulle raudpoltkindlalt kinnitanud kõik õppejõud ja insenerid, kellega on mul au olnud koos toimetada. Aga vintpüss peaks tulema vene sõnast "vintovka" ja olema maakeelses otsetõlkes hoopis "kruvipüss" :lol: (vene k. Винт, poola k. gwint =kruvi)

P.S. Kui keegi tahab targutada, siis - ma tean hästi, kustkohast algupärand pärit on. A mõte on ju illos... 8)
Sõna Vint on ilmselt tulnud saksakeelsest Gewinde sõnast
Väino
Liige
Postitusi: 676
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Väino »

Akf Longbowman kirjutas:...Tallinna keskmist palka saav isik (Eesti riik), kellel juba on (veidi liiga) suur maja kusagil Saku taga endise aianduskooperatiiv maadel (kasarmud on ok, isegi väga), liisib uut Passatit aga mitte Porshet (Pasi ja CV90 on, aga tanke ei ole ega tule niipea kui üldse).
Igasugu murutraktoreid jms imevigureid on õuele kokku ostetud (Javelinid-värgid).
Tegelt oleks nüüd naisele ka autot vaja (liikureid juurde, keskmaa jms) et see ka linna-poodi pääseks, aga selle asemel käivad neelud paadimessil nähtud imekauni mootorjahi järgi. Selgelt üle jõu nii soetus- kui ülalpidamiskulude järgi aga no krt, Rootsi sugulane eelmine kord ütles, et õigel mehel on oma paat ja leht ju kirjutas, et head ajad jätkuvad!
Nüüd mees kalkuleerib, et kas võtta risk, sest tööl läheb hetkel päris hästi või mis teha ...
Samas tuli eelmine kuu juba inkassolt kiri, et garaažiukse ja ajavärava automaatika järelmaksu graafiku teise kuu osamakse on tasumata ...
Merevägi ja rannakaitse
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

andrus kirjutas:Sinu häda on muidugi see, et sa ei suuda pikemaid postitusi teha, kust siis iseendale ja tavalisele loogikale vastukäivat saaks esile tõsta.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Svejk »

Akf sulg jookseb sedavõrd sulavalt, et paneb õnnest nutma:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 64#p586964
vanahalb kirjutas:Minumeelest on soomlased Eesti Energiale (kelle nõukogu koosnes üksvahe suht juhmidest poliitikutest) elegantselt tübeteika kandadeni pähe vedanud.
vanahalb kirjutas: Viin, üks kohalikest esmatarbekaupadest, on impordituna samuti kallis. 0,7 l Soomes tehtud Koskenkorva viin oli Jamburgi (tuntud ka Kingissepa nime all) Lentas (tööinimesepood) 19 EUR.
Ma toetasin end riiuliservale ja vahtisin tükk aega lolli näoga kahele poole. Eestis on liitrine Liviko firmapoes 16 EUR.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Väino
Liige
Postitusi: 676
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Väino »

Akf Kriku kirjutas:Ja kuskil veel kaevatakse mingeid potikilde välja, makstakse poeetidele honorare ja tehakse ooperiproovi ka... :evil:

Raisk, ma ütlen!
Politseiautodele vajaminevatest lisadest ja iluvidinatest (kokkuhoiu taustal)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Svejk »

Teemas "Teine suur põgenemine": http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 53#p587653
Z03 kirjutas:Ah jah, muidugi. Vabandust, ei tahtnud norida. Kuigi, kui ma oma teksti praegu üle loen, siis võib tõesti tunduda norimisena, aga ei olnud nii mõeldud.
Lihtsalt eneseväljendus puudulik. Pigem ikka murest kantud, sest sõda on olnud mu suurim hirm kogu elu.
Samas ei peaks kartma, sest olen täiesti kindel, et sõda Eesti pinnal minu silmad mu eluajal ei näe.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Kriku »

Päris hea metafoor:
London Bridge kirjutas:Ning järgneb väga huvitav mentaalne slaalom, kus mängeldes liigutakse väidetest ja küsimustest mööda küll ühelt poolt ja siis teiselt poolt, samal ajal järgest madalamale laskudes.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 41#p589441
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist